Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Śląskiego rok 2015 poz. 2274

Uchwała nr VI/48/15 Rady Miasta w Myszkowie

z dnia 2 kwietnia 2015r.

w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15, art. 40 ust. 1 i art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r. poz. 594. z późn. zm.), art. 6 r ust. 3, 3a-b, 3d ustawy z dnia13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r. poz. 1399 z późn. zm.), art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (tekst jednolity Dz. U. z 2011 r. Nr 197, poz. 1172 z późn. zm) Rada Miasta w Myszkowie uchwala, co następuje:

§ 1. Ustala się szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, stanowiący załącznik do niniejszej uchwały.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Myszkowa.

§ 3. 1. Z dniem 30 czerwca 2015 roku tracą moc:

a) Uchwała Nr XXV/216/12 Rady Miasta w Myszkowie z dnia 27 grudnia 2012r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów

b) Uchwała Nr XXVII/244/13 z dnia 26 marca 2013 roku w sprawie zmiany Uchwały Nr XXV/216/12 Rady Miasta w Myszkowie z dnia 27 grudnia 2012r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów.

2. Uchwała obowiązuje od 1 lipca 2015 roku i podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Rady Miasta w Myszkowie


Jerzy Woszczyk


Załącznik do Uchwały Nr VI/48/15
Rady Miasta w Myszkowie
z dnia 2 kwietnia 2015 r.

Szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów

§ 1. Gmina Myszków zapewnia wyposażenie nieruchomości zamieszkałej w dostateczną ilość pojemników spełniających obowiązujące normy oraz worków służących do zbierania odpadów komunalnych, w ilości dostosowanej do ilości wytwarzanych odpadów, częstotliwości odbioru, parametrów pojemników oraz zapewnia utrzymywanie pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym w sposób określony w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Myszków, zwanym dalej Regulaminem.

§ 2. Przedsiębiorca odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, z którym gmina Myszków zawarła umowę na odbiór i zagospodarowanie odpadów zwany operatorem, zobowiązany jest dokonywać odbioru odpadów komunalnych uwzględniając warunki lokalne według ustalonego przez siebie harmonogramu, zaakceptowanego przez gminę Myszków, podanego do publicznej wiadomości i dostarczonego do każdego mieszkańca, przy uwzględnieniu postanowień niniejszej uchwały.

§ 3. Określa się częstotliwość odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych:

1) odpady zmieszane - nie rzadziej niż dwa razy w miesiącu w zabudowie jednorodzinnej i niezamieszkałej, nie rzadziej niż trzy razy w tygodniu w zabudowie wielolokalowej,

2) odpady zbierane selektywnie: papier, szkło, tektura, metal, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe- nie rzadziej niż jeden raz w miesiącu,

3) sezonowe odpady zbierane selektywnie: odpady zielone - nie rzadziej niż jeden raz na dwa tygodnie w okresie od kwietnia do października w zabudowie jednorodzinnej i nie rzadziej niż jeden raz na tydzień w okresie od kwietnia do października w zabudowie wielolokalowej. Ustala się, że w zabudowie wielolokalowej pojemnik na odpady zielone jest podstawiany na zgłoszenie operatorowi przez właściciela nieruchomości w ilości proporcjonalnej do liczby budynków wielolokalowych: jeden raz w tygodniu przysługuje jeden pojemnik 1100 l w ilości przeliczonej na jeden budynek u jednego właściciela.

4) odpady zbierane selektywnie: popiół z palenisk domowych- nie rzadziej niż jeden raz w miesiącu w zabudowie jednorodzinnej i nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu w zabudowie wielolokalowej,

5) odpady ulegające biodegradacji spożywcze w tym kuchenne - nie rzadziej niż jeden raz na dwa tygodnie, a w okresie od kwietnia do października nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu w zabudowie wielolokalowej.

6) meble i inne odpady wielkogabarytowe - nie rzadziej niż jeden raz w roku

7) RTV I AGD - nie rzadziej niż jeden raz w roku

8) zużyte opony - nie rzadziej niż jeden raz w roku.

9) świetlówki, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz zużyte opony - odbierane są w sezonowych punktach selektywnego zbierania odpadów, o których mowa w § 8 niniejszych zasad lub w punkcie selektywnego zbierania odpadów zwanym PSZOK, o którym mowa w § 9 niniejszych zasad,

10) dopuszcza się, aby odpady powstałe na nieruchomości zamieszkałej takie jak: odpady budowlane i rozbiórkowe z remontów stanowiące odpady komunalne oraz odpady zielone w zabudowie wielolokalowej były odbierane przez operatora bezpośrednio z nieruchomości, na której powstały. Przy czym właściciel nieruchomości ma obowiązek na minimum trzy dni przed planowanym podstawieniem zamówić pojemnik na te odpady u operatora. Właściciel nieruchomości zamieszkałej ma prawo do skorzystania z podstawienia pojemnika na odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne dwukrotnie w ciągu roku.

11) właściciel nieruchomości zamieszkałej ma prawo do przekazania odpadów, o których mowa w § 3 ust. 1 pkt 2-10 w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi ustalonej w drodze uchwały Rady Miasta w Myszkowie do stałego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych tzw. PSZOK-u przez cały rok bez limitów ilości.

§ 4. Rodzaj i minimalną pojemność pojemników i worków przeznaczonych do zbierania odpadów komunalnych dla właścicieli nieruchomości określa Regulamin.

§ 5. Odbiorowi odpadów komunalnych zgromadzonych w pojemnikach i workach podlegają tylko te odpady, które zostały wystawione przed posesję w sposób niezagrażający ruchowi kołowemu i pieszemu (zabudowa jednorodzinna) oraz odpady zgromadzone w gniazdach przeznaczonych na gromadzenie odpadów (zabudowa wielolokalowa) z uwzględnieniem § 6. W przypadku obszarów trudnodostępnych pojemniki i worki należy dostarczyć w miejsce na trasie poruszania się pojazdu operatora. Odstąpienie od tych wymagań może nastąpić wyłącznie w drodze porozumienia z operatorem.

§ 6. Pojemniki i worki powinny być wystawione w dniu odbioru odpadów zgodnie z ustalonym harmonogramem.

§ 7. Pojemniki i worki wystawione w innych miejscach i terminach niż określone w niniejszych zasadach, w szczególności w miejscach, do których nie jest zapewniony dojazd pojazdem odbierającym te odpady, nie podlegają odbiorowi, a gmina Myszków nie ponosi w takim przypadku odpowiedzialności za nierealizowanie obowiązku odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, o którym mowa w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

§ 8. 1. Gmina Myszków co najmniej raz w roku zorganizuje sezonowe punkty zbiórki odpadów zbieranych selektywnie w kilku miejscach na terenie gminy Myszków.

2. Terminy i miejsca zbiórki odpadów, o których mowa w ust. 1 zostaną podane do publicznej wiadomości.

§ 9. Ustala się, że PSZOK będzie czynny: w każdy poniedziałek i środę w godzinach od 7:00 do 17:00 i w sobotę w godzinach od 8:00 do 14:00. Lokalizacja punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych tzw. PSZOK-u zostaną podane do publicznej wiadomości.

Mieszkaniec gminy Myszków jest zobowiązany dostarczyć i rozładować odpady do PSZOK-u we własnym zakresie i na własny koszt.

§ 10. W przypadku niewłaściwego świadczenia usługi przez przedsiębiorcę odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości lub przez prowadzącego punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych, właściciel nieruchomości winien zgłosić ten fakt w trybie pisemnym z podaniem danych zgłaszającego do siedziby Urzędu Miasta w Myszkowie lub do punktu obsługi klienta utworzonego przez operatora lub na stronie internetowej http://www.miastomyszkow.plw zakładce FIX MY STREET. Lokalizacja i godziny otwarcia punktu obsługi klienta zostaną podane do publicznej wiadomości.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00