Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2013-12-18

Rachunkowość w firmie

W najnowszym numerze "Poradnika Gazety Prawnej" skupiamy się na praktycznych aspektach rachunkowości w firmie. Omawiamy zagadnienia, które często sprawiają duże kłopoty przedsiębiorcom.

Podróżni bez stałego miejsca zamieszkania na terytorium Unii Europejskiej mają prawo do otrzymania zwrotu VAT zapłaconego przy nabyciu towarów na terytorium Polski. Zwrot podatku zapłaconego przez podróżnego przy nabyciu towarów na terytorium Polski jest dokonywany bądź przez uprawnionego sprzedawcę towaru, bądź przez podmiot, którego przedmiotem działalności jest dokonywanie takiego zwrotu. Na łamach naszego "Poradnika" wyjaśniamy, jak te podmioty powinny wykazać w swoich księgach transakcje zwrotu.

Często zdarza się, że zarząd firmy podejmuje decyzję o zaniechaniu w części lub całości prowadzonej działalności. Powoduje to całkowitą zmianę wartości majątku w bilansie firmy. W jaki sposób dokonać wyceny składnika aktywów, który ma być przeznaczony do sprzedaży? Jak powinna przebiegać prezentacja takich aktywów? Informujemy o tym w naszej publikacji.

Ponadto Czytelnik dowie się między innymi, jak wykazać w księgach rachunkowych ubezpieczenie grupowe pracowników i jak tworzyć rezerwę z tytułu odroczonego podatku dochodowego. Nie zabraknie także informacji, jak współpracować z biegłym rewidentem i jaką odpowiedzialność ponosi księgowy.

Zapraszamy do lektury!

Jak wykazać w księgach składnik (grupę składników) przeznaczony do zbycia

Zazwyczaj decyzja o zaniechaniu w całości lub części działalności powoduje całkowitą zmianę wartości majątku w bilansie firmy. W jaki sposób dokonać wyceny składnika aktywów, który ma być przeznaczony do sprzedaży? Jak powinna przebiegać prezentacja takich aktywów?

Często zdarza się, że zarząd firmy podejmuje decyzję o zaniechaniu w części lub całości prowadzonej działalności. Powoduje to wówczas wiele obowiązków służb księgowych w zakresie:

● prawidłowej wyceny aktywów odnośnie do działalności zaniechanej, ● odpowiedniej ich prezentacji w sprawozdaniu finansowym, ● odpowiednich ujawnień w notach objaśniających do sprawozdania finansowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00