Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Opolskiego rok 2016 poz. 1582

Uchwała Nr XVII/113/16 Rady Gminy Pawłowiczki

z dnia 29 czerwca 2016 r.

w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Pawłowiczki, w zakresie niezbędnym do realizacji zespołu elektrowni wiatrowych, uchwalonego uchwałą Nr 242/XLIV/10 Rady Gminy Pawłowiczki z dnia 24 czerwca 2010 roku (Dz. Urz. Woj. Opolskiego Nr 9 poz. 1055, z dnia 5 sierpnia 2010 r.)

Na podstawie art.18 ust. 2 pkt 5 i art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2016r. poz. 446) oraz art. 20 ust. 1 i art. 27 ustawy z dnia 27 marca 2003 r o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2016r. poz. 778), w związku z Uchwałą Nr VII/40/15 Rady Gminy Pawłowiczki z dnia 25 czerwca 2015r., w sprawie przystąpienia do sporządzania zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Pawłowiczki, w zakresie niezbędnym do realizacji zespołu elektrowni wiatrowych, na wniosek Wójta Gminy Pawłowiczki

RADA GMINY PAWŁOWICZKI
stwierdza, że przedmiotowa zmiana miejscowego planu nie narusza ustaleń Studium Uwarunkowań
i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Pawłowiczki, przyjętego Uchwałą Nr 153/XXV/08 Rady Gminy Pawłowiczki z dnia 29 grudnia 2008 r., zmienioną Uchwałą
Nr IX/41/11 Rady Gminy Pawłowiczki z dnia 30 czerwca 2011 r.,
i uchwala, co następuje:

§ 1. 1. W uchwale Nr 242/XLIV/10 Rady Gminy Pawłowiczki z dnia 24 czerwca 2010 roku w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Pawłowiczki, w zakresie niezbędnym do realizacji zespołu elektrowni wiatrowych (opublikowanej w Dz. U. Woj. Opolskiego Nr 89 poz. 1055, z dnia 5 sierpnia 2010 r.), w części tekstowej planu wprowadza się następujące zmiany w Dziale II, rozdziale 2, § 29 ust. 3:

1) pkt 1 otrzymuje brzmienie: "1) moc pojedynczych elektrowni wiatrowych - do 3,5 MW;";

2) pkt 2 otrzymuje brzmienie: "2) wysokość pojedynczych elektrowni wiatrowych wraz ze skrzydłem - do 199m, mierząc od naturalnego poziomu terenu;".

2. Załącznikami, w formie tekstowej, do niniejszej uchwały są:

1) rozstrzygnięcie o sposobie rozpatrzenia uwag wniesionych do projektu zmiany planu, stanowiące załącznik nr 1;

2) rozstrzygnięcie o sposobie realizacji, zapisanych w zmianie planu, inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy oraz zasad ich finansowania, zgodnie z przepisami o finansach publicznych, stanowiące załącznik nr 2.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Pawłowiczki.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Opolskiego.

Przewodniczący Rady Gminy Pawłowiczki


Przemysław Malinka


Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr XVII/113/16
RADY GMINY PAWŁOWICZKI
z dnia 29 czerwca 2016 r.

ROZSTRZYGNIĘCIE RADY GMINY PAWŁOWICZKI
O SPOSOBIE ROZPATRZENIA UWAG, WNIESIONYCH DO PROJEKTU ZMIANY PLANU.

Do projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Pawłowiczki, w zakresie niezbędnym do realizacji zespołu elektrowni wiatrowych, w trakcie wyłożenia do publicznego wglądu, nie zgłoszono żadnych uwag, nie zachodziła więc potrzeba ich rozpatrywania i podejmowania stosownych rozstrzygnięć.


Załącznik Nr 2 do Uchwały Nr XVII/113/16
RADY GMINY PAWŁOWICZKI
z dnia 29 czerwca 2016 r.

ROZSTRZYGNIĘCIE RADY GMINY PAWŁOWICZKI
O SPOSOBIE REALIZACJI ZAPISANYCH W PLANIE INWESTYCJI Z ZAKRESU INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ, KTÓRE NALEŻĄ DO ZADAŃ WŁASNYCH GMINY
ORAZ ZASAD ICH FINANSOWANIA, ZGODNIE Z PRZEPISAMI O FINANSACH PUBLICZNYCH.

Zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Pawłowiczki, w zakresie niezbędnym do realizacji zespołu elektrowni wiatrowych, nie ustala nowych inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, należących do zadań własnych gminy Pawłowiczki, w związku z powyższym, nie zachodziła więc potrzeba podejmowania stosownych rozstrzygnięć.


Uzasadnienie

Na podstawie art. 20 ust.1 i art. 27 ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2016r. poz. 778) przedmiotem uchwalenia, przez Radę Gminy Pawłowiczki, jest projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Pawłowiczki w zakresie niezbędnym do realizacji zespołu elektrowni wiatrowych, uchwalony uchwałą Nr 242/XLIV/10 Rady Gminy Pawłowiczki z dnia 24 czerwca 2010 roku (opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Województwa Opolskiego z dnia 5 sierpnia 2010 roku, Nr 89 poz. 1055), w trybie nowelizacji, zwany dalej projektem zmiany planu w trybie nowelizacji.

Podstawą sporządzenia ww. projektu zmiany planu w trybie nowelizacji jest uchwała Nr VII/40/15 Rady Gminy Pawłowiczki z dnia 25 czerwca 2015r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Pawłowiczki w zakresie niezbędnym do realizacji zespołu elektrowni wiatrowych.

Zakres zmian nie narusza bytu uchwały dotychczasowej, ogranicza się do jej nowelizacji poprzez zmianę treści zawartych w § 29 ust. 3 pkt 1 i pkt 2 (dotyczących zasad zagospodarowania i zabudowy terenów rolniczych, oznaczonych symbolem Rw, na których możliwa jest lokalizacja elektrowni wiatrowych wraz ze skrzydłem) w zakresie:

- zwiększenia mocy pojedynczych elektrowni wiatrowych do 3,5MW (zmiana treści ww. punktu 1),

- zwiększenia wysokości pojedynczych elektrowni wiatrowych - do 199m, mierząc od naturalnego poziomu terenu (zmiana treści ww. punktu 2).

Projekt zmiany planu w trybie nowelizacji został wykonany zgodnie z procedurą sporządzania planu, ustaloną przepisami art. 17 - 20, przy uwzględnieniu, odpowiednio do trybu nowelizacji, sposobu realizacji wymogów wynikających z art. 1 ust. 2 ÷ 4 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2016r. poz. 778) oraz przepisami ustawy z dnia 3 października 2008r., o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2016r. poz. 353). W projekcie zmiany planu w szczególności uwzględniono:

1) walory krajobrazowe - potencjalne oddziaływanie na krajobraz (w sensie wizualnym) będzie mieć miejsce w nawiązaniu do projektowanej zmiany § 29 ust. 3 pkt 2 - zmiany wysokości pojedynczych elektrowni wiatrowych wraz ze skrzydłem - do 199m, mierząc od naturalnego poziomu terenu. Zapis w obowiązującym planie ustala wysokość pojedynczych elektrowni wiatrowych wraz ze skrzydłem do 170m, mierząc od naturalnego poziomu terenu, a więc zmiana planu w trybie nowelizacji umożliwi zwiększenie maksymalnej wysokości elektrowni wraz ze skrzydłem o 29m. Przełoży się to na zwiększenie zasięgu widoczności elektrowni wiatrowych z różnych terenów położonych w otoczeniu potencjalnego zespołu elektrowni. Przeprowadzona analiza widoczności w ramach prognozy oddziaływania na środowisko (przy założeniu, że zasięg potencjalnej widoczności obejmuje tereny, z których widoczna będzie co najmniej połowa rotora, czyli widoczność będzie uzależniona od wysokości wieży) pozwoliła na następujące wnioski:

a) projektowana zmiana planu w trybie nowelizacji spowoduje, że elektrownie wiatrowe będą widoczne na dodatkowych terenach w porównaniu do zapisów obowiązującego planu, jednakże udział nowych terenów nie będzie duży, a przy tym będą one dotyczyć gównie miejsc znajdujących się w większych odległościach od terenów przeznaczonych pod elektrownie wiatrowe, czyli terenów gdzie elektrownie wiatrowe zwykle nie są już elementem dominującym w krajobrazie,

b) w odległości co najmniej 2 km, czyli na terenach, gdzie elektrownie stanowią elementy dominujące w krajobrazie, różnice w wysokościach elektrowni praktycznie nie generują nowych terenów, z których będą widoczne. Zapisy obowiązującego planu oraz zmiana planu w trybie nowelizacji są w tym zakresie porównywalne. Należy jednak zaznaczyć, że z pewnością zwiększenie wysokości elektrowni zwiększy również siłę potencjalnego oddziaływania (stopień widoczności) na terenach znajdujących się najbliżej nich.

Przeprowadzona ocena zasięgów widoczności jest obarczona znacznym błędem wynikającym z występowania w krajobrazie oprócz terenów leśnych, również szeregu innych obiektów, zwłaszcza lokalnych (zróżnicowana wysokościowo zabudowa, drzewostan przydrożny, inne obiekty budowlane, małe kępy zadrzewień i zakrzewień itp.), które mogą stanowić przesłonę wizualną terenów leżących w ich sąsiedztwie. W praktyce możliwe są do zastosowania rozwiązania minimalizujące negatywne oddziaływanie wizualne elektrowni wiatrowych na krajobraz. Ww. rozwiązania uwzględnia obowiązujący plan w formie ustaleń (§ 29 ust. 3 pkt 4 i pkt 5) w brzmieniu:

"4) kolorystyka turbin - jasno - szara nie kontrastująca z otoczeniem, dopuszcza się ciemniejsze odcienie zieleni i szarości przy podstawie do wysokości 40m oraz kontrastowe pasy na skrzydłach;

5) wyklucza się wykorzystanie konstrukcji elektrowni wiatrowych jako nośnika reklam z wyjątkiem oznaczeń graficznych (logo) producenta urządzeń i właściciela elektrowni;", oraz w formie zalecenia (§ 29 ust. 3 pkt 3) w brzmieniu: "3) zaleca się jeden typ turbin; dopuszcza się różne typy pod warunkiem zbliżonych parametrów konstrukcyjnych;";

2) wymagania ochrony środowiska, wymagania ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej - przeprowadzone analizy w ramach prognozy oddziaływania na środowisko, wyłącznie w odniesieniu do zapisów zmiany planu w trybie nowelizacji (obejmujących zwiększenie mocy pojedynczych elektrowni wiatrowych z 2,5MW do 3,5MW oraz zwiększenie wysokości pojedynczych elektrowni wiatrowych wraz ze skrzydłem ze 170m do 199m), są następujące:

a) w odniesieniu do większości rozpatrywanych elementów środowiska przedmiotowa zmiana planu w trybie nowelizacji nie wywoła jakiegokolwiek skutku, czy to negatywnego czy też pozytywnego. Brak oddziaływania przewiduje się w odniesieniu do: szaty roślinnej, większości grup zwierząt (z wyjątkiem ptaków i nietoperzy), powierzchni ziemi (w tym gleb, rzeźby terenu, zasobów geologicznych), zabytków i dóbr kultury, środowiska wodnego, obszarów zagrożenia powodziowego, form ochrony przyrody, w tym również ostoi Natura 2000, jakości życia ludzi,

b) w przypadku jakości powietrza, a tym samym łagodzenia zmian klimatu, zmiana planu skutkuje oddziaływaniem pozytywnym - większa moc elektrowni wiatrowych do produkcji energii elektrycznej zmniejsza emisje gazów cieplarnianych ze źródeł konwencjonalnych,

c) również w odniesieniu do hałasu przewiduje się oddziaływanie pozytywne, gdyż zwiększenie wysokości elektrowni wiatrowych może spowodować jedynie zmniejszenie poziomu hałasu na terenach najbliższej zabudowy mieszkaniowej,

d) w odniesieniu do kilku elementów środowiska (zagrożenie odpadami, możliwość wystąpienia zagrożeń nadzwyczajnych, krajobraz, adaptacja do zmian klimatu - burze i silne wiatry), stwierdzono, że w okresie eksploatacji elektrowni wiatrowych, w związku ze zmianami proponowanymi w obowiązującym planie (w trybie nowelizacji), wystąpi jakaś forma negatywnego wpływu, jednakże nie przewiduje się, aby wpływ ten na poszczególne elementy środowiska był duży. Nie wskazuje się zwłaszcza na możliwość wystąpienia znaczącego negatywnego oddziaływania,

e) na etapie procedowania niniejszej zmiany planu w trybie nowelizacji trudno jednoznacznie określić skalę oddziaływania na nietoperze i ptaki, zwłaszcza, że nie są znane ostateczne parametry elektrowni oraz ich lokalizacje (farma zajmuje rozległy obszar, zróżnicowany pod względem atrakcyjności dla ptaków oraz nietoperzy i w związku z tym wykorzystywany przez nie w różny sposób). Szczegółowa ocena potencjalnego oddziaływania może zostać dokonana na etapie późniejszego raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko sporządzanego dla zespołu elektrowni wiatrowych (lub zespołów), w ramach którego wykorzystywane są wyniki badań monitoringu przedinwestycyjnego, ustalane są celowe działania minimalizujące, a także zakres monitoringu porealizacyjnego (zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi oceny oddziaływania elektrowni wiatrowych na nietoperze). Rozwiązania przyjęte ostatecznie podczas oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko muszą spełniać warunek braku znaczącego negatywnego oddziaływania na chiropterofaunę (również na awifaunę). Aktualnie na terenie planowanej farmy "Silesia" jest realizowany roczny monitoring ornitologiczny i chiropterologiczny. Obserwacje są prowadzone dla trzech wariantów lokalizacyjnych turbin wiatrowych, z których wybrany do realizacji będzie wariant o nieistotnym oddziaływaniu na chiropterofaunę i ornitofaunę;

3) wymagania ochrony zdrowia oraz bezpieczeństwa ludzi - przeprowadzone prognozy w ramach prognozy oddziaływania na środowisko, wyłącznie w odniesieniu do zapisów zmiany planu w trybie nowelizacji (obejmujących zwiększenie mocy pojedynczych elektrowni wiatrowych z 2,5MW do 3,5MW oraz zwiększenie wysokości pojedynczych elektrowni wiatrowych wraz ze skrzydłem ze 170m do 199m), są następujące:

a) w odniesieniu do hałasu przewiduje się oddziaływanie pozytywne, gdyż zwiększenie wysokości elektrowni wiatrowych może spowodować jedynie zmniejszenie poziomu hałasu na terenach najbliższej zabudowy mieszkaniowej,

b) w wyniku zmiany wysokości oraz mocy generatora może wystąpić zmiana oddziaływania w zakresie pola elektromagnetycznego. Generatory zostaną zamontowane wewnątrz gondoli, tj. na dużej wysokości, będą równocześnie zamknięte w przestrzeni otoczonej przewodnikiem o właściwościach ekranujących, stąd też ich wpływ na poziom pola elektromagnetycznego, mierzonego na poziomie gruntu, czy też średniej wysokości głowy człowieka, może w ogóle nie być mierzalny. Generalnie należy stwierdzić, że elektrownie wiatrowe są źródłem pola elektromagnetycznego przenikającego do środowiska, jednak natężenie tych pól na wysokości 1,8m n.p.t. wynosi 9V/m (wartość zmierzona pola elektrycznego) oraz 4,5A/m (wartość zmierzona pola magnetycznego przy elektrowniach wiatrowych gdy turbina jest na wysokości 100m) i jest dużo niższe niż wartości pól elektromagnetycznych występujących w naturze (gdzie pole elektryczne wynosi 120V/m a pole magnetyczne wynosi 56A/m). Po uchwaleniu zmiany planu, w trybie nowelizacji turbiny będą na wysokości 142m co jeszcze bardziej obniży wartości pól elektromagnetycznych. Tym samym wpływ elektrowni wiatrowych na kształt klimatu elektromagnetycznego środowiska, w tym zwłaszcza miejsc dostępnych dla ludzi, który dotyczy wszystkich terenów otaczających elektrownie, będzie praktycznie pomijalny. Reasumując na skutek zmiany wysokości elektrowni wiatrowych zostanie polepszony klimat elektromagnetyczny środowiska i nie będzie podstaw do stwierdzenia, iż elektrownie wiatrowe w zakresie pola elektromagnetycznego mogą powodować jakiekolwiek oddziaływanie na zdrowie ludzi przebywających w ich okolicy,

c) zwiększenie wysokości pojedynczych elektrowni wiatrowych potencjalnie zwiększa zagrożenie uszkodzenia elektrowni w wyniku burz z wyładowaniami atmosferycznymi oraz silnych porywistych wiatrów. Aktualne rozwiązania techniczne elektrowni wiatrowych mają zastosowane rozwiązania ograniczające ww. potencjalne zagrożenia poprzez :

- wykorzystanie systemu detekcji wyładowań atmosferycznych poprzez monitorowanie czasu, kierunku i prędkości przemieszczania się burz z wyładowaniami elektrycznymi, co pozwala: wyłączyć i automatycznie zablokować elektrownie wiatrowe na określony czas w momencie zbliżania się zagrożenia, ochronić pracowników i sprzęt podczas wykonywania prac konstrukcyjnych, konserwacyjnych lub remontowych elektrowni wiatrowych (standardowe wyposażenie turbin to: hamulce hydrauliczne, ustawienie odpowiednio do wiatru łopat rotora łącznie z blokadą mechaniczną ),

- przestrzeganie systematycznego wykonywania okresowych kontroli konserwacyjnych przez personel serwisujący. Przegląd powinien być ukierunkowany na identyfikację ewentualnych uszkodzeń (np po burzach) i ocenę trwałości technicznej elementów wirujących oraz mocowania wieży do fundamentu,

d) zwiększenie wysokości pojedynczych elektrowni wiatrowych, w odniesieniu do dotychczas stosowanych generacji turbin, powoduje wzrost czasu migotania cieni, głównie w obszarach po północnej stronie wież (przy czym wzrost czasu migotania cieni obejmie obszar położony najbliżej lokalizacji elektrowni wiatrowej o przybliżonym polu 600mx400m, co wykazała analiza w ramach prognozy oddziaływania na środowisko). Częstość migotania cieni i refleksów światła jest proporcjonalna do prędkości obrotowej wirnika turbiny, prędkości obrotowej końcówki skrzydła turbiny, liczby łopatek przez które przechodzi światło przy słońcu święcącym za nimi i powodującym, że one rzucają ruszające się cienie, tworząc wrażenie stroboskopu. Zmiana mocy turbin oraz zmiana wysokości elektrowni (przedmiot niniejszej zmiany planu w trybie nowelizacji) jest spowodowana wprowadzeniem do montażu na farmie wiatrowej nowej generacji turbin z wolnoobrotowymi generatorami synchronicznymi (bez skrzyni biegów), które posiadają obniżoną prędkość końcówek łopat, w przeciwieństwie do wcześniejszych konstrukcji, co obniży efekt zjawiska migotania cieni i refleksów światła;

4) prawo własności i potrzeby interesu publicznego - poprzez udział społeczeństwa w pracach nad projektem zmiany planu w trybie nowelizacji;

5) zapewnienie udziału społeczeństwa w pracach nad projektem zmiany planu w trybie nowelizacji - zgodnie z wymogami art. 17 ustawy:

a) w wyniku ogłoszenia i obwieszczenia o przystąpieniu do sporządzenia projektu zmiany planu w trybie nowelizacji - wpłynęły dwa wnioski:

- pierwszy wniosek dotyczy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Uchwały Nr XIII/74/11 Rady Gminy Pawłowiczki z dnia 29 grudnia 2011r.), nie objętego przedmiotową procedurą planistyczną, w związku z powyższym jest wnioskiem bezprzedmiotowym,

- drugi wniosek dotyczy, po pierwsze ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Uchwały Nr 242/XLIV/10 Rady Gminy Pawłowiczki z dnia 24 czerwca 2010r.) dotyczących terenów lokalizacji elektrowni wiatrowych (oznaczonych symbolem Rw) - nie objętych procedurą zmiany planu w trybie nowelizacji - w związku z powyższym jest wnioskiem bezprzedmiotowym, po drugie odstąpienia od nowelizacji ww. miejscowego planu w zakresie zwiększenia mocy pojedynczych elektrowni wiatrowych do 3,5MW oraz wysokości pojedynczych elektrowni wiatrowych - do 199,00m - wniosek nie został uwzględniony przez Organ sporządzający - Wójta Gminy Pawłowiczki,

b) w wyniku wyłożenia do publicznego wglądu projektu zmiany planu w trybie nowelizacji - nie złożono uwag;

6) zachowanie jawności i przejrzystości procedur planistycznych - procedury planistyczne zostały przeprowadzone z zachowaniem ich jawności i przejrzystości.

Obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w zakresie niezbędnym do realizacji zespołu elektrowni wiatrowych, uchwalony uchwałą Nr 242/XLIV/10 Rady Gminy Pawłowiczki z dnia 24 czerwca 2010 roku uwzględnia (poprzez obowiązujące ustalenia) wymagania w zakresie ładu przestrzennego, w tym urbanistyki i architektury, walory architektoniczne, walory ekonomiczne przestrzeni, potrzeby w zakresie rozwoju infrastruktury technicznej.

Zgodność z wynikami analizy, o której mowa w art. 32 ust. 1, wraz z datą uchwały Rady Gminy Pawłowiczki, o której mowa w art. 32 ust. 2 - Organ sporządzający nie dokonał analizy, o której mowa w art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, w związku z powyższym, Rada Gminy Pawłowiczki, nie podjęła stosownej uchwały o której mowa w art. 32 ust. 2. Biorąc powyższe pod uwagę, nie można dokonać oceny zgodności sporządzania przedmiotowego projektu planu z wynikami analizy, o której mowa w art. 32 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Przedmiotowy projekt zmiany planu w trybie nowelizacji dotyczy zmiany wyłącznie zapisów tekstowych zawartych w § 29 ust. 3 pkt 1 i pkt 2 - zwiększenia mocy pojedynczych elektrowni wiatrowych do 3,5MW (w zakresie treści ww. punktu 1) oraz wysokości pojedynczych elektrowni wiatrowych - do 199,00m, mierząc od naturalnego poziomu terenu (w zakresie treści ww. punktu 2), w związku z powyższym (i biorąc pod uwagę istotę zmiany), nie wystąpią wydatki Gminy Pawłowiczki, w szczególności związane z: inwestycjami dotyczącymi zapewnienia wody do celów zaopatrzenia ludności oraz realizacją dróg publicznych gminnych, koniecznością wypłaty odszkodowań z tytułu art. 36 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, wykupem gruntów, wyłączeniem gruntów z produkcji rolnej.

Ww. projekt zmiany planu w trybie nowelizacji (zgodnie z wymogami ustawowymi), nie narusza ustaleń Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Pawłowiczki przyjętego Uchwałą Nr 153/XXV/08 Rady Gminy Pawłowiczki z dnia 29 grudnia 2008r., zmienioną Uchwałą Nr IX/41/11 Rady Gminy Pawłowiczki z dnia 30 czerwca 2011 r.

Dokumentacja prac planistycznych projektu planu, będąca podstawą do stwierdzenia przez Wojewodę Opolskiego jego zgodności z prawem, została sporządzona zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury, z dnia 26 sierpnia 2003 roku w sprawie wymaganego zakresu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00