Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego rok 2014 poz. 3420

Sprawozdanie Nr 3

z dnia 27 marca 2014 r.

z działalności Komisji Bezpieczństwa i Porządku dla miasta Koszalina i Powiatu Koszalińskiego za 2013 rok

I. PIERWSZE POSIEDZENIE KOMISJI BEZPIECZEŃSTWA I PORZĄDKU DLA MIASTA KOSZALINA I POWIATU KOSZALIŃSKIEGO (w dalszej części zwanej Komisją) odbyło się w dniu 14 marca 2013 roku w Urzędzie Miejskim w Koszalinie. Posiedzeniu przewodniczył Prezydent Miasta Koszalina Piotr JEDLIŃSKI.
W posiedzeniu uczestniczyło 7 członków uprawnionych do głosowania, 4 członków z głosem doradczym.

1) Stwierdzono kworum i przyjęto bez uwag przekazany porządek posiedzenia Komisji.

2) Przedstawiono "Sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Koszalina i Powiatu Koszalińskiego w 2012 r."
Sprawozdanie po przyjęciu przez Radę Powiatu i Radę Miejską w Koszalinie zostało przesłane do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego celem opublikowania w Dzienniku Urzędowym Wojewody Zachodniopomorskiego. Sprawozdanie Komisja przyjęła jednogłośnie.

3) Zaprezentowano "Informację Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Koszalinie o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu koszalińskiego i miasta Koszalina".

a) Głównymi aspektami informacji były:

- sytuacja epidemiologiczna w zakresie chorób zakaźnych,

- stan sanitarny podmiotów działalności leczniczej,

- higiena żywności, żywienia i podmiotów użytkowych,

- higiena pracy, higiena komunalna, stan higieny dzieci i młodzieży.

b) Określono zadania do realizacji w 2013 roku polegające na:

- zwiększeniu nadzoru nad obrotem żywnością na dworcach PKP i PKS zwłaszcza w okresie sezonu letniego,

- zwiększeniu nadzoru nad zakładami żywienia zbiorowego otwartego i zamkniętego w kontekście zagospodarowania odpadów pokonsumpcyjnych i poprodukcyjnych, zwłaszcza w okresie sezonu letniego,

- kontynuacji wymiany w szkołach starych mebli edukacyjnych oraz sprzętu sportowego na nowe posiadające certyfikaty bezpiecznego użytkowania,

- współpracy dyrekcji placówek oświatowo - wychowawczych z lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej, pielęgniarkami szkolnymi oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w celu wyeliminowania wszawicy, choroby wynikającej z zaniedbań środowiskowych,

- prowadzeniem nadzoru nad przestrzeganiem przez pracodawców ustawy o zakazie palenia tytoniu i wyrobów tytoniowych w kontrolowanych obiektach.
Informacja została przyjęta bez zastrzeżeń.

4) Przedstawiono "Sprawozdanie z działalności Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie oraz informacji o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie Koszalina oraz powiatu koszalińskiego w 2012 roku".

a) Priorytetowe działania były skierowane na:

- wzrost zadowolenia obywateli, z jakości pracy policjantów oraz eliminację zachowań szczególnie uciążliwych społecznie,

- poprawę poczucia bezpieczeństwa w związku z przebiegiem imprez masowych,

- poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym,

- poprawę sprawności działań policji w obszarze obsługi zdarzeń i działań wykrywczych,

- zwiększenie poziomu zadowolenia policjantów i pracowników policji poprzez zapewnienie optymalnych warunków do realizacji zadań.
Sprawozdanie wraz z informacją zostało przez Komisję przyjęte.

5) Zaprezentowano "Informację Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie o stanie bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej powiatu koszalińskiego i miasta Koszalina w 2012 roku".

a) Najważniejsze działania Państwowej Straży Pożarnej były ukierunkowane na:

- doskonalenie organizacji krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego na obszarze miasta Koszalina i powiatu koszalińskiego,

- prowadzenie działań w zakresie rozszerzenia potencjału ratowniczego,

- poprawę stanu technicznego obiektów jednostki,

- rozpoznawanie i monitorowanie zagrożeń dla ludności,

- prowadzenie ciągłego nadzoru nad przestrzeganiem przepisów przeciwpożarowych i innych wynikających z pragmatyki służby,

- analizowanie stopnia zabezpieczenia obiektów użyteczności publicznej oraz innych szczególnie ważnych dla gospodarki i społeczeństwa,

- doskonalenie i koordynowanie współdziałania pomiędzy jednostkami organizacyjnymi administracji rządowej, samorządowej oraz podmiotami ratowniczymi w zakresie szeroko pojętego ratownictwa i ochrony ludności,

- zapobieganie oraz zwalczanie zagrożeń występujących na terenie działania.
Informacja została przyjęta przez Komisję bez zastrzeżeń.

6) Przedstawiono "Informację z działalności Placówki Straży Granicznej w Darłowie na terenie powiatu koszalińskiego i miasta Koszalina w 2012 roku".

a) Poza zadaniami w zakresie ochrony granic RP głównymi zadaniami realizowanymi przez funkcjonariuszy SG były:

- przeprowadzanie kontroli legalności wykonywania pracy i prowadzenia działalności gospodarczej przez cudzoziemców oraz powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom,

- opiniowanie cudzoziemców przed wydaniem zezwolenia na pobyt,

- zapewnienie bezpieczeństwa w komunikacji międzynarodowej i porządku publicznego w strefie nadgranicznej,

- kontrola przestrzegania przepisów w zakresie transportu drogowego i niezarobkowego krajowego i międzynarodowego przewozu drogowego pojazdami samochodowymi.
Informacja przez komisję została przyjęta bez zastrzeżeń.

7) Zaprezentowano "Informację z działalności Straży Miejskiej w Koszalinie w 2012 roku".

a) Najistotniejszymi elementami działania Straży Miejskiej były:

- realizacja uchwał porządkowych Rady Miejskiej w Koszalinie,

- realizacja programu "Bezpieczne miasto" oraz podprogramów prewencyjnych: "Bezpieczna Szkoła", "Bezpieczny Pies", "Bezdomni", "Fotoradar" i innych,

- utrzymanie i poszerzanie współpracy z innymi podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo i porządek publiczny.
Informacja przez Komisję została przyjęta bez zastrzeżeń.

8) Przedstawiono sprawozdanie z realizacji uchwały Rady Miejskiej "Program Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli na lata 2011 - 2014 pt. "BEZPIECZNY KOSZALIN" w 2012 roku.

a) W trakcie prezentacji zostały omówione następujące obszary Programu "Bezpieczny Koszalin":

- bezpieczeństwo w miejscach publicznych i w miejscu zamieszkania,

- przemoc w rodzinie,

- bezpieczeństwo w szkole,

- bezpieczeństwo w ruchu drogowym i środkach komunikacji,

- ochrona dziedzictwa narodowego, zdrowia i przeciwpożarowa.

b) Przedstawiono wydatkowanie środków finansowych przeznaczonych na poprawę stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz innych zagadnień mających wpływ na tę poprawę - (ogólna kwota to ponad 3 i pół miliona złotych).
Sprawozdanie zostało przez Komisję przyjęte.

9) Przedstawiono sprawozdania z realizacji Harmonogramu zamierzeń na rzecz poprawy bezpieczeństwa podczas wypoczynku w okresie zimowym pn. "Bezpieczne Ferie Zimowe 2013 r." na terenie miasta Koszalina oraz na terenie powiatu koszalińskiego. Zwrócono uwagę na dobrze zorganizowany i bezpieczny przebieg akcji, przy dużym zaangażowaniu różnych instytucji i stowarzyszeń.
Sprawozdanie Komisja przyjęła bez uwag.

10) W ramach wniosków i informacji bieżących przedstawiono problematykę dotyczącą:

a) Utrzymania i funkcjonowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zegrzu Pomorskim w roku 2013.

b) Organizowania konferencji naukowej przez Akademię Obrony Narodowej dla członków zespołów zarządzania kryzysowego i komisji bezpieczeństwa.

c) Aktualizacji Planu Obrony Cywilnej miasta Koszalina polegającej na dostosowaniu do realnych warunków oraz utworzenia nowych formacji Obrony Cywilnej.

II. DRUGIE POSIEDZENIE KOMISJI odbyło się w dniu 26 czerwca 2013 r. w Starostwie Powiatowym w Koszalinie.
Posiedzeniu przewodniczył Starosta Koszaliński Roman SZEWCZYK.
W posiedzeniu uczestniczyło 8 członków uprawnionych do głosowania, 5 członków z głosem doradczym oraz 15 zaproszonych gości w tym członkowie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

1) Po stwierdzeniu kworum, przyjęty został porządek posiedzenia Komisji.

2) Omówiono stan przygotowania Miasta Koszalina i Powiatu Koszalińskiego do sezonu letniego w ramach programu "Bezpieczne Wakacje 2013".

a) Przedstawiono "Harmonogram organizacji działań na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego w okresie wakacji 2013 r." na terenie miasta Koszalina oraz zasadnicze zamierzenia powiatu koszalińskiego.

b) Wskazano przedsięwzięcia, jakie należy podjąć w celu zapewnienia bezpieczeństwa w okresie letniego wypoczynku oraz przedstawiono szczegółowe zadania do realizacji dla powiatowych służb, inspekcji i straży.

c) Wskazano miejsca prowadzenia działań prewencyjnych w celu zapewnienia bezpiecznych warunków pobytu osobom wypoczywającym na obszarze powiatu. Działania te prowadzone będą m.in. na drogach, w środkach komunikacji publicznej, w ośrodkach wczasowych, miejscach kolonijnych, obozowiskach, na placach zabaw, kąpieliskach, w obiektach sportowych, itp.

d) Przekazano, iż Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Koszalinie będzie przekazywało całodobowo kierownikom obozów i koloni za pomocą SMS-ów komunikaty z ostrzeżeniami o zbliżających się zagrożeniach w związku z anomaliami pogodowymi (po zgłoszeniu do PCZK przez organizatorów tej formy wypoczynku dzieci i młodzieży). Ostrzeżenia będą również zamieszczane na stronie internetowej www.powiat.koszalin.pl.

e) Zwrócono uwagę na łamanie zasad bezpiecznego przewozu osób busami i konieczność zintensyfikowania kontroli busów.

f) Wskazano na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa nad wodą jako działanie priorytetowe.

g) Przedstawiono zadania PSSE w sezonie letnim m.in. a szczególnie, że:

- w zakresie higieny komunalnej wzmożony zostanie nadzór nad toaletami publicznymi, piaskownicami zarządzanymi przez spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, publicznymi placami zabaw, hotelami, pensjonatami i domami wczasowymi, terenami rekreacyjnymi, dworcami PKS i PKP,

- przeprowadzone zostaną kontrole żywności i monitoring w zakresie zanieczyszczeń mikrobiologicznych,

- przeprowadzone zostaną kontrole stanu jakości wody w kąpieliskach morskich i śródlądowych a także basenach.
Wskazano, iż problemem jest brak zaplecza sanitarnego przy Amfiteatrze i zły stan sanitarny dworca PKP. Na sezon letni przez PSSE zaplanowano 563 kontrole.

3) W ramach wniosków i informacji bieżących przedstawiono:

a) Prezentację na temat bezpieczeństwa imprez artystyczno-rozrywkowych i sportowych - w świetle ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.
Wskazano, iż w powiecie koszalińskim oraz na terenie miasta Koszalina największe zagrożenia podczas imprez o charakterze masowym występują podczas meczów piłki nożnej.
Uczestnicy dyskutowali m.in. o procedurach uzyskiwania zezwoleń na organizację imprezy, działaniach służb porządkowych i informacyjnych, systemach identyfikacji kibiców, czy zakazach klubowych.
Wnioski - zalecenia przekazane na posiedzeniu:

- właściwy dobór służby porządkowej i informacyjnej oraz kierownika ds. bezpieczeństwa,

- organizowanie przejazdów dla grup kibiców przyjezdnych poprzez kluby (przekazanie biletów po otrzymaniu listy osób przyjeżdżających na mecz),

- stosowanie i egzekwowanie kary klubowego zakazu stadionowego,

- planowanie meczów w terminach gwarantujących możliwość odbycia kibicom podróży środkami komunikacji publicznej,

- realizacja postanowień związkowych w zakresie przygotowania, organizacji i przebiegu meczu,

- koniecznością jest zorganizowanie spotkania z przedstawicielami klubów, kibiców i służb porządkowych, którego przewodnim tematem będzie problem bezpieczeństwa podczas imprez sportowych. Przedstawiciele klubów sportowych otrzymali harmonogram czynności osób funkcyjnych podczas meczu piłki nożnej.

b) Omówiono problem odpowiedzialności za likwidację skutków katastrofy drogowej i odszkodowania w przypadku kolizji z udziałem zwierząt.

c) Przedyskutowano możliwości dotarcia do Polski afrykańskiego pomoru świń. Wyjaśniono, że służby weterynaryjne przygotowują się na ewentualny scenariusz wprowadzenia wirusa do Polski.

III. TRZECIE POSIEDZENIE KOMISJI odbyło się w dniu 13 listopada 2013 r. w Urzędzie Miejskim w Koszalinie.
Posiedzeniu Komisji przewodniczył Starosta Koszaliński Roman SZEWCZYK.
W posiedzeniu uczestniczyło 7 członków uprawnionych do głosowania, 6 członków z głosem doradczym oraz 20 zaproszonych gości.
Posiedzenie Komisji połączone było z posiedzeniem Miejskiego i Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

1) Po stwierdzeniu kworum, bez uwag został przegłosowany porządek posiedzenia Komisji.

2) Zaprezentowano podsumowanie okresu letniego funkcjonowania lotniczego ratownictwa medycznego.
Dyrektor Regionalny SP ZOZ Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Region "Zachód" - przedstawił analizę działania sezonowej bazy lotniczej w Zegrzu Pomorskim w minionym roku. Podziękował samorządom oraz służbom współpracującym z LPR za bardzo dobrą współpracę w sezonie letnim 2013. Przekazał zebranym informację szczegółową dotyczącą ilości i przyczyn wylotów. W minionym sezonie letnim w okresie od 1 czerwca do 5 września zespół HEMS w Zegrzu Pomorskim - otrzymał 129 wezwań, wykonał 81 lotów do wypadków losowych (z tego 30 lotów do wypadków komunikacyjnych), pozostałe to wezwania do zachorowań (ustanie krążenia, nagłe zachorowania, itp.) oraz 14 lotów w transporcie międzyszpitalnym. Dyrektor przychylił się do wniosku w sprawie wydłużenia okresu funkcjonowania bazy o miesiąc maj wskazując, iż decyzja ostateczna w tej sprawie należy do kompetencji ministerstwa. Stwierdził, iż stała baza LPR może powstać z chwilą uruchomienia w Zegrzu Pomorskim lotniska cywilnego.

3) Omówiony został stan przygotowań służb powiatowych i gminnych do realizacji zadań w warunkach zimowych.
Przekazano zgromadzonym informację z posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poświęcone "Przygotowaniu wojewódzkich ogniw reagowania kryzysowego, pomocy społecznej oraz systemów infrastruktury krytycznej do funkcjonowania w warunkach zimowych w sezonie 2013/2014". Wskazano, iż ważnym zadaniem dla służb na terenie Powiatu Koszalińskiego i miasta Koszalina jest minimalizowanie negatywnych skutków okresu zimowego poprzez przeciwdziałanie w zakresie niesprzyjających warunków pogodowych. Przekazano, iż informacja o warunkach pogodowych jest dostępna i aktualizowana na bieżąco przez IMiGW i przekazywana do centrów zarządzania kryzysowego. Dodatkowym źródłem informacji będą SMS-y przekazywane do ogniw zarządzania kryzysowego. Informacje pogodowe, jak również ważne komunikaty będą przekazywane za pośrednictwem lokalnych mediów w tym Telewizji Regionalnej TVP Szczecin oraz Radia Koszalin.
W celu właściwego przygotowania się do działania w okresie zimowym omówiono stan przygotowań poszczególnych służb i podmiotów dotyczących:

a) Przeglądu procedur reagowania oraz aktualizacji posiadanych baz danych identyfikujących podmioty przewidziane do zwalczania negatywnych zdarzeń okresu zimowego.

b) Stałego działania w zakresie:

- stanu przejezdności dróg i funkcjonowania komunikacji.
Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg - przekazał informację, iż na terenie powiatu jest 8 obwodów, posiadają 3 samochody zimowego utrzymania. Na okres zimowy jest przygotowanych 10 jednostek do obsługi piaskarek, solarek i 8 samochodów sprzętu ciężkiego. Magazyny są przygotowane z zapasami w odpowiednich ilościach - w piasek, sól, itp. Każda z gmin powiatu koszalińskiego otrzymała zaktualizowane dane teleadresowe osób dyżurujących zwłaszcza w okresach dni wolnych w tym świąt. Korzystają również z usług podwykonawców. Za zimowe utrzymanie dróg w Koszalinie odpowiada Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Koszalinie Sp. z o.o.
Dyrektor PGK w Koszalinie - przedłożył Komisji informację o obowiązującej umowie wieloletniej do 31 marca 2015 r. na łączną kwotę ~ 8 mln zł. oraz zaprezentował plan "Akcji zima". Akcje przy dużych opadach śniegu rozpoczynać będą się nocą, aby w godzinach porannych szlaki komunikacyjne były przejezdne. W magazynach znajduje się odpowiednio: - 1000 ton piasku i 700 ton soli na łagodzenie skutków zimy. PGK posiada 24 pojazdy, 12 traktorów na chodniki oraz 100 osób na odśnieżanie przejść dla pieszych i przystanków komunikacji miejskiej. Koszt roczny zimowego utrzymania to około 3,2 mln. zł. PGK korzysta również ze sprzętu podwykonawców, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Na bieżąco w latach minionych współpracowano z policją, strażą miejską, - aby pomogły dojechać do miejsc zasypanych.

- przestrzegania obowiązku niezwłocznego odśnieżania ciągów komunikacyjnych oraz dachów.
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Koszalinie - przypomniał, że monitoruje obiekty wielkopowierzchniowe (dachy) i prowadzi akcję informacyjną o obowiązkach właścicieli i zarządców obiektów dotyczących zwłaszcza okresu zimowego np. odśnieżanie dachów, dbałość o kominy, instalację energetyczną itp.
Specjalnemu nadzorowi pooddawane będą obiekty wielkopowierzniowe, obiekty publiczne, w tym szkoły, urzędy, baseny, hale sportowe, lodowiska, drogi itp. Wszystkich właścicieli, spółdzielni, zarządców i administratorów nieruchomości na terenie miasta poinformowano o obowiązkach, jakie spoczywają na nich w zakresie utrzymania zimowego.

- Zabezpieczenia działania systemu udzielania pomocy na wypadek unieruchomienia pojazdów na drogach.

- Przygotowania do zimowego funkcjonowania infrastruktury ze szczególnym uwzględnieniem zapewnienia ciągłości pracy ujęć wody, sieci wodociągowych oraz oczyszczalni ścieków i sieci ciepłowniczych.
Dyrektor Miejskiej Energetyki Cieplnej w Koszalinie - poinformowała zebranych, iż w Koszalinie okres zimowy rozpoczął się dnia 16 września br. ze względu na warunki atmosferyczne.
Zapas opałów powinien wynosić ~ 11 tys. ton, a zgromadzono ~ 24 tys. tony. Dokonano przeglądu stanu infrastruktury hydrotechnicznej, przepustów drogowych i innych elementów gwarantujących odprowadzanie wód pośniegowych.
Przedstawiciel Miejskich Wodociągów i Kanalizacji - poinformował zebranych o procedurach działań na wypadek zdarzeń losowych. Przekazał, iż MWiK posiadają nowoczesne agregaty, które przy spadku napięcia włączają się samoistnie. MWiK posiada 3 niezależne źródła zasilania i dotychczas nie było takiej sytuacji, aby awaria spowodowała brak ciągłości zaopatrzenia w wodę pitną mieszkańców Koszalina. Najtrudniejszym okresem jest okres roztopów, gdyż kratki do spustów w wyniku zasypania piaskiem, śniegiem, starymi liśćmi nie nadążają odbierać wody. Przekazano, iż wszystkie spusty są sprawdzane, a ich drożność monitorowana na bieżąco.
MWiK posiada też włazy ażurowe służące do spuszczania wody opadowej, roztopowej. W sytuacji wystąpienia wielkopowierzchniowego rozlewiska posiadają pompy pływające. Dużych trudności nastręcza czas dojazdu do miejsca awarii - samochody zaparkowane, zasypane śniegiem kratki, gabaryty sprzętu specjalistycznego, itp.

- Przygotowania placówek pomocy społecznej i organizacji pożytku publicznego do niesienia pomocy i wsparcia osobom poszkodowanym i potrzebującym.
Placówki pomocy społecznej oraz pomocy zdrowotnej na terenie gmin będą cały czas monitorować sytuację na swoim terenie. Uruchomiono bezpłatna infolinię - 800-170-010 - na terenie całego województwa. Każda gmina województwa otrzymała informator dotyczący niesienia pomocy bezdomnym, głodnym (adresy, numery telefonów bezpośrednich, liczba miejsc, itp.).
Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koszalinie - przekazała informację, iż na terenie powiatu koszalińskiego jest do dyspozycji 17 miejsc w domach pomocy społecznej (4 w Cetuniu, 3 w Parsowie, 4 w Żydowie, 4 w Biesiekierzu i 2 w Bobolicach).
Dyrektor Wydziału Kultury i Spraw Społecznych UM w Koszalinie - poinformowała zebranych o powołanym specjalnym zespole dla udzielania pomocy osobom bezdomnym, który działa w Koszalinie przy ul. Podgórnej i udzielać będzie każdej pomocy potrzebującym, a tzw. ciepły kąt - znajduje się przy ul. Mieszka I, gdzie można będzie otrzymać ciepłe posiłki i picie, koce, itp.

- Sprawdzenia zasobów sprzętu w gminnych magazynach oraz zasobów będących w rękach prywatnych, które można będzie wykorzystać w przypadku wystąpienia powodzi roztopowych lub na skutek zjawiska "cofki".

- Sprawdzenia możliwości wykorzystania osób bezrobotnych do prac interwencyjnych.

- Realizacji zaleceń wynikających z programu "Bezpieczne Ferie 2014".

- Kontrolowania zachowań dzikich zwierząt i wzmożonego nadzoru weterynaryjnego.

- Informowania Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego o skutkach występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych a w szczególności:
a) nieprzejezdności dróg i szlaków komunikacyjnych;
b) miejscowości odciętych od możliwości komunikacyjnych;
c) uszkodzeń i wyłączeń sieci energetycznych;
d) innych problemów wynikających z warunków zimowych.

4) Przedstawiono Komisji projekt "Planu pracy Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Koszalina i Powiatu Koszalińskiego na 2014 rok".
Plan pracy przyjęto jednogłośnie.

5) W ramach wniosków i informacji bieżących przekazano Komendantom służb i straży oraz inspekcjom terminarz, dotyczący składania w 2014 r. informacji rocznych z działalności poszczególnych służb w formie uchwał.

Prezydent Miasta Koszalina


Piotr Jedliński

Starosta Koszaliński


Roman Szewczyk

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00