Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego rok 2016 poz. 1751

Uchwała nr 310/2016 Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim

z dnia 27 stycznia 2016r.

w sprawie nadania nazwy publicznej drodze gminnej w miejscowości Wężyk gmina Grodzisk Mazowiecki

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 13 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t. jedn. Dz. U. z 2015 r., poz. 1515 z późn. zm.) Rada Miejska w Grodzisku Mazowieckim uchwala, co następuje:

§ 1. 1. Nadaje się nazwę "ulica T.Sztekkera" publicznej drodze gminnej w miejscowości Wężyk w gminie Grodzisk Mazowiecki, oznaczonej w ewidencji gruntów jako działki nr nr 52/19, 53, 58/58 w obrębie Wężyk.

2. Układ ulicy wraz z naniesionymi oznaczeniami zawiera graficzny mapowy załącznik nr 1 do uchwały.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Grodziska Mazowieckiego.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego.

Przewodnicząca Rady Miejskiej


Joanna Wróblewska


Załącznik do Uchwały Nr 310/2016
Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim
z dnia 27 stycznia 2016 r.

infoRgrafika


Uzasadnienie

Oznaczenie nazewnictwa ulicy na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki w miejscowości Wężyk uzasadnione jest łatwiejszym administrowaniem nieruchomościami, wiąże się to z przejrzystością adresową.

Nadanie numeracji porządkowej nieruchomościom położonym przy ulicach, umożliwia szybszą identyfikację adresata. Nadto oznaczenie nazewnictwa ulic służy bezpieczeństwu mieszkańców (pogotowie pożarowe, gazowe, energetyczne, wodne i lekarskie).

Teodor Sztekker urodził się 24 marca 1897 r. w miejscowości Wojciechówka koło Chełma, zmarł 7 listopada 1934 r. w Warszawie. Student wydziału prawa na Uniwersytecie w Kijowie. Po powrocie do niepodległej Polski zdecydował się zostać zawodowym zapaśnikiem.Od 1929 r. był właścicielem majątku Chawłowo - obecnie część wsi Wężyk gmina Grodzisk Mazowiecki, gdzie starał się na 84 ha prowadzić nowoczesne gospodarstwo rolne.Teodor Sztekker był wielokrotnym mistrzem Europy, Polski i Niemiec, a także mistrzem Francji i Anglii. Walczył w licznych turniejach na terenie Europy i Ameryki Północnej. Będąc włodarzem Chawłowa zdobył dwa tytuły Mistrza Świata w zapasach w stylu klasycznym w kategorii wszechwag: Budapeszt - 1930 r., Wiedeń -1932 r. Teodor Sztekker zmarł w sile wieku. Jeszcze przed nierozpoznaną wówczas chorobą w dniu 3 października 1934 r. stoczył zwycięską finałową walkę kończącą trzy tygodniowy turniej zapaśniczy w Poznaniu. Majątek Chawłowo pozostawał w rękach rodziny T.Sztekkera do 1942 r. Zabudowania folwarczne przetrwały do połowy lat sześćdziesiątych XX wieku. Cegła z rozbiórki dworu w Chawłowie posłużyła do rozbudowy budynku OSP w Mszczonowie.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00