Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego rok 2015 poz. 3146

Uchwała nr 34/VI/15 Rady Miejskiej w Żurominie

z dnia 12 marca 2015r.

w sprawie: ustalenia zasad rekrutacji do przedszkoli, publicznych punktów przedszkolnych, oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych oraz I klas szkół prowadzonych przez Gminę i Miasto Żuromin

Na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 8, art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r., poz. 594 z póź. zm.), art. 20c ust. 4-6, art. 20e ust. 3 i 4 ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty ( Dz. U. z 2004r., Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.), uchwala się, co następuje:

§ 1. Ilekroć w uchwale jest mowa bez bliższego określenia o:

1. przedszkolu - należy przez to rozumieć publiczne przedszkola z oddziałami 10 godzinnymi i 5-godzinnymi oraz publiczne punkty przedszkolne funkcjonujące w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę i Miasto Żuromin.

2. szkołach - należy przez to rozumieć oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych, I klasy szkoły podstawowej i I klasy gimnazjów.

3. rodzicu - należy przez to rozumieć rodziców dziecka lub opiekunów prawnych.

4. karcie - należy przez to rozumieć kartę zgłoszenia lub wniosek rodzica o przyjęcie dziecka/ucznia/kandydata do przedszkola, publicznego punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego funkcjonującego w szkole podstawowej, do szkoły podstawowej lub gimnazjum.

5. dyrektorze - należy przez to rozumieć dyrektorów przedszkoli, szkół podstawowych, w których funkcjonują punkty przedszkolne i oddziały przedszkolne oraz dyrektorów gimnazjów.

6. komisji - należy przez to rozumieć Komisję Rekrutacyjną.

§ 2. 1. Uchwała określa zasady rekrutacji do przedszkoli, punktów przedszkolnych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do I klasy szkoły podstawowej i I klasy gimnazjum.

2. Zasady rekrutacji do przedszkoli dotyczą dzieci 3 i 4-letnich nieobjętych dotychczas edukacją przedszkolną na terenie Gminy i Miasta Żuromin i nie dotyczy dzieci 5-letnich, które od września 2011 r. objęte są obowiązkiem odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego.

3. zasady rekrutacji do I klasy szkoły podstawowej obejmują uczniów 6 i 7 letnich.

4. zasady rekrutacji do I klasy gimnazjum obejmują uczniów po ukończeniu szkoły podstawowej.

§ 3. 1. Kartę zgłoszenia lub wniosek o przyjęcie do przedszkola, punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego, I klasy szkoły podstawowej i I klasy gimnazjum składa się odpowiednio do dyrektora.

2. Treść wniosku określa art.20t ustawy z dnia 6 grudnia 2013 roku o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz.U.2014.,poz.7 z późń. zm.)

3. Karta zgłoszenia lub wniosek o przyjęcie może być złożony do nie więcej niż trzech wybranych placówek.

4. Wzory kart i wniosków do odpowiedniego typu placówki posiadają przedszkola i szkoły .

§ 4. Nabór do przedszkola, punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego, I klasy szkoły podstawowej i I klasy gimnazjum prowadzony jest w terminach podanych przez placówkę lub szkołę do publicznej wiadomości.

§ 5. 1. Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora przedszkola, szkoły.

2. Do zadań komisji rekrutacyjnej należy:

1) Przeprowadzenie postępowania rekrutacyjnego i ustalenie wyników postępowania.

2) Podanie do publicznej wiadomości listy dzieci/uczniów/kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

3) Przeprowadzenie sprawdzianu uzdolnień kierunkowych, próby sprawności fizycznej sprawdzianu predyspozycji językowych.

4) Sporządzenie protokołu postępowania rekrutacyjnego.

§ 6. Zasady rekrutacji do przedszkoli, publicznych punktów przedszkolnych, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

MINISTERIALNE KRYTERIA REKRUTACJI

1. Do publicznego przedszkola, punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze gminy Żuromin. W przypadku większej liczby kandydatów zamieszkujących gminę Żuromin niż wolnych miejsc, w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:

1) wielodzietność rodziny kandydata*,

2) niepełnosprawność kandydata,

3) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata,

4) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata,

5) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata,

6) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie**,

7) objęcie kandydata pieczą zastępczą.

2. Za każde z wyżej wymienionych kryteriów można uzyskać po 10 punktów.

POTWIERDZANIE KRYTERIÓW MINISTERIALNYCH

1. Do wniosku dołącza się dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata kryteriów, odpowiednio:

1) oświadczenie o zamieszkiwaniu w Gminie i Mieście Żuromin (wzór oświadczenia nr 1),

2) oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata (wzór oświadczenia nr 2),

3) orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.),

4) prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz nie wychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem (wzór oświadczenia nr 3),

5) dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą z dnia 9czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

2. Kryteria 3-5 potwierdza się za pomocą dokumentów składanych w postaci ( do wyboru):

1) oryginału,

2) notarialnie poświadczonej kopii,

3) odpisu urzędowo poświadczonym zgodnie z art. 76 a § 1 KPA,

4) odpisu lub wyciągu z dokumentu,

5) kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez rodzica kandydata.

DODATKOWE KRYTERIA REKRUTACJI:

1. Jeżeli w pierwszym etapie rekrutacji dzieci otrzymają taką samą liczbę punktów, a przedszkole dysponuje wolnymi miejscami, w drugim etapie naboru będą brane pod uwagę dodatkowe kryteria:

1) liczba zadeklarowanych godzin w karcie zgłoszenia (za każdą zadeklarowaną godzinę 1 pkt),

2) dziecko obojga rodziców/prawnych opiekunów pracujących zawodowo, uczących się w trybie dziennym oraz dziecko wychowywane przez jednego pracującego /uczącego się w trybie dziennym rodzica/prawnego opiekuna - 10 pkt,

3) dziecko, którego rodzeństwo kontynuować będzie edukację przedszkolną w tym przedszkolu - 8 pkt,

4) dziecko z placówki opiekuńczo - wychowawczej - 5 pkt,

5) dziecko rodziców zamieszkujących na terenie Gminy i Miasto Żuromin i rozliczających podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Żurominie - 3 pkt,

6) dziecko urodzone w 2011r. lub 2012r.które nie było wcześniej objęte edukacją przedszkolną - 2 pkt.

2. Za wszystkie kryteria dodatkowe można uzyskać maksymalnie 29 punktów.

POTWIERDZENIE KRYTERIÓW DODATKOWYCH

1. Oświadczenie o zatrudnieniu lub studiowaniu w trybie dziennym (wzór oświadczenia nr 4),

2. Deklaracja kontynuacji edukacji przedszkolnej przez rodzeństwo kandydata, złożona w tym samym co kandydat przedszkolu, w terminie siedmiu dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego,

3. Oświadczenie, że dziecko przebywa w placówce opiekuńczo - wychowawczej (wzór oświadczenia nr 5),

4. Oświadczenie rodziców kandydata o rozliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Żurominie (wzór oświadczenia nr 6),

5. Oświadczenie rodziców, że dziecko nie uczęszczało w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny na które jest przeprowadzone postępowanie rekrutacyjne do żadnego przedszkola (wzór oświadczenia nr 7).

6. Wszystkie oświadczenia, składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: "Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia".

WERYFIKACJA OŚWIADCZEŃ:

1. Przewodniczący komisji rekrutacyjnej może:

1) żądać dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach, w terminie wyznaczonym przez przewodniczącego,

2) może zwrócić się do burmistrza/wójta właściwego ze względu na miejsce zamieszkania kandydata o potwierdzenie tych okoliczności,

3) w celu potwierdzenia okoliczności zawartych w oświadczeniach, burmistrz/wójt korzysta z informacji, które zna z urzędu, lub może wystąpić do instytucji publicznych o udzielenie informacji o okolicznościach zawartych w oświadczeniach, jeżeli instytucja ta posiada takie informacje,

4) oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka może być zweryfikowane w drodze wywiadu, o którym mowa w art. 23 ust. 4a ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych.

INFORMACJE DODATKOWE

1. Przy rekrutacji do przedszkola/ punktu przedszkolnego nie jest brana pod uwagę kolejność zgłoszeń,

2. Wypełnia się tylko jeden wniosek, w którym należy wpisać wszystkie wybrane przez siebie placówki w porządku od najbardziej do najmniej preferowanych,

3. W karcie zgłoszenia nie wpisuje się przedszkoli, punktów przedszkolnych i szkół podstawowych niepublicznych

4. wniosek w formie papierowej składa się wyłącznie w placówce pierwszego wyboru. Każdy z kandydatów może zostać przydzielony tylko do jednej placówki,

5. Wniosek można również otrzymać w wybranej placówce, wypełnić ręcznie i złożyć w placówce pierwszego wyboru.

6. W przypadku braku złożonych dokumentów i oświadczeń potwierdzających spełnienie kryteriów rekrutacji, dziecko nie zostanie zakwalifikowane do wybranej placówki.

§ 7. Zasady rekrutacji do I klasy szkoły podstawowej.

Obowiązek szkolny.

1. Obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z dniem 1 września roku kalendarzowego, w którym dziecko kończy 6 lat, oraz trwa do ukończenia gimnazjum, nie dłużej jednak niż do ukończenia 18 roku życia.

2. W roku szkolnym 2015/2016 obowiązkiem szkolnym objęte są dzieci urodzone w okresie od 1 lipca 2008 roku do 31 grudnia 2008 roku i urodzone w 2009 roku

Zasady rekrutacji.

1. Do klasy pierwszej przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły, które obejmują miejscowości określone w odpowiednich uchwałach Rady Miasta Żuromin w sprawie ustalenia sieci publicznych szkół podstawowych i gimnazjum oraz określenia ich obwodów.

2. Na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) dziecko zamieszkałe poza obwodem może zostać przyjęte do pierwszej klasy jedynie w przypadku, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

3. Decyzję o przyjęciu ucznia do szkoły podejmuje dyrektor szkoły.

4. W przypadku, gdy liczba wniosków rodziców (prawnych opiekunów) o przyjęcie do szkoły dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoły jest większa niż liczba wolnych miejsc, którymi dysponuje szkoła, dzieci przyjmuje się z uwzględnieniem kolejności następujących kryteriów:

1) w szkole obowiązek szkolny spełnia rodzeństwo dziecka-1 pkt,

2) miejsce pracy rodziców znajduje się w pobliżu szkoły- 1pkt,

3) w obwodzie szkoły zamieszkują krewni dziecka (babcia, dziadek) wspierający rodziców (opiekunów prawnych) w zapewnieniu mu należytej opieki- 1pkt,

4) dzieci niepełnosprawne lub mające niepełnosprawnego rodzica - 2pkt,

5) dzieci objętych pieczą zastępczą - 1pkt,

6) rodziców samotnie wychowujących dzieci - 2pkt.

5. W sprawie przydziału dzieci przyjętych do szkoły do określonych oddziałów klasowych, decyzję podejmuje dyrektor szkoły.

Dzieci nie będące obywatelami polskimi

Dzieci nie będące obywatelami polskimi przyjmowane są do szkoły na warunkach i w trybie dotyczącym obywateli polskich.

Odroczenia

1. W przypadkach uzasadnionych ważnymi przyczynami, rozpoczęcie spełniania przez dziecko obowiązku szkolnego może zostać odroczone.

2. Decyzję w sprawie odroczenia podejmuje dyrektor szkoły, wyłącznie dla dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły.

3. W celu podjęcia decyzji dyrektor szkoły zasięga opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Zapisy

1. Do dopełnienia czynności związanych ze zgłoszeniem dziecka do szkoły zobowiązani są jego rodzice lub prawni opiekunowie.

2. Zgłoszenie dziecka do pierwszej klasy szkoły podstawowej polega na:

1) wypełnieniu, podpisaniu i złożeniu wniosku w sekretariacie szkoły.

2) wniosek można odebrać w sekretariacie szkoły albo pobrać ze strony internetowej.

Przepisy końcowe

W przypadku braku wolnych miejsc do oddziału klasy pierwszej rodzice dziecka, które nie zostało przyjęte, zostają poinformowani niezwłocznie po zakończeniu rekrutacji. Lista dzieci przyjętych do klasy I zostanie wywieszona przy wejściu głównym szkoły.

§ 8. Zasady rekrutacji do I klasy gimnazjum.

1. Rekrutacją objęte są dzieci na wniosek rodziców/ opiekunów prawnych.

2. Postępowanie rekrutacyjne odbywa się w oparciu o kryteria ustalone z dyrektorami gimnazjów.

3. Terminy postępowania rekrutacyjnego określa Mazowiecki Kurator Oświaty.

4. Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora gimnazjum.

5. Do klasy I publicznego gimnazjum przyjmuje się z urzędu wszystkie dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły, na podstawie zgłoszenia rodziców/opiekunów prawnych dziecka. Zgłoszenie rodzice/opiekunowie prawni mogą wypełnić w formie elektronicznej na stronie internetowej danej szkoły a następnie podpisane składają w formie papierowej w szkole obwodowej. Osoby nie mające dostępu do internetu mogą wypełnić zgłoszenie odręcznie.

6. Dzieci zamieszkałe poza obwodem danej szkoły, w tym dzieci zamieszkałe poza gminą Żuromin, mogą zostać przyjęte do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dane gimnazjum nadal będzie dysponowało wolnymi miejscami.

7. Rodzice/opiekunowie prawni dziecka zamieszkałego poza obwodem wybranego gimnazjum mogą wypełnić wniosek w formie elektronicznej na stronie internetowej danej szkoły. Wniosek o przyjęcie do gimnazjum, osoby nie posiadające dostępu do Internetu wypełniają odręcznie.

8. Rodzice/opiekunowie prawni wskazują od 1 do 2 wybranych gimnazjów w preferowanej przez siebie kolejności. Gimnazjum wybrane na pozycji pierwszej nazywane jest szkołą pierwszego wyboru.

9. W przypadku gdy dziecko nie zostanie zakwalifikowane do przyjęcia do wybranego gimnazjum poza obwodem, zostanie zakwalifikowane do gimnazjum obwodowego.

10. Do wniosku należy dołączyć, we wskazanych terminach, wymagane dokumenty:

1) świadectwo ukończenia szkoły podstawowej,

2) zaświadczenie o uzyskaniu tytułu laureata lub finalisty ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych lub tytułu laureata konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, jeśli kandydat uzyskał tytuł laureata lub finalisty,

3) inne dokumenty wymagane przy rekrutacji, w tym do oddziałów sportowych,

11. Niezależnie od sposobu wypełnienia wniosku (odręcznie bądź w formie wydruku komputerowego) podpisany wniosek należy złożyć w formie papierowej w szkole pierwszego wyboru (wskazanej jako pierwsza).

12. Wnioski o przyjęcie do szkoły złożone w terminie rekrutacji są traktowane jednakowo, o przyjęciu nie decyduje kolejność zgłoszeń.

13. Dyrektor gimnazjum pierwszego wyboru odpowiedzialny jest za sprawdzenie i potwierdzenie zgodności informacji zawartych we wniosku z informacjami w systemie informatycznym oraz wydanie rodzicom potwierdzenia przyjęcia wniosku.

14. W postępowaniu rekrutacyjnym kandydatów zamieszkałych poza obwodem wybranego gimnazjum obowiązują następujące kryteria: punktacja ocen ze świadectwa ukończenia szkoły podstawowej z wybranych przedmiotów, określona poniżej.

Zasady punktacji ocen ze świadectwa ukończenia VI klasy szkoły podstawowej

1. Dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem wybranego gimnazjum obowiązują następujące zasady punktacji:

Punkty za oceny z pięciu przedmiotów ze świadectwa ukończenia VI klasy szkoły podstawowej (max 30 pkt.)

- język polski - ocena (maks.6 pkt.)

- matematyka - ocena (maks. 6 pkt.)

- historia i społeczeństwo - ocena (maks. 6pkt.)

- język obcy nowożytny - ocena (maks. 6pkt.)

- przyroda - ocena (maks. 6pkt.)

Punkty wynikające z oceny zachowania na świadectwie ukończenia VI klasy szkoły podstawowej (max 6 pkt.)

- Wzorowe (6 pkt.)

- Bardzo dobre (5 pkt.)

- Dobre (4 pkt.)

- Poprawne (3 pkt)

- Inne (0 -2 pkt)

Punkty za świadectwo z wyróżnieniem w klasie VI (8pkt.)

- Maksymalna liczba punktów - 44

- Minimalna liczba punktów - 12

2. W pierwszej kolejności do gimnazjum, przyjmowani są laureaci lub finaliści ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej oraz laureaci konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, przeprowadzonych zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 22 ust. 2 pkt. 8, jeżeli posiadają świadectwo ukończenia szkoły podstawowej a w przypadku kandydatów do oddziałów sportowych, jeżeli posiadają dodatkowo bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony orzeczeniem lekarskim o zdolności do uprawiania danego sportu wydanym przez lekarza specjalistę w dziedzinie medycyny sportowej lub innego uprawnionego lekarza, zgodnie z przepisami w sprawie trybu orzekania o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież do ukończenia 21 roku życia oraz przez zawodników pomiędzy 21 a 23 rokiem życia, pisemną zgodę rodziców na uczęszczanie kandydata do szkoły lub oddziału sportowego, a także uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej.

3. Komisja rekrutacyjna może wymagać dodatkowych dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów/ warunków.

4. W przypadku nie przedłożenia przez rodziców/opiekunów prawnych dokumentów określonych przez komisję rekrutacyjną, komisja rekrutacyjna może nie uwzględnić spełniania danego kryterium/warunku.

5. Na podstawie spełnianych przez kandydata kryteriów kwalifikacyjnych komisja rekrutacyjna ustala kolejność przyjęć.

6. Komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do danej szkoły.

7. Rodzice/opiekunowie prawni dziecka zakwalifikowanego do danego gimnazjum składają pisemne potwierdzenie woli zapisania dziecka w gimnazjum do którego dziecko zostało zakwalifikowane we wskazanym terminie.

8. Niedostarczenie pisemnego potwierdzenia woli zapisania dziecka do gimnazjum, do którego dziecko zostało zakwalifikowane do przyjęcia, w ww. terminie oznacza rezygnację rodziców/opiekunów prawnych kandydata z zapewnionego miejsca w danej szkole i będzie skutkować, jego skreśleniem z listy kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej w danej szkole.

9. Komisja rekrutacyjna przyjmuje dziecko do szkoły, jeżeli zostało zakwalifikowane do przyjęcia do danej szkoły i rodzice/opiekunowie prawni dziecka potwierdzili wolę zapisania dziecka do danej szkoły we wskazanym terminie oraz dostarczyli w odpowiednim terminie inne wymagane dokumenty.

10. Postępowanie rekrutacyjne dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego do oddziałów ogólnodostępnych prowadzi komisja rekrutacyjna na zasadach określonych powyżej.

11. W przypadku wyboru oddziału sportowego, rodzic zapewnia dziecku możliwość udziału w próbie sprawności fizycznej, w terminie ustalonym przez dyrektora szkoły. W postępowaniu rekrutacyjnym uwzględnia się opinię trenera lub instruktora prowadzącego zajęcia sportowe, a także treść orzeczenia lekarskiego o zdolności do uprawiania danego sportu wydane przez lekarza specjalistę w dziedzinie medycyny sportowej lub innego uprawnionego lekarza, zgodnie z przepisami w sprawie trybu orzekania o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież do ukończenia 21 roku życia, potwierdzające dobry stan zdrowia kandydata.

§ 9. TRYB ODWOŁAWCZY

1. Rodzice/opiekunowie prawni dziecka/ucznia/kandydata, które nie zostało przyjęte do przedszkola, punktu przedszkolnego lub szkoły mogą:

1) W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy dzieci/uczniów/ kandydatów przyjętych i nieprzyjętych wnioskować do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia do danej szkoły,

2) Uzasadnienie sporządza się w terminie 5 dni od dnia wystąpienia przez rodzica z wnioskiem o uzasadnienie odmowy. Uzasadnienie zawiera przyczyny odmowy przyjęcia, w tym najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia, oraz liczbę punktów, którą kandydat uzyskał w postępowaniu rekrutacyjnym.

3) W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

2. Dyrektor danej placówki rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania.

3. Na rozstrzygnięcie dyrektora przedszkola/szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.

§ 10. 1. Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego przedszkole, punkt przedszkolny, szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami, dyrektor przeprowadza postępowanie uzupełniające, które powinno zakończyć się do końca sierpnia roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, na który jest przeprowadzane postępowanie rekrutacyjne.

2. Do postępowania uzupełniającego przepisy niniejszej uchwały stosuje się odpowiednio.

3. Dane osobowe kandydatów nieprzyjętych zgromadzone w celach postępowania rekrutacyjnego są przechowywane w przedszkolu, publicznej innej formie wychowania przedszkolnego, oddziale przedszkolnym, szkole lub gimnazjum przez okres roku, chyba że na rozstrzygnięcie dyrektora została wniesiona skarga do sądu administracyjnego i postępowanie nie zostało zakończone prawomocnym wyrokiem.

§ 11. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego.

Przewodnicząca Rady Miejskiej


lic. Barbara Michalska


Załącznik do Uchwały Nr 34/VI/15
Rady Miejskiej w Żurominie
z dnia 12 marca 2015 r.
Zalacznik1.pdf

OŚWIADCZENIA

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00