Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Kujawsko-Pomorskiego rok 2015 poz. 2881

Uchwała nr X/64/2015 Rady Gminy Inowrocław

z dnia 21 września 2015r.

w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na obszarze Gminy Inowrocław w części obrębu geodezyjnego Sikorowo

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r poz. 594[1])) oraz art. 20 ust. 1 i art. 34 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2015 r. poz. 199 z późn. zm.[2])) uchwala się co następuje:

Rada Gminy
uchwala co następuje:

Rozdział 1.
Przepisy ogólne

§ 1. 1. Po stwierdzeniu, że plan miejscowy nie narusza ustaleń Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Inowrocław uchwalonego uchwałą nr XVIII/222/2000 Rady Gminy w Inowrocławiu z dnia 22 września 2000 r. zmieniona uchwałą nr XLVII/269/2010 Rady Gminy Inowrocław z dnia 16 sierpnia 2010 r. uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego na obszarze Gminy Inowrocław w części obrębu geodezyjnego Sikorowo, zwany dalej planem.

2. Integralną częścią uchwały stanowi:

1) rysunek planu w skali 1:2000 jako załącznik nr 1 do uchwały;

2) rozstrzygnięcie o sposobie rozpatrzenia uwag do projektu planu, jako załącznik nr 2 do uchwały;

3) rozstrzygnięcie o sposobie realizacji zapisanych w planie inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy oraz zasadach ich finansowania, jako załącznik nr 3 do uchwały.

§ 2. Uchwała ustanawia obowiązujące na terenach objętych planem przepisy prawa miejscowego dotyczące przeznaczenia i sposobu zagospodarowania poszczególnych terenów oraz określa konieczne dla osiągnięcia zamierzonych celów - nakazy i zakazy. Przepisy prawne niniejszej uchwały nie mogą być stosowane wybiórczo oraz w oderwaniu od ustaleń rysunku stanowiącego załącznik do uchwały.

§ 3. W realizacji miejscowego planu, oprócz ustaleń przepisów zawartych
w niniejszej uchwale, mają zastosowanie przepisy szczególne wraz z aktami wykonawczymi i odrębnymi.

§ 4. Każdy teren wydzielony liniami rozgraniczającymi tereny o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania, określony jest symbolem, w którym litery oznaczają przeznaczenie poszczególnych terenów według oznaczeń legendy rysunku planu.

§ 5. Na rysunku planu obowiązują:

1) granica obszaru objętego planem;

2) linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania;

3) strefa "W" ochrony archeologicznej;

4) filar ochronny;

5) obszar ograniczonego użytkowania od istniejącej linii SN;

6) symbole identyfikujące tereny o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania.

Rozdział 2.
Ogólne ustalenia planu

§ 6. 1. Ustalenia ogólne obowiązują dla wszystkich terenów w granicach obszaru objętego planem, o ile ustalenia szczegółowe nie stanowią inaczej.

2. Przeznaczenie terenów:

1) w granicach planu wyznacza się:

a) obszar i teren górniczy, o symbolu - PG,

b) teren rolny, o symbolu - R;

2) obowiązuje zakaz lokalizacji funkcji i obiektów niezwiązanych z podstawowym przeznaczeniem terenu i jego obsługą, z wyłączeniem inwestycji celu publicznego z zakresu łączności publicznej, zgodnych z przepisami odrębnymi.

3. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego: realizacja inwestycji może nastąpić wyłącznie z zachowaniem wyznaczonych w planie miejscowym funkcji terenu.

4. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego:

1) w procesie rekultywacji obszaru i terenu górniczego wprowadza się zakaz stałego i tymczasowego składowania i magazynowania odpadów niebezpiecznych, odpadów posiadających składniki kwalifikujące je jako odpady niebezpieczne oraz odpadów posiadających właściwości, które powodują, że odpady są niebezpieczne;

2) ustala się, że masy ziemne powstające w wyniku eksploatacji złoża (wydobywane, usuwane, przemieszczane i gromadzone) wraz z jego przerabianiem, nie są odpadami w rozumieniu obowiązujących przepisów, dopuszcza się wykorzystanie ich w procesie rekultywacji.

5. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej:

1) w części terenu, określonej na rysunku planu, obowiązuje strefa "W" ochrony archeologicznej, na obszarze strefy wszelką działalność inwestycyjną należy prowadzić zgodnie z przepisami o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami;

2) poza strefą "W" w przypadku natrafienia podczas robót ziemnych lub budowlanych na obiekt, co do którego istnieje przypuszczenie, iż jest on zabytkiem należy zastosować się do przepisów o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

6. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych: nie wyznacza się terenów publicznych.

7. Zasady kształtowania zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenów: zakaz realizacji nowych inwestycji w obrębie filarów ochronnych z wyłączeniem obiektów infrastruktury technicznej.

8. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także obszarów szczególnego zagrożenia powodzią oraz obszarów osuwania się mas ziemnych: na obszarze objętym planem nie występują tereny podlegających ochronie, z wyłączeniem obszaru i terenu górniczego.

9. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości: nie wyznacza się granic obszarów wymagających scaleń i podziałów nieruchomości.

10. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy: zgodnie z ustaleniami szczegółowymi.

11. Zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji i infrastruktury technicznej:

1) obsługa komunikacyjna z istniejących dróg;

2) zasady obsługi w zakresie zaopatrzenia w wodę - zaopatrzenie w wodę z gminnej sieci wodociągowej zgodnie z obowiązującymi przepisami odrębnymi;

3) zasady obsługi w zakresie kanalizacji sanitarnej - odprowadzenie ścieków do szczelnych zbiorników okresowo opróżnianych;

4) zasady obsługi w zakresie zaopatrzenia w gaz - nie przewiduje się;

5) zasady obsługi w zakresie zaopatrzenia w energię cieplną - nie przewiduje się;

6) zasady obsługi w zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną:

a) zaopatrzenie w energię elektryczną przy wykorzystaniu istniejącej infrastruktury elektroenergetycznej zgodnie z obowiązującymi przepisami odrębnymi,

b) utrzymuje się przebieg istniejącej napowietrznej linii średniego napięcia oraz dopuszcza się jej modernizację i przebudowę po istniejącej trasie, a także zapewnia się do niej dostęp służbą eksploatacyjnym i konserwującym na zasadach określonych w obowiązujących przepisach odrębnych,

c) ustala się obszar ograniczonego użytkowania od napowietrznej linii elektroenergetycznej o szerokości po 6m w każda stronę od osi linii;

7) zasady obsługi w zakresie odpadów komunalnych: gromadzenie odpadów komunalnych w zamykanych, przenośnych pojemnikach - wywóz odpadów z pojemników w sposób zorganizowany zgodnie z przepisami odrębnymi.

12. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów: do czasu realizacji ustaleń planu dopuszcza się użytkowanie terenów na dotychczas obowiązujących zasadach.

13. Wysokości stawek procentowych służących naliczeniu opłaty z tytułu wzrostu wartości nieruchomości: 30%.

Rozdział 3.
Zasady zagospodarowania obowiązujące

na poszczególnych terenach objętych planem

§ 7. Teren oznaczony symbolem 1PG przeznacza się na cel obszaru i terenu górniczego; obowiązują następujące ustalenia:

1) dopuszcza się realizację niezwiązanych na trwałe z gruntem obiektów gospodarczych typu kontenerowego o wysokości maksymalnie 5m i jednej kondygnacji nadziemnej, obowiązuje posadowienie obiektów poza strefą oddziaływania istniejącej linii SN;

2) dopuszcza się realizację placu manewrowo-postojowego o nawierzchni nieutwardzonej lub tymczasowo utwardzonej płytami drogowymi lub innymi materiałami rozbieralnymi;

3) obowiązuje zakaz pozostawiania bez rekultywacji terenów poeksploatacyjnych.

§ 8. Teren oznaczony symbolem 2R przeznacza się na cel terenu rolnego: obowiązuje zakaz realizacji inwestycji budowlanych z wyłączeniem obiektów infrastruktury technicznej niewyłączających terenów rolnych z użytkowania rolnego.

Rozdział 4.
Przepisy końcowe

§ 9. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Inowrocław.

§ 10. Uchwała podlega publikacji na stronie internetowej gminy oraz
w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

§ 11. W granicach objętych niniejszą uchwałą traci moc uchwała nr XXVII/241/2013 Rady Gminy Inowrocław z dnia 24 czerwca 2013 r.

§ 12. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty jej ogłoszenia
w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

Przewodnicząca Rady Gminy Inowrocław


Krystyna Wysocka


Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr X/64/2015
Rady Gminy Inowrocław
z dnia 21 września 2015 r.
Zalacznik1.pdf


Załącznik Nr 2 do Uchwały Nr X/64/2015
Rady Gminy Inowrocław
z dnia 21 września 2015 r.

ROZSTRZYGNIĘCIE O SPOSOBIE ROZPATRZENIA UWAG DO PROJEKTU MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO NA OBSZARZE GMINY INOWROCŁAW W CZĘŚCI OBRĘBU GEODEZYJNEGO SIKOROWO.

Na podstawie art. 17 pkt 14 oraz z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2015r. poz. 199 z późn. zm.) przedkłada się Radzie Gminy Inowrocław listę nieuwzględnionych uwag umieszczonych w poniższym wykazie.

Lp.

Treść uwag

Ustalenia projektu planu dla nieruchomości, której dotyczy uwaga

Uzasadnienie nieuwzględnienia uwagi

Zgłaszający uwagę z datą wpływu uwagi

Brak nieuwzględnionych uwag do projektu przedmiotowego planu


Załącznik Nr 3 do Uchwały Nr X/64/2015
Rady Gminy Inowrocław
z dnia 21 września 2015 r.

ROZSTRZYGNIĘCIE
rozstrzygnięcie o sposobie realizacji zapisanych w planie inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy oraz zasadach ich finansowania
Dotyczy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na obszarze Gminy Inowrocław w części obrębu geodezyjnego Sikorowo.

Na podstawie art. 20 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2015r. poz. 199 z późn. zm.) Rada Gminy Inowrocław rozstrzyga co następuje:

Zapisane w planie inwestycje z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań samorządu na obszarze objętym sporządzaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na obszarze Gminy Inowrocław w części obrębu geodezyjnego Sikorowo, nie występują.


Uzasadnienie

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego został opracowany na podstawie uchwały nr XXXVIII/337/2014 Rady Gminy Inowrocław z 15 września 2014 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na obszarze Gminy Inowrocław w części obrębu geodezyjnego Sikorowo.

Wymieniona uchwała rozpoczęła tryb formalno-prawny sporządzenia planu miejscowego określony w ustawie z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2015 r poz. 199 z późn. zm.).

Po uzyskaniu przewidzianych ustawą uzgodnień i opinii projekt planu był przedmiotem wyłożenia do publicznego wglądu, w trakcie którego zorganizowano dyskusję publiczną nad rozwiązaniami przyjętymi w planie.

Zgodnie z §6 ust 1 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie wymaganego zakresu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów o znacznej powierzchni dopuszcza się stosowanie map w skali 1:2000.

Ustalenia planu są zgodne z polityką przestrzenną gminy określoną w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Inowrocław (uchwała nr XVIII/222/2000 Rady Gminy w Inowrocławiu z dnia 22 września 2000 r. zmieniona uchwałą nr XLVII/269/2010 Rady Gminy Inowrocław z dnia 16 sierpnia 2010 r. w sprawie uchwalenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Inowrocław).

Zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy a dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym plan miejscowy uchwala rada gminy, po stwierdzeniu, że nie narusza on ustaleń studium, rozstrzygając jednocześnie o sposobie rozpatrzenia uwag do projektu planu oraz sposobie realizacji zapisanych w planie, inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy, oraz zasadach ich finansowania, zgodnie z przepisami o finansach publicznych. Cześć tekstowa planu stanowi treść uchwały, część graficzna oraz wymagane rozstrzygnięcia stanowią załącznik do uchwały.

Niniejsza uchwała zawierająca projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego stanowi wypełnienie uchwały nr XXXVIII/337/2014 Rady Gminy Inowrocław z 15 września 2014 r. i zamyka tryb formalno-prawny obowiązujący przy sporządzeniu planu.

W tej sytuacji wywołanie uchwały jest uzasadnione. Inicjatorem wywołania uchwały jest Wójt Gminy Inowrocław.

Przewodnicząca Rady Gminy Inowrocław


Krystyna Wysocka


[1]) zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2013 r. poz. 645 i poz.1318 oraz z 2014 r. poz. 379 i poz.1072

[2]) zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2015 r. poz. 443

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00