Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Wielkopolskiego rok 2016 poz. 3999

Uchwała nr XXI/184/2016 Rady Miejskiej w Kleczewie

z dnia 22 czerwca 2016r.

w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15, art. 40 ust. 1 i art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorzadzie gminnym (Dz.U. z 2016r. poz. 446) oraz art. 6r ust. 3 ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2016r. poz. 250), po zasięgnięciu opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Koninie, Rada Miejska w Kleczewie uchwala, co następuje:

§ 1. 1. Określa się szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w szczególności obejmujący:

1) rodzaje i ilość odpadów komunalnych odbieranych od właścicieli nieruchomości,

2) częstotliwość odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości,

3) sposób świadczenia usług przez punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych,

4) tryb i sposób zgłaszania przez właścicieli nieruchomości przypadków niewłaściwego świadczenia usług przez przedsiębiorcę odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości lub przez prowadzącego Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

§ 2. 1. Ustala się, że w zamian za wniesioną opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości odbierane będą odpady komunalne według podziału na następujące frakcje:

1) grupa podstawowa :

a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne;

b) segregowane odpady komunalne:

- tworzywa sztuczne i metal,

- makulatura i metal,

- folia i tekstylia.

c) pampersy;

d) popiół;

e) odpady ulegające biodegradacji;

2) grupa dodatkowa :

a) przeterminowane leki,

b) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,

c) zużyte baterie i akumulatory,

d) meble i inne odpady wielkogabarytowe,

e) zużyte opony, powstające w gospodarstwie domowym,

f) odpady budowlane i rozbiórkowe, stanowiące odpady komunalne, powstałe tylko w wyniku prowadzenia drobnych robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę ani zgłoszenia zamiaru prowadzenia robót do właściwego organu administracji,

g) odpady zielone (trawa i liście z ogrodów)- w okresie od kwietnia do końca listopada w ilości maksymalnie 10 worków miesięcznie w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej, w zabudowie wielorodzinnej nie więcej niż 30 worków.

2. Odpady komunalne zaliczane do grupy podstawowej odbierane będą od właścicieli nieruchomości bezpośrednio z posesji bez ograniczeń ilościowych.

3. Odpady komunalne zaliczane do grupy dodatkowej z zastrzeżeniem odpadów zielonych odbieranych w workach bezpośrednio z posesji oraz przeterminowanych leków, które należy dostarczyć do pojemników znajdujących się na terenie aptek, będą odbierane w każdej ilości, dostarczając je we własnym zakresie i na własny koszt do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) lub do wyznaczonych punktów podczas Mobilej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

4. W punktach selektywnej zbiórki odpadów "gniazdach" znajdujących się na terenie gminy i miasta Kleczew ustawia się odpowiednio oznakowane pojemniki na frakcje odpadów komunalnych w postaci szkła i tworzyw PET.

5. Właściciele nieruchomości samodzielnie dostarczają do punktów selektywnej zbiórki "gniazd", odpady komunalne wymienione w ust. 4.

§ 3. 1. Częstotliwość odbioru odpadów komunalnych określa załącznik nr 1 do uchwały.

2. Odbieranie odpadów z grupy podstawowej oraz odpadów zielonych z grupy dodatkowej odbywać sie będzie zgodnie z harmonogramem ustalonym przez gminę wraz z przedsiębiorcą odbierającym odpady komunalne. Harmonogram będzie dostarczony właścicielom nieruchomości przez przedsiębiorcę, a także zostanie udostępniony na stronie internetowej Urzędu Gminy i Miasta: www.kleczew.pl

3. W danym dniu nie będą odbierane wystawione inne rodzaje odpadów niż określone w harmonogramie odbioru.

§ 4. 1. Informacje o lokalizacji, godzinach otwarcia oraz szczegółowych zasadach funkcjonowania PSZOK gmina podaje do publicznej wiadomości na stronie internetowej gminy: www.bip.kleczew.pl

2. Mobilny punkt zbierania odpadów komunalnych świadczy usługi na rzecz zbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, dwa razy do roku, odbierając frakcje odpadów zawarte w grupie dodatkowej.

3. Harmonogram świadczenia usług przez mobilny punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych będzie podany do publicznej wiadomości mieszkańcom oraz będzie udostępniony na stronie internetowej Urzędu Gminy i Miasta: www.kleczew.pl

§ 5. 1. Przypadki niewłaściwego świadczenia usług przez przedsiębiorcę odbierającego odpady oraz przez przedsiębiorcę prowadzącego Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, należy zgłaszać:

a) pisemnie na adres: Urząd Gminy i Miasta Kleczew, pl. Kościuszki 5, 62-540 Kleczew lub na adres poczty elektronicznej: ugim@kleczew.pl

b) ustnie lub telefonicznie pracownikowi Referatu Inwestycji, Rozwoju, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, który z przyjęcia informacji sporządza protokół.

2. Zgłoszenie powinno zawierać wskazanie danych osobowych właściciela nieruchomości, datę, miejsce i opis niewłaściwego świadczenia usługi przez przedsiębiorcę odbierającego odpady lub przez przedsiębiorcę prowadzącego Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

§ 6. Traci moc uchwała XXIX/215/2012 Rady Miejskiej w Kleczewie z dnia 18 grudnia 2012r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów.

§ 7. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gminy i Miasta Kleczew.

§ 8. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Kleczewie


Maciej Trzewiczyński


Załącznik do Uchwały Nr XXI/184/2016
Rady Miejskiej w Kleczewie
z dnia 22 czerwca 2016 r.

Częstotliwości odbioru odpadów komunalnych

1. Z obszarów zabudowy zagrodowej i jednorodzinnej:

1) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - 2 razy/m-c (w odstępach nie mniejszych niż 14 dni)

2) segregowane odpady komunalne

- tworzywa sztuczne, metal: 1 raz/ m-c, w okresie od maja do października 2 razy w miesiącu,

- makulatura: 1 raz/ m-c, w okresie od maja do października 2 razy w miesiącu,

- folia, tekstylia: 1 raz/ m-c, w okresie od maja do października 2 razy w miesiącu,

3) odpady ulegające biodegradacji- 1 raz/ tydzień,

4) popiół- 2 razy w miesiącu, w okresie od maja do października 1 raz w miesiącu,

5) odpady zielone- 2 razy w miesiącu w okresie od kwietnia do listopada,

6) pampersy- 2 razy w miesiącu, w okresie od maja do października 1 raz w miesiącu, w sposób ciągły- PSZOK

2. Z obszaru zabudowy wielorodzinnej:

1) opakowania z tworzyw sztucznych w pojemnikach o pojemności 2,5m3 -nie rzadziej niż 1 raz na tydzień, po każdorazowym zapełnieniu,

2) opakowania wielomateriałowe w pojemnikach o pojemności 2,5m3 -nie rzadziej niż 1 raz na tydzień, po każdorazowym zapełnieniu,

3) makulatura w pojemnikach o pojemności 2,5m3 -nie rzadziej niż 1 raz na tydzień, po każdorazowym zapełnieniu,

4) odpady ulegajace biodegradacji- 2 razy/ tydzień,

5) popiół- 1 raz w tygodniu, w okresie od maja do października 1 raz w miesiącu,

6) odpady zielone- 2 razy w miesiącu w okresie od kwietnia do listopada,

7) pampersy- 1 raz w tygodniu, w okresie od maja do października 1 raz w miesiącu,

3. Meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, odpady budowlane i rozbiórkowe- 2 razy w roku mobilna zbiórka w punktach wskazanych przez przedsiębiorcę odbierającego odpady, w sposób ciągły- PSZOK.

4. Szkło oraz tworzywa sztuczne PET z pojemników o pojemności 2,5m3 w punktach selektywnej zbiórki odpadów "gniazd" -nie rzadziej niż 1 raz na tydzień, po każdorazowym zapełnieniu.

5. Przeterminowane leki- w sposób ciągły apteki na terenie miasta i gminy Kleczew.

6. Zużyte baterie i akumulatory- w sposób ciagły PSZOK.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00