Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego rok 2014 poz. 3984

Uchwała Nr XXXVI/351/14 Rady Miejskiej w Nowogardzie

z dnia 13 czerwca 2014 r.

w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obrębu ewidencyjnego Słajsino, gmina Nowogard uchwalonego Uchwałą Nr XXIX/275/05 Rady Miejskiej w Nowogardzie z dnia 28 września 2005 r

Na podstawie art. 20 ust. 1 w związku z art. 27 ustawy z dnia 27 marca 2007 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r. poz. 647, 951, 1445 z 2013 r. poz. 21, 405, 1238) Rada Miejska w Nowogardzie uchwala, co następuje:

Rozdział 1.
Zakres regulacji

§ 1. Brak treści

1. Zgodnie z Uchwałą Nr X/59/07 Rady Miejskiej w Nowogardzie z dnia 12 września 2007 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obrębu Słajsino gmina Nowogard oraz po stwierdzeniu, że zmiana miejscowego planu nie narusza studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy i miasta Nowogard uchwalonego uchwałą Nr XLIII/362/10 Rady Miejskiej w Nowogardzie z dnia 29 września 2010 r. uchwala się zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obrębu ewidencyjnego Słajsino gminy Nowogard, obejmującego obszar działek nr 78 i 79, o powierzchni 8,59 ha.

2. Granice zmiany miejscowego planu przedstawione są na rysunku planu w skali 1:1000 stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.

3. Wypis i wyrys ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy i miasta Nowogard dla obszaru objętego niniejszą zmianą miejscowego planu stanowi załącznik nr 2a i 2b do niniejszej uchwały.

4. Rozstrzygnięcie o sposobie rozpatrzenia uwag wniesionych do zmiany miejscowego planu stanowi załącznik nr 3 do niniejszej uchwały.

5. Rozstrzygnięcie w sprawie zasad realizacji zadań z zakresu infrastruktury technicznej oraz zasad ich finansowania stanowi załącznik nr 4 do niniejszej uchwały.

6. Przedmiotem zmiany miejscowego planu jest wyznaczenie terenów: zabudowy produkcyjnej związanej z hodowlą zwierząt wraz z terenami obsługi produkcji, niezbędną infrastrukturą techniczną i komunikacją oraz pozostałymi terenami rolniczymi (uprawy polowe, ogrodnicze i użytki zielone).

§ 2. Brak treści

1. Ustala się następujące zasady konstrukcji zmiany miejscowego planu:

1) obszar objęty zmianą miejscowego planu podzielono na szereg terenów funkcjonalnych o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania;

2) dla wyodrębnionych terenów funkcjonalnych sformułowano szczegółowe ustalenia obowiązujące dla całego terenu funkcjonalnego;

3) każdy teren funkcjonalny oznaczono na załączniku graficznym oraz w tekście zmiany miejscowego planu identyfikatorem cyfrowo-literowym (SYMBOL TERENU); symbol cyfrowy oznacza kolejny numer terenu, symbol literowy oznacza klasyfikację funkcjonalną terenu,

2. Ustala się następujący układ formalny, zawartych w § 7, ustaleń szczegółowych dla terenów funkcjonalnych:

1) przeznaczenie terenu,

2) zasady podziału i scalania terenu,

3) zasady zagospodarowania terenu,

4) zasady obsługi komunikacyjnej terenu,

5) zasady ochrony środowiska i przyrody,

6) zasady ochrony dziedzictwa kulturowego,

7) zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej,

8) sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów;

3. Ustala się następujące zasady konstrukcji rysunku planu:

1) każde ustalenie przedstawione na rysunku planu znajduje odpowiednie odwzorowanie w ustaleniu tekstowym;

2) przebieg linii rozgraniczenia dla celów opracowań geodezyjnych należy określić poprzez odczyt graficzny osi linii;

§ 3. Celem regulacji zawartych w ustaleniach jest wprowadzenie unormowań prawnych umożliwiających zgodną z prawem lokalizację przedsięwzięć inwestycyjnych w terenie.

Rozdział 2.
Zasady dotyczące ochrony środowiska przyrodniczego i kulturowego oraz zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej i komunikacji.

§ 4. Brak treści

1. Ustala się zasadę nienaruszania istniejących stosunków wodnych. W przypadku kolizji projektowanych inwestycji z istniejącymi rowami melioracji szczegółowych i drenażami, należy przeprojektować systemy melioracyjne tak aby w pełni udostępnić tereny na cele zamierzeń inwestycyjnych z jednoczesnym, ciągłym funkcjonowaniem systemów;

2. Wody deszczowe i roztopowe z terenów projektowanej hodowli zwierząt 101 RPZ należy ująć w wewnętrzny system drenarski i odprowadzić do zbiornika wód oznaczonego na planie symbolem 108 WS;

3. Pod klatkami hodowlanymi zastosować warstwę izolującą od wód gruntowych w postaci grubych foli PCV oraz sorbującą odcieki z odchodów zwierzęcych w postaci piasku i słomy lub trocin.

4. Teren pomiędzy planowanymi pawilonami należy tak ukształtować, aby wody opadowe nie przedostawały się do części wyłożonej grubą folią, na której znajduje się ściółka i odchody zwierząt.

5. Na obszarze objętym niniejszą zmianą miejscowego planu nie występują tereny i obiekty objęte ochroną konserwatorską.

6. Na obszarze objętym niniejszą zmianą miejscowego planu ustala się szczególne warunki zagospodarowania terenu w postaci zakazu zabudowy terenu elementarnego 108 WS.

§ 5. Brak treści

1. Zaopatrzenie w wodę - ustala się:

1) zaopatrzenie w wodę z istniejącego ujęcia wody położonego na terenie oznaczonym na rysunku planu symbolem 107 W;

2) Istniejące ujęcie wody na terenie 107 W stanowić będzie awaryjne zaopatrzenie w wodę dla ludności i ochrony przeciwpożarowej, wody popłuczne ze stacji uzdatniania wody odprowadzić do gruntu;

3) alternatywnie zaopatrzenie w wodę rurami PE O32÷100 - z istniejącego wodociągu, zlokalizowanego w pasie drogowym drogi wojewódzkiej nr 147 relacji Nowogard - Łobez, zasilanego z ujęcia wody w m. Osowo;

2. Odprowadzenie ścieków - ustala się:

1) socjalno-bytowych - do projektowanej oczyszczalni w Słajsinie poprzez budowę systemu kanalizacji rozdzielczej ściekowej: grawitacyjnej, rurami O200÷250 i tłocznej, rurami O125. Istniejącą nieczynną sieć kanalizacji ściekowej przeznacza się do likwidacji. Na okres czasowy dopuszcza się indywidualny system odprowadzania ścieków sanitarnych do szczelnych zbiorników bezodpływowych. Po wykonaniu systemu kanalizacji zbiorowej, istniejące indywidualne urządzenia gromadzenia ścieków przeznacza się do likwidacji i podłączenia do kanalizacji zbiorowej;

2) technologicznych - do projektowanej kanalizacji sanitarnej. Do czasu wybudowania kanalizacji sanitarnej dopuszcza się odprowadzenie ścieków do szczelnych zbiorników bezodpływowych lub indywidualnych biologicznych oczyszczalni ścieków. Ścieki technologiczne z terenu fermy przed odprowadzeniem do kanalizacji sanitarnej należy doprowadzić do parametrów określonych przez administratora kanalizacji sanitarnej i odbiorcy ścieków,

3. Odprowadzenie wód opadowych - ustala się:

1) z nawierzchni dróg utwardzonych, do studzienek chłonnych lub powierzchniowo po terenie;

2) z dachów obiektów budowlanych odprowadzenie powierzchniowo po terenie,

4. Usuwanie i unieszkodliwianie odpadów stałych - ustala się:

1) selektywne zbieranie oraz magazynowanie odpadów w oznakowanych miejscach, pojemnikach, w tym wydzielenie specjalnych pomieszczeń i pojemników na odpady niebezpieczne;

2) ustawienie pojemników na podłożu uszczelnionym pod zadaszeniem;

3) zbiórka i magazynowanie odchodów zwierzęcych na szczelnej płycie gnojowej, z odprowadzeniem odcieków do szczelnego zbiornika bezodpływowego.

5. Zaopatrzenie w ciepło - ustala się w systemie ogrzewania indywidualnego bez wprowadzania ograniczeń dotyczących rodzaju paliwa; preferuje się stosowanie paliw ekologicznych - stałych, ciekłych, gazowych, energii elektrycznej lub słonecznej.

6. Zaopatrzenie w gaz - ustala się z sieci gazowej średniego ciśnienia; do czasu realizacji sieci - w systemie indywidualnym. Minimalne średnice sieci gazowej 25 mm.

7. Zaopatrzenie w energię elektryczną - ustala się z istniejącej w m. Słajsino sieci elektroenergetycznej 15 kV poprzez istniejące i projektowane, stacje transformatorowe 15/0,4 kV. Możliwość przebudowy istniejących sieci. Do czasu realizacji stacji transformatorowej dopuszcza się użytkowanie agregatów prądotwórczych.

8. Zaopatrzenie telekomunikacyjne - ustala się z istniejącego w Nowogardzie węzła dostępowego centrali cyfrowej Nowogard oraz innych operatorów z zakresu łączności publicznej. Dopuszcza się lokalizację inwestycji celu publicznego z zakresu łączności publicznej, jeżeli lokalizacja nie narusza ustaleń szczegółowych.

9. Zasady przebiegu projektowanych sieci w obszarze zmiany miejscowego planu - zgodnie z warunkami technicznymi.

§ 6. W zakresie komunikacji - obsługa terenów funkcjonalnych zmiany miejscowego planu oznaczonych na rysunku planu symbolami 101 RPZ, 102a R, 102b R, 103 RU, 104 E, 106 RU z drogi wewnętrznej 105 KDW, o szerokości 10,0 m w liniach rozgraniczających, z włączeniem do układu komunikacyjnego drogi publicznej gminnej, położonej poza obszarem objętym niniejszą zmianą miejscowego planu.

Rozdział 3.
Ustalenia szczegółowe. Przeznaczenie i zasady zagospodarowania terenu

§ 7. Brak treści

1. Na terenie oznaczonym na rysunku planu symbolem 101 RPZ o powierzchni 5,84 ha ustala się:

1) przeznaczenie terenu: tereny rolnicze hodowli zwierząt - ferma norek do 210 DJP,

2) zasady scalania i podziału terenu:

a) wydzielenie terenu zgodnie z rysunkiem zmiany planu;

b) zakaz wtórnego podziału,

3) zasady kształtowania zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu:

a) udział powierzchni zabudowanej do powierzchni terenu - maksimum 60%

b) udział powierzchni biologicznie czynnej (ekopozytywnej) do powierzchni terenu - minimum 25%

c) linia zabudowy nieprzekraczalna - 20,0 m od zewnętrznej krawędzi jezdni drogi wojewódzkiej nr 147, znajdującej się poza rysunkiem planu; 5,0 m od granicy z działką drogową nr 80, znajdującej się poza rysunkiem planu. Ustalenie nie dotyczy istniejących na terenie fermy obiektów budowlanych

d) zabudowa nowa:

- pawilonów hodowlanych - wolno stojąca jednokondygnacyjna, o wysokości maksymalnie 3,0m od poziomu terenu do kalenicy, liczonej przy najniżej położonym wejściu do pawilonu hodowlanego, dachy dwuspadowe o kącie nachylenia połaci od 30o; do 40o;

- obiektów kubaturowych zaplecza fermy - wolno stojąca jedno- i dwukondygnacyjna, o wysokości maksymalnie 10,50 m od poziomu terenu do kalenicy, liczonej przy najniżej położonym wejściu do budynku, dachy o kącie nachylenia od 2o do 25o.

e) zabudowa istniejąca do zachowania z możliwością przebudowy zgodnie z zasadami niniejszej zmiany miejscowego planu,

f) od północnej granicy zmiany miejscowego planu, w pasie pomiędzy granicą działki nieprzekraczalną linią zabudowy, należy wprowadzić pas zieleni średniej i wysokiej,

g) ustala się wygrodzenie terenu funkcjonalnego ogrodzeniami pełnymi o wysokości do 2,5m od poziomu terenu,

4) zasady obsługi komunikacyjnej terenu - patrz zasady zawarte w § 6;

5) zasady ochrony środowiska i przyrody - patrz rygory zawarte w § 4;

6) zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków - obiekty chronione nie występują;

7) zasady obsługi infrastrukturą techniczną - odprowadzenie ścieków technologicznych do projektowanej kanalizacji sanitarnej. Do czasu wybudowania kanalizacji sanitarnej dopuszcza się odprowadzenie ścieków do szczelnych zbiorników bezodpływowych lub indywidualnych biologicznych oczyszczalni ścieków. Ścieki technologiczne z terenu fermy przed odprowadzeniem do kanalizacji sanitarnej należy doprowadzić do parametrów określonych przez administratora kanalizacji sanitarnej i odbiorcy ścieków,

8) sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów - tereny objęte planem do czasu ich zagospodarowania zgodnie z projektowaną funkcją mogą pełnić dotychczasowa funkcję;

2. Na terenie oznaczonym na rysunku planu symbolami 102a R o powierzchni 0,82 ha ustala się:

1) przeznaczenie terenu: tereny użytkowane rolniczo - uprawy polowe, ogrodnicze i sadownicze z dopuszczeniem uzupełniającej zabudowy gospodarczej;

2) zasady scalania i podziału terenu:

a) wydzielenie terenu zgodnie z rysunkiem zmiany planu;

b) zakaz wtórnego podziału,

3) zasady kształtowania zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu:

a) udział powierzchni zabudowanej do powierzchni terenu - maksimum 5%

b) udział powierzchni biologicznie czynnej (ekopozytywnej) do powierzchni terenu - minimum 90%

c) linia zabudowy nieprzekraczalna - 20,0 m od zewnętrznej krawędzi jezdni drogi wojewódzkiej nr 147, znajdującej się poza rysunkiem planu; 4,0 m od granicy terenu elementarnego drogi dojazdowej komunikacji wewnętrznej 105 KDW;

d) zabudowa gospodarcza, w tym: stodoły, szklarnie, wiaty na sprzęt rolniczy, wiaty na słomę, płyty gnojowe - wolno stojąca; dwie kondygnacje nadziemne, w tym poddasze użytkowe, bez podpiwniczenia, o wysokości do 10,5 m od poziomu terenu do kalenicy, liczonej przy najniżej położonym wejściu do budynku;

4) zasady obsługi komunikacyjnej terenu - poprzez drogę dojazdową komunikacji wewnętrznej oznaczoną na rysunku planu symbolem 105 KDW;

5) zasady ochrony środowiska i przyrody - patrz rygory zawarte w § 4;

6) zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków - obiekty chronione nie występują;

7) zasady obsługi infrastrukturą techniczną - możliwość prowadzenia przesyłowych sieci infrastruktury technicznej z zakresu łączności publicznej;

8) sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów - ustala się zakaz tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów;

3. Na terenie oznaczonym na rysunku planu symbolami 102b R o powierzchni 0,56 ha ustala się:

1) przeznaczenie terenu: tereny użytkowane rolniczo - uprawy polowe, ogrodnicze i sadownicze z dopuszczeniem uzupełniającej zabudowy gospodarczej;

2) zasady scalania i podziału terenu:

a) wydzielenie terenu zgodnie z rysunkiem zmiany planu;

b) zakaz wtórnego podziału,

3) zasady kształtowania zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu:

a) udział powierzchni zabudowanej do powierzchni terenu - maksimum 5%

b) udział powierzchni biologicznie czynnej (ekopozytywnej) do powierzchni terenu - minimum 90%

c) linia zabudowy nieprzekraczalna - 4,0 m od granicy terenu elementarnego drogi dojazdowej komunikacji wewnętrznej 105 KDW; 5,0 m od granicy z działką drogową nr 80, znajdującej się poza rysunkiem planu. Ustalenie nie dotyczy istniejących na terenie fermy obiektów budowlanych.

d) zabudowa gospodarcza, w tym: stodoły, szklarnie, wiaty na sprzęt rolniczy, wiaty na słomę, płyty gnojowe - wolno stojąca; dwie kondygnacje nadziemne, w tym poddasze użytkowe, bez podpiwniczenia, o wysokości do 10,5 m od poziomu terenu do kalenicy, liczonej przy najniżej położonym wejściu do budynku;

4) zasady obsługi komunikacyjnej terenu - poprzez drogę dojazdową komunikacji wewnętrznej oznaczoną na rysunku planu symbolem 105 KDW;

5) zasady ochrony środowiska i przyrody - patrz rygory zawarte w § 4;

6) zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków - obiekty chronione nie występują;

7) zasady obsługi infrastrukturą techniczną - możliwość prowadzenia przesyłowych sieci infrastruktury technicznej z zakresu łączności publicznej;

8) sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów - ustala się zakaz tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów;

4. Na terenie oznaczonym na rysunku planu symbolem 103 RU (o powierzchni do 0,56 ha) ustala się następujące zasady i standardy kształtowania zabudowy i zagospodarowania:

1) przeznaczenie terenu: teren obsługi produkcji w gospodarstwach hodowlanych, rolnych lub ogrodniczych;

2) zasady scalania i podziału terenu: wydzielenie terenu wg rysunku planu;

3) zasady kształtowania zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu:

a) udział powierzchni zabudowanej do powierzchni działki - maksimum 30%,

b) udział powierzchni biologicznie czynnej (ekopozytywnej) do powierzchni działki - minimum 40%,

c) linie zabudowy: nieprzekraczalne - 20,0 m od linii rozgraniczenia z drogą wojewódzką nr 147 (poza rysunkiem planu); 4,0 m od granicy terenu elementarnego drogi dojazdowej komunikacji wewnętrznej 105 KDW; istniejące budynki mieszkalne pozostawia się w dotychczasowym usytuowaniu do czasu ich zużycia technicznego; nowa zabudowa lub rozbudowa istniejących obiektów nie może przekraczać określonej w planie linii zabudowy;

d) zabudowa mieszkaniowa, dom farmera, mieszkanie funkcyjne - wolno stojąca lub zespolona z budynkami gospodarczymi w oparciu o nieprzekraczalne linie zabudowy; dwie kondygnacje nadziemne, w tym jedna kondygnacja w poddaszu użytkowym, z dopuszczalnym podpiwniczeniem o wysokości do 8,0 m od poziomu terenu do kalenicy, liczonej przy najniżej położonym wejściu do budynku; powyższe dotyczy także rozbudowy istniejących obiektów lub budowy nowych obiektów w miejsce likwidowanej starej substancji lub jej dogęszczenia,

e) zabudowa gospodarcza, w tym: budynki inwentarzowe, składowe, stodoły, szklarnie, garaże i wiaty na sprzęt rolniczy - wolno stojąca lub dobudowana do budynku mieszkalnego; dwie kondygnacje nadziemne, w tym poddasze użytkowe, bez podpiwniczenia, o wysokości do 10,5 m od poziomu terenu do kalenicy, liczonej przy najniżej położonym wejściu do budynku; powyższe dotyczy także rozbudowy istniejących obiektów lub budowy nowych w miejsce likwidowanej starej substancji lub jej dogęszczenia,

f) dachy budynków: mieszkalnego - wysokie, dwuspadowe z kalenicami usytuowanymi równolegle do drogi publicznej, obecnie wojewódzkiej nr 147 (poza rysunkiem planu); w przypadku realizacji garażu w formie dobudowanej do budynku mieszkalnego dopuszcza się przekrycie go stropodachem z wykorzystaniem jako taras dostępny z poziomu poddasza,

g) kąty pochylenia połaci dachowych - 30÷45o; krycie papą bitumiczną, blachą dachówkopodobną lub dachówką ceramiczną,

h) szerokości elewacji frontowych: budynku mieszkalnego - do 15,0m; budynków gospodarczych - nie określa się,

i) miejsca postojowe: dla samochodów osobowych w ilości - minimum 2 miejsca, w tym jedno w garażu wbudowanym lub dobudowanym lub wolno stojącym; dla samochodów ciężarowych i/lub dostawczych oraz sprzętu rolniczego w ilościach wynikających z potrzeb produkcji prowadzonego gospodarstwa,

j) przed przystąpieniem do budowy należy przeprowadzić badanie geologiczne gruntu - zgodnie z przepisami szczególnymi;

4) zasady obsługi komunikacyjnej terenu - wjazdy i wejścia z drogi dojazdowej komunikacji wewnętrznej oznaczonej na rysunku planu symbolem 105 KDW;

5) zasady ochrony środowiska i przyrody - patrz rygory zawarte w § 4;

6) zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków - obiekty chronione nie występują;

7) zasady obsługi infrastrukturą techniczną - patrz zasady zawarte w § 5

8) sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów - tereny objęte planem do czasu ich zagospodarowania zgodnie z projektowaną funkcją mogą pełnić dotychczasowa funkcję;

5. Na terenie oznaczonym na rysunku planu symbolem 104 E (o powierzchni do 0,02 ha) ustala się następujące zasady i standardy kształtowania zabudowy i zagospodarowania:

1) przeznaczenie terenu: teren infrastruktury technicznej - stacja transformatorowa 15/0,4 kV;

2) zasady scalania i podziału terenu:

a) wydzielenie terenu wg rysunku planu;

b) zakaz wtórnego podziału;

3) zasady kształtowania zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu:

a) udział powierzchni zabudowanej do powierzchni działki - maksimum 25%,

b) udział powierzchni biologicznie czynnej (ekopozytywnej) do powierzchni działki - minimum 70%,

c) zabudowa stacji transformatorowej słupowa lub wolno stojąca - jedna kondygnacja nadziemna o wysokość do 6,0m od powierzchni terenu do kalenicy; dopuszcza się zabudowę typu kontenerowego;

d) dach wysoki, dwuspadowy lub wielospadowy z kalenicą usytuowaną prostopadle do projektowanej drogi dojazdowej wewnętrznej oznaczonej na rysunku planu symbolem 105 KDW o kącie nachylenia połaci dachowych do 45o; w przypadku zabudowy kontenerowej dopuszcza się dach płaski,

e) szerokość elewacji frontowej - maksimum 10,0 m,

f) dopuszcza się ogrodzenie terenu zharmonizowane z otoczeniem o wysokości do 2,0m od powierzchni terenu,

4) zasady obsługi komunikacyjnej terenu - dostęp terenu z projektowanej drogi dojazdowej wewnętrznej oznaczonej na rysunku planu symbolem 105 KDW;

5) zasady ochrony środowiska i przyrody - patrz rygory zawarte w § 4;

6) zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków - obiekty chronione nie występują;

7) zasady obsługi infrastrukturą techniczną - patrz zasady zawarte w § 5;

8) sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów - tereny objęte planem do czasu ich zagospodarowania zgodnie z projektowaną funkcją mogą pełnić dotychczasowa funkcję;

6. Na terenie oznaczonym na rysunku planu symbolem 105 KDW (o powierzchni do 0,20 ha) ustala się następujące zasady i standardy kształtowania zabudowy i zagospodarowania:

1) przeznaczenie terenu: teren komunikacji - droga dojazdowa wewnętrzna;

2) zasady scalania i podziału terenu:

a) wydzielenie terenu wg rysunku planu;

b) zakaz wtórnego podziału;

3) zasady kształtowania zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu:

a) pas drogowy o szerokości 10,0m w liniach rozgraniczenia,

b) parametry techniczne jak dla dróg klasy dojazdowej "D" - jedna jezdnia, dwa pasy ruchu po 2,5m o nawierzchni utwardzonej okrawężnikowanej; droga zakończona placem manewrowym o wymiarach 30,0x43,0m w liniach rozgraniczenia; na placu manewrowym wydzielić 12 miejsc postojowych;

4) zasady obsługi komunikacyjnej terenu - patrz zasady zawarte w § 6;

5) zasady ochrony środowiska i przyrody - patrz rygory zawarte w § 4;

6) zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków - obiekty chronione nie występują;

7) zasady obsługi infrastrukturą techniczną - patrz zasady zawarte w § 5;

8) sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów - tereny objęte planem do czasu ich zagospodarowania zgodnie z projektowaną funkcją mogą pełnić dotychczasowa funkcję;

7. Na terenie oznaczonym na rysunku planu symbolem 106 RU (o powierzchni do 0,44 ha) ustala się następujące zasady i standardy kształtowania zabudowy i zagospodarowania:

1) przeznaczenie terenu: teren obsługi produkcji w gospodarstwach hodowlanych, rolnych lub ogrodniczych;

2) zasady scalania i podziału terenu: wydzielenie terenu wg rysunku planu;

3) zasady kształtowania zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu:

a) udział powierzchni zabudowanej do powierzchni działki - maksimum 30%,

b) udział powierzchni biologicznie czynnej (ekopozytywnej) do powierzchni działki - minimum 40%,

c) linie zabudowy: nieprzekraczalne - 8,0 m od linii rozgraniczenia z drogą publiczną gminną (poza rysunkiem planu); 4,0 m od granicy terenu elementarnego drogi dojazdowej komunikacji wewnętrznej 105 KDW; istniejące budynki gospodarcze pozostawia się w dotychczasowym usytuowaniu do czasu ich zużycia technicznego; nowa zabudowa lub rozbudowa istniejących obiektów nie może przekraczać określonej w planie linii zabudowy;

d) zabudowa gospodarcza, w tym: budynki inwentarzowe, składowe, stodoły, szklarnie, garaże i wiaty na sprzęt rolniczy - wolno stojąca lub zblokowana w zespoły budynków; dwie kondygnacje nadziemne, w tym poddasze użytkowe, bez podpiwniczenia, o wysokości do 10,5 m od poziomu terenu do kalenicy, liczonej przy najniżej położonym wejściu do budynku; powyższe dotyczy także rozbudowy istniejących obiektów lub budowy nowych w miejsce likwidowanej starej substancji lub jej dogęszczenia,

e) dachy budynków: gospodarczych - wysokie, dwuspadowe z kalenicami usytuowanymi dowolnie;

f) kąty pochylenia połaci dachowych - 30÷45o; krycie papą bitumiczną, blachą dachówkopodobną lub dachówką ceramiczną,

g) szerokości elewacji frontowych: budynków gospodarczych - do 35,0 m,

h) miejsca postojowe: dla samochodów osobowych w granicach poszczególnych działek w ilościach - minimum 1 miejsce na 4 zatrudnionych; dla samochodów ciężarowych i/lub dostawczych oraz sprzętu rolniczego w ilościach wynikających z potrzeb produkcji prowadzonego gospodarstwa,

i) przed przystąpieniem do budowy należy przeprowadzić badanie geologiczne gruntu - zgodnie z przepisami szczególnymi;

4) zasady obsługi komunikacyjnej terenu - patrz zasady zawarte w § 6;

5) zasady ochrony środowiska i przyrody - patrz rygory zawarte w § 4;

6) zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków - obiekty chronione nie występują;

7) zasady obsługi infrastrukturą techniczną - patrz zasady zawarte w § 5;

8) sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów - tereny objęte planem do czasu ich zagospodarowania zgodnie z projektowaną funkcją mogą pełnić dotychczasowa funkcję;

8. Na terenie oznaczonym na rysunku planu symbolem 107 W o powierzchni 0,03 ha ustala się:

1) przeznaczenie terenu: teren ujęcia wody - ujęcie istniejące;

2) zasady scalania i podziału terenu:

a) wydzielenie terenu wg rysunku planu;

b) zakaz wtórnego podziału;

3) zasady kształtowania zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu:

a) udział powierzchni zabudowanej do powierzchni działki - maksimum 7%,

b) udział powierzchni biologicznie czynnej (ekopozytywnej) do powierzchni działki - minimum 90%,

c) zabudowa istniejąca do zachowania z możliwością przebudowy zgodnie z zasadami niniejszej zmiany miejscowego planu;

d) zabudowa terenu ujęcia wody, typu kontenerowego, wolno stojąca - jedna kondygnacja nadziemna o wysokość do 3,0m od powierzchni terenu do okapu;

e) dach płaski,

f) szerokość elewacji - maksimum 5,0 m,

g) ustala się ogrodzenie terenu ażurowe o wysokości do 2,0m od powierzchni terenu;

4) zasady obsługi komunikacyjnej terenu - dostęp do terenu poprzez teren funkcjonalny 102b R lub 106 RU z projektowanej drogi dojazdowej wewnętrznej oznaczonej na rysunku planu symbolem 105 KDW;

5) zasady ochrony środowiska i przyrody - patrz rygory zawarte w § 4;

6) zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków - obiekty chronione nie występują;

7) zasady obsługi infrastrukturą techniczną - patrz zasady zawarte w § 5;

8) sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów - tereny objęte planem do czasu ich zagospodarowania zgodnie z projektowaną funkcją mogą pełnić dotychczasowa funkcję;

9. Na terenie oznaczonym na rysunku planu symbolem 108 WS o powierzchni 0,09 ha ustala się:

1) przeznaczenie terenu: zbiornik na wodę, pełniący funkcję zbiornika wód opadowych i zbiornika przeciwpożarowego;

2) zasady scalania i podziału terenu:

a) wydzielenie terenu wg rysunku planu;

b) zakaz wtórnego podziału;

3) zasady kształtowania zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu:

a) udział powierzchni biologicznie czynnej (ekopozytywnej) do powierzchni działki - minimum 100%,

4) zasady obsługi komunikacyjnej terenu - dostęp do terenu poprzez teren funkcjonalny 106 RU z projektowanej drogi dojazdowej wewnętrznej oznaczonej na rysunku planu symbolem 105 KDW;

5) zasady ochrony środowiska i przyrody - patrz rygory zawarte w § 4;

6) zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków - obiekty chronione nie występują;

7) zasady obsługi infrastrukturą techniczną - patrz zasady zawarte w § 5;

8) szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy - zakaz zabudowy.

10. Na terenie oznaczonym na rysunku planu symbolem 109 KDw o powierzchni łącznej 0,06 ha ustala się:

1) przeznaczenie terenu: teren komunikacji - teren na poszerzenie istniejącej drogi publicznej wojewódzkiej nr 147 relacji Nowogard - Łobez;

2) zasady scalania i podziału terenu:

a) wydzielenie terenu wg rysunku planu;

b) zakaz wtórnego podziału;

3) zasady obsługi komunikacyjnej terenu - z drogi wojewódzkiej nr 147;

4) zasady ochrony środowiska i przyrody - patrz rygory zawarte w § 4;

5) zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków - obiekty chronione nie występują;

6) zasady obsługi infrastrukturą techniczną - patrz zasady zawarte w § 5;

7) sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów - tereny objęte planem do czasu ich zagospodarowania zgodnie z projektowaną funkcją mogą pełnić dotychczasowa funkcję;

Rozdział 4.
Przepisy końcowe

§ 8. Zgodnie z art. 15 ust. 2 pkt 10 i art. 36 ust. 4 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ustala się jednorazową opłatę za wzrost wartości nieruchomości w wysokości:

1) 1 % dla terenów komunikacji i infrastruktury technicznej,

2) 30 % dla terenów pozostałych.

§ 9. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego uchwalony uchwałą XXIX/275/05 Rady Miejskiej w Nowogardzie z dnia 28 września 2005 r. (Dz. U. Województwa Zachodniopomorskiego Nr 96 poz. 1961 z dnia 12 grudnia 2005 r.) traci swoją moc w obszarze objętym niniejszą zmianą miejscowego planu.

§ 10. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego oraz podlega publikacji na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Nowogardzie.


Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr XXXVI/351/14
Rady Miejskiej w Nowogardzie
z dnia 13 czerwca 2014 r.
Zalacznik1.pdf

Załącznik nr 1


Załącznik Nr 2a do Uchwały Nr XXXVI/351/14
Rady Miejskiej w Nowogardzie
z dnia 13 czerwca 2014 r.
Zalacznik2a.pdf

Załącznik nr 2a


Załącznik Nr 2b do Uchwały Nr XXXVI/351/14
Rady Miejskiej w Nowogardzie
z dnia 13 czerwca 2014 r.
Zalacznik2b.pdf

Załącznik nr 2b

Przewodniczący Rady


Antoni Bielida

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00