Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego rok 2014 poz. 4183

Uchwała Nr XLVIII/257/2014 Rady Miejskiej w Sławnie

z dnia 26 września 2014 r.

w sprawie w sprawie trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r. poz. 594, poz. 645, poz. 1318 i poz. 379 z 2014 r.), w związku z art. 19c ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (j.t. Dz. U. z 2014 r. poz. 1118) po przeprowadzeniu konsultacji z organizacjami pozarządowymi Rada Miejska w Sławnie uchwala, co następuje:

§ 1. 1. Inicjatywa lokalna w rozumieniu niniejszej uchwały jest formą współpracy Miasta Sławno z jej mieszkańcami, w celu wspólnego realizowania zadań publicznych na rzecz społeczności Miasta Sławno.

2. Podejmowanie inicjatyw lokalnych ma służyć realizacji przedsięwzięć zmierzających do zaspokojenia zbiorowych potrzeb oraz przyczynić się do poprawy warunków życia społeczności lokalnej

3. Z inicjatywą lokalną mogą wystąpić mieszkańcy Miasta Sławna bezpośrednio, bądź za pośrednictwem organizacji pozarządowych lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 roku, Nr 234, poz. 1536 ze zm.), posiadający miejsce zamieszkania lub siedzibę na terenie miasta Sławno.

§ 2. Wzór wniosku o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej stanowi załącznik do niniejszej uchwały.

§ 3. Wniosek o którym mowa w § 2 ust. 1, należy złożyć do Burmistrza Miasta w Urzędzie Miejskim w Sławnie.

§ 4. 1. Wniosek opiniuje w zależności od charakteru zadania właściwa komórka organizacyjna Urzędu Miejskiego, w ciągu 30 dni od daty jego złożenia biorąc po uwagę następujące kryteria:

1) celowość realizacji wniosku przy uwzględnieniu potrzeb społeczności miasta oraz zgodności wydatków z celami zawartymi w uchwale budżetowej,

2) liczba uczestników inicjatywy lokalnej,

3) wysokość wkładu własnego inicjatywy lokalnej,

4) liczba mieszkańców, którym ma służyć realizowane zadanie.

2. Wkład własny wnioskodawcy może mieć formę:

1) pracy społecznej świadczonej przez mieszkańców,

2) świadczeń rzeczowych (m. in. materiały, dokumentacja projektowa, usługi transportowe)

3) wkładu finansowego w postaci środków pieniężnych zgromadzonych przez wnioskodawcę.

§ 5. Wnioski składane w ramach inicjatywy lokalnej, po uzyskaniu akceptacji Burmistrza Miasta Sławno, realizowane będą do wysokości środków zabezpieczonych na ten cel w budżecie Miasta na dany rok.

§ 6. Po uwzględnieniu wniosku, o którym mowa § 5, Burmistrz Miasta Sławno zawiera z wnioskodawcą umowę o wykonanie inicjatywy lokalnej.

§ 7. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Sławno.

§ 8. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Sławnie


Edyta Szczygielska


Załącznik do Uchwały Nr XLVIII/257/2014
Rady Miejskiej w Sławnie
z dnia 26 września 2014 r.
Zalacznik1.pdf

WNIOSEK O REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO
W RAMACH INICJATYWY LOKALNEJ


Uzasadnienie

Zgodnie z art. 19c ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego określa tryb i szczegółowe kryteria oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej.

W ramach inicjatywy lokalnej mieszkańcy jednostki samorządu terytorialnego bezpośrednio, bądź za pośrednictwem organizacji pozarządowych lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy mogą złożyć wniosek o realizację zadania publicznego do jednostki samorządu terytorialnego, na terenie której mają miejsce zamieszkania lub siedzibę.

Zakres zadań, które mogą być realizowane przez inicjatywę lokalną został określony w art. 19 b ust 1 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Inicjatywa lokalna może obejmować w szczególności: budowę, rozbudowę lub remont dróg, kanalizacji, sieci wodociągowej, budynków oraz obiektów architektury stanowiących własność jednostek samorządu terytorialnego, działalność charytatywną, podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, działalności na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, promocji i organizacji wolontariatu, edukacji, oświaty i wychowania, działalności w sferze kultury fizycznej i turystyki (wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, turystki i krajoznawstwa), ochrony przyrody, w tym zieleni w miastach (ekologii i ochrony dziedzictwa przyrodniczego), porządku i bezpieczeństwa publicznego.

Przedłożony projekt uchwały określa tryb i szczegółowe kryteria oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej.

Projekt tej uchwały podlegał konsultacji przeprowadzonej w okresie od dnia 8 września 2014 r. do dnia 18 września 2014 r.

W wyniku powyższego do projektu uchwały nie zostały złożone żadne opinie, uwagi ani sugestie.

Podjęcie przedmiotowej uchwały jest uzasadnione.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00