Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Śląskiego rok 2015 poz. 5325

Uchwała nr XII/68/2015 Rady Gminy Chełm Śląski

z dnia 13 października 2015r.

w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Na podstawie art.18 ust.2 pkt 15, art.40 ust.1, art.41 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U.z 2013 r.,poz.594 z późn.zm.), art.6r ust.3, 3a, 3b, 3c, 3d ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U.z 2013 r.,poz.1399 z późn.zm.) po uzyskaniu pozytywnej opinii Pństwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tychach

Rada Gminy Chełm Śląski uchwala:

§ 1. Określa się szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Chełm Śląski i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

§ 2. Ilość odpadów komunalnych odbieranych od właściciela nieruchomości. Przedsiębiorca odbierający odpady zobowiązany jest do odebrania wszystkich odpadów znajdujących się w miejscach gromadzenia, umieszczonych w pojemnikach i workach, zgodnie z następującymi limitami:

1. dla nieruchomości zamieszkałej przez 1osobę :

a) na zmieszane odpady komunalne - 1 pojemnik o pojemności 80 l,

b) na odpady zbierane i odbierane w sposób selektywny, t.j. makulaturę, tworzywa sztuczne, metal oraz szkło - łącznie 4 worki o pojemności 120 l z folii LDPE, po 1 worku na każdy rodzaj odpadów,

2. dla nieruchomości zamieszkałej przez 2-3 osoby:

a) na zmieszane odpady komunalne - 1 pojemnik o pojemności 120 l,

b) na odpady zbierane i odbierane w sposób selektywny, t.j. makulaturę, tworzywa sztuczne(2 szt) , metal oraz szkło - łącznie 5 worków o pojemności 120 l z folii LDPE, po 1 worku na każdy rodzaj odpadów, a na tworzywa sztuczne 2 worki,

3. dla nieruchomości zamieszkałej przez 4-6 osób:

a) na zmieszane odpady komunalne - pojemniki o łącznej pojemności 240 l,

b) na odpady zbierane i odbierane w sposób selektywny, t.j. makulaturę, tworzywa sztuczne, metal oraz szkło - łącznie 6 worków o pojemności 120 l z folii LDPE , po 1 worku na metal i szkło, a na tworzywa sztuczne i makulaturę po 2 worki,

4. dla nieruchomości, na której zamieszkuje powyżej 6 osób :

a) na zmieszane odpady komunalne - jak w ust.3a oraz dodatkowo na każde kolejne 3 osoby jeden pojemnik o pojemności 120 l lub pojemnik o innej pojemności zapewniający zachowanie normy 60 l na osobę/ m-c.

b) na odpady zbierane i odbierane w sposób selektywny, t.j. makulaturę, tworzywa sztuczne, metal oraz szkło - łącznie 8 worków o pojemności 120 l z folii LDPE oraz dodatkowo 1 worek o pojemności 120 l na każdy rodzaj odpadów na każde kolejne 4 osoby.

5. dla każdej nieruchomości zamieszkałej bez względu na liczbę osób:

a) pojemnik 120 l (w zabudowie jednorodzinnej) lub 1100 l (w zabudowie wielorodzinnej) na popiół z gospodarstw domowych,(popiół wytworzony ponad normę właściciel nieruchomości umieszcza w specjalnym worku dostępnym w BOK lub pojemniku zakupionym na własny koszt i wystawia zgodnie z harmonogramem wywozu odpadów). Pojemnik na popiół musi być oznakowany specjalną naklejką dostępną w BOK.

§ 3. Częstotliwość odbierania odpadów komunalnych od właściciela nieruchomości.

1. Odpady komunalne zmieszane odbierane będą od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy:

a) 1 raz na 2 tygodnie, zgodnie z harmonogramem w zabudowie jednorodzinnej

b) 1 raz w tygodniu, zgodnie z harmonogramem w zabudowie wielorodzinnej.

2. Odpady komunalne zmieszane odbierane będą od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, zgodnie ze złożoną deklaracją , 1 raz w tygodniu lub 1 raz na 2 tygodnie.

3. Odpady zbierane w sposób selektywny : makulatura, tworzywa sztuczne, metal oraz szkło odbierane będą raz w miesiącu, zgodnie z harmonogramem.

4. Popiół z gospodarstw domowych gromadzony w sposób selektywny odbierany będzie sprzed posesji - jeden raz w miesiącu, zgodnie z ustalonym harmonogramem

5. Odpady odbierane w ramach zbiórki mobilnej: wielkogabarytowe - dwa razy w roku sprzed posesji zgodnie z harmonogramem.

§ 4. Sposób świadczenia usług przez punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych.

1. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych prowadzony będzie przez przedsiębiorcę wyłonionego w drodze postępowania przetargowego, na zasadach określonych w umowie.

2. Do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w Chełmie Śląskim przy ul.Techników właściciele nieruchomości zamieszkałych mogą przekazywać bezpłatnie zebrane w sposób selektywny odpady komunalne , w tym:

1) zielone i ogrodowe - rozdrobnione, w ilości 6 worków o pojemności 120 l z posesji na miesiąc

2) papier i tekturę,

3) tworzywa sztuczne,

4) metale, opakowania metalowe,

5) szkło,

6) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,

7) meble i inne wielkogabarytowe,

8) zużyte baterie i akumulatory z wyłączeniem samochodowych,

9) zużyte opony w ilości 4 szt posesji na rok ( z wyjątkiem samochodów ciężarowych i ciągników )

10) przeterminowane leki i chemikalia

11) tekstylia,

12) odpady z drobnych remontów budowlanych w ilości do 300 kg na posesję na rok.

3. Transport odpadów do punktu selektywnego zbierania odpadów mieszkańcy zapewniają we własnym zakresie i na własny koszt.

4. Informację o lokalizacji, godzinach otwarcia punktu selektywnego zbierania odpadów oraz regulamin PSZOK gmina podaje do publicznej wiadomości na stronie internetowej Urzędu Gminy.

§ 5. Inne wytyczne co do sposobu świadczenia usług.

1. W zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę Gmina Chełm Śląski na wniosek właściciela nieruchomości wyposaży nieruchomość w pojemniki na odpady zmieszane oraz popiół i worki na odpady zbierane w sposób selektywny.

2. W ramach wniesionej przez właściciela nieruchomości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, pojemniki oraz kontenery poddane zostaną dwukrotnie w ciągu roku myciu oraz dezynfekcji w celu utrzymania ich właściwego stanu sanitarnego.

§ 6. Tryb i sposób zgłaszania przez właścicieli nieruchomości przypadków niewłaściwego świadczenia usług przez przedsiębiorcę odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości lub przez prowadzącego punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych.

1. Przypadki niewłaściwego świadczenia usług można zgłaszać telefonicznie, za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem wskazanym na stronie internetowej lub osobiście w siedzibie Urzędu Gminy Chełm Śląski, najpóźniej w ciągu trzech dni roboczych od daty ich stwierdzenia.

2. Dokonując zgłoszenia należy podać w szczególności:

a) imię i nazwisko oraz nr telefonu osoby zgłaszającej niewłaściwe świadczenie usług,

b) dokładny adres nieruchomości, na której usługi są świadczone w sposób niewłaściwy,

c) rodzaj odpadów, które zostały nieodebrane lub odebrane w sposób niewłaściwy.

§ 7. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Chełm Śląski.

§ 8. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

§ 9. Traci moc uchwała Nr XXXIII/199/2013 Rady Gminy Chełm Śląski z dnia 28 października 2013 r.

Przewodniczący Rady


Kazimierz Plewnia

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00