Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego rok 2015 poz. 7750

Porozumienie nr 2/ROŚ/2015 Starosty Ostrowskiego

z dnia 2 stycznia 2015r.

w sprawie pełnienia nadzoru nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, położonych na terenie gminy Małkinia Górna

zawarte pomiędzy :

- Zbigniewem Kamińskim - Starostą Ostrowskim, zwanym dalej Starostą, a

- Robertem Płockim - Nadleśniczym Nadleśnictwa Sokołów, zwanym dalej Nadleśniczym.

Na podstawie art. 5 ust. 1 pkt. 2, ust. 2, ust 3, ust. 3a i ust. 4 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tj. z 2014 r., poz. 1153), w związku z art. 5 ust. 1 i ust. 3 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tj. Dz. U. z 2013 r. , poz. 595 ze zm. ), ustala się co następuje:

§ 1. 1. Starosta powierza a Nadleśniczy przyjmuje do prowadzenia sprawy z zakresu nadzoru nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, położonych w obrębie gminy Małkinia Górna.

2. Nadzorem określonym w § 1 ust. 1 objęte są lasy nie stanowiące własności Skarbu Państwa, oznaczone w powszechnej ewidencji gruntów symbolem Ls, połozone na terenie gminy Małkinia Górna w granicach działania Nadleśnictwa Sokołów o ogólnej powierzchni 461,75 ha.

3. Wykaz gruntów lesnych i lasów na terenie gminy Małkinia Górna według miejscowości, dla których nie ma opracowanej aktualnej dokumentacji urządzeniowej stanowi załącznik nr 1 do niniejszego porozumienia.

4. W przypadku, gdy nie ma opracowanych uproszczonych planów urządzenia lasu, a jest konieczność wykonania projektu decyzji administracyjnych aktualne dane właścicieli działek Starosta przekaże nieodpłatnie na pisemną prośbę Nadleśniczego.

§ 2. Powierzony nadzór obejmuje następujące czynności:

1) lustrację powierzonych do nadzoru lasów wraz z rejestracją spostrzeżeń (w formie protokółu, notatki służbowej z oględzin) dotyczącą stanu lasów dla określenia konieczności wykonania przez właścicieli niezbędnych zabiegów gospodarczych w związku z art. 7, 8, 9,13 ustawy o lasach,

2) opracowanie i przekazanie do podpisu Staroście projektów decyzji administracyjnych określających zadania właścicielom lasów, w przypadku niewykonania przez nich obowiązków, wynikających z powszechnej ochrony lasów ( art. 9 ust. 1 i ust.2 ustawy o lasach ) oraz kontrolowanie wykonania obowiązków, wynikających z powyższych decyzji i przeprowadzanie oględzin w terenie, w trakcie prowadzenia postępowania administracyjnego,

3) cechowanie drewna i wydawanie świadectw legalności pozyskania drewna (art. 14a ustawy o lasach), będzie się odbywało przy użyciu cechówki i plastikowych płytek,

4) wnioskowanie o wystawianie upomnień w przypadku niewykonania zadań i obowiązków określonych w decyzjach oraz wnioskowanie do Starosty o wszczęcie postępowania egzekucyjnego.

§ 3. Nadleśniczy będzie opracowywał i przekazywał Staroście projekty decyzji zadań dla właścicieli lasów, w przypadku niewykonania obowiązków w zakresie powszechnej ochrony lasów (art. 9 ust. 2 ustawy o lasach, art. 13 ust. 1 ustawy o lasach),

§ 4. Nadleśniczy zapewni:

1) wykwalifikowanych pracowników do prowadzenia spraw objętych porozumieniem,

2) środki techniczne umożliwiające prowadzenie spraw objętych porozumieniem, z wyjątkiem urządzeń do cechowania drewna, które zapewni Starosta,

3) nadzór nad prawidłowym i terminowym wykonaniem zadań.

§ 5. Przekazywanie projektów, o których mowa w § 2 pkt. 3, następować będzie za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: starostwo@powiatostrowmaz.pl.

§ 6. 1. Decyzje, o których mowa w § 2 oraz kopie tytułów wykonawczych, Starosta przesyła Nadleśniczemu w formie elektronicznej i papierowej , w celu kontroli ich wykonania.

2. Przy przygotowywaniu projektów decyzji do podpisu przez Starostę będą obowiązywać wzory druków zawarte w opracowaniu pt. ,,Ramowe zasady nadzoru nad lasami niestanowiącymi własności Skarbu Państwa do stosowania na terenie RDLP Warszawa'', - stanowiące załącznik do Zarządzenia Nr 12 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie.

3. Przy prowadzeniu korespondencji dotyczącej zakresu porozumienia Nadleśniczy będzie stosował własną pieczęć nagłówkową z imieniem i nazwiskiem oraz stanowiskiem służbowym uprawnionego do załatwienia spraw.

§ 7. 1. Kontrolę realizacji powierzonych spraw będzie wykonywał Starosta.

2. Nadleśniczy zobowiązuje się do składania Staroście:

1) raz na kwartał pisemnych informacji o sposobie realizacji porozumienia w terminie do 10-go dnia następnego miesiąca po zakończeniu kwartału.

2) rocznego sprawozdania z realizacji porozumienia w terminie do 20 stycznia 2016 r.

3. Świadectwa legalności pozyskania drewna mogą być wystawiane z rejestratora lub będą pisane ręcznie, na obowiązujących drukach, przy czym jeden egzemplarz z wnioskiem pozostaje w aktach Nadleśnictwa, a oryginał otrzymuje wnioskodawca.

4. Nadleśniczy prowadzi na bieżąco rejestr świadectw pozyskania drewna oraz decyzji administracyjnych w formie elektronicznej. Na koniec każdego miesiąca rejestr jest drukowany i przechowywany w odrębnym skoroszycie. Rejestr musi zawierać wszystkie informacje niezbędbne do sporządzenia sprawozdania, o którym mowa w §7 pkt. 2.

§ 8. Wzory protokołów z lustracji, upomnień, wniosków o wydanie decyzji i świadectw stanowią załączniki do porozumienia o numerach 2-5.

§ 9. 1. Koszty pełnionego nadzoru w 2015r. określa się na 11,40 zł rocznie za 1 ha (słownie: jedenaście złotych 40/100) powierzchni leśnej objętej nadzorem, tj. za każdy kwartał 2,85 zł.

2. Przekazywanie środków finansowych będzie następowało w okresach kwartalnych, po wystawieniu noty księgowej przez Nadleśniczego oraz przedłożeniu informacji, o której mowa w §7 ust. 2 pkt 1 do dnia 20 następnego miesiąca po zakończeniu kwartału. Za IV kwartał przekazanie środków finansowych nastąpi do 20 stycznia 2016 r.

3. W przypadku, gdy strony zainteresowane będą dalszą współpracą, to do dnia 15 października br. strony ustalą stawkę za nadzór na następny rok.

4. Nadleśniczy określi wielkość niezbędnych środków przedkładając Staroście kalkulację kosztów za sprawowany nadzór w roku następnym. Informacja taka zostanie przesłana do Starosty najpóźniej do 30 września każdego roku poprzedzającego rok wykonywania powierzonego nadzoru.

5. Starosta poinformuje Nadleśniczego o wysokości przyznanych środków po podjęciu przez Radę Powiatu uchwały budżetowej.

6. Zmiana stawki za 1 ha nadzorowanego lasu musi być dokonana w formie aneksu do porozumienia.

§ 10. 1. Przy wykonywaniu czynności kancelaryjnych związanych ze sprawami objętymi niniejszym porozumieniem Nadleśniczy będzie stosował instrukcję kancelaryjną oraz rzeczowy wykaz akt, obowiązujący w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe.

2. W sprawach nie uregulowanych niniejszym porozumieniem mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego.

§ 11. Porozumienie zostaje zawarte na czas określony do 31 grudnia 2015 r.

1. Wszelkie zmiany postanowień porozumienia wymagają formy dwustronnie podpisanego aneksu.

2. Okres wypowiedzenia porozumienia wynosi 3 miesiące kalendarzowe.

3. W przypadku zakończenia obowiązywania porozumienia lub jego wypowiedzenia, akta wszystkich spraw prowadzonych na podstawie niniejszego porozumienia zostają protokolarnie przekazane Staroście w terminie jednego miesiąca od daty zakończenia obowiązywania porozumienia.

§ 12. Porozumienie sporządzono w 6 jednobrzmiących egzemplarzach, 4 dla Starosty i 2 dla Nadleśniczego.

§ 13. Porozumienie podlega publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego.

§ 14. Porozumienie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2015 roku.

Przyjmujący



Nadleśniczy Nadleśnictwa Sokołów


mgr inż. Robert Płocki

Powierzający



Starosta


mgr Zbigniew Kamiński


Skarbnik Powiatu


mgr Małgorzata Konrad


Załącznik Nr 1 do Porozumienia Nr 2/ROŚ/2015 z dnia 2 stycznia 2015 r.

1) Wykaz gruntów leśnych i lasów na terenie gminy Małkinia Górna, według miejscowości jak niżej:
1.Borowe- 0,48 ha
2.Grądy- 201,62 ha
3.Kiełczew- 33,36 ha
4.Poniatowo- 68,71 ha
5.Prostyń- 140,92 ha
6. Treblinka- 14,47 ha
7.Boreczek - 2,19 ha


razem - 461,75 ha



Sporządził: dnia 31 grudnia 2014 r.

Inspektor ds. leśnictwa i ochrony przyrody


Sławomir Doda


Załącznik nr 2 do porozumienia Nr 2/ROŚ/2015 z dnia 2 stycznia 2015 r.

…………………………………… ………………… dnia …………..

( Imię i nazwisko)

……………………………………

(adres)

Dowód Osobisty:

Seria ……………..nr ……………

Tel. ………………………………

Do Nadleśniczego

Nadleśnictwa Sokołów

Wniosek o wydanie decyzji zezwalającej na dokonanie zabiegu gospodarczego w lesie niestanowiącym własności Skarbu Państwa

Proszę o wydanie zezwolenia na dokonanie zabiegu ………………………………

(określić rodzaj zabiegu)

Na działce /działkach * nr ………………………………………………….

położonej/ położonych* na terenie wsi ………………………………….

Gmina Małkinia Górna o powierzchni leśnej …………….. ha.

Prace powyższe zobowiązuje się wykonać w terminie do dnia …………………………

Prośbę swą motywuję (określić konieczność wykonania danego zabiegu)

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Jednocześnie oświadczam, że świadomy jestem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań wynikających z art. 233 ustawy z dnia 6 czerwca 1997r. Kodeksu Karnego (Dz. U. z 1997 Nr 88, poz.553 ze zm.), w tym również za wadliwe wskazanie działki/działek na gruncie, na której zamierzam dokonać ww. zabieg.

*Niepotrzebne skreślić ……………………………..

(czytelny podpis osoby składającej wniosek)

Załącznik:

- Opłata 10 zł- wydanie decyzji zezwalającej na wykonanie zabiegów gospodarczych w lesie,

- wypis z rejestru gruntów wydany nie później niż 3 miesiące przed dniem złożenia.


Oświadczenie do wniosku o wydanie decyzji zezwalającej na dokonanie zabiegu gospodarczego w lesie niestanowiącym własności Skarbu Państwa

………………………………..…… …………………………… ………………………………..……..

Imię i Nazwisko Imię i Nazwisko Imię i Nazwisko

………………………….………….. ………………………….…………………………….…………..

AdresAdresAdres

………………………..…………….. ……………………………………………………..……………..

Seria i numer dowodu osobistego Seria i numer dowodu osobistego Seria i numer dowodu osobistego

. …………………………….………. . …………………………. …………………………….……….

PESELPESELPESEL

. …………………………….………. . …………………………. …………………………….……….

Tel.Tel.Tel.

Zgoda współwłaściciela

Pod rygorem odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania /art.233 k.k/ (Dz. U. z 1997 Nr 88, poz.553 ze zm.) w tym również za wadliwe wskazanie działki na gruncie. Oświadczam, że jestem współwłaścicielem działki leśnej nr ………………………………………… we wsi …………………………………….gmina …………………………………. na której zamierza dokonać wyrębu Pan/ Pani ………………………………………………..

Zam. …………………………………………………. Gmina……………………………….

Wyrażam zgodę na wyrąb i legalizację drzew na w/w działkach.

…………………………………….

podpis

*- niepotrzebne skreślić

Pouczenie:

Jeżeli las stanowi współwłasność kilku osób, wnioskodawca winien do wniosku dołączyć wiarygodną (tj. poświadczenie przez notariusza, Urząd Gminy, Starostwo Powiatowe lub sołtysa) pisemną zgodę.


Załącznik Nr 3 do porozumienia

Nr 2/ROŚ/2015 z dnia 2 stycznia 2015 r.

Załącznik do wniosku o wydanie decyzji zezwalającej na dokonanie zabiegu gospodarczego w lesie niestanowiącym własność Skarbu Państwa

W dniu …………….. na działce nr ……………………… położonej na terenie wsi …………………………….. gmina ……………………………… o powierzchni ……………………………… ha przy udziale / bez udziału* właściciela gruntu ( współwłaściciela, użytkownika, współużytkownika)* gruntu Pana/i* ..…….……………… ………………………………… dokonano lustracji terenowej drzewostanu:

  1. Opis taksacyjny ( gatunek, wiek, bonitacja, zadrzewienie)

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

II. Rodzaj zabiegu ( opis wykonania zabiegu, miąższość drewna do pozyskania w ha)

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Podpis leśniczego

…………………………

Ja …………………………………………. zamieszkały w ………………………………………………… oświadczam, pod rygorem odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania ( art. 233 ustawy z dnia 6 czerwca 1997r. Kodeks Karny ( Dz. U. z 1997 r. Nr 88, poz. 553 ze zm.), że jestem właścicielem (współwłaścicielem, użytkownikiem, współużytkownikiem)* działki leśnej nr ………………….………… położonej
we wsi …..……………………………. Gmina ………………………………………, na której zamierzam dokonać ww. zabiegu.

Czytelny podpis właściciela

…………………………

* niepotrzebne skreślić


Załącznik nr 4 do porozumienia Nr 2/ROŚ/2015 z dnia 2 stycznia 2015 r.

……………………………………

( Imię i nazwisko)

……………………………………

(adres)

Dowód Osobisty:

Seria ……………..nr ……………

Tel. ………………………………

Do Nadleśniczego

Nadleśnictwa Sokołów

Zawiadomienie- Wniosek o wydanie świadectwa legalności pozyskanego drewna

Oświadczam, iż jestem właścicielem, współwłaścicielem działki leśnej nr ………….. ……. obręb ewidencyjny ……………………………….. gmina ……………………………………..Łączna powierzchnia działki ………………… ha.

Proszę o wykonanie cechowania drewna oraz wydanie świadectwa legalności drewna, pozyskanego w wyniku:

  1. Wyrębu jednostkowego …………………..szt.

2. Cięcia pielęgnacyjnego ………………… ha.

3. Zrębu …………………………………….. ha.

Wyrąb zamierzam dokonać zgodnie z:*

  1. Uproszczonym Planem Urządzania Lasu
  2. Decyzją Starosty nr …………………………………………………..ustalającą zadanie w terminie do …………………………..

Pouczenie

1. Oświadczenie złożono w trybie art. 233 Kodeksu Karnego.

2. Nadleśnictwo Sokołów w Sokołowie Podlaskim nie ponosi konsekwencji prawnych z tytułu błędnego wskazania na gruncie działki lub jej granicy oraz nie bierze na siebie odpowiedzialności za ewentualne spory wynikające z naruszenia praw własności lub innych należności majątkowych.

3.Pomiarów pozyskanego drewna dokonuje się w obecności i przy pomocy zainteresowanego.

Załącznik:

1. Wypis z rejestru gruntów wydany nie później niż 3 miesiące przed dniem złożenia.

2. Zawiadomienia-Wniosku lub inne dokumenty poświadczające prawo do korzystania

z nieruchomości leśnej.

Dnia ……………………………………………

(czytelny podpis)


………………………………..…… …………………………… ………………………………..……..

Imię i Nazwisko Imię i Nazwisko Imię i Nazwisko

………………………….………….. ………………………….…………………………….…………..

AdresAdresAdres

………………………..…………….. ……………………………………………………..……………..

Seria i numer dowodu osobistego Seria i numer dowodu osobistego Seria i numer dowodu osobistego

. …………………………….………. . …………………………. …………………………….……….

PESELPESELPESEL

. …………………………….………. . …………………………. …………………………….……….

Tel.Tel.Tel.

Zgoda współwłaściciela

Pod rygorem odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania /art.233 k.k/ Oświadczam, że jestem współwłaścicielem działki leśnej nr ………………………………………… we wsi …………………………………….gmina …………………………………. na której zamierza dokonać wyrębu Pan/ Pani ………………………………………………..

Zam. …………………………………………………. Gmina……………………………….

Wyrażam zgodę na wyrąb i legalizację drzew na w/w działkach.

…………………………………….

podpis

*- niepotrzebne skreślić


(wypełnia Nadleśnictwo)

Załącznik Nr 5 do porozumienia

Nr 2/ROŚ/2014 z dnia 2 stycznia 2014 r.

SPOSÓB ZAŁATWIANIA WNIOSKU

  1. Ocechowane i zanumerowane drewno naniesiono na druk " Świadectwa legalności pozyskanego drewna" od nr ………………… do nr …………………..

  1. Uwagi, co do zgodności wyrębu z zadaniami wynikającymi z art. 8 Ustawy o lasach.

………………………………………………………………………………………………...

………………………………………………………………………………………………...

………………………………………………………………………………………………...

………………………………………………………………………………………………...

………………………………………………………………………………………………...

………………………………………………………………………………………………...

………………………………………………………………………………………………...

………………………………………………………………………………………………...

………………………………………………………………………………………………...

………………………………………………………………………………………………...

  1. Uwagi dotyczące zadań odnowieniowych i pielęgnacyjnych na w/w działce.

………………………………………………………………………………………………...

………………………………………………………………………………………………...

………………………………………………………………………………………………...

………………………………………………………………………………………………...

………………………………………………………………………………………………...

………………………………………………………………………………………………...

………………………………………………………………………………………………...

Miejscowość …………………………. Data ……………………

Podpis właściciela Podpis leśniczego

………………………… ………………………….

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00