Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego rok 2015 poz. 2912

Uchwała Nr V/44/15 Rady Gminy w Przybiernowie

z dnia 27 maja 2015 r.

w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Przybiernów dla lokalizacji elektrowni wiatrowych w obrębach Rokita, Moracz, Leszczno i Czarnogłowy

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 i art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2014r. poz. 379) oraz art. 20 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j.: Dz. U. z 2015 r. poz. 199.) oraz w związku z uchwałą Nr XX/135/12 Rady Gminy Przybiernów z dnia 30 sierpnia 2012r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Przybiernów dla lokalizacji elektrowni wiatrowych w obrębach Rokita, Moracz i Leszczno, Rada Gminy Przybiernów uchwala co następuje:

Dział I.
Przepisy ogólne:

§ 1. 1. Po stwierdzeniu braku naruszenia ustaleń Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Przybiernów zatwierdzonego uchwałą nr XXXII/235/14 Rady Gminy w Przybiernowie z dnia 7 lutego 2014 roku w sprawie przyjęcia zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Przybiernów uchwala się zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Przybiernów dla lokalizacji elektrowni wiatrowych w obrębach Rokita, Moracz, Leszczno i Czarnogłowy.

2. Zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Przybiernów dla lokalizacji elektrowni wiatrowych w obrębach Rokita, Moracz, Leszczno i Czarnogłowy, zwana dalej planem, obejmuje obszar o powierzchni ok. 253 ha w obrębach Rokita, Moracz, Leszczno i Czarnogłowy, którego granice określono na załączniku nr 1 do uchwały.

§ 2. Integralną częścią uchwały są:

1. Rysunek planu w skali 1:2000, stanowiący załącznik nr 1;

2. Rysunki planu w skali 1:1000 stanowiące załączniki nr 1.1.-1.9.;

3. Rozstrzygnięcie o sposobie rozpatrzenia uwag wniesionych do wyłożonego do publicznego wglądu projektu planu miejscowego, stanowiące załącznik nr 2;

4. Rozstrzygnięcie o sposobie realizacji, zapisanych w planie, inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy, oraz zasadach ich finansowania, zgodnie z przepisami o finansach publicznych, stanowiące załącznik nr 3.

§ 3. Ilekroć w dalszych przepisach uchwały jest mowa o:

1. dachu płaskim - należy przez to rozumieć dach o kącie nachylenia połaci 0 - 10 stopni;

2. elektrowni wiatrowej - rozumie się przez to obiekt infrastruktury technicznej energetyki stanowiący całość techniczno-użytkową składającą sięz budowli, tj. fundamentu i wieży nośnej, urządzenia prądotwórczego przetwarzającego energię mechaniczną wiatru na energię elektryczną, wraz z łopatami wirnika i innymi niezbędnymi instalacjami oraz urządzeniami, a także towarzyszącą im infrastrukturą techniczną i sieciami uzbrojenia terenu;

3. froncie działki - należy przez to rozumieć granicę działki przyległą do drogi, z której realizowany jest główny wjazd lub wejście na działkę;

4. wskaźniku intensywnośći zabudowy - należy przez to rozumieć stosunek powierzchni całkowitej, mierzonej po zewnętrznym obrysie przegród zewnętrznych wszystkich kondygnacji nadziemnych budynków znajdujących się na danej działce budowlanej, do powierzchni działki budowlanej;

5. nieprzekraczalnej linii zabudowy - należy przez to rozumieć linię, poza którą wyklucza się lokalizację budynku oraz obiektu budowlanego. Linia ta nie dotyczy łopat wirnika elektrowni wiatrowych, części podziemnych obiektów budowlanych, podziemnych części fundamentów elektrowni wiatrowych, reklam i nośników reklamowych, balkonów, werand, wykuszy, logii, gzymsów, okapów, zadaszeń nad wejściami, niezabudowanych schodów, dróg, ciągów pieszych, rowerowych i pieszo-rowerowych, sieci infrastruktury technicznej;

6. nośniku reklamowym - należy przez to rozumieć powierzchnię reklamową służącą eksponowaniu informacji wizualnej dotyczącej wykonywanej działalności gospodarczej,

7. powierzchni zabudowy - należy przez to rozumieć wielkość powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki. Do powierzchni zabudowy nie wlicza się zewnętrznych części budynku, takich jak: podziemne części budynku, http://pl.wikipedia.org/wiki/Pochylnia_%28architektura%29i http://pl.wikipedia.org/wiki/Schodyzewnętrzne, http://pl.wikipedia.org/wiki/Taras_%28architektura%29naziemne, powierzchnie pod daszkami ochronnymi. W przypadku terenów lokalizacji elektrowni wiatrowych należy przez to rozumieć wielkość powierzchni zabudowy liczoną po krawędziach zewnętrznych nadziemnej części fundamentu lub po krawędziach zewnętrznych wieży, w stosunku do powierzchni działki.

8. reklamie remontowo-budowlanej - należy przez to rozumieć reklamę umieszczoną na rusztowaniu oraz na ogrodzeniu lub wyposażeniu placu budowy, stosowana tylko w trakcie formalnie prowadzonych robót budowlanych;

9. terenie - należy przez to rozumieć obszar wyznaczony na rysunku planu liniami rozgraniczającymi, posiadający określone przeznaczenie;

10. ustawie - należy przez to rozumieć ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Dział II.
Ustalenia ogólne:

§ 4. Ustala się następujące oznaczenia graficzne na rysunku planu, będące obowiązującymi ustaleniami planu:

1. Granice obszaru objętego planem,

2. Linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu i różnych zasadach zagospodarowania.

3. Symbole cyfrowe oznaczające numer terenu oraz symbole literowe oznaczające przeznaczenie terenu.

4. Nieprzekraczalne linie zabudowy.

5. Granice strefy ochronnej od elektrowni wiatrowych.

6. Granice strefy ochronnej od terenów zamkniętych.

Rozdział 1.
Przeznaczenie terenów oraz linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu i różnych zasadach zagospodarowania

§ 5. Ustala się następujące przeznaczenie terenów oraz linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu i różnych zasadach zagospodarowania :

1. Ustala się podział obszaru objętego planem na 43 tereny wydzielone liniami rozgraniczającymi, w tym:

1) tereny oznaczone symbolami cyfrowymi od 1 do 39 oraz symbolami literowymi oznaczającymi ich przeznaczenie:

a) EW/R - tereny lokalizacji elektrowni wiatrowych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i tereny rolnicze;

b) R - tereny rolnicze;

c) RU - tereny obsługi produkcji w gospodarstwach leśnych i rybackich;

d) ZL - lasy;

e) WS - tereny wód powierzchniowych śródlądowych;

f) E - elektroenergetyka;

g) E/P - elektroenergetyka oraz tereny składów i magazynów.

2) tereny komunikacji oznaczone symbolami cyfrowymi od 01 do 04 oraz symbolami literowymi oznaczającymi ich przeznaczenie pod funkcje:

a) KDZ - tereny dróg publicznych klasy zbiorczej;

b) KDL - tereny dróg publicznych klasy lokalnej;

c) KDW - tereny dróg wewnętrznych.

Rozdział 2.
Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego

§ 6. Ustala się następujące zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego:

1. Ustalenia w zakresie zasad lokalizowania nośników reklamowych:

1) zakaz lokalizowania wszelkiego rodzaju nośników reklamowych, o ile z ustaleń szczegółowych nie wynika inaczej;

2) dopuszcza się stosowanie reklam remontowo-budowlanych na czas prowadzenia budowy.

2. Ustalenia w zakresie ogrodzeń:

1) stosować ogrodzenia ażurowe o wysokości do 1,6m w formie płotów drewnianych, ogrodzeń kutych metalowych, siatki obsadzonej żywopłotem. Nie dotyczy ogrodzeń w granicach przestrzeni publicznych.

2) dopuszcza się kamienną lub ceramiczną podmurówkę o maksymalnej wysokości do 0,5m,

3) zakaz stosowania jaskrawej kolorystyki ogrodzeń,

4) zakaz stosowania do ogrodzeń prefabrykowanych przęseł betonowych.

3. Ustalenia w zakresie materiałów i kolorystyki:

1) elewacji - w kolorystyce bieli, beżu, szarości, piaskowca, o ile z ustaleń szczegółowych nie wynika inaczej;

2) dachów - pokrycie dachu w kolorze ceglastym, szarym, grafitowym, bądź odcieniach brązu. Stosować dachówkę ceramiczną, cementową, dachówkę bitumiczną, blachodachówkę.

4. Dla istniejącej zabudowy zlokalizowanej zgodnie z wydanym pozwoleniem na budowę, dopuszcza się modernizację, przebudowę i rozbudowę, z możliwością zachowania dotychczasowych wskaźników zabudowy i zagospodarowania terenu.

Rozdział 3.
Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego

§ 7. Ustala się następujące zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego:

1. Użytkowanie i zagospodarowanie terenu nie może stanowić źródła zanieczyszczeń dla środowiska wodno-gruntowego. Należy zastosować takie rozwiązania techniczne, technologiczne i organizacyjne, aby przeciwdziałać zagrożeniom środowiskowym z racji dopuszczonej funkcji.

2. Zakaz prowadzenia prac trwale i niekorzystnie naruszających istniejące na obszarze objętym planem i w jego sąsiedztwie stosunki gruntowo - wodne.

3. Zakaz wprowadzania zmian rzeźby terenu. Zmiany terenu powstałe w wyniku prac budowlanych związanych z budową elektrowni wiatrowych przywrócić do stanu umożliwiającego użytkowanie w dotychczasowy sposób. Nie dotyczy terenów objętych zainwestowaniem.

4. Należy zapewnić właściwy klimat akustyczny w budynkach z pomieszczeniami przeznaczonymi na stały pobyt ludzi, zgodnie z przepisami odrębnymi.

5. Gromadzenie i dalsze zagospodarowanie odpadów musi odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

6. Nakaz stosowania technologii niskoemisyjnych lub nieemisyjnych do celów grzewczych w budynkach.

7. Nakaz zachowania cennych zbiorowisk zieleni oraz cennych zadrzewień.

8. Dopuszcza się usunięcie wybranych drzew oraz zbiorowisk roślinnych w związku z koniecznością zachowania bezpieczeństwa ruchu drogowego.

9. Nakaz zachowania istniejących zbiorników wodnych oraz istniejącego systemu melioracyjnego. W przypadku kolizji z lokalizowanymi obiektami budowlanymi, system melioracyjny należy przebudować zgodnie z przepisami odrębnymi.

10. Nakaz zapewnienia dostępu do urządzeń melioracji wodnych szczegółowych (rowów) dla potrzeb konserwacji.

11. Należy zapewnić dostęp do rzek dla potrzeb konserwacji i odbudowy.

12. Nakaz zachowania istniejących wód śródlądowych, w tym urządzeń melioracji podstawowej i szczegółowej. Dopuszcza się skanalizowanie istniejących rowów lub ich przebudowę w przypadku wystąpienia kolizji z projektowanym zainwestowaniem.

Rozdział 4.
Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej

§ 8. Nie ustala się zasad ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej.

Rozdział 5.
Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych

§ 9. Ustala się następujące wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych:

1. Przestrzeniami publicznymi w granicach obszaru opracowania planu są tereny oznaczone na rysunku planu symbolami KDZ, KDL.

2. Zakaz lokalizowania tymczasowych obiektów budowlanych w granicach przestrzeni publicznych, za wyjątkiem obiektów sytuowanych wyłącznie na czas prowadzenia budowy.

3. Dopuszcza się lokalizację obiektów małej architektury oraz zieleni.

Rozdział 6.
Wymagania w zakresie granic i sposobów zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także obszarów szczególnego zagrożenia powodzią oraz obszarów osuwania się mas ziemnych

§ 10. 1. Część obszaru opracowania, zgodnie z rysunkiem planu, znajduje się w granicach obszaru narażonego na niebezpieczeństwo powodzi. Z uwagi na potencjalne zagrożenie, inwestycje na tym terenie należy projektować i realizować z zastosowaniem rozwiązań i technologii zapewniających ochronę przed możliwością wystąpienia podtopień i powodzi.

2. W granicach opracowania planu nie występują tereny górnicze i obszary osuwania się mas ziemnych. Nie ustala się wymagań w zakresie granic i sposobów zagospodarowania tych terenów.

Rozdział 7.
Szczegółowe zasady i warunki procedury scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym

§ 11. Nie ustala się szczegółowych zasad i warunków procedury scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym.

Rozdział 8.
Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy

§ 12. Ustala się następujące szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy:

1. Obowiązuje strefa ochronna od elektrowni wiatrowych, zgodnie z rysunkiem planu, w której ustala się zakaz zabudowy budynkami przeznaczonymi na stały pobyt ludzi. Nie dotyczy terenów lasów, na których obowiązują przepisy odrębne.

2. Obowiązuje strefa ochronna od terenów zamkniętych, zgodnie z rysunkiem planu, w której ustala się zakaz zabudowy. W granicach strefy ochronnej dopuszcza się lokalizację zieleni.

3. Ustala się lokalizację wież elektrowni wiatrowych wyłącznie na terenach oznaczonych EW/R, przy czym zasięg łopat może wkraczać na tereny przyległe, poza tereny oznaczone symbolem EW/R.

4. Dopuszcza się skablowanie napowietrznych linii 15kV oraz 110kV.

5. Zakaz obsadzania zielenią wysoką terenów oznaczonych symbolem R i KDW.

6. Przed wydaniem pozwolenia na budowę obiekty o wysokośći równej i większej od 50m n.p.t. wymagają zgłoszenia do Szefostwa Służby Ruchu Lotniczego Sił Zbrojnych RP.

7. Zgłaszanie do Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego obiektów o wysokości równej i wyższej niż 100m, wykonać należy zgodnie z obowiązującymi przepisami.

8. Pozostałe ustalenia zgodnie z ustaleniami szczegółowymi.

Rozdział 9.
Zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji

§ 13. Ustala się następujące zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji:

1. System komunikacji w granicach obszaru objętego opracowaniem planu tworzą tereny dróg publicznych oznaczone symbolami KDZ, KDL oraz drogi wewnętrzne oznaczone symbolem KDW.

2. Obsługę komunikacyjną poszczególnych terenów ustala się z istniejących dróg, zgodnie z rysunkiem planu oraz z istniejących przyległych dróg poza granicami planu.

3. Dopuszcza się lokalizację ciągów pieszych oraz rowerowych w granicach wszystkich dróg.

4. W celu polepszenia obsługi komunikacyjnej, na każdym terenie dopuszcza się wydzielenie dodatkowych dojazdów i dojść, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

5. Dopuszcza się poszerzenie istniejących zjazdów z drogi 01-KDZ.

6. Należy zapewnić miejsca postojowe w ilości ustalonej w ustaleniach szczegółowych niniejszej uchwały.

Rozdział 10.
Zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów infrastruktury technicznej

§ 14. Ustala się następujące zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów infrastruktury technicznej:

1. Zaopatrzenie w wodę: z ujęć własnych oraz z sieci wodociągowej po jej rozbudowie lub przebudowie.

2. Zaopatrzenie w energię elektryczną: z dostępnych źródeł sieci energetycznej,

3. Zaopatrzenie w energię cieplną: indywidualne, z zastosowaniem technologii ciepła nieemisyjnych lub niskoemisyjnych, tj. wykorzystujących takie paliwa jak: gaz, olej opałowy, drewno, itp.

4. Zaopatrzenie w gaz:

1) poprzez dystrybucję gazu butlowego lub z gazociągów,

2) należy zachować normatywne odległości projektowanych urządzeń i obiektów od sieci gazowej na podstawie przepisów odrębnych,

5. Odprowadzenie ścieków: docelowo do (projektowanej) sieci kanalizacji sanitarnej. Do czasu rozbudowy sieci, dopuszcza się wykorzystanie zbiorników bezodpływowych.

6. Odprowadzenie wód opadowych i roztopowych:

1) w granicach własnej działki i docelowo do sieci kanalizacji deszczowej,

2) z terenów parkingów, dróg utwardzonych, placów manewrowych do odbiornika zgodnie z przepisami odrębnymi,

3) z dachów obiektów budowlanych ustala się odprowadzenie powierzchniowe,

4) należy stosować rozwiązania techniczne, technologiczne i organizacyjne gwarantujące zabezpieczenie przed zanieczyszczeniem warstwy wodonośnej,

5) należy zabezpieczyć odpływ wód opadowych w sposób chroniący teren przed erozją wodną oraz zaleganiem wód opadowych;

6) należy dążyć do ograniczenia powierzchni szczelnych terenu, poprzez wykorzystywanie do pokrywania terenów materiałów i technologii umożliwiających odpływ wody, w celu zapobiegania zmniejszeniu naturalnej retencji wodnej w zlewni.

7. Uzbrojenie w zakresie usług telekomunikacyjnych:

1) w oparciu o istniejącą i projektowaną sieć telekomunikacyjną,

2) przy opracowaniu projektów budowlanych należy uwzględnić istniejącą infrastrukturę telekomunikacyjną podziemną i nadziemną, od której należy zachować odległość zgodnie z przepisami odrębnymi,

3) linie telekomunikacyjne projektować jako podziemne z rozprowadzeniem w terenach przeznaczonych pod ciągi komunikacyjne,

8. Gospodarowanie odpadami stałymi:

1) zgodnie z obowiązującymi przepisami;

2) zakaz składowania odpadów niebezpiecznych,

3) obowiązuje wywóz na składowisko odpadów za pośrednictwem specjalistycznych jednostek. Gospodarka odpadami musi być zgodna z przepisami odrębnymi.

9. Nowoprojektowane sieci infrastruktury technicznej lokalizować w liniach rozgraniczających dróg. W przypadku ograniczeń technicznych lub terenowych, dopuszcza się lokalizację sieci lub urządzeń infrastruktury technicznej na każdym terenie.

10. Dopuszcza się wydzielenie działki o powierzchni mniejszej niż ustalono w niniejszej uchwale, z przeznaczeniem jej na sieć lub urządzenie infrastruktury technicznej.

11. Dopuszcza się zmianę lokalizacji istniejących sieci i urządzeń infrastruktury technicznej, w sposób nie ograniczający podstawowego przeznaczenia terenów wydzielonych liniami rozgraniczającymi.

12. Dopuszcza się modernizację, przebudowę i rozbudowę sieci i urządzeń infrastruktury technicznej.

13. Dopuszcza się usunięcie wszelkich kolizji istniejących sieci z obiektami projektowanymi.

14. Dopuszcza się skablowanie napowietrznych linii 15kV oraz 110kV.

Rozdział 11.
Zasady w zakresie sposobu i terminu tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów

§ 15. Ustala się następujące zasady w zakresie sposobu i terminu tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów:

1. W trakcie budowy i montażu elektrowni wiatrowych dopuszcza się tymczasowe utwardzenie części terenów rolnych oraz budowę nowych dojazdów (dróg serwisowych), niezależnie od określonych na rysunku planu. Po wybudowaniu i montażu elektrowni wiatrowych odcinki utwardzone zlikwidować i przywrócić tereny do użytkowania rolnego.

2. Dopuszcza się realizację tymczasowych poszerzeń wszystkich dróg w celu obsługi transportowej elektrowni wiatrowych.

3. Dopuszcza się lokalizację tymczasowych placów montażowych.

Rozdział 12.
Stawki procentowe, na podstawie których ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4 ustawy

§ 16. Ustala się stawki procentowe, na podstawie których ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4 ustawy, w wysokości:

1. 30 % dla terenów oznaczonych symbolami 1-EW/R, 2-EW/R;

2. 30 % dla terenów oznaczonych symbolami 6-E/P, 7-E/P;

3. 0 % dla terenów oznaczonych symbolami 9-R, 10-R, 11-R, 12-R, 13-R, 14-R, 21-R;

4. 0 % dla terenów oznaczonych symbolami 15-R, 16-R, 17-R, 18-R, 19-R, 20-R;

5. 30 % dla terenów oznaczonych symbolami 8-E;

6. 10 % dla terenów oznaczonych symbolami 3-RU;

7. 10 % dla terenów oznaczonych symbolami 4-RU;

8. 10 % dla terenów oznaczonych symbolami 5-RU;

9. 0 % dla terenów oznaczonych symbolami 22-ZL, 23-ZL, 24-ZL, 25-ZL, 26-ZL, 27-ZL, 28-ZL, 29-ZL;

10. 0 % dla terenów oznaczonych symbolami 30-ZL, 31-ZL, 32-ZL, 33-ZL, 34-ZL,35-ZL, 36-ZL, 39-ZL;

11. 0 % dla terenów oznaczonych symbolami 37-WS, 38-WS;

12. 0 % dla terenów oznaczonych symbolami 01-KDZ;

13. 0 % dla terenów oznaczonych symbolami 02-KDL;

14. 0 % dla terenów oznaczonych symbolami 03-KDW, 04-KDW.

Dział III.
Ustalenia szczegółowe:

§ 17. Dla terenów 1-EW/R, 2-EW/R oznaczonych na rysunku planu obowiązują następujące ustalenia:

1. Przeznaczenie terenu: tereny lokalizacji elektrowni wiatrowych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i tereny rolnicze. Dopuszcza się lokalizację urządzeń pomiarowych, obiekty i urządzenia związane z funkcjonowaniem elektrowni wiatrowych, dojścia, dojazdy, place manewrowe i place montażowe.

2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego:

1) Nakaz stosowania jednolitej kolorystyki dla wszystkich elementów konstrukcyjnych elektrowni wiatrowych, o powierzchni matowej, nieemitującej refleksów świetlnych.

2) Zakaz lokalizowania wszelkich nośników reklamowych, za wyjątkiem nośników zawierających symbol i nazwę producenta, inwestora lub właściciela elektrowni wiatrowej,

3) Dopuszcza się lokalizację ochronnych ogrodzeń ażurowych wokół poszczególnych terenów elektrowni wiatrowych.

3. Zasady kształtowania nowej zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu:

1) Na terenie 1-EW/R dopuszcza się lokalizację nie więcej niż 2 elektrowni wiatrowych;

2) Na terenie 2-EW/R dopuszcza się lokalizację nie więcej niż 5 elektrowni wiatrowych;

3) Maksymalna moc jednej elektrowni wiatrowej: 6 MW;

4) Forma zabudowy: budowla wolnostojąca;

5) Linie zabudowy: nieprzekraczalne linie zabudowy, jak na rysunku planu;

6) Maksymalna powierzchnia zabudowy: 500m2 ;

7) Maksymalny wskażnik intensywności zabudowy: nie dotyczy;

8) Minimalny wskaźnik intensywności zabudowy: nie dotyczy;

9) Minimalny udział procentowy terenu biologicznie czynnego: 5%;

10) Maksymalna liczba kondygnacji nadziemnych: nie dotyczy;

11) Maksymalna wysokość zabudowy, mierzona od powierzchni terenu do skrajnego punktu łopaty wirnika: 220m;

12) Maksymalna wysokość wieży: 160m;

13) Maksymalny poziom posadowienia posadzki parteru: nie dotyczy;

14) Parametry i pokrycie dachu: nie dotyczy.

4. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy:

1) zakaz zabudowy budynkami;

2) zakaz lokalizacji elektrowni wiatrowych w odległości mniej niż 400m od zabudowy związanej ze stałym pobytem ludzi, istniejącej na dzień uchwalenia planu;

3) nakaz zachowania odległości nie mniej niż 300m pomiędzy poszczególnymi elektrowniami wiatrowymi;

4) zakaz lokalizacji elektrowni wiatrowych w odległości mniej niż 60m od rzutu korony drzew;

5) nakaz oznakowania i oświetlenia elektrowni wiatrowych, zgodnie z przepisami odrębnymi;

6) nakaz lokalizowania elektrowni wiatrowych w stosunku do okolicznej zabudowy w sposób zapewniający zachowanie dopuszczalnych poziomów hałasu, zgodnie z normami i przepisami odrębnymi;

7) dopuszcza się skanalizowanie istniejących rowów lub ich przebudowę w przypadku wystąpienia kolizji z projektowanym zainwestowaniem.

5. Ustala się następujące zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji:

1) należy zapewnić miejsca postojowe w granicach terenu, do którego inwestor posiada tytuł prawny w ilości min. 1 miejsce postojowe/1elektrownię wiatrową, bez konieczności wyznaczania miejsca postojowego dla pojazdu zaopatrzonego w kartę parkingową, przy czym miejsce postojowe musi uwzględniać możliwość parkowania samochodu ciężarowego obsługującego elektrownie wiatrowe,

2) ustala się dostępność drogową do terenów EW/R z dróg 03-KDW, 04-KDW;

§ 18. Dla terenu 3-RU oznaczonego na rysunku planu, obowiązują następujące ustalenia:

1. Przeznaczenie terenu: tereny obsługi produkcji w gospodarstwach rybackich (ośrodek produkcji rybackiej). Dopuszcza się lokalizację zabudowy związanej z obsługą gospodarstwa.

2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego:

1) dla elewacji - stosować materiały pochodzenia naturalnego lub wiernie imitujące naturalne - tynk, kamień, drewno; ceramiczne - cegła, materiały cegłopodobne (klinkier, płytki ceramiczne) w kolorystyce bieli, beżu, szarości, piaskowca lub wynikającej z zastosowania wyżej wymienionych materiałów. Wyklucza się stosowanie jaskrawych kolorów. Poza niewielkimi detalami architektonicznymi i niewielkimi elementami konstrukcyjnymi, wyklucza się stosowanie do licowania elewacji tworzyw sztucznych, blach powlekanych (np. sidingu winylowego, paneli elewacyjnych z blach powlekanych, tworzyw sztucznych itp.).

2) dla dachów - dopuszcza się pokrycie strzechą.

3. Zasady kształtowania nowej zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu:

1) Forma zabudowy: wolnostojąca;

2) Linie zabudowy: nieprzekraczalne linie zabudowy jak na rysunku planu;

3) Maksymalna powierzchnia zabudowy: 20%.

4) Maksymalny wskażnik intensywności zabudowy: 0,4;

5) Minimalny wskaźnik intensywności zabudowy: 0,1;

6) Minimalny udział procentowy terenu biologicznie czynnego: 30%;

7) Maksymalna liczba kondygnacji nadziemnych:

a) dla budynku mieszkalnego - 2;

b) dla budynków gospodarczych i garażowych - 1;

8) Maksymalna wysokość zabudowy:

a) dla budynku mieszkalnego - 12m;

b) dla budynków gospodarczych i garażowych - 7m.

9) Maksymalny poziom posadowienia posadzki parteru: 0,5m.

10) Parametry i pokrycie dachu: dach dwuspadowy i wielospadowy, o kącie nachylenia 30-45 stopni.

4. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu:

1) Zakaz grodzenia nieruchomośći od strony rzeki Wołczenicy w odległości mniejszej niż 1,5m od brzegu rzeki;

2) Dla istniejącej zabudowy zlokalizowanej zgodnie z wydanym pozwoleniem na budowę, dopuszcza się modernizację i przebudowę w linii istniejącej zabudowy z możliwością zachowania dotychczasowych wskaźników zabudowy i zagospodarowania terenu.

3) Dla istniejącej zabudowy zlokalizowanej zgodnie z wydanym pozwoleniem na budowę, posiadającej inny rodzaj dachu niż ustalony w niniejszym planie, zezwala się na modernizację i przebudowę, z możliwością zachowania dotychczasowego dachu, a także ich rozbudowę zgodnie z ustaleniami planu, z zachowaniem geometrii dachu jak w części części istniejącej.

5. Ustala się następujące zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji:

1) należy zapewnić miejsce postojowe w ilości min.1miejsce/ 1 budynek, bez konieczności wyznaczania miejsca postojowego dla pojazdu zaopatrzonego w kartę parkingową;

2) ustala się dostępność drogową do terenu z drogi zlokalizowanej poza granicami planu.

§ 19. Dla terenu 4-RU oznaczonego na rysunku planu, obowiązują następujące ustalenia:

1. Przeznaczenie terenu : tereny obsługi produkcji w gospodarstwach leśnych (ośrodek obsługi leśnictwa, skład drewna). Dopuszcza się lokalizcję budynków związanych z obsługą produkcji w gospodarstwie leśnym, za wyjątkiem zabudowy, o której mowa w ust.3 pkt.1.

2. Zasady kształtowania nowej zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu:

1) Forma zabudowy: wolnostojąca;

2) Linie zabudowy: nieprzekraczalne linie zabudowy, jak na rysunku planu oraz od lasu zgodnie z obowiązującymi przepisami;

3) Maksymalna powierzchnia zabudowy: 5%,

4) Maksymalny wskażnik intensywności zabudowy: 0,05;

5) Minimalny wskaźnik intensywności zabudowy: 0,01;

6) Minimalny udział procentowy terenu biologicznie czynnego: 25%

7) Maksymalna liczba kondygnacji nadziemnych: 1;

8) Maksymalna wysokość zabudowy: 7m;

9) Maksymalny poziom posadowienia posadzki parteru: 0,5m;

10) Parametry i pokrycie dachu: dach płaski lub dach dwuspadowy o kącie nachylenia 15-35 stopni;

3. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu:

1) zakaz zabudowy budynkami przeznaczonymi na stały pobyt ludzi;

2) dla istniejącej zabudowy zlokalizowanej zgodnie z wydanym pozwoleniem na budowę, dopuszcza się modernizację i przebudowę w linii istniejącej zabudowy z możliwością zachowania dotychczasowych wskaźników zabudowy i zagospodarowania terenu;

3) dla istniejącej zabudowy zlokalizowanej zgodnie z wydanym pozwoleniem na budowę, posiadającej inny rodzaj dachu niż ustalony w niniejszym planie, zezwala się na modernizację i przebudowę, z możliwością zachowania dotychczasowego dachu, a także ich rozbudowę zgodnie z ustaleniami planu, z zachowaniem geometrii dachu jak w części części istniejącej.

4. Ustala się następujące zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji:

1) należy zapewnić miejsca postojowe w granicach terenu, do którego inwestor posiada tytuł prawny w ilości min. 1 miejsce postojowe na samochód osobowy oraz min.1 miejsce postojowe przeznaczone na samochód ciężarowy, bez konieczności wyznaczania miejsca postojowego dla pojazdu zaopatrzonego w kartę parkingową;

2) ustala się dostępność drogową z terenu 01-KDZ.

§ 20. Dla terenu 5-RU oznaczonego na rysunku planu, obowiązują następujące ustalenia:

1. Przeznaczenie terenu: tereny obsługi produkcji w gospodarstwach leśnych (ośrodek obsługi leśnictwa, skład drewna). Dopuszcza się lokalizcję budynków związanych z obsługą produkcji w gospodarstwie leśnym.

2. Zasady kształtowania nowej zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu:

1) Forma zabudowy: wolnostojąca;

2) Linie zabudowy: nieprzekraczalne linie zabudowy, jak na rysunku planu oraz od lasu zgodnie z obowiązującymi przepisami;

3) Maksymalna powierzchnia zabudowy: 5%,

4) Maksymalny wskażnik intensywności zabudowy: 0,05;

5) Minimalny wskaźnik intensywności zabudowy: 0,01;

6) Minimalny udział procentowy terenu biologicznie czynnego: 25%

7) Maksymalna liczba kondygnacji nadziemnych: 1;

8) Maksymalna wysokość zabudowy: 7m;

9) Maksymalny poziom posadowienia posadzki parteru: 0,5m;

10) Parametry i pokrycie dachu: dach płaski lub dach dwuspadowy o kącie nachylenia 15-35 stopni;

3. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy:

1) obowiązuje strefa ochronna od terenów zamkniętych, zgodnie z rysunkiem planu, w której ustala się zakaz zabudowy. W granicach strefy ochronnej dopuszcza się lokalizację zieleni;

2) dla istniejącej zabudowy zlokalizowanej zgodnie z wydanym pozwoleniem na budowę, dopuszcza się modernizację i przebudowę w linii istniejącej zabudowy z możliwością zachowania dotychczasowych wskaźników zabudowy i zagospodarowania terenu;

3) dla istniejącej zabudowy zlokalizowanej zgodnie z wydanym pozwoleniem na budowę, posiadającej inny rodzaj dachu niż ustalony w niniejszym planie, zezwala się na modernizację i przebudowę, z możliwością zachowania dotychczasowego dachu, a także ich rozbudowę zgodnie z ustaleniami planu, z zachowaniem geometrii dachu jak w części części istniejącej.

4. Ustala się następujące zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji:

1) należy zapewnić miejsca postojowe w granicach terenu, do któregoinwestor posiada tytuł prawny w ilości min. 1 miejsce postojowe/ 1 zatrudnionego oraz min.1 miejsce postojowe przeznaczone na samochód ciężarowy, bez konieczności wyznaczania miejsca postojowego dla pojazdu zaopatrzonego w kartę parkingową;

2) ustala się dostępność drogową z terenu 01-KDZ.

§ 21. Dla terenów 6-E/P, 7-E/P, oznaczonych na rysunku planu, obowiązują następujące ustalenia:

1. Przeznaczenie terenu: elektroenergetyka oraz tereny składów i magazynów. Dopuszcza się lokalizację budynków związanych z elektroenergetyką, składami i magazynami, budynku monitoringu elektrowni wiatrowych, placu serwisowo-składowego, stacji GPO (Główny Punkt Odbioru), stacji GPZ (Główny Punkt Zasilania), za wyjątkiem zabudowy, o której mowa w ust.3.

2. Zasady kształtowania nowej zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu:

1) Forma zabudowy: wolnostojąca;

2) Linie zabudowy: nieprzekraczalne linie zabudowy jak na rysunku planu;

3) Maksymalna powierzchnia zabudowy: 15%;

4) Maksymalny wskażnik intensywności zabudowy: 0,15;

5) Minimalny wskaźnik intensywności zabudowy: 0,01;

6) Minimalny udział procentowy terenu biologicznie czynnego: 15%;

7) Maksymalna liczba kondygnacji nadziemnych: 1;

8) Maksymalna wysokość zabudowy: 7m;

9) Maksymalny poziom posadowienia posadzki parteru: 0,5;

10) Parametry i pokrycie dachu: dach płaski lub dach dwuspadowy o kącie nachylenia 15-35 stopni.

3. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy: zakaz zabudowy budynkami przeznaczonymi na stały pobyt ludzi.

4. Ustala się następujące zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji:

1) należy zapewnić miejsca postojowe w granicach terenu, do którego inwestor posiada tytuł prawny w ilości min. 1 miejsce postojowe, bez konieczności wyznaczania miejsca postojowego dla pojazdu zaopatrzonego w kartę parkingową, przy czym miejsce postojowe musi uwzględniać możliwość parkowania samochodu ciężarowego;

2) dostępność komunikacyjna z drogi 01-KDZ oraz 03-KDW.

§ 22. Dla terenu 8-E, oznaczonego na rysunku planu, obowiązują następujące ustalenia:

1. Przeznaczenie terenu: elektorenergetyka. Dopuszcza się lokalizację budynków związanych z elektroenergetyką, za wyjątkiem zabudowy, o której mowa w ust.3.pkt.1.

2. Zasady kształtowania nowej zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu:

1) Forma zabudowy: wolnostojąca;

2) Linie zabudowy: nieprzekraczalne linie zabudowy jak na rysunku planu;

3) Maksymalna powierzchnia zabudowy: 90%;

4) Maksymalny wskażnik intensywności zabudowy: 0,9;

5) Minimalny wskaźnik intensywności zabudowy: 0,01;

6) Minimalny udział procentowy terenu biologicznie czynnego: 10%;

7) Maksymalna liczba kondygnacji nadziemnych: 1;

8) Maksymalna wysokość zabudowy: 7m;

9) Maksymalny poziom posadowienia posadzki parteru: 0,5;

10) Parametry i pokrycie dachu: dach płaski lub dach dwuspadowy o kącie nachylenia 15-35 stopni;

3. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy:

1) zakaz zabudowy budynkami przeznaczonymi na stały pobyt ludzi;

2) dla istniejącej zabudowy zlokalizowanej zgodnie z wydanym pozwoleniem na budowę, dopuszcza się modernizację i przebudowę, z możliwością zachowania dotychczasowych wskaźników zabudowy i zagospodarowania terenu, a także rozbudowę zgodnie z ustaleniami planu.

4. Ustala się następujące zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji:

1) należy zapewnić miejsca postojowe w granicach terenu, do którego inwestor posiada tytuł prawny w ilości min. 1 miejsce postojowe, bez konieczności wyznaczania miejsca postojowego dla pojazdu zaopatrzonego w kartę parkingową;

2) dostępność komunikacyjna z drogi 01-KDZ.

§ 23. Dla terenów 9-R, 10-R, 11-R, 12-R, 13-R, 14-R, 21-R oznaczonych na rysunku planu obowiązują następujące ustalenia:

1. Przeznaczenie terenu: tereny rolnicze. Dopuszcza się lokalizację zabudowy służącej obsłudze gospodarstwa rolnego za wyjątkiem zabudowy, o której mowa w ust.3 pkt.1; dopuszcza się sieci i urządzenia infrastruktury technicznej, urządzenia pomiarowe, dojścia i dojazdy, place montażowe.

2. Zasady kształtowania nowej zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu:

1) Forma zabudowy: wolnostojąca;

2) Linie zabudowy: zgodnie z obowiązującymi przepisami;

3) Maksymalna powierzchnia zabudowy: 5%;

4) Maksymalny wskażnik intensywności zabudowy: 0,1;

5) Minimalny wskaźnik intensywności zabudowy: 0,01;

6) Minimalny udział procentowy terenu biologicznie czynnego: 40%;

7) Maksymalna liczba kondygnacji nadziemnych: 2;

8) Maksymalna wysokość zabudowy: 8m;

9) Maksymalny poziom posadowienia posadzki parteru: nie więcej niż 0,5m;

10) Parametry i pokrycie dachu: dach symetryczny dwuspadowy o kącie nachylenia połaci 30-45 stopni;

11) Zasady podziału: dopuszcza się wydzielenie działki o powierzchni nie mniej niż 3000m2.

3. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy:

1) zakaz zabudowy budynkami przeznaczonymi na stały pobyt ludzi;

2) na terenie 12-R znajduje się zlikwidowany odwiert "Moracz IG-1", wraz ze strefą ochronną 5m, oznaczony na rysunku planu. W strefie tej oraz na zlikwidowanym odwiercie ustala się zakaz lokalizacji wszelkich obiektów budowlanych;

3) na terenach 10-R, 14-R, 21-R obowiązuje strefa ochronna od terenów zamkniętych, zgodnie z rysunkiem planu, w której ustala się zakaz zabudowy. W granicach strefy ochronnej dopuszcza się lokalizację zieleni;

4) w trakcie budowy i montażu elektrowni wiatrowych dopuszcza się tymczasowe utwardzenie części terenów rolnych oraz budowę nowych dojazdów (dróg serwisowych). Po wybudowaniu i montażu elektrowni wiatrowych odcinki utwardzone zlikwidować i przywrócić tereny do użytkowania rolnego.

4. Zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji:

1) liczba miejsc postojowych, w tym miejsca przeznaczone na parkowanie pojazdów zaopatrzonych w kartę parkingową - nie dotyczy;

2) ustala się dostępność drogową do terenów z istniejących przyległych dróg i projektowanych dojazdów.

§ 24. Dla terenów 15-R, 16-R, 17-R, 18-R, 19-R, 20-R, oznaczonych na rysunku planu obowiązują następujące ustalenia:

1. Przeznaczenie terenu: tereny rolnicze. Dopuszcza się lokalizację zabudowy służącej obsłudze gospodarstwa rolnego, sieci i urządzenia infrastruktury technicznej, urządzenia pomiarowe, dojścia i dojazdy, place montażowe.

2. Zasady kształtowania nowej zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu:

1) Forma zabudowy: wolnostojąca;

2) Linie zabudowy: zgodnie z obowiązującymi przepisami;

3) Maksymalna powierzchnia zabudowy: 5%;

4) Maksymalny wskażnik intensywności zabudowy: 0,1;

5) Minimalny wskaźnik intensywności zabudowy: 0,01;

6) Minimalny udział procentowy terenu biologicznie czynnego: 40%;

7) Maksymalna liczba kondygnacji nadziemnych: 2;

8) Maksymalna wysokość zabudowy: 8m;

9) Maksymalny poziom posadowienia posadzki parteru: nie więcej niż 0,5m;

10) Parametry i pokrycie dachu: dach symetryczny dwuspadowy o kącie nachylenia połaci 30-45 stopni;

11) Zasady podziału: dopuszcza się wydzielenie działki o powierzchni nie mniej niż 3000m2.

3. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu: w trakcie budowy i montażu elektrowni wiatrowych dopuszcza się tymczasowe utwardzenie części terenów rolnych oraz budowę nowych dojazdów (dróg serwisowych). Po wybudowaniu i montażu elektrowni wiatrowych odcinki utwardzone zlikwidować i przywrócić tereny do użytkowania rolnego.

4. Zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji:

1) liczba miejsc postojowych, w tym miejsca przeznaczone na parkowanie pojazdów zaopatrzonych w kartę parkingową - nie dotyczy;

2) ustala się dostępność drogową do terenów z istniejących przyległych dróg i projektowanych dojazdów.

§ 25. Dla terenów 22-ZL, 23-ZL, 24-ZL, 25-ZL, 26-ZL, 27-ZL, 28-ZL, 29-ZL, oznaczonych na rysunku planu obowiązują następujące ustalenia:

1. Przeznaczenie terenu: lasy. Dopuszcza się obiekty związane z gospodarką leśną za wyjątkiem zabudowy, o której mowa w ust.3 pkt.1, dopuszcza się sieci i urządzenia infrastruktury technicznej.

2. Zasady kształtowania nowej zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu: zgodnie z przepisami odrębnymi.

3. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy:

1) na terenach 23-ZL, 24-ZL, 25-ZL, 26-ZL obowiązuje strefa ochronna od terenów zamkniętych, zgodnie z rysunkiem planu, w której ustala się zakaz zabudowy;

4. Zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji:

1) liczba miejsc postojowych, w tym miejsca przeznaczone na parkowanie pojazdów zaopatrzonych w kartę parkingową - nie dotyczy;

2) ustala się dostępność komunikacyjną do terenów z istniejących dróg leśnych oraz dróg przyległych.

§ 26. Dla terenów 30-ZL,31-ZL, 32-ZL, 33-ZL, 34-ZL, 35-ZL, 36-ZL, 39-ZL oznaczonych na rysunku planu obowiązują następujące ustalenia:

1. Przeznaczenie terenu: lasy. Dopuszcza się obiekty związane z gospodarką leśną, sieci i urządzenia infrastruktury technicznej.

2. Zasady kształtowania nowej zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu : zgodnie z przepisami odrębnymi.

3. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy: na terenach 30-ZL, 31-ZL, 35-ZL, 36-ZL obowiązuje strefa ochronna od terenów zamkniętych, zgodnie z rysunkiem planu, w której ustala się zakaz zabudowy;

4. Zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji:

1) liczba miejsc postojowych, w tym miejsca przeznaczone na parkowanie pojazdów zaopatrzonych w kartę parkingową - nie dotyczy;

2) ustala się dostępność komunikacyjną do terenów z istniejących dróg leśnych oraz dróg przyległych.

§ 27. Dla terenów 37-WS, 38-WS oznaczonych na rysunku planu, obowiązują następujące ustalenia:

1. Przeznaczenie terenu: tereny wód powierzchniowych śródlądowych. Dopuszcza się urządzenia przeciwpowodziowe i melioracyjne.

2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego: nakaz zachowania istniejącego ukształtowania brzegów oraz istniejącej roślinności.

3. Zasady kształtowania nowej zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu: nie dotyczy;

4. Ustala się następujące zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji:

1) liczba miejsc postojowych, w tym miejsca przeznaczone na parkowanie pojazdów zaopatrzonych w kartę parkingową - nie dotyczy;

2) ustala się dostępność komunikacyjną z dróg przyległych.

§ 28. Dla terenu 01-KDZ, oznaczonego na rysunku planu, obowiązują następujące ustalenia:

1. Przeznaczenie terenu: tereny drogi publicznej klasy zbiorczej. Dopuszcza się lokalizację urządzeń związanych z obsługą ruchu drogowego, na warunkach określonych w przepisach odrębnych, poszerzenia istniejących zjazdów, ciągi piesze i rowerowe, sieci i urządzeń infrastruktury technicznej, przystanki autobusowe, zieleń, małą architekturę.

2. Wskaźniki zagospodarowania terenu:

1) szerokość w liniach rozgraniczających terenu: 20m i jak na rysunku planu.

§ 29. Dla terenu 02-KDL, oznaczonego na rysunku planu, obowiązują następujące ustalenia:

1. Przeznaczenie terenu: teren drogi publicznej klasy lokalnej. Dopuszcza się lokalizację urządzeń związanych z obsługą ruchu drogowego na warunkach określonych w przepisach odrębnych, ciągi piesze i rowerowe, sieci i urządzenia infrastruktury technicznej, przystanki autobusowe, zieleń, małą architekturę.

2. Wskaźniki zagospodarowania terenu:

1) szerokość w liniach rozgraniczających terenu: 12m i jak na rysunku planu.

§ 30. Dla terenów 03-KDW, 04-KDW, oznaczonych na rysunku planu, obowiązują następujące ustalenia:

1. Przeznaczenie terenu: tereny dróg wewnętrznych. Dopuszcza się lokalizację urządzeń związanych z obsługą ruchu drogowego na warunkach określonych w przepisach odrębnych, ciągi piesze i rowerowe, sieci i urządzenia infrastruktury technicznej, zieleń niską, małą architekturę.

2. Wskaźniki zagospodarowania terenu:

1) szerokość w liniach rozgraniczających terenu: 8m i jak na rysunku planu. DZIAŁ IVUstalenia końcowe:

§ 31. 1. Traci moc uchwała nr XXV/172/09 Rady Gminy Przybiernów z dnia 27 maja 2009r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Przybiernów dla lokalizacji elektrowni wiatrowych w obrębach Rokita, Moracz i Leszczno, w części określonej na rysunku planu, stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.

2. Niniejsza uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Przewodniczący Rady Gminy


Ryszard Kazanowski


Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr V/44/15
Rady Gminy w Przybiernowie
z dnia 27 maja 2015 r.
Zalacznik1.pdf


Załącznik Nr 1.1 do Uchwały Nr V/44/15
Rady Gminy w Przybiernowie
z dnia 27 maja 2015 r.
Zalacznik1.1.pdf


Załącznik Nr 1.2 do Uchwały Nr V/44/15
Rady Gminy w Przybiernowie
z dnia 27 maja 2015 r.
Zalacznik1.2.pdf


Załącznik Nr 1.3 do Uchwały Nr V/44/15
Rady Gminy w Przybiernowie
z dnia 27 maja 2015 r.
Zalacznik1.3.pdf


Załącznik Nr 1.4 do Uchwały Nr V/44/15
Rady Gminy w Przybiernowie
z dnia 27 maja 2015 r.
Zalacznik1.4.pdf


Załącznik Nr 1.5 do Uchwały Nr V/44/15
Rady Gminy w Przybiernowie
z dnia 27 maja 2015 r.
Zalacznik1.5.pdf


Załącznik Nr 1.6 do Uchwały Nr V/44/15
Rady Gminy w Przybiernowie
z dnia 27 maja 2015 r.
Zalacznik1.6.pdf


Załącznik Nr 1.7 do Uchwały Nr V/44/15
Rady Gminy w Przybiernowie
z dnia 27 maja 2015 r.
Zalacznik1.7.pdf


Załącznik Nr 1.8 do Uchwały Nr V/44/15
Rady Gminy w Przybiernowie
z dnia 27 maja 2015 r.
Zalacznik1.8.pdf


Załącznik Nr 1.9 do Uchwały Nr V/44/15
Rady Gminy w Przybiernowie
z dnia 27 maja 2015 r.
Zalacznik1.9.pdf


Załącznik Nr 2 do Uchwały Nr V/44/15
Rady Gminy w Przybiernowie
z dnia 27 maja 2015 r.
Zalacznik2.pdf


Załącznik Nr 3 do Uchwały Nr V/44/15
Rady Gminy w Przybiernowie
z dnia 27 maja 2015 r.
Zalacznik3.pdf

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00