Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.04.2012, sygn. ITPB2/415-394/09/S-12/ENB, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/415-394/09/S-12/ENB

Zakres możliwości odliczenia od dochodu odsetek od kredytu przeznaczonego na zakup segmentu w zabudowie bliźniaczej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zmianami) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zmianami) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów, uwzględniając wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku z dnia 8 lutego 2010 r. sygn. akt I SA/Bk 518/09, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni, przedstawione we wniosku z dnia 6 kwietnia 2009 r. uzupełnionym pismem z dnia 22 czerwca 2009 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości odliczenia od dochodu odsetek od kredytu przeznaczonego na zakup segmentu w zabudowie bliźniaczej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 kwietnia 2009 r. został złożony ww. wniosek uzupełniony pismem w dniu 26 czerwca 2009 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości odliczenia od dochodu odsetek od kredytu przeznaczonego na zakup segmentu w zabudowie bliźniaczej.

W przedmiotowym wniosku i jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.

W dniu 29 września 2006 r. Wnioskodawczyni wraz z mężem zawarła umowę z przedsiębiorcą prowadzącym działalność gospodarczą w zakresie budowy domów i handlu nieruchomościami. Przedmiotem umowy było wybudowanie i oddanie przez przedsiębiorcę obiektu budowlanego (segmentu w zabudowie bliźniaczej) w stanie surowym zamkniętym. Termin zakończenia robót ustalono na dzień 30 września 2007 r. Roboty budowlane prowadzone były na podstawie decyzji o pozwoleniu na budowę 26 segmentów bliźniaczych, wydanej przedsiębiorcy. W dniu 7 grudnia 2006 r. Wnioskodawczyni wraz z małżonkiem zawarła z Bankiem S.A. umowę kredytu mieszkaniowego, celem finansowania wyłącznie inwestycji polegającej na budowie segmentu w zabudowie bliźniaczej z przeznaczeniem na własne potrzeby. Bank udzielający kredytu przelewał kolejne transze kredytu na rachunek bankowy przedsiębiorcy. Po zakończeniu budowy, aktem notarialnym z dnia 8 listopada 2007 r. przedsiębiorca przeniósł na Wnioskodawczynię i małżonka własność działki wraz z wybudowanym na niej segmentem mieszkalnym w zabudowie bliźniaczej. Decyzją z dnia 29 października 2008 r. Prezydent Miasta przeniósł na Wnioskodawczynię, w części dotyczącej budynku mieszkalnego w zabudowie bliźniaczej, decyzję o pozwoleniu na budowę wydaną przedsiębiorcy. W 2009 r. Wnioskodawczyni otrzymała decyzję o pozwoleniu na użytkowanie przedmiotowego budynku mieszkalnego w zabudowie bliźniaczej. Ponadto Wnioskodawczyni nadmienia, iż nie korzystała z odliczenia od dochodu (przychodu) lub podatku wydatków poniesionych na własne cele mieszkaniowe określone w art. 26b ust. 2 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00