Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14.03.2012, sygn. IPPB4/415-911/11-4/SP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB4/415-911/11-4/SP

Obowiązek poboru zaliczek na podatek dochodowy z tytułu wynagrodzeń pracowników oddelegowanych do pracy w Chinach, w przypadku pobytu w Chinach łącznie przez okres lub okresy krótsze niż 183 dni podczas danego roku kalendarzowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 19.12.2011 r. (data wpływu 22.12.2011 r.) uzupełnione pismem z dnia 20.02.2012 r. (data nadania 24.02.2012 r., data wpływu 27.02.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązku poboru zaliczek na podatek dochodowy z tytułu wynagrodzeń pracowników oddelegowanych do pracy w Chinach jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22.12.2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązku poboru zaliczek na podatek dochodowy z tytułu wynagrodzeń pracowników oddelegowanych do pracy w Chinach.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

S. aktualnie zatrudnia na podstawie umowy o pracę małżeństwo, które chce w przyszłym roku delegować do pracy na terenie Chin. Spółka nie posiada placówki ani zakładu na terenie Chin, a siedziba S. znajduje się w Polsce. Spółka przewiduje, że okres delegowania tych pracowników będzie wynosił 3 lata. W okresie delegowania pracownicy będą przyjeżdżali do Polski na urlopy, jednakże na dzień dzisiejszy nie wiadomo jak często, a w trakcie 2-3 lat delegacji możliwa będzie sytuacja, w której okres ich nieprzerwanego lub przerwanego urlopami pobytu w Chinach będzie wynosił powyżej 183 dni w danym roku kalendarzowym. Pracownicy będą świadczyć pracę na terenie Chin, a wynagrodzenie z tego tytułu będą otrzymywać od ww. spółki S. Małżeństwo wychowuje syna w wieku lat 3, który także wyjedzie w delegację wraz z rodzicami, Pracownicy mieszkają na stałe w Polsce i na terenie kraju posiadają na własność nieruchomość (dom mieszkalny wraz z gruntem, gdzie aktualnie mieszkają) oraz ruchomości, na terenie Polski prowadzone są ich rachunki bankowe i mieszkają na stałe ich rodzice oraz rodzeństwo. Po zakończeniu świadczenia pracy zamierzają wrócić do Polski.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00