Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Pomorskiego rok 2014 poz. 4472

Zarządzenie nr 2 Okręgowego Inspektora Rybołówstwa Morskiego w Gdyni

z dnia 16 grudnia 2014r.

w sprawie określenia organizmów morskich objętych ogólną kwotą połowową w 2015 r. na Zalewie Wiślanym oraz sposobu i warunków podziału tej kwoty

Na podstawie art. 18 i art. 55 ust.1 ustawy z dnia 19 lutego 2004r. o rybołówstwie (Dz.U. Nr 62, poz. 574 z późn. zm.) w związku z § 7 ust.1 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 grudnia 2011 r. w sprawie sposobu i warunków wykorzystania ogólnej kwoty połowowej (Dz.U. Nr 282, poz.1653 z poźn.zm.) zarządza się co następuje:

§ 1. Ustala się w 2015 r. ogólną kwotę połowową na Zalewie Wiślanym dla podanych niżej gatunków ryb:

1) leszcza160 ton

2) sandacza100 ton

3) śledzia3.127, 526 ton

§ 2. 1. Podziału ogólnej kwoty połowowej, o której mowa w § 1 pkt 1 i pkt 2, dokonuje się na zasadzie przydzielenia indywidualnych kwot połowowych leszczy i sandaczy z dokładnością do 1 kg na wszystkie statki rybackie, które posiadały indywidualne kwoty połowowe tych gatunków w roku 2013.

2. Kwoty połowowe, o których mowa w ust. 1 przydziela się armatorom statków rybackich uwzględniając ich indywidualny udział procentowy wynikający z podziału kwot połowowych leszczy i sandaczy w roku 2013.

3. W przypadku wycofania lub wymiany statku rybackiego i wprowadzenia na jego miejsce więcej niż jednego statku rybackiego, za statek rybacki spełniający wymogi wskazane w ust. 1 może zostać uznany tylko jeden ze statków wprowadzanych. O jego wyborze decyduje armator lub armatorzy wprowadzanych statków.

4. Ilość leszczy i sandaczy, która ewentualnie pozostanie po podziale ogólnej kwoty połowowej tych gatunków stanowi rezerwę do podziału w uzgodnieniu z organizacjami rybackimi.

§ 3. 1. Do ubiegania się o przydział dodatkowej kwoty połowowej z rezerwy, o której mowa w § 2, ust. 4 uprawnieni są armatorzy:

1) którym przyznano na rok 2015 indywidualne kwoty połowowe leszczy i sandaczy,

2) wyłowili co najmniej 90% otrzymanej dla danego gatunku kwoty,

3) uzyskali akceptację działających na Zalewie Wiślanym organizacji rybackich niezależnie od tego czy do nich należą.

2. O wielkości przyznanej kwoty połowowej decydują wspólnie organizacje rybackie.

3. O kolejności otrzymania dodatkowej kwoty połowowej decyduje data złożenia wniosku zaakceptowanego przez działające na Zalewie Wiślanym organizacje rybackie.

§ 4. 1. Ogólna kwota połowowa śledzi o której mowa w § 1 pkt 3 może być wykorzystana przez armatorów statków rybackich bez dokonywania podziału na poszczególne statki rybackie.

2. W przypadku wyczerpania ogólnej kwoty połowowej śledzi na Zalewie Wiślanym zakaz połowu tego gatunku nastąpi w drodze zarządzenia.

§ 5. Zarządzenie wchodzi w życie w dniu ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Województwa Pomorskiego.




Okręgowy Inspektor Rybołówstwa Morskiego w Gdyni p.o.Zbigniew Pikus

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00