Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2011-12-21

ZAPOBIEGANIE ABSENCJOM W FIRMIE - PRAKTYKA STOSOWANIA

Stworzenie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, organizowanie akcji propagujących rzucenie palenia czy bezpłatnych szczepień oraz udzielanie bezpłatnych urlopów w celu podreperowania zdrowia może przyczynić się do zmniejszania absencji w firmie.

infoRgrafika

Rozmowa z Hansem Anderssonem, Dyrektorem Finansowym i Personalnym firmy Scania Production Słupsk S.A.

● Jakie obowiązki spoczywają na pracodawcy w związku ze zgłoszeniem przez pracownika choroby zawodowej? Jakie są następstwa nowych przepisów rozszerzających katalog chorób zawodowych? Czy pracodawcy mogą mieć problemy z interpretowaniem tych przepisów?

- Pracodawca jest zobowiązany zgodnie z art. 235 Kodeksu pracy niezwłocznie zgłosić właściwemu państwowemu inspektorowi sanitarnemu i właściwemu okręgowemu inspektorowi pracy każdy przypadek podejrzenia choroby zawodowej. W każdym przypadku podejrzenia choroby zawodowej nasz lekarz medycyny pracy z zakładowej przychodni specjalistycznej jest zobowiązany skierować pracownika na dodatkowe badania w celu wydania orzeczenia o rozpoznaniu choroby zawodowej albo o braku podstaw do jej rozpoznania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00