Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Urzędowy Ministra Spraw Zagranicznych rok 2015 poz. 43
Wersja archiwalna od 2015-10-30 do 2019-02-15
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Urzędowy Ministra Spraw Zagranicznych rok 2015 poz. 43
Wersja archiwalna od 2015-10-30 do 2019-02-15
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

ZARZĄDZENIE NR 39
MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH1)

z dnia 29 października 2015 r.

w sprawie ustanowienia specjalnych wysłanników Ministra Spraw Zagranicznych do spraw kampanii na rzecz promocji kandydatury Rzeczypospolitej Polskiej na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych

Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2012 r. poz. 392 oraz z 2015 r. poz. 1064) i § 17 ust. 1 pkt 2 regulaminu organizacyjnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, stanowiącego załącznik do zarządzenia nr 31 Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 30 września 2015 r. w sprawie nadania regulaminu organizacyjnego Ministerstwu Spraw Zagranicznych (Dz. Urz. Min. Spraw Zagr. poz. 33) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.Ustanawia się specjalnych wysłanników Ministra Spraw Zagranicznych do spraw kampanii na rzecz promocji kandydatury Rzeczypospolitej Polskiej na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych, zwanych dalej „Wysłannikami”.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.1. Funkcję Wysłannika powierza się odpowiednio:

1) Ambasadorowi Nadzwyczajnemu i Pełnomocnemu Rzeczypospolitej Polskiej w Związku Australijskim, w odniesieniu do państw:

a) Republiki Fidżi,

b) Republiki Nauru,

c) Sfederowanych Stanów Mikronezji,

d) Republiki Palau,

e) Republiki Vanuatu,

f) Republiki Wysp Marshalla,

g) Wysp Salomona.

2) Ambasadorowi Nadzwyczajnemu i Pełnomocnemu Rzeczypospolitej Polskiej w Nowej Zelandii, w odniesieniu do państw:

a) Republiki Kiribati,

b) Niezależnego Państwa Samoa,

c) Królestwa Tonga,

d) Tuvalu.

2. Podział określony w ust. 1 w pkt 1 i 2 nie wpływa na zakres akredytacji ustalonej odpowiednio dla Ambasadorów Rzeczypospolitej Polskiej określonych w ust. 1.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.Do zadań Wysłanników należy w szczególności:

1) prowadzenie działań mających na celu promocję kandydatury Rzeczypospolitej Polskiej na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych na kadencję od 2018 roku do 2019 roku, w tym zabieganie o uzyskanie pisemnego poparcia dla polskiej kandydatury w państwach określonych odpowiednio w § 2;

2) udział w formułowaniu priorytetów kampanii na rzecz kandydatury Rzeczypospolitej Polskiej do Rady Bezpieczeństwa – w odniesieniu do państw określonych odpowiednio w § 2.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.1. Obsługę merytoryczną, organizacyjno-techniczną i kancelaryjną Wysłanników zapewniają odpowiednio:

1) komórka właściwa w sprawach Narodów Zjednoczonych i Praw Człowieka oraz komórka właściwa w sprawach Azji i Pacyfiku w Ministerstwie Spraw Zagranicznych;

2) Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Związku Australijskim z siedzibą w Canberze – w odniesieniu do Wysłannika określonego w § 2 pkt 1;

3) Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Nowej Zelandii z siedzibą w Wellingtonie – w odniesieniu do Wysłannika określonego w § 2 pkt 2.

2. Wydatki związane z działalnością Wysłanników, w tym również koszty podróży służbowych, pokrywane są odpowiednio ze środków budżetowych:

1) przedstawicielstw dyplomatycznych określonych w ust. 1;

2) ze środków przydzielonych do dyspozycji dyrektora komórki właściwej w sprawach Narodów Zjednoczonych i Praw Człowieka w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, przeznaczonych na finansowanie kampanii promującej kandydaturę Rzeczypospolitej Polskiej do Rady Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych.

3. Odbycie podróży służbowej przez Wysłannika wymaga każdorazowo akceptacji dyrektora komórki właściwej w sprawach Narodów Zjednoczonych i Praw Człowieka oraz dyrektora komórki właściwej w sprawach Azji i Pacyfiku w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.1. Każdy z Wysłanników sporządza dla Ministra Spraw Zagranicznych sprawozdanie ze swojej działalności.

2. Sprawozdania, o którym mowa w ust. 1, Wysłannicy przekazują za pośrednictwem dyrektora komórki właściwej w sprawach Narodów Zjednoczonych i Praw Człowieka – w terminach do 30 czerwca i 31 grudnia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.Ambasadorowie Rzeczypospolitej Polskiej, wskazani w § 2, kończą sprawowanie funkcji Wysłannika z dniem odwołania z funkcji Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.Zarządzenie wchodzi w życie w dniu następującym po dniu ogłoszenia.

Minister Spraw Zagranicznych: Grzegorz Schetyna

1) Minister Spraw Zagranicznych kieruje działem administracji rządowej – sprawy zagraniczne na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 września 2014 roku w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Zagranicznych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1266).

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00