Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego rok 2015 poz. 3996

Uchwała nr V/28/2015 Rady Gminy Młynarze

z dnia 30 marca 2015r.

w sprawie trybu i sposobu powoływania i odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego oraz szczegółowych warunków jego funkcjonowania

Na podstawie art. 18 ust. 1 i ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2013 r.poz. 594 z późn. zm.) oraz art. 6 ust. 1 i ust. 2 pkt 4 i art. 9a ust. 1 - 10, ust. 13 i ust. 15 ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (Dz. U. Nr 180, poz.1493, z późn. zm.) uchwala się, co następuje:

§ 1. Określa się tryb i sposób powoływania i odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz szczegółowe warunki jego funkcjonowania.

§ 2. Ilekroć w niniejszej uchwale jest mowa o: 1/ Wójcie - należy przez to rozumieć Wójta Gminy Młynarze, 2/ Zespole - należy przez to rozumieć interdyscyplinarny zespół do spraw przeciwdziałania przemocy.

§ 3. 1. Zespół powołuje Wójt w drodze zarządzenia spośród podmiotów, określonych w art. 9a ust. 3, 4 i 5 ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

2. Wójt pisemnie powiadamia podmioty określone w ust. 1 o możliwości zgłaszania przez te podmioty przedstawicieli na członka Zespołu. W powiadomieniu, o którym mowa w ust. 2 wyznacza się termin zgłaszania przedstawicieli, który nie może być krótszy niż 14 dni licząc od dnia doręczenia powiadomienia.

§ 4. 1. Zgłoszenie przedstawicieli przez podmioty uprawnione odbywa się w formie pisemnej.

2. Brak zgłoszenia przedstawiciela w terminie określonym w trybie § 3 ust. 4 traktowany jest jako rezygnacja podmiotu uprawnionego ze zgłoszenia przedstawiciela do Zespołu.

§ 5. 1. W terminie do 14 dni od dnia, w którym upływa termin wyznaczony do zgłaszania przedstawicieli Wójt powołuje Zespół.

2. Niezwłocznie po powołaniu Zespołu Wójt powiadamia podmioty określone w § 3 ust. 2 oraz zgłoszonych przez te podmioty przedstawicieli o powołaniu danej osoby na członka Zespołu.

§ 6. Przedstawiciele poszczególnych podmiotów uprawnionych pracują w Zespole aż do chwili odwołania.

§ 7. Zespół działa na podstawie porozumień zawartych pomiędzy Wójtem a podmiotami, których przedstawiciele powołani zostaną do pracy w Zespole.

§ 8. 1. Odwołania ze składu Zespołu wszystkich jego członków lub niektórych z nich dokonuje Wójt w formie zarządzenia.

2. Odwołanie, o którym mowa w ust. 1, następuje na skutek:

1) złożenia przez członka Zespołu pisemnej rezygnacji,

2) śmierci członka Zespołu lub skazania prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne,

3) ustania zatrudnienia członka Zespołu w podmiocie, który go zgłosił, albo wycofanie zgłoszenia w formie pisemnej przez podmiot uprawniony do zgłoszenia przedstawiciela na członka Zespołu,

3. W przypadku odwołania członka Zespołu, w miejsce zwolnione Wójt powołuje innego członka Zespołu z tej samej instytucji, po zgłoszeniu kandydatury przez jej kierownika. W tym przypadku § 3 - § 6. stosuje się odpowiednio.

§ 9. 1. Zespół może powoływać grupy robocze na zasadach określonych w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

2. Przed przystąpieniem do wykonywania czynności wszyscy członkowie Zespołu, Grup Roboczych składają Wójtowi Gminy Młynarze oświadczenie o zachowaniu poufności informacji i danych, o którym mowa w art. 9c ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

§ 10. Pierwsze posiedzenie Zespołu zwołuje pisemnie Wójt.

§ 11. 1. Na pierwszym posiedzeniu Zespół powołuje spośród swoich członków Przewodniczącego Zespołu i Zastępcę Przewodniczącego.

2. Funkcja Przewodniczącego ustaje w przypadku złożenia pisemnej rezygnacji z jej pełnienia.

3. Przewodniczący może zostać odwołany na podstawie:

1) uzasadnionego pisemnego wniosku któregokolwiek z członków Zespołu,

2) uzasadnionego pisemnego wniosku wójta.

4. Odwołanie Przewodniczącego skutkuje koniecznością wyboru nowego przewodniczącego spośród członków Zespołu, na tym samym posiedzeniu.

5. O wyborze Przewodniczącego zostaje pisemnie powiadomiony Wójt Gminy Młynarze.

§ 12. 1. Kolejne posiedzenia Zespołu zwołuje pisemnie, e-mail, telefonicznie, faksem i prowadzi Przewodniczący zespołu, a w razie jego nieobecności Zastępca Przewodniczącego.

2. Posiedzenia Zespołu powinny odbywać się w zależności od potrzeb, jednak nie rzadziej niż raz na trzy miesiące.

3. Z posiedzenia Zespołu sporządza się protokół, zawierający w szczególności listę obecności członków Zespołu, omawianą tematykę, podjęte ustalenia.

4. Na posiedzeniach Zespołu Przewodniczący przedstawia zebranym członkom Zespołu informację z prac grupy roboczej o zakończeniu działań w sprawie konkretnej rodziny objętej procedurą "Niebieska Karta". Wyniki ustaleń prac Zespołu stanowi protokół zakończenia procedury "Niebieska Karta" podpisany przez Przewodniczącego.

5. Zespół posługuje się pieczątką:

1) nagłówkową o treści: Zespół Interdyscyplinarny w Młynarzachul. Ostrołęcka 7A, 06-231 Młynarze

2) imienną o treści: Przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego w Młynarzach

6. Miejscem spotkań Zespołu jest siedziba Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Młynarzach.

7. Zespół sporządza roczne sprawozdania ze swojej działalności i przedkłada je Wójtowi Gminy w terminie do 31 marca roku następnego.

§ 13. 1. Przewodniczący Zespołu otrzymuje wypełniony formularz "Niebieska Karta - A" przez przedstawiciela jednego z podmiotów wymienionych w art. 9d ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i w ciągu trzech dni roboczych od dnia otrzymania formularza zwołuje posiedzenie Zespołu w celu rozpatrzenia sprawy i powołania Grupy Roboczej do prowadzenia indywidualnego przypadku.

2. Prace w ramach Grup Roboczych są prowadzone w zależności od potrzeb zgłaszanych przez Zespół lub wynikających z problemów występujących w indywidualnych przypadkach.

3. Skład grupy roboczej jest dostosowany do skali problemu.

4. Koordynatorem grupy roboczej jest jeden z pracowników socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Młynarzach zgodnie z rejonem pracy pracownika.

5. Dokumentację pracy grupy roboczej stanowią:

1) protokoły z posiedzeń grup roboczych. Dokument taki zawiera istotne dla sprawy ustalenia.

2) listy obecności z każdego posiedzenia grupy roboczej,

3) oświadczenia każdego członka grupy roboczej w sprawie zachowania poufności zgodnie z art. 9c ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu przemocy,

4) plan działań tj. pomocy rodzinie,

5) monitoring działań podjętych w ramach pracy grupy roboczej,

6) informacja do Przewodniczącego Zespołu o zakończeniu działań grupy roboczej w sprawie konkretnej rodziny objętej procedurą "Niebieska Karta".

§ 14. Obsługę administracyjno-techniczną Zespołu zapewnia Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Młynarzach.

§ 15. Członkowie Zespołu i grup roboczych wykonują zadania w ramach swoich obowiązków służbowych lub zawodowych.

§ 16. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego.

§ 17. Uchyla się Uchwałę Nr IV/25/2015 Rady Gminy Młynarze z dnia 30 stycznia 2015 roku w sprawie trybu i sposobu powoływania i odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego oraz szczegółowych warunków jego funkcjonowania.

§ 18. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Młynarze.

Przewodniczący Rady Gminy


Ryszard Ciszkowski

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00