Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Podkarpackiego rok 2014 poz. 2164

Uchwała nr LXXVIII/1395/2014 Rady Miasta Rzeszowa

z dnia 8 lipca 2014r.

w sprawie uchwalenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Nr 219/5/2011 w rejonie ulic Przemysłowej i Boya - Żeleńskiego w Rzeszowie

Działając na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 i art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r., poz. 594, z późn. zm.) oraz art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2012 r., poz. 647, z późn. zm.), po stwierdzeniu, że plan miejscowy Nr 219/5/2011 nie narusza ustaleń Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Rzeszowa, uchwalonego uchwałą Nr XXXVII/113/2000 z dnia 4 lipca 2000 r., z późn. zm., Rada Miasta Rzeszowa uchwala, co następuje:

Rada Miasta Rzeszowa
uchwala, co następuje:

Rozdział 1.
PRZEPISY OGÓLNE

§ 1.

1. Uchwala się Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Nr 219/5/2011 w rejonie ulic Przemysłowej i Boya - Żeleńskiego w Rzeszowie, zwany dalej planem.

2. Plan obejmuje obszar kompleksu usługowego o powierzchni około 5,31 ha, położony w południowo-zachodniej części miasta, na osiedlu Staroniwa, pomiędzy ul. Przemysłową i ul. Boya - Żeleńskiego, w granicach oznaczonych na rysunku planu.

§ 2.

Załącznikami do niniejszej uchwały są:

1) załącznik nr 1 - rysunek planu, wykonany na mapie w skali 1:1000, stanowiący integralną część uchwały, obowiązujący w zakresie określonym legendą;

2) załącznik nr 2 - rozstrzygnięcie o sposobie realizacji zapisanych w planie inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy oraz zasadach ich finansowania.

§ 3.

1. W granicach planu wyznacza się tereny o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania, oznaczone na rysunku planu symbolami:

1) UC.1 - tereny zabudowy usługowej, z dopuszczeniem lokalizacji obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m², o powierzchni około 4,60 ha;

2) ZP.1 - teren zieleni urządzonej o powierzchni około 0,23 ha;

3) KDL.1 - teren drogi publicznej lokalnej, o powierzchni około 0,20 ha;

4) KDW.1 - teren drogi wewnętrznej, o powierzchni około 0,28 ha.

2. Linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania są ściśle określone i obowiązują zgodnie z przebiegiem oznaczonym na rysunku planu.

§ 4.

Na obszarze objętym planem, położonym w terenie górniczym „Kielanówka - Rzeszów - 1”, utworzonym decyzją MOŚZNiL nr GK/wk/MN/2090/98 z dnia 12 marca 1998 r., obowiązują nakazy, zakazy, dopuszczenia i ograniczenia, ustalone dla poszczególnych terenów objętych planem.

§ 5.

1. Na obszarze objętym planem zakazuje się lokalizacji przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko, w rozumieniu przepisów dotyczących ochrony środowiska.

2. Zakaz nie dotyczy obiektów i urządzeń infrastruktury technicznej.

§ 6.

1. Na obszarze objętym planem przewiduje się budowę nowych sieci oraz rozbudowę, przebudowę i modernizację istniejących sieci. Sieci należy sytuować w liniach rozgraniczających drogi wewnętrznej KDW.1, z dopuszczeniem innej lokalizacji, uzasadnionej funkcją obiektu lub sposobem zagospodarowania terenu.

2. Na obszarze objętym planem dopuszcza się lokalizowanie sieci i urządzeń infrastruktury technicznej, które nie są związane z podstawowym przeznaczeniem terenów, pod warunkiem że nie wykluczy to możliwości zagospodarowania terenów zgodnie z ich przeznaczeniem i zasadami określonymi w planie.

3. Przy zagospodarowaniu obszaru objętego planem należy uwzględnić uwarunkowania wynikające z przebiegu istniejącej sieci infrastruktury technicznej, poprzez zachowanie wymaganych przepisami odległości lokalizowanych obiektów od tych sieci. W przypadku wystąpienia kolizji projektowanych obiektów z istniejącymi sieciami infrastruktury technicznej lub urządzeniami infrastruktury technicznej, dopuszcza się ich przebudowę lub zmianę trasy, w dostosowaniu do planowanego zagospodarowania terenu.

4. Ustala się następujące zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów infrastruktury technicznej:

1) zaopatrzenie w wodę - z miejskiej sieci wodociągowej, w tym:

a) z istniejących wodociągów usytuowanych w ulicach: Magazynowej, Przemysłowej i Boya-Żeleńskiego,

b) poprzez rozbudowę sieci wodociągowej o wodociągi o średnicach nie mniejszych niż Ø 80 mm oraz przyłącza wodociągowe;

2) odprowadzenie ścieków komunalnych - do miejskiego systemu kanalizacji sanitarnej zakończonego oczyszczalnią ścieków, w tym:

a) do istniejących kanałów sanitarnych zlokalizowanych w ulicach: Magazynowej, Przemysłowej, Boya-Żeleńskiego oraz do kanału sanitarnego usytuowanego wzdłuż wschodniej granicy planu,

b) poprzez rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej o kanały sanitarne grawitacyjne o średnicach nie mniejszych niż Ø 200 mm oraz przyłącza kanalizacji sanitarnej;

3) odprowadzenie wód opadowych i roztopowych z ulic i placów oraz terenów zabudowy- do miejskiego systemu kanalizacji deszczowej, w tym:

a) do istniejących kanałów deszczowych usytuowanych w ulicach: Magazynowej, Przemysłowej, Boya-Żeleńskiego oraz do kanału deszczowego usytuowanego wzdłuż wschodniej granicy planu,

b) poprzez rozbudowę sieci kanałów deszczowych o kanały o średnicach nie mniejszych niż Ø 300 mm oraz przyłącza kanalizacji deszczowej;

4) zaopatrzenie w energię cieplną i ciepłą wodę użytkową - z miejskiej sieci ciepłowniczej zdalaczynnej, w tym:

a) z istniejących sieci ciepłowniczych zlokalizowanych w ulicach: Magazynowej, Przemysłowej i Boya-Żeleńskiego oraz z ciepłociągu usytuowanego wzdłuż wschodniej granicy planu,

b) poprzez rozbudowę sieci ciepłowniczej rozdzielczej,

c) dopuszcza się indywidualne źródła ciepła oparte na paliwach ekologicznych nie pogarszających stanu środowiska naturalnego;

5) zaopatrzenie w gaz - z miejskiej sieci gazowniczej, w tym:

a) z istniejących gazociągów średniego ciśnienia, usytuowanych w ulicy Stolarskiej oraz w rejonie ulic Podkarpackiej i Zawiszy Czarnego - poprzez budowę odcinka zamykającego oba gazociągi,

b) poprzez budowę sieci gazowej rozdzielczej o średnicach nie mniejszych niż DN 40 mm;

6) zaopatrzenie w energię elektryczną - z miejskiej sieci elektroenergetycznej średniego lub niskiego napięcia;

7) gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz odpadami, powstałymi w wyniku prowadzenia działalności usługowej - zgodnie z przepisami odrębnymi, obowiązującymi w tym zakresie.

§ 7.

Na obszarze objętym planem dopuszcza się lokalizację inwestycji celu publicznego z zakresu łączności publicznej. Inwestycji tych nie dotyczą ograniczenia w zakresie wysokości zabudowy, zawarte w przepisach szczegółowych niniejszej uchwały.

§ 8.

1. Ustalone w planie: wysokość zabudowy i nieprzekraczalna linia zabudowy odnoszą się wyłącznie do budynków i nie dotyczą budowli oraz obiektów małej architektury.

2. W sytuacji, gdy dla danego fragmentu terenu nie zaznaczono linii zabudowy na rysunku planu, budynki na działce budowlanej należy sytuować według następujących zasad:

1) budynki zwrócone ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi w stronę granicy z sąsiednią działką budowlaną, należy sytuować w odległości nie mniejszej niż 4 m od tej granicy;

2) budynki zwrócone ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę granicy z sąsiednią działką budowlaną, należy sytuować w odległości nie mniejszej niż 3 m od tej granicy;

3) dopuszcza się sytuowanie budynków zwróconych ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę granicy z sąsiednią działką budowlaną, w odległości 1,5 m od granicy lub bezpośrednio przy tej granicy.

§ 9.

Do czasu realizacji ustaleń planu tereny objęte planem pozostawia się w dotychczasowym użytkowaniu, bez możliwości ich zabudowy budynkami lub budowlami o charakterze tymczasowym, nie związanymi z realizacją zagospodarowania zgodnego z ustaleniami planu.

§ 10.

Ustala się stawkę procentową, na podstawie której określa się jednorazową opłatę z tytułu wzrostu wartości nieruchomości w związku z uchwaleniem planu, w wysokości 30%.

Rozdział 2.
PRZEPISY SZCZEGÓŁOWE

§ 11.

1. Teren oznaczony na rysunku planu symbolem UC.1, o powierzchni około 4,60 ha, przeznacza się pod zabudowę usługową, z dopuszczeniem lokalizacji obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m².

2. Zasady zabudowy i zagospodarowania terenu:

1) nieprzekraczalna linia zabudowy - zgodnie z rysunkiem planu;

2) powierzchnia biologicznie czynna - nie mniejsza niż 3 % powierzchni działki budowlanej;

3) intensywność zabudowy - nie mniejsza niż 0,4 i nie większa niż 1,65;

4) powierzchnia zabudowy - nie mniejsza niż 25 % i nie większa niż 55% powierzchni działki budowlanej;

5) kubatura budynku/łączna budynków - nie mniejsza niż 1600 m³ i nie większa niż 8250 m³ na każde 1000 m² powierzchni działki budowlanej;

6) zasady kształtowania formy architektonicznej obiektów:

a) forma zabudowy - jeden obiekt lub zespół obiektów,

b) wysokość zabudowy mierzona od średniego poziomu terenu przed głównym wejściem do budynku do górnej krawędzi elewacji, jej gzymsu lub attyki - nie większa niż 15 m,

c) przekrycia w formie stropodachów płaskich o nachyleniu połaci nie większym niż 10 º,

d) kolorystyka elewacji - stonowana paleta barw,

e) zakazuje się lokalizowania reklam, szyldów i znaków handlowych powyżej górnej krawędzi elewacji, jej gzymsu lub attyki.

3. Zasady zabudowy i zagospodarowania terenu, określone w ust. 2 nie obowiązują dla działek i obiektów związanych z obsługą uczestników ruchu, takich jak: stacja paliw, myjnia, stacja obsługi i kontroli pojazdów, dla których ustalenia są następujące:

1) nieprzekraczalna linia zabudowy - zgodnie z rysunkiem planu;

2) powierzchnia biologicznie czynna - nie mniejsza niż 3 % powierzchni działki budowlanej;

3) intensywność zabudowy - nie mniejsza niż 0,25 i nie większa niż 0,5;

4) powierzchnia zabudowy - nie mniejsza niż 25% i nie większa niż 50% powierzchni działki budowlanej;

5) kubatura budynku/łączna budynków - nie mniejsza niż 1000 m³ i nie większa niż 3000 m³ na każde 1000 m² powierzchni działki budowlanej;

6) zasady kształtowania formy architektonicznej obiektów:

a) forma zabudowy - jeden obiekt lub zespół obiektów,

b) wysokość zabudowy mierzona od średniego poziomu terenu przed głównym wejściem do budynku do górnej krawędzi elewacji, jej gzymsu lub attyki - nie większa niż 6 m,

c) przekrycia w formie stropodachów płaskich o nachyleniu połaci nie większym niż 10 º,

d) kolorystyka elewacji - stonowana paleta barw,

e) zakazuje się lokalizowania reklam, szyldów i znaków handlowych powyżej górnej krawędzi elewacji, jej gzymsu lub attyki.

4. Zasady kształtowania działek budowlanych:

1) dopuszcza się podział terenu UC.1 na działki budowlane, o powierzchni nie mniejszej niż 1,5 ha, z wyjątkiem przypadków wymienionych w pkt 3;

2) linie podziału - prostopadłe do północno-zachodniej granicy terenu UC.1, z tolerancją ± 7;

3) dopuszcza się wydzielenie działek o wielkości dostosowanej do lokalizowanych tam urządzeń i obiektów pod:

a) obiekty i urządzenia infrastruktury technicznej (w tym stacje transformatorowe),

b) drogi wewnętrzne,

c) obiekty związane z obsługą uczestników ruchu wymienione w ust. 3.

5. Zasady obsługi komunikacyjnej:

1) obsługa komunikacyjna: bezpośrednio z dróg publicznych - ul. Przemysłowej (zlokalizowanej poza obszarem objętym planem) i ul. Magazynowej oraz poprzez drogi wewnętrzne: ul. Boya-Żeleńskiego i drogę wewnętrzną oznaczoną na rysunku planu symbolem KDW.1;

2) miejsca postojowe - w formie parkingu na poziomie terenu, parkingu podziemnego lub parkingu wielopoziomowego, przy czym ilość miejsc postojowych nie może być mniejsza niż 1 miejsce postojowe/50 m² powierzchni użytkowej budynku/budynków.

§ 12.

Teren oznaczony na rysunku planu symbolami: ZP.1, o powierzchni ok. 0,23 ha, przeznacza się pod zieleń urządzoną, z uwzględnieniem następujących zasad:

1) kategoria terenu zielonego: zieleń towarzysząca zabudowie usługowej;

2) kompozycja zieleni zróżnicowana pod względem gatunkowym i wysokościowym (zieleń wysoka i niska);

3) dopuszcza się lokalizację urządzeń i obiektów infrastruktury technicznej;

4) nie dopuszcza się lokalizacji nośników reklamowych.

§ 13.

Teren oznaczony na rysunku planu symbolem KDL.1, o powierzchni ok. 0,20 ha, przeznacza się pod publiczną drogę lokalną (ul. Magazynowa), z uwzględnieniem następujących zasad:

1) szerokość pasa drogowego w liniach rozgraniczających - zgodnie z rysunkiem planu, nie mniejsza niż 12 m;

2) jezdnia o szerokości nie mniejszej niż 7 m;

3) chodnik wykonany co najmniej jednostronnie;

4) nie dopuszcza się lokalizacji miejsc postojowych w pasie drogowym;

5) dopuszcza się lokalizację obiektów i urządzeń infrastruktury technicznej.

§ 14.

Teren oznaczony na rysunku planu symbolem KDW.1 o powierzchni ok. 0,28 ha, przeznacza się pod drogę wewnętrzną, z uwzględnieniem następujących zasad:

1) szerokość pasa drogowego w liniach rozgraniczających - zgodnie z rysunkiem planu, nie mniejsza niż 10 m;

2) jezdnia o szerokości nie mniejszej niż 6 m;

3) dopuszcza się lokalizację miejsc postojowych w pasie drogowym;

4) dopuszcza się lokalizację obiektów i urządzeń infrastruktury technicznej.

Rozdział 3.
PRZEPISY KOŃCOWE

§ 15.

Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Rzeszowa.

§ 16.

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego.

Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa


Andrzej Dec


Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr LXXVIII/1395/2014
Rady Miasta Rzeszowa
z dnia 8 lipca 2014 r.
Zalacznik1.pdf

Rysunek planu


Załącznik Nr 2 do Uchwały Nr LXXVIII/1395/2014
Rady Miasta Rzeszowa
z dnia 8 lipca 2014 r.

ROZSTRZYGNIĘCIE
o sposobie realizacji, zapisanych w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego Nr 219/5/2011 w rejonie ulic Przemysłowej i Boya-Żeleńskiego w Rzeszowie, inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy oraz o zasadach ich finansowania zgodnie z przepisami o finansach publicznych.

1. Finansowanie zapisanych w planie inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej należących do zadań własnych gminy będzie odbywać się ze środków własnych gminy.

2. Źródłami finansowania inwestycji i zadań, o których mowa w ust. 1 będą również w zależności od potrzeb:

a) środki Unii Europejskiej,

b) kredyt bankowy,

c) emisja obligacji komunalnych,

d) środki prywatne.

3. Nakłady ponoszone na realizację ww. inwestycji będą odpowiednio zagwarantowane w wieloletnim planie inwestycyjnym oraz w budżecie miasta, z uwzględnieniem wykorzystania ewentualnych środków pozabudżetowych.


Uzasadnienie

do uchwały Nr LXXVIII/1395/2014 Rady Miasta Rzeszowa z dnia 8 lipca 2014 r.

w sprawie uchwalenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Nr 219/5/2011

w rejonie ulic Przemysłowej i Boya-Żeleńskiego w Rzeszowie.

Uchwała Nr VIII/167/2011 o przystąpieniu do sporządzenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Nr 219/5/2011 w rejonie ulic Przemysłowej i Boya-Żeleńskiego w Rzeszowie została podjęta przez Radę Miasta Rzeszowa w dniu 29 marca 2011 r.

Obszar objęty MPZP Nr 219/5/2011, o powierzchni około 5,31 ha, położony jest w południowo-zachodniej części miasta, na osiedlu Staroniwa, pomiędzy ul. Przemysłową i ul. Boya - Żeleńskiego.

Powodem przystąpienia do sporządzenia planu był wniosek o sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego złożony przez użytkownika wieczystego terenu - potencjalnego inwestora. Wniosek dotyczył przeznaczenia terenu pod zabudowę usługową z możliwością lokalizacji obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2.

W planie wyznaczono tereny zabudowy usługowej, z dopuszczeniem lokalizacji obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m², teren zieleni urządzonej, teren drogi wewnętrznej i teren drogi publicznej lokalnej.

Obszar objęty planem jest w znacznym stopniu zainwestowany, jednak przewidywane jest powiększenie kompleksu usługowo-handlowego zlokalizowanego przy ul. Przemysłowej. Plan gwarantuje zachowanie ładu przestrzennego poprzez określenie zasad zagospodarowania terenu, zasad obsługi komunikacyjnej oraz zasad kształtowania działek budowlanych.

Plan opracowany został przy uwzględnieniu wszystkich uwarunkowań występujących na obszarze objętym planem i zgodnie z ustaleniami Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Rzeszowa, uchwalonym przez Radę Miasta Rzeszowa uchwałą Nr XXXVII/113/2000 w dniu 4 lipca 2000 r., z późn. zm. W Studium, w projektowanej strukturze funkcjonalno-przestrzennej, na obszarze objętym planem, przewiduje się lokalizację usług, z dopuszczeniem obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2.

Projekt planu wraz z niezbędnymi dokumentami planistycznymi, w tym prognozą oddziaływania na środowisko oraz prognozą skutków finansowych został opracowany zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2012 r., poz. 647, z późn. zm.) oraz rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie wymaganego zakresu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. Nr 164, poz. 1587).

W trakcie sporządzania projektu planu przeprowadzono strategiczną ocenę oddziaływania na środowisko z zapewnieniem udziału społeczeństwa, stosownie do wymogów ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2013 r., poz. 1235, z późn. zm.).

MPZP Nr 219/5/2011 w rejonie ulic Przemysłowej i Boya-Żeleńskiego w Rzeszowie został sporządzony z zachowaniem obowiązujących procedur wynikających z ww. przepisów.

Sposób przeprowadzenia procedury i strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.

Informacje dotyczące udziału społeczeństwa w procedurze sporządzania planu.

Prezydent Miasta Rzeszowa, w dniu 7 lipca 2011 r., ogłosił o podjęciu uchwały o przystąpieniu do sporządzenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Nr 219/5/2011 w rejonie ulic Przemysłowej i Boya-Żeleńskiego w Rzeszowie w prasie miejscowej - Gazecie Codziennej „NOWINY” oraz poprzez obwieszczenie na tablicach ogłoszeń w Urzędzie Miasta Rzeszowa, a także w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) na stronie internetowej Urzędu. W obwieszczeniu i ogłoszeniu podano termin i zasady składania wniosków do projektu planu (termin składania wniosków wyznaczono do dnia 29 lipca 2011 r.).

W ww. terminie nie zostały złożone wnioski, o których mowa w art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

W dniu 1 sierpnia 2011 r. do Prezydenta Miasta Rzeszowa wpłynął wniosek, złożony przez użytkownika wieczystego terenu - potencjalnego inwestora. Wniosek, na etapie przedprojektowym został uwzględniony.

Projekt planu został opracowany przez zespół pracowników Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa, pod kierunkiem głównego projektanta planu - członka Południowej Okręgowej Izby Urbanistów z siedzibą w Katowicach.

Projekt MPZP Nr 219/5/2011 w rejonie ulic Przemysłowej i Boya-Żeleńskiego w Rzeszowie, został sporządzony wraz z prognozą oddziaływania ustaleń projektu planu na środowisko. Zakres prognozy uzgodniono z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Rzeszowie i Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Rzeszowie. Przy opracowaniu prognozy uwzględniono m.in. informacje zawarte w opracowaniu ekofizjograficznym, przygotowanym na potrzeby projektu planu.

Na posiedzeniu w dniu 28 listopada 2013 r., Miejska Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna pozytywnie zaopiniowała projekt planu.

W styczniu 2014 r. Prezydent Miasta Rzeszowa wystąpił do właściwych instytucji i organów o zaopiniowanie i uzgodnienie projektu planu.

Ogłoszenie i obwieszczenie o terminie wyłożenia do publicznego wglądu projektu planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, ukazało się w dniu 1 kwietnia 2014 r., w Gazecie Codziennej „NOWINY”, na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta Rzeszowa oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) na stronie internetowej Urzędu. Określono zasady składania uwag.

W dniach: od 9 kwietnia 2014 r. do 12 maja 2014 r., projekt planu, wraz z prognozą oddziaływania na środowisko,  został wyłożony do publicznego wglądu, w siedzibie Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa, przy ul. Słowackiego 9.

W dniu 24 kwietnia 2014 r. odbyła się dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu.

Do projektu planu, w terminie przewidzianym ustawą, tj. do dnia 27 maja 2014 r., nie wpłynęły żadne uwagi.

W związku z wyczerpaniem procedury formalno-prawnej opracowania planu miejscowego, zasadnym jest przedstawienie projektu planu Radzie Miasta Rzeszowa, celem uchwalenia.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00