Porada

Data publikacji: 2008-11-19

Prawa i obowiązki następców prawnych

PYTANIE

Spółka powstała w wyniku wniesienia do niej zorganizowanej części przedsiębiorstwa osoby fizycznej PPHU A. M., obejmującej produkcję i sprzedaż wyrobów gotowych i towarów wg stanu na dzień 2 stycznia 2008 r.

Działalność gospodarcza PPHU A. M. od momentu wniesienia opisanego aportu do spółki obejmuje tylko wynajem pawilonów użytkowych stanowiących własność tej firmy. Po tym terminie niektórzy dotychczasowi odbiorcy wyrobów gotowych i towarów dokonują zwrotu lub też reklamują wyroby gotowe i towary nabyte w poprzednich okresach. Spółka przyjmuje je do magazynu, a następnie odsprzedaje innym odbiorcom. Jednocześnie wystawia ona faktury korygujące do faktur wystawionych przez PPHU A. M. zmniejszające sprzedaż okresu bieżącego i zmniejszające kwotę należnego podatku VAT.