Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Śląskiego rok 2014 poz. 6009

Uchwała nr 52.417.2014 Rady Miasta Rydułtowy

z dnia 6 listopada 2014r.

w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Rydułtowy dla obszaru oznaczonego symbolem MP/4-Z/3

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5, art. 40 ust. 1 i art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r. poz. 594 z późn. zm.) i art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2012 r. poz. 647 z późn. zm.), po stwierdzeniu, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Rydułtowy dla obszaru oznaczonego symbolem MP/4-Z/3 nie narusza ustaleń studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Rydułtowy, przyjętego Uchwałą Nr 37.265.2013 Rady Miasta Rydułtowy z dnia 20 czerwca 2013 r.

Rada Miasta Rydułtowy
uchwala:
miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Rydułtowy
dla obszaru oznaczonego symbolem MP/4-Z/3

§ 1.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Rydułtowy dla obszaru oznaczonego symbolem MP/4-Z/3, zwany dalej planem, obejmuje pasmo terenów sportowych Klubu Sportowego "Naprzód", dawnej hałdy odpadów pogórniczych oraz ośrodka wypoczynkowego Machnikowiec, położone pomiędzy ul. Gen. Józefa Bema i ul. Strzelców Bytomskich w rejonie jej skrzyżowania z ul. Adama Mickiewicza - w granicach oznaczonych na rysunku planu.

§ 2.

Integralnymi częściami uchwały są:

1) załącznik nr 1 - rysunek planu, stanowiący część graficzną planu;

2) załącznik nr 2 - rozstrzygnięcie o sposobie rozpatrzenia uwag do projektu planu;

3) załącznik nr 3 - rozstrzygnięcie o sposobie realizacji, zapisanych w planie, inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy oraz zasadach ich finansowania, zgodnie z przepisami o finansach publicznych.

§ 3.

W granicach obszaru objętego planem nie występują obszary i obiekty, które wymagałyby określenia nakazów, zakazów, dopuszczeń i ograniczeń odnoszących się do:

1) zasad ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej;

2) wymagań wynikających z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych;

3) granic i sposobów zagospodarowania obszarów szczególnego zagrożenia powodzią oraz obszarów osuwania się mas ziemnych;

4) sposobu i terminu tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów.

§ 4.

Rysunek planu, sporządzony w skali 1:1000, zawiera:

1) ustalenia obowiązujące:

a) granica obszaru objętego planem,

b) linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania, wraz z barwnym oznaczeniem graficznym, numerem i symbolem wyróżniającym poszczególne tereny o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania,

c) linie zabudowy nieprzekraczalne,

d) strefa nieczynnego szybu,

e) zbiornik retencyjny do chwilowego zatrzymania wód deszczowych;

2) elementy informacyjne:

a) sieci i obiekty infrastruktury technicznej,

b) budynki,

c) lokalizacja nieczynnego szybu,

d) granice i numery działek ewidencyjnych;

3) wyrys ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Rydułtowy.

§ 5.

1. Ustala się następujące tereny o różnym przeznaczeniu i różnych zasadach zagospodarowania, zgodnie z wyznaczonymi na rysunku planu liniami rozgraniczającymi:

1) tereny zabudowy usługowej, oznaczone symbolem U;

2) teren sportu i rekreacji, oznaczony symbolem US;

3) teren zieleni urządzonej, oznaczony symbolem ZP;

4) teren drogi publicznej klasy lokalnej, oznaczony symbolem KDL;

5) teren drogi publicznej klasy dojazdowej, oznaczony symbolem KDD.

2. Ustalenia dotyczące przeznaczenia i zasad zagospodarowania terenów, o których mowa w ust. 1, zawarte są, odpowiednio, w § 8 - 12, przy czym w każdym terenie mogą występować:

1) dojazdy, dojścia, ścieżki piesze i rowerowe;

2) obiekty małej architektury, pomniki, urządzenia rekreacyjne i wypoczynkowe, wiaty, altany;

3) zieleń urządzona, ozdobna i izolacyjna;

4) obiekty, urządzenia i sieci uzbrojenia terenu i infrastruktury technicznej, w tym infrastruktury łączności publicznej oraz urządzenia wytwarzające energię ze źródeł odnawialnych o mocy nieprzekraczającej 100 kW;

5) instalacje i urządzenia służące ochronie środowiska i zdrowia ludzi, bezpieczeństwu publicznemu i obronności państwa, utrzymaniu porządku i czystości w gminie.

§ 6.

1. Ustala się element zagospodarowania przestrzennego wymagający ochrony - zbiornik retencyjny do chwilowego zatrzymania wód deszczowych, położony w obrębie terenu 5ZP, wymagający zachowania jako obiekt służący ochronie przeciwpowodziowej - na zasadach określonych w § 10 ust. 1 i 2.

2. Ustala się elementy zagospodarowania przestrzennego wymagające ukształtowania w zakresie:

1) zasad sytuowania budynków - wyznacza się nieprzekraczalne linie zabudowy odnoszące się do najbliższej możliwej odległości sytuowania nowych budynków w stosunku do linii rozgraniczających tereny dróg, w parametrach zgodnych z zasięgiem wyznaczonym na rysunku planu;

2) warunków sytuowania reklam, z wyjątkiem szyldów, tablic i urządzeń informujących o działalności gospodarczej prowadzonej w danym terenie lub użytkowaniu występującym w danym terenie - zakazuje się sytuowania:

a) w terenach 1U - 3U i 4US tablic reklamowych o powierzchni większej niż 6 m² i wolno stojących urządzeń reklamowych wyższych niż 10 m,

b) w terenie 5ZP tablic reklamowych o powierzchni większej niż 2 m² i wolno stojących urządzeń reklamowych wyższych niż 4 m.

§ 7.

1. Określa się zasady w zakresie ochrony przed hałasem:

1) niżej wymienione tereny, zgodnie z ich symbolem, zalicza się do terenów, którym odpowiadają wymogi w zakresie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku:

a) teren 1U zalicza się do terenów zabudowy mieszkaniowo-usługowej,

b) tereny 4US i 5ZP zalicza się do terenów rekreacyjno-wypoczynkowych;

2) przy realizacji zamierzeń inwestycyjnych lokalizowanych w obszarze planu, należy uwzględnić dopuszczalne poziomy hałasu w środowisku, w stosunku do terenów, o których mowa w pkt 1, w szczególności stosując zabezpieczenia i rozwiązania techniczne ograniczające ponadnormatywny poziom hałasu.

2. W zakresie ochrony przed polami elektromagnetycznymi określa się zasadę, iż instalacje wytwarzające pola elektromagnetyczne nie mogą uniemożliwiać przeznaczenia oraz zagospodarowania terenu, przy uwzględnieniu dopuszczalnych poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku.

3. W zakresie ochrony powietrza określa się zasadę, iż należy stosować systemy grzewcze oparte na proekologicznych i wysokosprawnych źródłach energii cieplnej, charakteryzujących się brakiem lub małą emisją substancji do powietrza, w szczególności zakazuje się stosowania źródeł energii cieplnej opalanych paliwami stałymi o sprawności energetycznej poniżej 80%.

4. W zakresie ochrony wód i ziemi określa się zasady, iż należy zapobiegać przedostawaniu się do wód i ziemi substancji zanieczyszczonych poprzez rozbudowę systemu zbiorowego odprowadzania ścieków oraz systemów odprowadzania wód opadowych i roztopowych, dopuszczając przy tym możliwość naturalnego zasilania wód podziemnych poprzez infiltrację niezanieczyszczonych wód opadowych i roztopowych do ziemi lub ich odpływ do wód powierzchniowych.

5. W zakresie postępowania z odpadami komunalnymi obowiązują zasady określone w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy, w szczególności w zakresie wymogów prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów i wyposażenia nieruchomości w pojemniki służące do zbierania odpadów.

6. W zakresie uwarunkowań wynikających z występowania złóż kopalin, obecnych i przyszłych potrzeb eksploatacji tych złóż oraz racjonalnego wykorzystywania powierzchni ziemi na terenach eksploatacji złóż kopalin, obowiązuje wymóg, iż eksploatacja nie może naruszać przeznaczenia terenu określonego w planie.

§ 8.

1. Przeznaczenie terenów 1U - 3U to zabudowa usługowa wraz z towarzyszącym zagospodarowaniem, użytkowaniem oraz sytuowaniem obiektów na jej potrzeby, w tym o funkcjach administracyjnych, socjalnych, sanitarnych, gospodarczych, technicznych, składowych i magazynowych lub związanych z ochroną mienia, przy czym funkcje składowe i magazynowe mogą być prowadzone wyłącznie w budynku.

2. Dopuszcza się w ramach przeznaczenia terenów 1U i 2U:

1) w terenie 1U - lokale mieszkaniowe o udziale powierzchniowym nie większym niż 30% powierzchni całkowitej budynku usługowego;

2) w terenie 2U - działalność produkcyjną i wytwórczą prowadzoną w budynku usługowym.

3. Zasady kształtowania zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenów 1U - 3U:

1) intensywność zabudowy (wskaźnik powierzchni całkowitej zabudowy w odniesieniu do powierzchni działki budowlanej): maksymalna - 2,4, minimalna - 0,05;

2) minimalny udział procentowy powierzchni biologicznie czynnej w odniesieniu do powierzchni działki budowlanej - nie mniej niż 15%;

3) maksymalny udział procentowy powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki budowlanej - nie więcej niż 60%;

4) maksymalna wysokość zabudowy:

a) 4 kondygnacje nadziemne i nie więcej niż 16 m dla budynków,

b) nie więcej niż 30 m dla pozostałych obiektów;

5) gabaryty obiektów w zakresie geometrii dachu: dopuszcza się różne rodzaje kształtów dachów;

6) minimalna liczba miejsc do parkowania i sposób ich realizacji - w obrębie działki budowlanej, dla nowej zabudowy i zmiany sposobu użytkowania ustala się realizację naziemnych, podziemnych lub wielopoziomowych parkingów oraz garaży zapewniających miejsca do parkowania w liczbie nie mniejszej niż:

a) 1 miejsce na 400 m² powierzchni użytkowej usług kultury, kultu religijnego, zdrowia, oświaty, nauki, administracji publicznej, sportu, rekreacji i rozrywki, przy czym nie mniej niż 1 miejsce na 10 miejsc siedzących w ramach widowni, o ile jest przewidziana dla usług kultury lub sportu,

b) 1 miejsce na lokal zakwaterowania w ramach usług zamieszkania zbiorowego, takich jak hotele, motele, pensjonaty, domy wczasowe i wypoczynkowe,

c) 1 miejsce na 5 miejsc konsumpcyjnych w ramach usług gastronomii,

d) 1 miejsce na 200 m² powierzchni użytkowej pozostałych, wyżej nie wymienionych usług,

e) 1 miejsce na lokal mieszkaniowy.

§ 9.

1. Przeznaczenie terenu 4US to zabudowa i zagospodarowanie terenu na potrzeby sportu i rekreacji wraz z towarzyszącym użytkowaniem oraz sytuowaniem obiektów, w tym o funkcjach administracyjnych, socjalnych, sanitarnych, gospodarczych, technicznych lub związanych z ochroną mienia.

2. Dopuszcza się w ramach przeznaczenia terenu 4US:

1) zabudowę usługową na potrzeby usług kultury, rozrywki, oświaty, nauki, zdrowia, opieki społecznej, administracji publicznej i gastronomii oraz usług zakwaterowania w postaci hoteli, moteli, pensjonatów, domów wypoczynkowych lub wczasowych oraz innych ośrodków turystycznych i campingowych - powierzchnia zabudowy i zagospodarowania terenu nie może stanowić udziału większego niż 30% powierzchni terenu 4US;

2) lokale użytkowe na potrzeby usług, o których mowa w pkt 1 oraz usług handlu o udziale powierzchniowym nie większym niż 30% powierzchni całkowitej budynków sportu i rekreacji.

3. Zasady kształtowania zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu 4US:

1) intensywność zabudowy (wskaźnik powierzchni całkowitej zabudowy w odniesieniu do powierzchni działki budowlanej): maksymalna - 2,0, minimalna - 0,01;

2) minimalny udział procentowy powierzchni biologicznie czynnej w odniesieniu do powierzchni działki budowlanej - nie mniej niż 20%;

3) maksymalny udział procentowy powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki budowlanej - nie więcej niż 60%;

4) maksymalna wysokość zabudowy:

a) 3 kondygnacje nadziemne i nie więcej niż 14 m dla budynków,

b) nie więcej niż 40 m dla pozostałych obiektów;

5) gabaryty obiektów w zakresie geometrii dachu: dopuszcza się różne rodzaje kształtów dachów;

6) minimalna liczba miejsc do parkowania i sposób ich realizacji - w obrębie działki budowlanej, dla nowej zabudowy i zmiany sposobu użytkowania ustala się realizację naziemnych, podziemnych lub wielopoziomowych parkingów oraz garaży wbudowanych w obrys budynku związanego z przeznaczeniem terenu, zapewniających miejsca do parkowania w liczbie nie mniejszej niż:

a) 1 miejsce na 500 m² powierzchni użytkowej usług sportu i rekreacji, przy czym nie mniej niż 1 miejsce na 20 miejsc siedzących w ramach widowni, o ile jest przewidziana,

b) 1 miejsce na 400 m² powierzchni użytkowej usług kultury, rozrywki, oświaty, nauki, zdrowia, administracji publicznej,

c) 1 miejsce na lokal zakwaterowania w ramach usług w postaci hoteli, moteli, pensjonatów, domów wypoczynkowych lub wczasowych oraz innych ośrodków turystycznych i campingowych,

d) 1 miejsce na 5 miejsc konsumpcyjnych w ramach usług gastronomii,

e) 1 miejsce na 200 m² powierzchni użytkowej usług handlu,

f) 1 miejsce na lokal mieszkaniowy.

§ 10.

1. Przeznaczeniem terenu 5ZP są pełniące funkcje rekreacyjne i wypoczynkowe tereny:

1) zieleni urządzonej, w tym place zabaw i gier oraz inne miejsca rekreacji czynnej wraz z towarzyszącym użytkowaniem oraz sytuowaniem obiektów sanitarnych, gospodarczych i technicznych;

2) zbiornika retencyjnego do chwilowego zatrzymania wód deszczowych, z możliwością sytuowania urządzeń, obiektów i instalacji hydrotechnicznych oraz służących rekreacji i wypoczynkowi na wodzie i wokół wody, w tym mostów, pomostów, przystani.

2. Dopuszcza się w ramach przeznaczenia terenu:

1) sytuowanie obiektów budowlanych przeznaczonych na potrzeby usług rekreacji, wypoczynku, kultury, turystyki, sportu, rozrywki oraz handlu i gastronomii - powierzchnia zabudowy i zagospodarowania terenu nie może stanowić udziału większego niż 25% powierzchni terenu 5ZP;

2) naziemne miejsca do parkowania stanowiące łącznie udział powierzchniowy nie większy niż 25% powierzchni terenu 5ZP;

3) roboty służące utrzymaniu zbiornika retencyjnego, w tym zmianę zasięgu zbiornika, przy zachowaniu jego pojemności w wielkości zapewniającej potrzeby ochrony przeciwpowodziowej.

3. Zasady kształtowania zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu 5ZP:

1) intensywność zabudowy (wskaźnik powierzchni całkowitej zabudowy w odniesieniu do powierzchni działki budowlanej w przypadku zabudowy, o której mowa w ust. 2 pkt 1): maksymalna - 0,5, minimalna - 0,001;

2) minimalny udział procentowy powierzchni biologicznie czynnej w odniesieniu do:

a) powierzchni terenu 5ZP - nie mniej niż 70%,

b) powierzchni działki budowlanej w przypadku zabudowy o której mowa w ust. 2 pkt 1 - nie mniej niż 30%;

3) maksymalny udział procentowy powierzchni zabudowy, o której mowa w ust. 2 pkt 1, w stosunku do powierzchni działki budowlanej - nie więcej niż 50%;

4) maksymalna wysokość zabudowy:

a) nie więcej niż 5 m dla budynków,

b) nie więcej niż 15 m dla pozostałych obiektów;

5) gabaryty obiektów:

a) powierzchnia zabudowy obiektów, o których mowa w ust. 2 pkt 1, nie może być większa niż 300 m²,

b) w zakresie geometrii dachu: dopuszcza się różne rodzaje kształtów dachów.

§ 11.

1. Przeznaczenie terenu 6KDL: teren komunikacji - droga publiczna klasy lokalnej, wraz z elementami, obiektami i urządzeniami związanymi z użytkowaniem pasa drogowego i funkcjonowaniem ruchu drogowego.

2. Szerokość pasa drogowego w liniach rozgraniczających teren 6KDL, zgodnie z zasięgiem oznaczonym na rysunku planu, wynosi od 12 m do 32 m.

§ 12.

1. Przeznaczenie terenu 7KDD: teren komunikacji - droga publiczna klasy dojazdowej, wraz z elementami, obiektami i urządzeniami związanymi z użytkowaniem pasa drogowego i funkcjonowaniem ruchu drogowego.

2. Szerokość pasa drogowego w liniach rozgraniczających teren 7KDD, zgodnie z zasięgiem oznaczonym na rysunku planu, wynosi od 10 m do 40 m.

§ 13.

1. Obszar objęty planem jest położony w obrębie udokumentowanego złoża węgla kamiennego "Rydułtowy" oraz obszaru i terenu górniczego "Rydułtowy I".

2. W zabudowie i zagospodarowaniu terenów należy uwzględniać aktualne czynniki geologiczno - górnicze związane z położeniem obszaru objętego planem na terenie górniczym.

§ 14.

1. Nie określa się granic obszarów wymagających przeprowadzenia scaleń i podziałów nieruchomości.

2. W przypadku przystąpienia do scalenia i podziału nieruchomości, dla działek uzyskiwanych w wyniku scalania i podziału nieruchomości określa się następujące parametry:

1) w zakresie działek przeznaczonych na potrzeby usług ustala się: powierzchnię działki nie mniejszą niż 1000 m², szerokość frontu działki nie mniejszą niż 30 m;

2) w zakresie innych, wyżej nie wymienionych terenów i sposobów użytkowania, dopuszcza się kształtowanie indywidualnych parametrów działek, określonych w zależności od potrzeb;

3) kąt położenia granic działki w stosunku do pasa drogowego - w przedziale od 75° do 105°.

§ 15.

Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu:

1) obszar w zasięgu strefy nieczynnego szybu, oznaczonej na rysunku planu, zalicza się do terenów o skomplikowanych warunkach gruntowych, dla których obowiązuje wymóg określenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych;

2) przy kształtowaniu zabudowy i zagospodarowaniu terenu należy uwzględnić ograniczenia wynikające z przebiegu i użytkowania istniejących sieci, urządzeń i obiektów infrastruktury technicznej, zgodnie z warunkami technicznymi ich usytuowania oraz zagospodarowania terenu i usytuowania obiektów budowlanych w ich sąsiedztwie, w szczególności należy:

a) zapewnić dostęp do istniejącej infrastruktury technicznej występującej w liniach rozgraniczających danego terenu,

b) dostosować możliwość zabudowy i użytkowania terenu w rejonie przebiegu napowietrznych linii elektroenergetycznych wysokich napięć do zasięgu dopuszczalnego poziomu pól elektromagnetycznych w środowisku.

§ 16.

1. Zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji:

1) układ komunikacyjny tworzą wyznaczone w planie tereny dróg, stanowiące odcinki ulic klasy lokalnej i dojazdowej;

2) sposób powiązania układu komunikacyjnego obszaru objętego planem z układem zewnętrznym - przez skrzyżowania z ulicami publicznymi położonymi w sąsiedztwie obszaru planu;

3) wymagana liczba miejsc parkingowych określona jest w ramach ustaleń dla terenów w § 8 i 9, przy czym w zakresie miejsc parkingowych należy zapewnić dodatkowo miejsca na parkowanie pojazdów zaopatrzonych w kartę parkingową w liczbie nie mniejszej niż:

a) 1 miejsce dla parkingów o liczbie miejsc parkingowych od 6 do 15,

b) 2 miejsca dla parkingów o liczbie miejsc parkingowych od 16 do 40,

c) 3 miejsca dla parkingów o liczbie miejsc parkingowych od 41 do 100,

d) 4% ogólnej liczby miejsc parkingowych dla parkingów o ogólnej liczbie miejsc parkingowych wynoszącej więcej niż 100;

4) w każdym terenie dopuszcza się drogi wewnętrzne i ciągi pieszo - jezdne.

2. Zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów infrastruktury technicznej:

1) w całym obszarze planu dopuszcza się modernizację, rozbudowę i budowę obiektów, urządzeń i sieci infrastruktury technicznej oraz uzbrojenia terenu:

a) o parametrach niezbędnych dla zaopatrzenia terenów oraz prawidłowego funkcjonowania danego systemu infrastruktury technicznej, w tym przy uwzględnieniu przepisów dotyczących zaopatrzenia w wodę do celów przeciwpożarowych,

b) w sposób umożliwiający użytkowe wykorzystanie terenu w otoczeniu obiektów, urządzeń i sieci infrastruktury technicznej na potrzeby przeznaczenia określonego w planie;

2) zaopatrzenie w wodę należy zapewnić w oparciu o systemy sieci i urządzeń wodociągowych;

3) zaopatrzenie w gaz należy zapewnić w oparciu o systemy sieci i urządzeń gazowych;

4) zaopatrzenie w energię elektryczną należy zapewnić w oparciu o:

a) systemy sieci i urządzeń elektroenergetycznych,

b) indywidualne urządzenia i instalacje wytwarzające energię elektryczną z odnawialnych źródeł energii słonecznej;

5) zaopatrzenie w energię cieplną należy zapewnić w oparciu o:

a) systemy sieci i urządzeń ciepłowniczych,

b) indywidualne urządzenia i instalacje korzystające z systemów opartych na sieci gazowej, elektroenergetycznej lub wytwarzające energię cieplną z wykorzystaniem pomp ciepła,

c) możliwość stosowania indywidualnych źródeł ciepła opalanych paliwami stałymi, przy uwzględnieniu ustaleń, o których mowa w § 7 ust. 3;

6) odprowadzenie ścieków należy zapewnić w oparciu o systemy sieci i urządzeń kanalizacji sanitarnej;

7) odprowadzenie wód opadowych lub roztopowych należy zapewnić:

a) w oparciu o systemy sieci i urządzeń kanalizacji deszczowej lub systemy rowów i kanałów odprowadzających wody opadowe i roztopowe,

b) poprzez wykorzystanie indywidualnych systemów zagospodarowania niezanieczyszczonych wód opadowych i roztopowych, w tym małej retencji, umożliwiających ich zatrzymanie w obrębie działki budowlanej, obszaru objętego inwestycją lub danego terenu, w celu ich użytkowego wykorzystania lub rozsączenia w gruncie.

§ 17.

Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, wynosi 30%.

§ 18.

1. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Rydułtowy.

2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Rydułtowy.

3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Rady Miasta Rydułtowy


Lucjan Szwan


Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr 52.417.2014
Rady Miasta Rydułtowy
z dnia 6 listopada 2014 r.
Zalacznik1.pdf


Załącznik Nr 2 do Uchwały Nr 52.417.2014
Rady Miasta Rydułtowy
z dnia 6 listopada 2014 r.

Rozstrzygnięcie o sposobie rozpatrzenia uwag do projektu planu

W związku z brakiem uwag do projektu planu, nie rozstrzyga się o sposobie rozpatrzenia uwag.


Załącznik Nr 3 do Uchwały Nr 52.417.2014
Rady Miasta Rydułtowy
z dnia 6 listopada 2014 r.

Rozstrzygnięcie o sposobie realizacji, zapisanych w planie, inwestycji
z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy
oraz zasadach ich finansowania

§ 1.


W planie zapisano inwestycje z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych Gminy, zwane dalej inwestycjami, dotyczące urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych oraz dróg publicznych.

§ 2.

Inwestycje będą realizowane sukcesywnie, odpowiednio do potrzeb oraz możliwości ich finansowania ze środków, o których mowa w § 3.

§ 3.

Realizacja inwestycji będzie finansowana ze środków budżetu Gminy oraz z wykorzystaniem środków z innych źródeł finansowania.

§ 4.

Wykonanie finansowania inwestycji powierza się Burmistrzowi Miasta Rydułtowy.


Uzasadnienie

do projektu uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Rydułtowy dla obszaru oznaczonego symbolem MP/4-Z/3

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (lub zmiana planu) jest aktem prawa miejscowego, do ustanowienia którego uprawnia Radę Miasta Rydułtowy art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r. poz. 594, z późn. zm.) i art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Z 2012 r. poz. 647, z późn. zm.).

Uchwała dotycząca uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Rydułtowy dla obszaru oznaczonego symbolem MP/4-Z/3, zwanego dalej planem, jest zakończeniem procedury planistycznej podjętej na podstawie Uchwały Nr 37.263.2013 Rady Miasta Rydułtowy z dnia 20 czerwca 2013 r.

Obszar planu, o pow. 14,61 ha, obejmuje pasmo terenów sportowych Klubu Sportowego "Naprzód", dawnej hałdy odpadów pogórniczych oraz ośrodka wypoczynkowego Machnikowiec, położone pomiędzy ul. Gen. Józefa Bema i ul. Strzelców Bytomskich w rejonie jej skrzyżowania z ul. Adama Mickiewicza.

Projekt planu nie narusza ustaleń studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Rydułtowy, przyjętego Uchwałą Nr 37.265.2013 Rady Miasta Rydułtowy z dnia 20 czerwca 2013 r.

Projekt planu jest zgodny z ustaleniami studium - zarówno w zakresie funkcji terenów, jak i parametrów oraz wskaźników kształtowania zabudowy i zagospodarowania terenu (obszar planu znajduje się w podziale miasta na strefy funkcjonalne - w strefie usługowej [U] - której w projekcie planu odpowiadają tereny oznaczone symbolem 1U, 2U, 3U i 5ZP oraz w obrębie obszaru US [o skonkretyzowanej funkcji] - tereny sportu i rekreacji, któremu w projekcie planu odpowiada teren oznaczony symbolem 4US.

Projekt planu został sporządzony zgodnie z zasadami i trybem określonym w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym i w przepisach wykonawczych do tej ustawy oraz zgodnie z innymi przepisami mającymi zastosowanie przy sporządzaniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Projekt planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko został poddany opiniowaniu i uzgadnianiu oraz wyłożeniu do publicznego wglądu, w tym w ramach postępowania w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko. Tryb sporządzenia planu wraz z tym postępowaniem obejmował następujące czynności:

1) ogłoszenie i obwieszczenie Burmistrza Miasta Rydułtowy o przystąpieniu do sporządzenia planu - 07.02.2014 r. (termin składania wniosków do planu - do 28.02.2014 r.);

2) uzgodnienie zakresu i stopnia szczegółowości informacji wymaganych w prognozie oddziaływania na środowisko z właściwymi organami, o których mowa w art. 57 i 58 ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (pismo Burmistrza Miasta Rydułtowy z 16.04.2014 r.);

3) sporządzenie projektu planu wraz z rozpatrzeniem wniosków do planu (Rozstrzygnięcie Burmistrza Miasta Rydułtowy z dnia 20.05.2014 r.) oraz prognozą oddziaływania na środowisko i prognozą skutków finansowych uchwalenia planu;

4) opiniowanie i uzgodnienie projektu planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko (pismo Burmistrza Miasta Rydułtowy z 18.06.2014 r.) - w wyniku opiniowania i uzgadniania nie zaszła konieczność wprowadzenia istotnych zmian do projektowanego dokumentu;

5) ogłoszenie i obwieszczenie Burmistrza Miasta Rydułtowy o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko - 22.08.2014 r.;

6) wyłożenie projektu planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko do publicznego wglądu - w okresie od 01.09.2014 r. do 22.09.2014 r. (z terminem wnoszenia uwag dotyczących projektu planu oraz uwag i wniosków w postępowaniu w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko do 06.10.2014 r.), w tym - dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie zmiany planu w dniu 09.09.2014 r.

W terminie określonym na składanie uwag dotyczących projektu planu nie złożono żadnej uwagi, nie wniesiono również uwag i wniosków w postępowaniu w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko. Brak uwag stanowił podstawę do niezastosowania czynności określonych w art. 17 pkt 12 i 13 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym w zakresie dotyczącym listy nieuwzględnionych uwag, które - zgodnie z art. 20 ust. 1 przywołanej ustawy - miałyby stanowić przedmiot rozstrzygnięcia Rady Miasta (załącznik nr 2 do uchwały).

Zgodnie z przepisami ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, w ramach uchwalenia planu Rada Miasta Rydułtowy podejmuje również rozstrzygnięcie o sposobie realizacji zapisanych w planie inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy, oraz zasadach ich finansowania. Rozstrzygnięcie to stanowi załącznik Nr 3 do uchwały.

Projekt planu spełnia wymogi merytoryczne i formalne do jego uchwalenia.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00