Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Urzędowy Ministra Spraw Zagranicznych rok 2010 nr 4 poz. 59
Wersja aktualna od 2011-09-06
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Urzędowy Ministra Spraw Zagranicznych rok 2010 nr 4 poz. 59
Wersja aktualna od 2011-09-06
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ZARZĄDZENIE Nr 19
DYREKTORA GENERALNEGO SŁUŻBY ZAGRANICZNEJ

z dnia 30 lipca 2010 r.

w sprawie zasad dokonywania ocen pracowniczych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz w placówkach zagranicznych

(ostatnia zmiana: DUMSZ. z 2011 r., Nr 9, poz. 73)  

Na podstawie art. 25 ust. 4 pkt 2 i ust. 10 w związku z art. 38 ust. 4 oraz art. 81 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (Dz. U. Nr 227, poz. 1505, z 2009 r. Nr 157, poz. 1241 i Nr 219, poz. 1706), zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Rozdział 1

Przepisy ogólne

§ 1

1. Celem zarządzenia jest usystematyzowanie w jednym akcie i określenie szczegółowych zasad przeprowadzania ocen pracowniczych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz w placówkach zagranicznych.

2. Ilekroć w zarządzeniu jest mowa o:

1) Ministerstwie – należy przez to rozumieć Ministerstwo Spraw Zagranicznych;

2) komórce właściwej w sprawach osobowych – należy przez to rozumieć komórkę organizacyjną Ministerstwa właściwą w sprawach osobowych;

3) ocenie pracowniczej – należy przez to rozumieć pierwszą ocenę w służbie cywilnej oraz ocenę okresową członków korpusu służby cywilnej;

4) ocenianym – należy przez to rozumieć osobę podlegającą odpowiednio pierwszej ocenie w służbie cywilnej lub ocenie okresowej członka korpusu służby cywilnej;

5) oceniającym – należy przez to rozumieć bezpośredniego przełożonego ocenianego;

6) placówce – należy przez to rozumieć placówkę zagraniczną;

7) rozporządzeniu w sprawie oceny okresowej – należy przez to rozumieć rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 8 maja 2009 r. w sprawie warunków i sposobu przeprowadzania ocen okresowych członków korpusu służby cywilnej (Dz. U. Nr 74, poz. 633);

8) rozporządzeniu w sprawie pierwszej oceny – należy przez to rozumieć rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 czerwca 2009 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu dokonywania pierwszej oceny w służbie cywilnej (Dz. U. Nr 94, poz. 772);

9) ustawie – należy przez to rozumieć ustawę z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (Dz. U. Nr 227, poz. 1505, z późn. zm.).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2

1. Komórką organizacyjną Ministerstwa odpowiedzialną za koordynowanie i monitorowanie dokonywania ocen pracowniczych, w Ministerstwie oraz w placówkach jest komórka organizacyjna właściwa w sprawach osobowych.

2. Kierujący komórką organizacyjną lub placówką, nadzoruje przebieg ocen pracowniczych w podległej mu komórce organizacyjnej lub placówce.

3. Kierujący komórką organizacyjną lub placówką wyznacza osobę spośród podległych mu pracowników, która będzie odpowiedzialna za koordynację dokonywania ocen pracowniczych w komórce organizacyjnej lub placówce.

4. Dokonywanie ocen pracowniczych członków korpusu służby cywilnej w Ministerstwie oraz w placówkach wspierane jest programem komputerowym.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Rozdział 2

Pierwsza ocena w służbie cywilnej

§ 3

1. Pierwszej ocenie w służbie cywilnej podlega:

1) pracownik zatrudniony w służbie cywilnej na podstawie umowy o pracę na czas określony 12 miesięcy, z zastrzeżeniem ust. 2;

2) pracownik zatrudniony w służbie cywilnej w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej, o ile jego umowa o pracę będzie trwała przynajmniej 12 miesięcy oraz wyrazi on zgodę na poddanie się procedurze pierwszej oceny;

3) osoba, która w dniu wejścia w życie ustawy o służbie cywilnej była zatrudniona na czas określony, o ile wyrazi zgodę na poddanie się procedurze pierwszej oceny w trybie art. 192 ust. 2 ustawy.

2. Pierwszej ocenie nie podlega absolwent Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, który złożył wniosek o mianowanie w służbie cywilnej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4

1. Pierwszej oceny dokonuje bezpośredni przełożony ocenianego w porozumieniu z kierującym komórką organizacyjną lub placówką, w której oceniany jest zatrudniony.

2. Za bezpośredniego przełożonego, o którym mowa w ust. 1, uważa się osobę wskazaną, jako bezpośredni przełożony w opisie stanowiska pracy ocenianego, z zastrzeżeniem ust. 3.

3. Pierwszej oceny na stanowiskach do spraw obsługi sekretariatu oraz do spraw obsługi kancelarii dokonuje kierujący komórką organizacyjną, w której oceniany świadczy pracę w porozumieniu z kierującym komórką organizacyjną, w której jest zatrudniony.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5

1. Pierwszej oceny dokonuje się nie wcześniej niż po upływie 8 miesięcy od nawiązania stosunku pracy i nie później niż miesiąc przed upływem okresu, na który zawarta została umowa o pracę ocenianego.

2. Pierwszej oceny dokonuje się na arkuszu pierwszej oceny, którego wzór został określony w załączniku nr 3 do rozporządzenia w sprawie pierwszej oceny.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6

1. Komórka właściwa w sprawach osobowych za pośrednictwem poczty elektronicznej lub programu komputerowego wspierającego sporządzanie ocen, przekazuje kierującym komórkami organizacyjnymi i placówkami informację o osobach podlegających pierwszej ocenie w podległych im komórkach organizacyjnych lub placówkach.

2. W informacji, o której mowa w ust. 1, komórka właściwa w sprawach osobowych określa termin, w jakim należy dokonać pierwszej oceny.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7

1. Oceniający w terminie 21 dni od nawiązania z ocenianym stosunku pracy, z zastrzeżeniem ust. 2, przeprowadza z nim rozmowę, podczas której:

1) zapoznaje ocenianego ze sposobem dokonywania pierwszej oceny, w szczególności z elementami oceny jego postawy, zaangażowania i relacji ze współpracownikami;

2) wyznacza termin na złożenie przez ocenianego sprawozdania dotyczącego zadań realizowanych przez ocenianego, zwanego dalej „sprawozdaniem”.

2. Wyjątki od zasady określonej w ust. 1 pkt 2 zostały określone w § 9 ust. 1 i 2 rozporządzenia w sprawie pierwszej oceny.

3. Po dokonaniu czynności, o których mowa w ust. 1, oceniający niezwłocznie przekazuje oryginał części I arkusza pierwszej oceny do komórki właściwej w sprawach osobowych celem włączenia do akt osobowych ocenianego, a kopię części I arkusza pierwszej oceny oceniający przekazuje ocenianemu.

4. W przypadku ocenianych zatrudnionych w placówce, przed dokonaniem czynności, o których mowa w ust. 3, oceniający przesyła scan dokumentów do komórki właściwej w sprawach osobowych.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8

1. W przypadku zaistnienia okoliczności, o których mowa w § 2 ust. 5–6 rozporządzenia w sprawie pierwszej oceny, oceniający niezwłocznie zawiadamia pisemnie ocenianego o wyznaczeniu nowego terminu na złożenie sprawozdania.

2. Oceniający niezwłocznie przekazuje do komórki właściwej w sprawach osobowych kopię pisma, o którym mowa w ust. 1.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9

Treść sprawozdania oraz okres, za jaki powinno zostać sporządzone sprawozdanie określone zostały w § 2 ust. 1–2 rozporządzenia w sprawie pierwszej oceny.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 10

1. Dokonanie pierwszej oceny polega na:

1) przeprowadzeniu z ocenianym rozmowy, podczas której oceniający omawia:

a) postawę ocenianego, jego zaangażowanie i relacje ze współpracownikami,

b) postępy w pracy i terminowość wykonywania zadań,

c) wynik egzaminu ze służby przygotowawczej, jeżeli oceniany był obowiązany do przystąpienia do tego egzaminu,

d) sprawozdanie złożone przez ocenianego,

e) kierunki dalszego rozwoju zawodowego i potrzeby szkoleniowe ocenianego;

2) przyznaniu ocen cząstkowych za postawę ocenianego, jego zaangażowanie i relacje ze współpracownikami, z uwzględnieniem elementów oceny oraz przykładów zachowań skutecznych i nieskutecznych, które są określone w załączniku nr 2 do rozporządzenia w sprawie pierwszej oceny;

3) ustaleniu oceny łącznej za postawę ocenianego, jego zaangażowanie i relacje ze współpracownikami;

4) przyznaniu oceny za postępy w pracy i terminowość wykonywania zadań – odpowiednio do poziomu realizacji zadań wynikających w szczególności z opisu stanowiska pracy zajmowanego przez ocenianego;

5) przyznaniu pozytywnej lub negatywnej oceny.

2. Rozmowę, o której mowa w ust. 1 pkt 1, oceniający przeprowadza niezwłocznie po upływie terminu wyznaczonego na złożenie sprawozdania. W rozmowie może uczestniczyć kierujący komórką organizacyjną lub placówką, w której oceniany jest zatrudniony.

3. Oceny, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 4, przyznaje się według skali punktowej określonej w § 5 rozporządzenia w sprawie pierwszej oceny.

4. W przypadku przyznania pozytywnej oceny oceniający po uzyskaniu opinii kierującego komórką organizacyjną lub placówką sporządza w arkuszu pierwszej oceny wnioski dotyczące rozwoju zawodowego ocenianego z punktu widzenia zajmowanego stanowiska oraz stanowisk, na które może awansować, w tym:

1) wskazuje zakres wiedzy i umiejętności, które wymagają wzmocnienia;

2) proponuje kierunki i formy rozwoju zawodowego np. szkolenia.

5. Oceniający niezwłocznie umożliwia ocenianemu zapoznanie się z pierwszą oceną sporządzoną na piśmie.

6. [1] Niezwłocznie po dokonaniu czynności, o której mowa w ust. 5, oceniający przekazuje oryginał części II i III arkusza pierwszej oceny do komórki właściwej w sprawach osobowych wraz ze sprawozdaniem i z oryginałami pism dotyczącymi zmienianych terminów na złożenie sprawozdania, a kopię części II i III arkusza pierwszej oceny doręcza ocenianemu. Przepisy § 7 ust. 4 stosuje się odpowiednio.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 11

1. Warunkiem przyznania pozytywnej pierwszej oceny jest:

1) zaliczenie egzaminu ze służby przygotowawczej;

2) złożenie sprawozdania w wyznaczonym terminie;

3) uzyskanie nie więcej niż jednej oceny cząstkowej w wysokości 2 punktów;

4) nieuzyskanie oceny cząstkowej w wysokości 1 punktu;

5) uzyskanie oceny łącznej za postawę ocenianego, jego zaangażowanie i relacje ze współpracownikami oraz oceny za postępy w pracy i terminowość wykonywania zadań w wysokości nie niższej niż 3 punkty.

2. Wyjątki od zasady określonej w ust. 1 pkt 1 określone zostały w rozporządzeniu w sprawie pierwszej oceny.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 12

1. W przypadku przyznania oceny pozytywnej kierujący komórką organizacyjną lub placówką, w której zatrudniony jest oceniany, wnioskuje do Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej o zawarcie umowy o pracę na czas nieokreślony.

2. W przypadku przyznania oceny negatywnej kierujący komórką organizacyjną lub placówką, w której zatrudniony jest oceniany, wnioskuje do Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej o niezawieranie umowy o pracę na czas nieokreślony albo o rozwiązanie obecnej umowy o pracę na czas określony.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Rozdział 3

Ocena okresowa członków korpusu służby cywilnej

§ 13

1. Ocenie okresowej członków korpusu służby cywilnej, zwanej dalej „oceną okresową” podlega urzędnik służby cywilnej oraz pracownik służby cywilnej zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony.

2. Ocena okresowa, dotyczy wykonywania przez ocenianego obowiązków służbowych wynikających z opisu jego stanowiska pracy.

3. W przypadku osób skierowanych do wykonywania zadań w innej komórce organizacyjnej niż komórka organizacyjna, w której są zatrudnione, ocena okresowa dotyczy wykonywania przez ocenianego pracy określonej w zakresie obowiązków wyznaczonych przez kierującego komórką organizacyjną, w której oceniany świadczy pracę.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 14

[2] 1. Oceny okresowej dokonuje bezpośredni przełożony ocenianego, z zastrzeżeniem ust. 3.

2. Za bezpośredniego przełożonego, o którym mowa w ust. 1, uważa się osobę wskazaną, jako bezpośredni przełożony w opisie stanowiska pracy ocenianego.

3. Oceny okresowej:

1) kierującego komórką organizacyjną dokonuje Dyrektor Generalny Służby Zagranicznej, po zasięgnięciu opinii właściwego członka Kierownictwa MSZ;

2) kierującego komórką wewnętrzną audytu wewnętrznego, dyrektora politycznego, rzecznika prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz pełnomocników Ministra Spraw Zagranicznych dokonuje Minister Spraw Zagranicznych; w przypadku pełnomocników zatrudnionych na stanowiskach kierującego komórką organizacyjną – Dyrektor Generalny Służby Zagranicznej po zasięgnięciu opinii Ministra Spraw Zagranicznych;

3) kierowników placówek – dokonuje właściwy merytorycznie członek Kierownictwa MSZ w porozumieniu z Dyrektorem Generalnym Służby Zagranicznej, po zasięgnięciu opinii dyrektora komórki organizacyjnej nadzorującej placówkę;

4) osób skierowanych do wykonywania zadań w innej komórce organizacyjnej niż komórka, w której są zatrudnione – dokonuje kierujący komórką organizacyjną, w której świadczą pracę w porozumieniu z dyrektorem komórki, w której są zatrudnione.

4. Obsługę członków Kierownictwa MSZ w zakresie sporządzania ocen okresowych realizuje komórka właściwa do spraw osobowych.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 15

1. Ocenę okresową sporządza się na piśmie, co 24 miesiące.

2. Wyjątki od zasady określonej w ust. 1 zostały określone w art. 81 ust. 6–9 ustawy.

3. Zmiana stanowiska pracy związana z wyjazdem na placówkę oraz z zakończeniem pracy w placówce jest istotną zmianą zakresu obowiązków w rozumieniu art. 81 ust. 6 ustawy.

4. Ocenę okresową sporządza się na arkuszu oceny, zwanym dalej „arkuszem oceny okresowej”, odpowiednim dla stanowiska pracy zajmowanego przez ocenianego tj.:

1) dla ocenianego zatrudnionego na stanowisku pracy niebędącym wyższym stanowiskiem w służbie cywilnej ocenę okresową sporządza się na arkuszu, którego wzór został określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia w sprawie oceny okresowej;

2) dla ocenianego zatrudnionego na wyższym stanowisku w służbie cywilnej ocenę okresową sporządza się na arkuszu, którego wzór został określony w załączniku nr 4 do rozporządzenia w sprawie oceny okresowej.

5. Ocenę okresową sporządza się na podstawie:

1) kryteriów obowiązkowych;

2) kryteriów wybranych przez oceniającego.

6. Wykazy kryteriów obowiązkowych i kryteriów, które mogą być wybrane do oceny zostały określone w załącznikach nr 1 i 3 do rozporządzenia w sprawie oceny okresowej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 16

1. Komórka właściwa w sprawach osobowych, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub programu komputerowego wspierającego sporządzanie ocen, przekazuje kierującym komórką organizacyjną i placówką informację o osobach podlegających po raz pierwszy ocenie okresowej oraz osobach skierowanych do wykonywania zadań w danej komórce organizacyjnej.

2. W informacji, o której mowa w ust. 1, komórka właściwa w sprawach osobowych określa termin, w jakim należy wyznaczyć kryteria i termin oceny okresowej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 17

1. Kryteria oceny okresowej, o których mowa w § 15 ust. 5 pkt 2, wybiera oceniający po uprzednim omówieniu z ocenianym głównych obowiązków wynikających z opisu stanowiska pracy zajmowanego przez ocenianego, oczekiwań, co do sposobu spełniania kryteriów oceny, a także celów do osiągnięcia w okresie, w którym oceniany podlega ocenie, oraz sposobu realizacji tych celów.

2. Dla osób skierowanych do wykonywania zadań w innej komórce organizacyjnej niż komórka, w której są zatrudnione kryteria wybiera oceniający wraz z kierującym komórką organizacyjną, w której są zatrudnione.

3. Wybrane kryteria oceny oceniający wpisuje do odpowiedniego arkusza oceny okresowej.

4. [3] Niezwłocznie po dokonaniu czynności, o których mowa w ust. 3, oceniający przekazuje oryginał arkusza oceny okresowej do komórki właściwej w sprawach osobowych celem włączenia do akt osobowych ocenianego, a kopię części I–III arkusza oceny okresowej oceniający przekazuje ocenianemu. Przepisy § 7 ust. 4 stosuje się odpowiednio.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 18

1. Przed dokonaniem oceny okresowej na piśmie oceniający przeprowadza z ocenianym rozmowę, podczas której omawia z nim:

1) główne obowiązki wykonywane przez ocenianego w okresie, w którym podlegał ocenie oraz sposób ich realizacji, z uwzględnieniem spełniania przez ocenianego ustalonych kryteriów oceny;

2) trudności napotykane przez ocenianego w trakcie realizacji zadań;

3) kierunki dalszego rozwoju zawodowego i potrzeby szkoleniowe ocenianego.

2. Dokonanie oceny okresowej na piśmie według skali ocen określonej w rozporządzeniu w sprawie oceny okresowej polega na:

1) przyznaniu ocen cząstkowych odpowiednio do poziomu spełniania przez ocenianego każdego z kryteriów obowiązkowych i kryteriów wybranych przez oceniającego;

2) sporządzeniu uzasadnienia ocen cząstkowych w przypadku przyznania ocenianemu oceny „znacznie poniżej oczekiwań”, „poniżej oczekiwań” lub „znacznie powyżej oczekiwań”;

3) wyliczeniu średniej arytmetycznej z ocen cząstkowych;

4) przyznaniu oceny pozytywnej lub negatywnej;

5) wpisaniu do arkusza wniosków dotyczących indywidualnego programu rozwoju zawodowego ocenianego.

3. Dokonując oceny na piśmie oceniający bierze pod uwagę wnioski z rozmowy, o której mowa w ust. 1.

4. Oceniający niezwłocznie umożliwia ocenianemu zapoznanie się z oceną dokonaną na piśmie.

5. [4] Niezwłocznie po dokonaniu czynności, o której mowa w ust. 4, oceniający przekazuje oryginał arkusza oceny okresowej do komórki właściwej w sprawach osobowych, a kopię arkusza oceny okresowej doręcza ocenianemu. Przepis § 7 ust. 4 stosuje się odpowiednio.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 19

[5] 1. W przypadku zmiany terminu oceny, o którym w § 15 ust. 1 i 2, oceniający niezwłocznie zawiadamia ocenianego o nowym terminie sporządzenia oceny w formie pisma, którego wzór został określony w załączniku nr 1 do zarządzenia.

2. Oceniający przekazuje do komórki właściwej w sprawach osobowych kopię pisma z informacją o nowym terminie oceny, o którym mowa w ust. 1, w celu dołączenia do arkusza oceny okresowej znajdującego się w aktach osobowych. Przepis § 7 ust. 4 stosuje się odpowiednio.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 20

1. W przypadku przyznania ocenianemu, będącemu urzędnikiem służby cywilnej, oceny pozytywnej, oceniający może zamieścić w wyznaczonym miejscu arkusza umotywowany wniosek o przyznanie mu kolejnego stopnia służbowego.

2. W przypadku zamieszczenia w arkuszu oceny okresowej umotywowanego wniosku, o którym mowa w ust. 1, komórka właściwa w sprawach osobowych opiniuje wniosek pod względem formalnym i przekazuje go do decyzji Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej.

3. Oceniany będący urzędnikiem służby cywilnej, który od otrzymania ostatniego stopnia służbowego uzyskał dwie kolejne następujące po sobie pozytywne oceny na jednym z dwóch najwyższych poziomów przewidzianych w skali ocen, otrzymuje kolejny stopień służbowy w terminie 30 dni od dnia zapoznania ocenianego urzędnika z oceną.

4. O decyzji Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej, o której mowa w ust. 2, komórka właściwa w sprawach osobowych za pośrednictwem poczty elektronicznej niezwłocznie informuje osobę ocenianą i oceniającego.

5. Pismo informujące o przyznaniu kolejnego stopnia służbowego urzędnikowi służby cywilnej, komórka właściwa w sprawach osobowych przesyła urzędnikowi służby cywilnej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 21

W razie uzyskania negatywnej oceny członek korpusu służby cywilnej podlega ponownej ocenie po upływie 6 miesięcy od dnia zapoznania się z oceną.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 22

1. Ocenianemu przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu od oceny do Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej w terminie 7 dni od dnia zapoznania się z oceną.

2. Sprzeciw należy kierować za pośrednictwem dyrektora komórki właściwej w sprawach osobowych do Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej, do wiadomości oceniającego.

3. Sprzeciw rozpatruje się w terminie 14 dni od dnia wniesienia.

4. [6] Oceniający zobowiązany jest w terminie 5 dni od dnia wpływu sprzeciwu do komórki właściwej w sprawach osobowych, przekazać swoje stanowisko do złożonego sprzeciwu. Informację o złożeniu sprzeciwu od oceny okresowej, którą przesyła do oceniającego komórka właściwa w sprawach osobowych, sporządza się według wzoru określonego w załączniku nr 2 do zarządzenia.

5. [7] Wniesiony przez ocenianego sprzeciw rozpatruje Dyrektor Generalny Służby Zagranicznej biorąc pod uwagę opinię oceniającego, a także opinię komórki właściwej w sprawach w sprawach osobowych. Opinię komórki właściwej w sprawach osobowych dotyczącą sprzeciwu od oceny okresowej członka korpusu służby cywilnej sporządza się według wzoru określonego w załączniku nr 3 do zarządzenia.

6. W razie uwzględnienia sprzeciwu Dyrektor Generalny Służby Zagranicznej poleca oceniającemu dokonanie zmiany oceny albo jej ponowne dokonanie. Od oceny dokonanej po raz drugi przysługuje sprzeciw na zasadach określonych w ust. 1–5.

7. W razie nieuwzględnienia sprzeciwu albo nierozpatrzenia sprzeciwu w terminie, o którym mowa w ust. 3, oceniany może odwołać się do sądu pracy w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji albo od dnia upływu terminu przewidzianego na rozpatrzenie sprzeciwu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Rozdział 4

Przepisy końcowe

§ 23

W sprawach nieuregulowanych zarządzeniem mają zastosowanie przepisy art. 81–83 ustawy, rozporządzenia w sprawie pierwszej oceny oraz rozporządzenia w sprawie oceny okresowej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 24

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Załączniki do zarządzenia Nr 19 Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej
z dnia 30 lipca 2010 r. (poz. 59)

Załącznik nr 1

Opinia dotycząca wykonywania pracy członka korpusu służby cywilnej zajmującego wyższe stanowisko w służbie cywilnej

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik nr 2

Wniosek o zmianę terminu oceny okresowej członka korpusu służby cywilnej

infoRgrafika

infoRgrafika

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Załącznik nr 3

Powiadomienie o nowym terminie oceny okresowej [8]

infoRgrafika

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Załącznik nr 4

Informacja o złożeniu sprzeciwu od oceny okresowej [9]

infoRgrafika

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Załącznik nr 5

Opinia komórki właściwej w sprawach osobowych dotyczący sprzeciwu od oceny okresowej członka korpusu służby cywilnej [10]

infoRgrafika

infoRgrafika

[1] § 10 ust. 6 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 zarządzenia nr 20 Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej z dnia 6 września 2011 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie zasad dokonywania ocen pracowniczych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz w placówkach zagranicznych (Dz.U.MSZ. Nr 9, poz. 73). Zmiana weszła w życie 6 września 2011 r.

[2] § 14 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 zarządzenia nr 20 Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej z dnia 6 września 2011 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie zasad dokonywania ocen pracowniczych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz w placówkach zagranicznych (Dz.U.MSZ. Nr 9, poz. 73). Zmiana weszła w życie 6 września 2011 r.

[3] § 17 ust. 4 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 3 zarządzenia nr 20 Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej z dnia 6 września 2011 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie zasad dokonywania ocen pracowniczych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz w placówkach zagranicznych (Dz.U.MSZ. Nr 9, poz. 73). Zmiana weszła w życie 6 września 2011 r.

[4] § 18 ust. 5 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 4 zarządzenia nr 20 Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej z dnia 6 września 2011 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie zasad dokonywania ocen pracowniczych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz w placówkach zagranicznych (Dz.U.MSZ. Nr 9, poz. 73). Zmiana weszła w życie 6 września 2011 r.

[5] § 19 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 5 zarządzenia nr 20 Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej z dnia 6 września 2011 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie zasad dokonywania ocen pracowniczych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz w placówkach zagranicznych (Dz.U.MSZ. Nr 9, poz. 73). Zmiana weszła w życie 6 września 2011 r.

[6] § 22 ust. 4 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 6 zarządzenia nr 20 Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej z dnia 6 września 2011 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie zasad dokonywania ocen pracowniczych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz w placówkach zagranicznych (Dz.U.MSZ. Nr 9, poz. 73). Zmiana weszła w życie 6 września 2011 r.

[7] § 22 ust. 5 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 6 zarządzenia nr 20 Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej z dnia 6 września 2011 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie zasad dokonywania ocen pracowniczych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz w placówkach zagranicznych (Dz.U.MSZ. Nr 9, poz. 73). Zmiana weszła w życie 6 września 2011 r.

[8] Załącznik nr 3 w brzmieniu ustalonym przez zarządzenie nr 20 Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej z dnia 6 września 2011 r. zmieniające zarządzenie w sprawie zasad dokonywania ocen pracowniczych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz w placówkach zagranicznych (Dz.U.MSZ. Nr 9, poz. 73). Zmiana weszła w życie 6 września 2011 r.

[9] Załącznik nr 4 w brzmieniu ustalonym przez zarządzenie nr 20 Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej z dnia 6 września 2011 r. zmieniające zarządzenie w sprawie zasad dokonywania ocen pracowniczych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz w placówkach zagranicznych (Dz.U.MSZ. Nr 9, poz. 73). Zmiana weszła w życie 6 września 2011 r.

[10] Załącznik nr 5 w brzmieniu ustalonym przez zarządzenie nr 20 Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej z dnia 6 września 2011 r. zmieniające zarządzenie w sprawie zasad dokonywania ocen pracowniczych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz w placówkach zagranicznych (Dz.U.MSZ. Nr 9, poz. 73). Zmiana weszła w życie 6 września 2011 r.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00