Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego rok 2015 poz. 2932

Uchwała nr III/24/2015 Rady Gminy Korczew

z dnia 11 lutego 2015r.

w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie gminy Korczew

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 oraz art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r. poz. 594 z późn. zm) i art. 7 ust. 3a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j.: Dz. U. z 2013 r. poz. 1399) oraz § 1 rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 14 marca 2012 r. w sprawie szczegółowego sposobu określania wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych (Dz. U. z 2012 r. poz. 299) Rada Gminy Korczew uchwala co następuje:

§ 1. Określa się wymagania, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie gminy Korczew, zgodnie z załącznikiem do uchwały.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Korczew.

§ 3. Traci moc uchwała Nr XLVII/220/2010 Rady Gminy Korczew z dnia 29 września 2010 r. w sprawie określenia wymagań jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego

Przewodnicząca Rady Gminy


Barbara Roszuk


Załącznik do Uchwały Nr III/24/2015
Rady Gminy Korczew
z dnia 11 lutego 2015 r.

Wymagania jakie powinni spełniać przedsiębiorcy ubiegający się o uzyskanie zezwolenia w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie gminy Korczew.

§ 1. Przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych powinien spełniać następujące wymagania:

1. Posiadać aktualny wpis do ewidencji działalności gospodarczej lub do rejestru w Krajowym Rejestrze Sądowym.

2. Posiadać pojazdy asenizacyjne do opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych, które:

1) spełniają wymagania techniczne określone w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.),

2) spełniają wymogi rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 listopada 2002r. w sprawie wymagań dla pojazdów asenizacyjnych (Dz. U. z 2002 r. Nr 193, poz. 1617),

3) są oznakowane w sposób trwały i widoczny umożliwiający identyfikację
podmiotu świadczącego usługi (nazwa przedsiębiorcy, adres, telefon kontaktowy).

3. Posiadać bazę transportową oraz tytuł prawny do nieruchomości, na której zlokalizowana jest baza. Baza transportowa powinna:

1) stanowić teren ogrodzony, utwardzony, o szczelnej nawierzchni z odprowadzeniem wód deszczowych zgodnie z obowiązującymi przepisami, o wielkości dostosowanej do ilości pojazdów asenizacyjnych, którymi będzie prowadzona działalność.

2) posiadać zaplecze techniczne zapewniające utrzymanie pojazdów asenizacyjnych
w odpowiednim stanie technicznym i sanitarnym tj.:

a) miejsce postojowe z punktem napraw dla pojazdów asenizacyjnych,

b) miejsce do mycia i dezynfekcji pojazdów asenizacyjnych.

4. Liczba i stan techniczny posiadanych przez przedsiębiorcę pojazdów musi zapewnić ciągłość i nieprzerwalność usług opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.

5. Nieczystości ciekłe w tym osady ściekowe z przydomowych oczyszczalni ścieków przekazywać wyłącznie do stacji zlewnych przy oczyszczalniach ścieków.

6. Udokumentować gotowość odbioru przez stację zlewną nieczystości ciekłych w tym osadów

ściekowych z przydomowych oczyszczalni ścieków na oczyszczalnię ścieków.

7. Posiadać odpowiednio przeszkoloną kadrę, w liczbie gwarantującej stałe świadczenie usług

w ramach zawartych umów z właścicielami nieruchomości.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00