Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Śląskiego rok 2014 poz. 3977

Uchwała nr XLVI/931/14 Rady Miasta Chorzów

z dnia 26 czerwca 2014r.

w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Chorzów dla części obszaru gminy położonego w rejonie ulicy Opolskiej 44

Na podstawie art.18 ust.2 pkt 5, art.40 ust.1 i art.41 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. 2013 r., poz. 594 z późniejszymi zmianami) i art.13 pkt 2 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (t.j. Dz.U. 2011 r. Nr 197, poz. 1172 z późniejszymi zmianami) oraz art.14 ust.8, art.20 ust.1 i art.29 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. 2012 r., poz. 647 z późniejszymi zmianami),

Rada Miasta Chorzów

na wniosek Prezydenta Miasta Chorzów, po stwierdzeniu zgodności planu z ustaleniami zawartymi w „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Chorzów” przyjętego dnia 29 marca 2012 r uchwałą nr XIX/308/12 Rady Miasta Chorzów

uchwala

miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Miasta Chorzów dla części obszaru gminy położonego w rejonie ulicy Opolskiej 44.

Uchwała zawiera następujące rozdziały i przepisy:

Rozdział 1 - Przepisy ogólne:

- Przedmiot regulacji przepisami uchwały;

- Definicje pojęć i terminów zastosowanych w uchwale;

- Przepisy wspólne dla całego obszaru planu;

Rozdział 2 - Przepisy szczegółowe:

- Przepisy szczegółowe dla terenów;

Rozdział 3 - Przepisy końcowe.

Rozdział 1
Przepisy ogólne

§ 1.

Przedmiot regulacji przepisami uchwały

1. Przepisy uchwały obejmują obszar o powierzchni 5,34 ha, położony w Chorzowie w rejonie ulicy Opolskiej 44, którego granice są określone w załączniku graficznym do uchwały nr XLIII/826/09 Rady Miejskiej w Chorzowie z dnia 26 listopada 2019 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Chorzów dla części obszaru gminy Chorzów położonego w rejonie ulicy Opolskiej 44.

2. Integralną częścią uchwały są:

1) Załącznik nr 1 - „Rysunek planu” w skali 1:1000 stanowiący graficzną część planu, obowiązujący w zakresie następujących oznaczeń graficznych:

a) granicy obszaru objętego planem,

b) linii rozgraniczających tereny o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania,

c) symboli literowo-cyfrowych identyfikujących tereny,

d) granicy strefy weterynaryjnej od schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Pozostałe oznaczenia graficzne przedstawione na rysunku planu mają charakter informacyjny, w szczególności:

a) osie przewodu ciepłowniczego,

b) kierunek przebiegu napowietrznej linii wysokiego napięcia,

c) osie przewodu kanalizacyjnego.

2) Załącznik nr 2 - „Wyrys ze studium” w skali 1:20000.

3) Załącznik nr 3 - „Rozstrzygnięcie o sposobie rozpatrzenia uwag wniesionych do wyłożonego projektu planu”.

4) Załącznik nr 4 - „Rozstrzygnięcie o sposobie realizacji zapisanych w planie inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy oraz zasadach ich finansowania zgodnie z przepisami o finansach publicznych”.

3. Przedmiotem ustaleń planu są:

1) Tereny zabudowy mieszkaniowej oznaczone na rysunku planu symbolem M.

2) Tereny zabudowy mieszkaniowej oraz usług oznaczone na rysunku planu symbolem MU.

3) Tereny usługowe oznaczone na rysunku planu symbolem U.

4) Tereny urządzeń technicznych oznaczone na rysunku planu symbolem TK.

5) Tereny komunikacji drogowej oznaczone na rysunku planu symbolem KDD.

6) Tereny zieleni izolacyjnej oznaczone na rysunku planu symbolem ZI.

4. Dla terenów wyznaczonych liniami rozgraniczającymi i oznaczonych symbolami identyfikacyjnymi obowiązują ustalenia tekstowe sformułowane w formie przepisów ogólnych i szczegółowych zawarte w niniejszej uchwale oraz graficzne przedstawione na rysunku planu.

§ 2.

Definicje pojęć i terminów zastosowanych w uchwale.

1. Ilekroć w niniejszej uchwale jest mowa o:

1) planie - należy przez to rozumieć miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Chorzowa, dla części obszaru gminy Chorzów położonego w rejonie ulicy Opolskiej.

2) ustawie - należy przez to rozumieć ustawę z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz.U.2012,647 z późn. zm.).

3) obszarze - należy przez to rozumieć cały obszar objęty niniejszą uchwałą.

4) terenie - należy przez to rozumieć część obszaru wydzieloną liniami rozgraniczającymi na rysunku planu i oznaczoną cyfrowo-literowym symbolem identyfikacyjnym.

5) infrastrukturze technicznej - należy przez to rozumieć sieci uzbrojenia technicznego, w tym sieci wodociągowe, kanalizacyjne, gazowe, elektroenergetyczne, ciepłownicze, telekomunikacyjne, w tym kabiny telefoniczne, anteny oraz inne podobne obiekty i urządzenia związane z uzbrojeniem.

6) usługach - należy przez to rozumieć którąkolwiek z wymienionych form działalności: handel detaliczny, komisowy (nie dotyczy pojazdów mechanicznych), gastronomia, działalność związana z turystyką, poczta i telekomunikacja, obsługa i doradztwo prawnicze, rachunkowo - księgowe, zarządzanie nieruchomości, administracja, działalność związana z kulturą (nie dotyczy obiektów kultu religijnego), rekreacją i sportem, edukacją, ochroną zdrowia i opieką społeczną, usługi medyczne, kosmetyczne, serwis artykułów użytku osobistego i domowego itp. Do usług nie zalicza się:

a) sprzedaży paliw (stacji paliw),

b) handlu odpadami i złomem.

7) reklamie - należy przez to rozumieć informację wizualną połączoną z komunikatem polecającym bądź promującym; zazwyczaj posiada cechy komercyjne i ma na celu skłonienie do nabycia lub korzystania z określonych towarów czy usług, popierania określonych spraw, idei lub osób. Wielkość reklamy klasyfikuje się wg powierzchni ekspozycji przyjmując następującą zasadę:

a) mały format - powierzchnia ekspozycji reklamy do 3,0 m2,

b) średni format - powierzchnia ekspozycji reklamy powyżej 3, 0 m2 do 9,0 m2,

c) standardowy format - powierzchnia ekspozycji reklamy powyżej 9, 0 m2 do 18,0 m2,

d) wielki format - powierzchnia ekspozycji reklamy powyżej 18, 0 m2.

8) szyldach - należy przez to rozumieć informację wizualną o siedzibie firmy, zakładu, podmiotu gospodarczego umieszczona przy wejściu głównym do jego siedziby.

9) tablicy informacyjnej - należy przez to rozumieć urządzenie pokazujące informacje komunikacyjne (kierunki dojścia, dojazdu, szlaki drogowe i turystyczne, przystanki komunikacyjne itp.) nie posiadające elementów marketingowych.

2. Pozostałe określenia niniejszej uchwały zdefiniowane są w obowiązujących przepisach ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym i przepisach odrębnych.

§ 3.

Przepisy wspólne dla całego obszaru planu

1. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości

1) Na obszarze planu nie wyznacza się terenów wymagających obligatoryjnie scalania i podziału nieruchomości, jako procesu organizowanego przez Gminę.

2) Dopuszcza się przeprowadzanie procedury scalania i podziału nieruchomości o ile ich struktura własnościowa oraz dostępność do drogi publicznej i infrastruktury technicznej pozwoli na ich zagospodarowanie zgodnie z ustaleniami planu.

3) Ustala się zasadę scalania i podziału nieruchomości przy zachowaniu następujących parametrów:

a) dla zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej minimalna pow. działki 250 m2, maksymalna pow. działki 900 m2, minimalna szerokość frontu działki 6,00 m;

b) dla zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej minimalna pow. działki 800 m2, maksymalna pow. działki 2500 m2, minimalna szerokość frontu działki 25,00 m;

c) dla zabudowy usługowej minimalna powierzchnia działki 1000m2 maksymalna pow. działki 3000 m2, minimalna szerokość frontu działki 35,00 m.

4) Ustala się zasadę prowadzenia linii podziału działki w kierunku zbliżonym do prostopadłego bądź równoległego do istniejącego układu drogowego.

5) Ustala się kąt położenia linii podziału działki, o których mowa w pkt.4 w przedziale 600 do 900.

6) Każdy podział terenu powinien uwzględniać dostęp do urządzeń infrastruktury technicznej.

2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego

1) Obowiązują nieprzekraczalne linie zabudowy w odległościach mierzonych od zewnętrznej krawędzi jezdni lub od granicy obszaru pokazane na rysunku planu:

a) 6,00 m od krawędzi jezdni drogi oznaczonej symbolem 41KKD1;

b) 8,00 m od krawędzi jezdni drogi oznaczonej symbolem 41KKD2;

c) 10,00 m od południowej granicy obszaru.

2)               Przy realizacji nowych oraz przebudowie, nadbudowie, rozbudowie i remoncie istniejących obiektów, wymaga się szczególnej dbałości o osiągnięcie wysokich wartości estetycznych projektowanej przestrzeni i obiektów kubaturowych zarówno w formie, detalu, użytych materiałach i kolorystyce oraz harmonijnego wpisania ich w istniejące otoczenie, przy czym:

a) dopuszcza się stosowanie indywidualnych, oryginalnych rozwiązań w zakresie kształtowania bryły budynków z zachowaniem spójności w ramach planowanej inwestycji;

b) dopuszcza się sytuowanie budynków zwróconych ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę granicy działki w odległości 1,5 m od tej granicy, lub bezpośrednio przy niej, o ile ustalenia planu nie stanowią inaczej;

c) wysokość obiektów budowlanych nie może przekraczać 20,0 m.

3) Zakazuje się:

a) budowy obiektów tymczasowych, gospodarczych oraz garaży posiadających elewacje blaszane;

b) stosowania ogrodzeń pełnych, z prefabrykowanych elementów betonowych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 200 cm z wyjątkiem ogrodzenia schroniska dla bezdomnych zwierząt;

c) lokalizowania inwestycji, dla których nie można zagwarantować miejsc parkingowych i/lub garażowych w ilości określonej w § 3 ust.6, pkt 2 niniejszej uchwały;

d) nasadzeń zieleni wysokiej w strefach technicznych infrastruktury technicznej.

3. Zasady kształtowania przestrzeni publicznych

1) Dopuszcza się:

a) Lokalizację i montaż szyldów, tablic informacyjnych oraz reklam o wielkości nie przekraczającej średniego formatu ekspozycji, o ile w dalszej części uchwały nie jest to zabronione.

b) Instalację i montaż urządzeń reklamowych na obiektach budowlanych przy zachowaniu następujących ograniczeń:

- montaż może się odbywać tylko na płaskich powierzchniach bez otworów okiennych, drzwiowych i bez detali architektonicznych;

- wielkość winna być dostosowana do skali obiektu i podziałów architektonicznych;

- reklamy i szyldy montowane na dachach budynków nie mogą deformować jego bryły.

Powyższe ustalenia nie dotyczą tablic informacyjnych w rozumieniu ustawy o ruchu drogowym.

2) Zakazuje się:

a) budowy, instalacji i montażu reklam oraz tablic informacyjnych w odległości do 100 m od skrzyżowania;

b) budowy, instalacji i montażu wolnostojących reklam na terenie oznaczonym symbolem 41M1;

c) stosowania elementów reklamowych świetlnych typu LED;

d) stosowania rozwiązań utrudniających dostęp dla osób niepełnosprawnych.

3) Dla inwestycji celu publicznego o charakterze usługowym należy każdorazowo zaprojektować rozwiązanie przestrzeni publicznej.

4) Na terenach wydzielonych liniami rozgraniczającymi, wraz z zagospodarowaniem zgodnym z przeznaczeniem podstawowym i dopuszczalnym, o ile nie jest to zabronione w dalszej części uchwały oraz przepisami odrębnymi mogą występować:

a) drogi wewnętrzne, place manewrowe, dojazdy techniczne i parkingi;

b) ciągi piesze, pieszo - jezdne, ścieżki rowerowe i rowerowo - piesze;

c) zieleń urządzona wraz z obiektami małej architektury w tym obiekty sportu i rekreacji;

d) obiekty, sieci i urządzenia infrastruktury technicznej;

e) obiekty i urządzenia służące ochronie środowiska w tym ochrony przed hałasem.

4. Zasady ochrony środowiska przyrody i krajobrazu kulturowego

1) Zakazuje się:

a) instalacji infrastruktury radio- i telekomunikacyjnej w sposób mogący negatywnie oddziaływać na środowisko i zdrowie ludzi;

b) lokalizacji i eksploatacji instalacji i urządzeń powodujących ponadnormatywną emisję substancji i energii, o których mowa w przepisach ustawy z 7 kwietnia 2001 r. Prawo Ochrony Środowiska (t. j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1232 z późn. zm.);

c) odprowadzania wód opadowych i roztopowych, które nie spełniają obowiązujących norm czystości do gruntu lub wód powierzchniowych oraz odprowadzania do kanalizacji ścieków przemysłowych oraz wód opadowych i roztopowych, które nie spełniają obowiązujących norm czystości zgodnie z przepisami ustawy z dn. 18 lipca 2001 r. Prawo Wodne (t. j. Dz.U. z 2012 r. poz. 145 z późn. zm.);

d) stosowania materiałów pylących do utwardzania powierzchni dróg i parkingów.

2) Nakazuje się:

a) stosowania retencji wód opadowych przed odprowadzeniem ich do kanalizacji;

b) oczyszczania ścieków opadowych z substancji ropopochodnych i części stałych zgodnie z przepisami odrębnymi;

c) realizacji nawierzchni ciągów pieszych, rowerowych, parkingów i placów z materiałów umożliwiających wsiąkanie wód opadowych do gruntu;

d) utrzymanie poziomów elektromagnetycznych poniżej lub co najwyżej na poziomach dopuszczalnych (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 30 października 2003 r. w sprawie dopuszczalnych poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku oraz sposobów sprawdzania dotrzymania tych poziomów - Dz.U. z 2003 r. Nr 192, poz. 1883).

3) Zgodnie z art.114 ust 1, w związku z art.113 ust.2 pkt 1 ustawy z 7 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony Środowiska (Dz.U.2013,poz. 1232), wyróżnia się teren, dla którego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dn. 14 czerwca 2007 w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku (Dz.U.2007,120,826) obowiązuje następujący dopuszczalny poziom hałasu w środowisku:

a) na terenie o przeznaczeniu pod zabudowę mieszkaniową oznaczonym symbolem 41M1 - jak dla terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.

4) Obowiązuje odbiór odpadów w systemie zorganizowanym, zgodnie z przepisami ustawy z dn. 13 września 1997 roku o utrzymaniu porządku i czystości w gminach (t.j. Dz.U. 2012, 391 z późn. zm.).

5. Zasady zagospodarowania wynikające z ochrony terenów lub obiektów ustalonej na podstawie przepisów odrębnych

1) Zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 23 czerwca 2004 roku w sprawie szczególnych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk dla zwierząt (Dz.U.2004,158,1657) wokół schroniska dla bezdomnych zwierząt wyznacza się 150 m strefę weterynaryjną, której granica wyznaczona jest na rysunku planu. W granicy strefy zakazuje się realizacji:

a) siedzib ludzkich;

b) obiektów użyteczności publicznej;

c) zakładów należących do podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w zakresie produkcji produktów pochodzenia zwierzęcego;

d) zakładów należących do przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania środków żywienia zwierząt;

e) zakładów prowadzących działalność w zakresie zbierania, przechowywania, operowania, przetwarzania, wykorzystywania lub usuwania ubocznych produktów zwierzęcych;

f) rzeźni;

g) targów;

h) spędów;

i) ogrodów zoologicznych;

j) innych miejsc gromadzenia zwierząt.

2) Na obszarze planu nie występują obiekty i obszary chronione na mocy ustawy:

a) z dn. 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (t.j. Dz.U.2013,poz, 627), w tym istniejące lub planowane obszary Natura 2000;

b) z dn. 2 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych (t.j. Dz.U.2013,poz. 1205);

c) ustawy z 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U.2003162,1568 z późn. zm.), w tym obiekty włączone do Gminnej Ewidencji Zabytków i obszary chronione na podstawie ustaleń dla stref ochrony konserwatorskiej.

3) Na obszarze planu nie występują:

a) obszary szczególnego zagrożenia powodzią, o których mowa w ustawie z dn. 18 lipca 2001 r. Prawo Wodne (t.j. Dz.U.2012,145 z późn. zm.);

b) obszary osuwania się mas ziemi, o których mowa w ustawie z dn. 9 czerwca 2011 r. Prawo Geologiczne i Górnicze (Dz.U.2011,163,981 z późn. zm.).

4) W związku z możliwością występowania na powierzchni obszaru deformacji nieciągłych, jako konsekwencji dawnej płytkiej eksploatacji węgla kamiennego, ustala się obowiązek uwzględnienia w projektach, istniejących warunków geotechnicznych obszaru zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dn. 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych (Dz.U.2012,463).

6. Zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji i infrastruktury technicznej

1) W zakresie obsługi komunikacyjnej nakazuje się:

a) włączenie obszaru do drogi publicznej od strony ulicy Opolskiej istniejącymi wjazdami z terenów oznaczonych na rysunku planu symbolem 41KDD1 i 41KDD2;

b) prowadzenie budowy, przebudowy i modernizacji układu komunikacyjnego w sposób zapewniający właściwą obsługę terenów i nie kolidujący z interesami pozostałych użytkowników.

2) W granicy terenu objętego inwestycją należy zapewnić miejsca parkingowe i/lub garażowe ilości:

a) nie mniej niż 2 i nie więcej niż 4 miejsca parkingowe i/lub garażowe na każdy budynek jednorodzinny;

b) nie mniej niż 1,5 miejsca parkingowego i/lub garażowe na każde mieszkanie w budynku wielorodzinnym;

c) nie mniej niż 3 miejsca parkingowe i/lub garażowe na każde 100 m2 powierzchni użytkowej usług lub powierzchni sprzedaży;

d) minimum 15 miejsc parkingowych i/lub garażowe na każde rozpoczęte 100 miejsc konsumpcyjnych w obiektach gastronomicznych;

e) dodatkowo 1 miejsca parkingowego i/lub garażowe na każde 5 osób zatrudnionych.

3) Zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej:

a) Zaopatrzenie w wodę po rozbudowie i przebudowie sieci wodociągowej w rejonie ul. Ślężan w Świętochłowicach.

b) Oprowadzenie ścieków komunalnych do przepompowni ścieków zlokalizowanej na terenie oznaczonym na rysunku planu symbolem 41TK1.

c) Odprowadzenie wód opadowych i roztopowych do kolektora deszczowego po jego wybudowaniu; do czasu wykonania kompleksowego systemu odwodnienia dopuszcza się odprowadzanie wód do oczek wodnych, zbiorników retencyjnych, lub studni chłonnych.

d) Dostawa paliwa gazowego z istniejących sieci gazowych:

- średniego ciśnienia w ulicy Opolskiej,

- niskiego ciśnienia - w ulicy Ślężan w Świętochłowicach.

e) Zaopatrzenia w ciepło:

- z sieci cieplnej napowietrznej 2 x Ø 500 biegnącej wzdłuż ul. Opolskiej;

- z sieci cieplnej wysokoparametrowej 2 x Ø 200 biegnącej wzdłuż ul. Ślężan;

- z kotłowni lokalnych opartych na technologiach nie powodujących przekroczenia obowiązujących norm ochrony środowiska zgodnie z przepisami ustawy z dn. 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony Środowiska (t.j. Dz.U. 2013,poz. 1232).

f) Dostawa energii elektrycznej:

- po przebudowie i rozbudowie istniejących sieci;

- dopuszcza się lokalizację nowych stacji transformatorowych w przypadku zaistnienia potrzeby.

g) W zakresie telekomunikacji dopuszcza się budowę, rozbudowę i przebudowę sieci teletechnicznej w obrębie wszystkich jednostek planu.

4) Zasady budowy i przebudowy sieci infrastruktury technicznej:

a) Utrzymuje się trasy i parametry istniejących sieci podziemnych i naziemnych. Dopuszcza się jej przebudowę i przełożenia, o ile nie pogorszy to warunków obsługi i nie naruszy praw osób trzecich.

b) Nowe sieci uzbrojenia terenu należy prowadzić w liniach rozgraniczających dróg. Inne prowadzenie sieci infrastruktury technicznej dopuszcza się jeśli jest to technicznie uzasadnione i nie spowoduje ograniczenia realizacji przeznaczenia podstawowego terenu.

c) Przyłącza sieci do budynków należy prowadzić w sposób nie ograniczający możliwości zabudowy i użytkowania terenu i nie naruszający interesów osób trzecich.

d) Obiekty i urządzenia techniczne należy lokalizować w sposób zapewniający do nich całodobowy dostęp od drogi publicznej.

e) Zakazuje się lokalizacji obiektów kubaturowych oraz sieci i urządzeń w odległości mniejszej od istniejących sieci infrastruktury technicznej niż wymagana przepisami i normami.

f) Dopuszcza się lokalizację inwestycji celu publicznego w zakresie łączności publicznej.

7. Sposoby i terminy tymczasowego zagospodarowania, urządzenia i użytkowania terenów,

Do czasu realizacji ustaleń planu dopuszcza się:

a) dotychczasowe zagospodarowanie i użytkowanie terenów;

b) urządzenie zaplecza budowy obiektów realizowanych w granicach planu.

Rozdział 2
Przepisy szczegółowe

§ 4.

Przepisy szczegółowe dla trenów

1. Dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem 41M1 ustala się:

1) Przeznaczenie podstawowe: zabudowa mieszkaniowa mieszana - wielorodzinna i jednorodzinna.

2) Dopuszczenia:

a) zorganizowane zespoły garaży dla potrzeb przeznaczenia podstawowego;

b) elementy, wymienione w § 3, ust.3, pkt 4 niniejszej uchwały.

3) Zakaz:

a) lokalizowania usług;

b) budowy wolnostojących garaży, budynków gospodarczych;

c) budowy, instalacji i montażu wolnostojących reklam;

d) budowy obiektów podpiwniczonych.

4) Nakaz uwzględnienia przepisów § 3, ust.5 pkt 1 przy zagospodarowaniu strefy weterynaryjnej od schroniska dla bezdomnych zwierząt.

5) Zasady kształtowania zabudowy, wskaźniki zagospodarowania terenu

a) wysokość zabudowy:

- budynków wielorodzinnych: do 5 kondygnacji nadziemnych, nie wyżej niż 18,0 m;

- budynków jednorodzinnych: do 3 kondygnacji nadziemnych, w tym poddasze użytkowe, nie wyżej niż 12,0 m;

- budowli: do 20,0 m;

- obiektów małej architektury do 5,0 m;

b) dachy ze spadkiem od 150 do 280.

c) minimalny udział powierzchni biologicznie czynnej w odniesieniu do działki lub działek budowlanych związanych z inwestycją:

- dla zabudowy wielorodzinnej 30%;

- dla zabudowy jednorodzinnej 50%.

d) wskaźnik powierzchni zabudowy:

- dla zabudowy wielorodzinnej max. 50% w odniesieniu do działki lub działek budowlanych związanych z inwestycją;

- dla zabudowy jednorodzinnej max. 45% w odniesieniu do działki lub działek budowlanych związanych z inwestycją.

e) intensywność zabudowy:

- dla zabudowy wielorodzinnej min. 0,8, max. 1,8;

- dla zabudowy jednorodzinnej min. 0,5, max. 1,0.

2. Dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolem 41U1, 41U2 i 41U3 ustala się:

1) Przeznaczenie podstawowe: usługi.

2) Dopuszczenia:

a) handel komisowy pojazdów mechanicznych;

b) zieleń izolacyjna;

c) elementy, o których § 3, ust.3, pkt 4 niniejszej uchwały.

3) Nakaz uwzględnienia przepisów § 3, ust.5 pkt 1 przy zagospodarowaniu strefy weterynaryjnej od schroniska dla bezdomnych zwierząt.

4) Zasady kształtowania zabudowy, wskaźniki zagospodarowania terenu:

a) wysokość zabudowy:

- budynków do 12,0 m;

- budowli do 15,0 m;

- obiektów małej architektury 4,0 m;

b) dachy o spadku od 20 do 260;

c) minimalny udział powierzchni biologicznie czynnej: 25% w odniesieniu do działki lub działek budowlanych związanych z inwestycją;

d) wskaźnik powierzchni zabudowy: max. 60% pow. terenu w odniesieniu do działki lub działek budowlanych związanych z inwestycją;

e) intensywność zabudowy: min. 0,5, max. 1,2.

3. Dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem 41TK1 ustala się:

1) Przeznaczenie podstawowe: obiekty, urządzenia i sieci infrastruktury technicznej.

2) Dopuszczenia:

a) elementy, o których mowa w § 3, ust.3, pkt 4 niniejszej uchwały za wyjątkiem lit. c);

b) zieleń izolacyjna.

3) Zasady kształtowania zabudowy, wskaźniki zagospodarowania terenu:

a) wysokość zabudowy:

- budynków do 5,0 m;

- budowli do 8,0 m;

- małej architektury do 3,0 m;

b) dachy o spadku od 20 do 260;

c) minimalny udział powierzchni biologicznie czynnej: 50% w odniesieniu do działki lub działek budowlanych związanych z inwestycją;

d) wskaźnik powierzchni zabudowy: max. 40% pow. terenu w odniesieniu do działki lub działek budowlanych związanych z inwestycją;

e) intensywność zabudowy: min. 0,1, max. 0,5.

4. Dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolem 41KDD1 i 41KDD2 ustala się:

1) Przeznaczenie: komunikacja drogowa, droga dojazdowa.

2) Dopuszczenia:

a) ciągi pieszo - jezdne;

b) sieci i urządzenia infrastruktury technicznej.

3) Zasady kształtowania zabudowy, wskaźniki zagospodarowania terenu:

a) szerokość w liniach rozgraniczających min. 10,0 m.

5. Dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolem 41ZI1, 41ZI2 oraz 41ZI3 ustala się:

1) Przeznaczenie: zieleń izolacyjna;

2) Dopuszczenia: elementy, o których mowa w § 3 ust.3 pkt 4 lit. b), d) oraz e) niniejszej uchwały.

3) Zakaz nasadzeń zieleni wysokiej w strefach technicznych istniejących sieci infrastruktury.

Rozdział 3
Przepisy końcowe

§ 7.

Ustala się stawki procentowe dla nieruchomości, dla których wartość wzrosła w związku z uchwaleniem zmiany planu zgodnie z art.36 ust.4 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym:

1) dla terenów oznaczonych na planie symbolem 41M1 ustala się stawkę 30% (słownie: trzydzieści procent);

2) dla terenów oznaczonych na planie symbolem 41U1, 41U2 i 41U3, ustala się stawkę 30% (słownie: trzydzieści procent);

3) dla terenów oznaczonych na planie symbolem 41TK1 ustala się stawkę 10% (słownie: dziesięć procent);

4) dla terenów oznaczonych na planie symbolem 41KDD1 i 41KDD2 ustala się stawkę 5% (słownie: pięć procent).

5) dla terenów oznaczonych na planie symbolem 41ZI1, 41ZI2 oraz 41ZI3 ustala się stawkę 5% (słownie: pięć procent).

§ 8.

Z dniem wejścia w życie niniejszej uchwały traci moc miejscowy plan ogólny zagospodarowania przestrzennego Miasta Chorzów przyjęty uchwałą nr XXII/430/2004 Rady Miasta Chorzów z dnia 1 lipca 2004 r. w granicach obszaru.

§ 9.

Uchwała wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

§ 10.

Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Chorzów.

Przewodniczący Rady Miasta Chorzów


Henryk Wieczorek


Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr XLVI/931/14
Rady Miasta Chorzów
z dnia 26 czerwca 2014 r.
Zalacznik1.pdf


Załącznik Nr 2 do Uchwały Nr XLVI/931/14
Rady Miasta Chorzów
z dnia 26 czerwca 2014 r.
Zalacznik2.pdf


Załącznik Nr 3 do Uchwały Nr XLVI/931/14
Rady Miasta Chorzów
z dnia 26 czerwca 2014 r.

WYKAZ UWAG WNIESIONYCH DO WYŁOŻONEGO DO PUBLICZNEGO WGLĄDU PROJEKTU MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO DLA CZĘŚCI OBSZARU GMINY CHORZÓW POŁOŻONEGO W REJONIE ULICY OPOLSKIEJ 44

L.p

Data wpływu uwagi

Nazwisko i imię, nazwa jednostki organizacyjnej i adres zgłaszającego uwagi

Treść uwagi

Oznaczenie nieruchomości, której dotyczy uwaga

Ustalenia projektu planu dla nieruchomości, której uwaga dotyczy

Rozstrzygnięcie Prezydenta Miasta w sprawie rozpatrzenia uwagi

Rozstrzygnięcie Rady Gminy załącznik do uchwały nr
..................................
z dnia
..................................

Uwagi

Uwaga uwzględniona

Uwaga nieuwzględniona

Uwaga uwzględniona

Uwaga nieuwzględniona

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

W wyniku wyłożenia projektu uwag nie wniesiono


Załącznik Nr 4 do Uchwały Nr XLVI/931/14
Rady Miasta Chorzów
z dnia 26 czerwca 2014 r.

Rozstrzygnięcie Rady Miasta Chorzów o sposobie realizacji zapisanych w planie inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, należących do zadań własnych gminy oraz zasadach ich finansowania dla miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obszaru gminy Chorzów położonego w rejonie ulicy Opolskiej 44

W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Miasta Chorzów dla części obszaru gminy Chorzów położonego w rejonie ulicy Opolskiej 44 nie przewiduje się nowych inwestycji infrastruktury technicznej i systemów komunikacji finansowanych przez Miasto, w związku z tym nie określa się źródeł ich finansowania. urządzenie i utrzymanie nowoprojektowanych systemów komunikacji spoczywa na właścicielu nieruchomości.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00