Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego rok 2015 poz. 8590

Uchwała nr VIII/45/2015 Rady Gminy Pokrzywnica

z dnia 29 września 2015r.

w sprawie uchwalenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego obejmującego część miejscowości Łubienica Superunki - dz. ew. 137/2

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r., poz. 594 ze zmianami: Dz. U. z 2013 r poz. 645, Dz. U. z 2013 r. poz. 1318, Dz. U. z 2014 r. poz. 379, Dz. U. z 2014 r. poz. 1072.), oraz art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity: Dz. U. z 2015 r. poz. 199, ze zmianami: Dz. U. z 2015 r. poz. 443.) oraz art. 12 ustawy z dnia 24 kwietnia 2015 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu (Dz. U. z 2015 r. poz. 774) w związku z uchwałą nr XXVII/143/2013 Rady Gminy Pokrzywnica z dnia 21 marca 2013 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego część miejscowości Łubienica Superunki i Kępiaste, stwierdzając, że niniejszy plan nie narusza ustaleń"Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Pokrzywnica" przyjętego uchwałą nr XVII/70/2011 Rady Gminy Pokrzywnica z dnia 29 grudnia 2011 r., uchwala się, co następuje:

Dział I.
PRZEPISY OGÓLNE

Rozdział 1.
Zakres izasady obowiązywania planu

§ 1.

Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obejmujący część miejscowości Łubienica Superunki - dz. ew. 137/2, zwany dalej planem.

§ 2.

1. Plan obejmuje obszar działki o numerze ewidencyjnym 137/2 z obrębu 0016 Łubienica Superunki.

2. Granice obszaru planu, o którym mowa w ust. 1 wskazano na rysunku planu sporządzonym w skali 1:1000, stanowiącym załącznik nr 1.

3. Uchwała nie zawiera załącznika dotyczącego rozstrzygnięcia o sposobie rozpatrzenia uwag do projektu planu, o którym mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, ponieważ w terminie wskazanym, zgodnie z art. 17 pkt 11 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, w ogłoszeniu Wójta Gminy Pokrzywnica z dnia 19 września 2014 r. do projektu "Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego część miejscowości Łubienica Superunki - dz. ew. 137/2" nie wpłynęła żadna uwaga.

4. Rozstrzygnięcie o sposobie realizacji zapisanych w planie inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy oraz zasadach ich finansowania stanowi załącznik nr 2 do uchwały.

§ 3.

1. W planie określa się:

1) przeznaczenie terenów oraz linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania;

2) zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego;

3) zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego;

4) parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu, w tym linie zabudowy, gabaryty obiektów i wskaźniki intensywności zabudowy;

5) szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym;

6) szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu;

7) zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji i infrastruktury technicznej;

8) sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów;

9) stawki procentowe, służące naliczeniu jednorazowej opłaty z tytułu wzrostu wartości
nieruchomości spowodowanego uchwaleniem planu.

2. W niniejszej uchwale nie określa się:

1) granic i sposobów zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także obszarów szczególnego zagrożenia powodzią oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych, zasad ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej, ponieważ takie tereny i obiekty nie występują w granicach planu;

2) wymagań wynikających z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych, ponieważ takie przestrzenie nie zostały wskazane w studium.

§ 4.

Ilekroć w przepisach niniejszej uchwały jest mowa o:

1) przeznaczeniu podstawowym - należy przez to rozumieć takie przeznaczenie, które powinno przeważać na danej działce budowlanej; to znaczy nie mniej niż 50% powierzchni użytkowej budynków na tym terenie, zlokalizowanych na jednej działce budowlanej musi pełnić tę funkcję;

2) przeznaczeniu uzupełniającym - należy przez to rozumieć rodzaje przeznaczenia inne niż podstawowe, które uzupełniają lub wzbogacają przeznaczenie podstawowe zgodnie z ustaleniami szczegółowymi planu;

3) infrastrukturze technicznej - należy przez to rozumieć sieci (podziemne, naziemne lub nadziemne) i związane z nimi obiekty służące obsłudze, w szczególności obszaru objętego planem, w zakresie: zaopatrzenia w wodę, energię elektryczną i paliwa gazowe, odprowadzania ścieków, zbierania odpadów i telekomunikacji;

4) miejscu postojowym - należy przez to rozumieć miejsce do parkowania urządzone w poziomie terenu, w tym na podjazdach do garaży oraz stanowiska w garażach, które należy realizować na terenie danej działki budowlanej, na której jest realizowana inwestycja;

5) przepisach odrębnych - należy przez to rozumieć przepisy ustaw wraz z aktami wykonawczymi;

6) uciążliwościach - należy przez to rozumieć emisje, będące skutkiem działalności człowieka przekraczające standardy emisyjne i standardy jakości środowiska, utrudniające życie ludzi, takie jak wprowadzane do powietrza, wody, gleby lub ziemi: substancje i energie takie jak ciepło, hałas, wibracje, pola elektromagnetyczne, jak również zanieczyszczenie ściekami i odpadami, przekraczające obowiązujące normy zawarte w przepisach odrębnych, powstałe w wyniku realizacji inwestycji dopuszczonych w planie;

7) usługach uciążliwych - należy przez to rozumieć działalność prowadzoną w odrębnych budynkach lub lokalach wbudowanych w budynki wielofunkcyjne, służącą zaspokajaniu potrzeb ludności, zaliczoną do przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko oraz usługi związane z działalnością szkodliwą dla zdrowia ludzi, środowiska, które nie spełniają wymogów sanitarnych i standardów emisyjnych, określonych w przepisach odrębnych lub których uciążliwość wykracza poza teren działki budowlanej oraz usługi z zakresu dystrybucji takich towarów jak: gaz, paliwa płynne, stałe oraz inne substancje niebezpieczne, za wyjątkiem obiektów obsługi technicznej;

8) zabudowie - należy przez to rozumieć jeden budynek lub zespół budynków.

§ 5.

Następujące oznaczenia graficzne na rysunku planu są obowiązującymi ustaleniami
planu:

1) granica obszaru objętego planem;

2) linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania;

3) przeznaczenie terenów określone symbolami terenów funkcjonalnych.

Dział II.
USTALENIA OGÓLNE

Rozdział 2.
Ustalenia dotyczące przeznaczenia terenów, zasad ochrony ikształtowania

ładu przestrzennego

§ 6.

Wyznacza się liniami rozgraniczającymi, określonymi na rysunku planu teren eksploatacji kopalin ze złóż, oznaczony symbolem: PE-1.

Rozdział 3.
Ustalenia dotyczące zasad ochrony środowiska, przyrody ikrajobrazu kulturowego

§ 7.

Nakazuje się zachowanie istniejących rowów, przy czym dopuszcza się ich przebudowę i rozbudowę zgodnie z przepisami odrębnymi z zakresu prawa wodnego z zachowaniem ciągłości układu odprowadzania wód opadowych i roztopowych.

§ 8.

1. Na terenie objętym planem zakazuje się budowy zakładów, stwarzających zagrożenie dla życia
lub zdrowia ludzi, a w szczególności zagrożenie wystąpienia poważnych awarii, rozumianych jako zakłady o zwiększonym ryzyku albo zakłady o dużym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej, o których mowa w przepisach odrębnych.

2. W zakresie zapewnienia wody do zewnętrznego gaszenia pożaru oraz dojazdów spełniających wymagania jak dla dróg pożarowych obowiązują przepisy odrębne.

§ 9.

Ustala się następujące zasady ochrony środowiska przed hałasem i wibracjami:

1) nakazuje się ograniczanie uciążliwości akustycznych pochodzących ze źródeł hałasu
o natężeniu ponadnormatywnym, poprzez zabezpieczenia techniczne lub zmianę technologii i urządzeń;

2) uciążliwość dla środowiska wywołana funkcjonowaniem obiektów i urządzeń nie może wykraczać poza granice wyznaczonego terenu PE-1.

Rozdział 4.
Ustalenia dotyczące zasad modernizacji, rozbudowy ibudowy systemów komunikacji

§ 10.

Jako sieć dróg służących do powiązań z zewnętrznym układem drogowym ustala się tereny dróg spoza planu.

§ 11.

Dopuszcza się realizację dróg wewnętrznych na poszczególnych terenach funkcjonalnych zgodnie z ustaleniami planu i przepisami odrębnymi.

§ 12.

Dostęp do drogi publicznej dla istniejących i nowo wydzielonych działek budowlanych, na poszczególnych terenach, należy realizować zgodnie z przepisami odrębnymi przede wszystkim poprzez istniejące lub projektowane zjazdy oraz drogi wewnętrzne.

§ 13.

Ustala się następujące warunki dotyczące liczby miejsc postojowych w tym miejsca przeznaczone na parkowanie pojazdów zaopatrzonych w kartę parkingową oraz sposób ich realizacji:

1) dla inwestycji związanej z wydobyciem surowców należy zapewnić minimum 1 miejsce postojowe;

2) miejsca postojowe muszą być realizowane na terenie danej działki budowlanej, na której jest realizowana inwestycja;

3) należy zapewnić miejsca postojowe przeznaczone na parkowanie pojazdów zaopatrzonych w kartę parkingową zgodnie z przepisami odrębnymi z zakresu dróg publicznych i prawa o ruchu drogowym.

Rozdział 5.
Ustalenia dotyczące zasad modernizacji, rozbudowy ibudowy infrastruktury technicznej

§ 14.

W zakresie modernizacji, rozbudowy i budowy systemów infrastruktury technicznej ustala się:

1) zaopatrzenie istniejącej oraz projektowanej zabudowy i obiektów z istniejących i projektowanych urządzeń infrastruktury technicznej;

2) możliwość zachowania, modernizacji, przebudowy, rozbudowy istniejących sieci, a także możliwość budowy nowych sieci i urządzeń infrastruktury technicznej;

3) w przypadku kolizji planowanego zagospodarowania terenu i zabudowy z istniejącą siecią lub urządzeniami infrastruktury technicznej ustala się możliwość przebudowy lub zmiany przebiegu tych sieci zgodnie z przepisami odrębnymi;

4) sieci infrastruktury technicznej należy prowadzić przez tereny przeznaczone
na cele publiczne, w szczególności przez tereny dróg publicznych; dopuszcza się prowadzenie sieci infrastruktury technicznej poza terenami przeznaczonymi na cele publiczne, a w szczególności przez tereny dróg wewnętrznych;

5) dopuszcza się lokalizowanie obiektów infrastruktury technicznej takich jak stacje transformatorowe, indywidualne ujęcia wody, podziemne przepompownie ścieków, czy stacje telekomunikacji pod warunkiem, że ewentualne negatywne oddziaływanie nie będzie wykraczać poza granice lokalizacji.

§ 15.

Na całym obszarze planu zakazuje się lokalizacji składowisk odpadów oraz lokalizacji obiektów służących przetwarzaniu i unieszkodliwianiu odpadów.

Rozdział 6.
Szczegółowe zasady iwarunki scalania ipodziału nieruchomości

§ 16.

Szczegółowe zasady i warunki "scalenia i podziału" nieruchomości, określa się w ustaleniach szczegółowych planu.

Dział III.
USTALENIA SZCZEGÓŁOWE

Rozdział 7.
Przeznaczenie, zagospodarowanie izabudowa terenu eksploatacji kopalin ze złóż oznaczony symbolem PE-1

§ 17.

1. Na terenie oznaczonym symbolem PE-1 ustala się przeznaczenie podstawowe: eksploatacja kopalin ze złóż.

2. Dopuszcza się, na terenie oznaczonym symbolem PE-1 realizację infrastruktury towarzyszącej związanej z eksploatacją zgodnie z przepisami odrębnymi, w tym:

1) budowle i urządzenia służące wydobyciu kopalin;

2) składowiska mas ziemnych;

3) urządzenia ochronne;

4) drogi wewnętrzne, dojazdy, place manewrowe, miejsca postojowe;

5) sieci i urządzenia infrastruktury technicznej.

§ 18.

Na terenie oznaczonym symbolem PE-1 wprowadza się zakaz:

1) realizacji jakiejkolwiek zabudowy;

2) realizacji budowli i urządzeń oraz infrastruktury technicznej nie związanych z wydobyciem surowców do czasu zakończenia eksploatacji górniczej i przeprowadzenia rekultywacji terenu;

3) realizacji usług uciążliwych;

4) tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów, za wyjątkiem tymczasowego wykorzystywania terenów do zagospodarowania w formie terenów zieleni;

5) realizacji ogrodzeń.

§ 19.

Na terenie oznaczonym symbolem PE-1 ustala się następujące szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości:

1) minimalna powierzchnia działki: 1500 m2;

2) minimalny kąt położenia granic działek w stosunku do pasa drogowego: 70o;

3) minimalna szerokość frontu działki: 40 m;

4) zasady i warunki, o których mowa w pkt 1, 2 i 3 nie dotyczą działek wydzielanych pod urządzenia i obiekty infrastruktury technicznej oraz pod drogi wewnętrzne.

§ 20.

Na terenie oznaczonym symbolem PE-1 ustala się następujące szczegółowe warunki, zasady i standardy zagospodarowania terenu:

1) nakaz prowadzenia wydobycia surowców zgodnie z aktualną koncesją oraz przepisami odrębnymi;

2) nakaz zabezpieczenia krawędzi wyrobisk zgodnie z przepisami odrębnymi;

3) nakaz zabezpieczenia rejonów eksploatacji podczas prac wydobywczych przed osuwaniem się mas ziemnych zgodnie z przepisami odrębnymi;

4) nakaz ochrony powietrza przez zanieczyszczeniem i emisją niezorganizowaną;

5) nakaz po wyeksploatowaniu złoża rekultywacji terenu zgodnie z kierunkiem wynikającym z decyzji wydanej na podstawie przepisów odrębnych;

6) miejsca postojowe dla samochodów należy realizować na warunkach określonych w §13;

7) wskaźnik powierzchni biologicznie czynnej w granicach działki budowlanej - minimalnie 0% powierzchni działki budowlanej;

8) nie ustala się parametrów i wskaźników kształtowania zabudowy towarzyszącej eksploatacji kopalin, sposób zagospodarowania terenu należy dostosować do potrzeb technologicznych eksploatacji.

§ 21.

Drogi wewnętrzne realizowane, w zależności od potrzeb, na terenach funkcjonalnych muszą spełniać następujące warunki, zasady i standardy zagospodarowania terenu:

1) minimalna szerokość drogi: 6 m;

2) jezdnie muszą spełniać warunki niezbędne dla ruchu kołowego, w tym dla pojazdów ratowniczo-gaśniczych, na warunkach określonych w przepisach odrębnych;

3) dopuszcza się drogi bez wyodrębnienia jezdni i chodników.

Dział IV.
PRZEPISY KOŃCOWE

§ 22.

Dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem PE-1 ustala się stawkę procentową, w wysokości 20% na podstawie, której ustala się opłatę jednorazową, jeżeli w związku z uchwaleniem planu wartość nieruchomości wzrosła, a właściciel lub użytkownik wieczysty zbywa tę nieruchomość.

§ 23.

Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Pokrzywnica.

§ 24.

1. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego i publikacji
na stronie internetowej Gminy Pokrzywnica.

2. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym
Województwa Mazowieckiego.

Przewodniczący Rady Gminy


Krzysztof Lubelski


Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr VIII/45/2015
Rady Gminy Pokrzywnica
z dnia 29 września 2015 r.
Zalacznik1.pdf


Załącznik Nr 2 do Uchwały Nr VIII/45/2015
Rady Gminy Pokrzywnica
z dnia 29 września 2015 r.

Rozstrzygnięcie o sposobie realizacji, zapisanych w planie inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy oraz zasadach ich finansowania

Rada Gminy Pokrzywnica rozstrzyga co następuje:

Lp.

INWESTYCJE
Z ZAKRESU INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ

SPOSÓB REALIZACJI

ZASADY FINANSOWANIA

Forma:
1 - zadania krótkookresowe
2 - zadanie wieloletnie

Tryb zamówień

Odpowiedzialni za realizację i współpracujący:
1- wójt,
2 - wykonawca,
3 - pracownik urzędu wg właściwości
4 - inne

Prognozowane źródła finansowania:
1 - dochody własne,
2 - dotacje,
3 - kredyty, pożyczki komercyjne,
4 - kredyty, pożyczki preferencyjne,
5 - środki UE,
6 - nadwyżki budżetu z lat poprzednich,
7 - inne

Uczestniczący
w finansowaniu zadania:
1 - Gmina
2 - właściciele nieruchomości
3 - instytucje i fundusze pomocowe
4 - inni

1.

Drogi publiczne

Wykup terenów

1, 2

Zgodnie z ustawami o gospodarce nieruchomościami i prawo zamówień publicznych

1, 3, 4

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

1

2.

Budowa

2

Zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych

1, 2, 3, 4

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

1, 3

3.

Inne

Wodociągi

1, 2

Zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych

1, 2, 3, 4

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

1, 3

4.

Kanalizacja

1, 2

Zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych

1, 2, 3, 4

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

1, 3

5.

Oświetlenie ulic

1, 2

Zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych

1, 2, 3, 4

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

1, 3

6.

Elektro-energetyka
(zadanie nienależące do zadań własnych gminy)

1, 2

Zgodnie z obowiązującymi przepisami

4

7

2, 4

7.

Gazownictwo
(zadanie nienależące do zadań własnych gminy)

1, 2

Zgodnie z obowiązującymi przepisami

4

7

2, 4

Przewodniczący Rady Gminy


Krzysztof Lubelski

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00