Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Urzędowy Komendy Głównej Policji rok 2016 poz. 3
Wersja archiwalna od 2016-02-01 do 2016-02-15
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Urzędowy Komendy Głównej Policji rok 2016 poz. 3
Wersja archiwalna od 2016-02-01 do 2016-02-15
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

DECYZJA NR 20
KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI

z dnia 1 lutego 2016 r.

w sprawie podziału zadań między Komendantem Głównym Policji a I Zastępcą Komendanta Głównego Policji i zastępcami Komendanta Głównego Policji oraz upoważnień do podejmowania w imieniu Komendanta Głównego Policji decyzji lub wykonywania czynności w określonych sprawach

Na podstawie § 8 ust. 2 i § 10 zarządzenia nr 8 Komendanta Głównego Policji z dnia 15 marca 2013 r. w sprawie regulaminu Komendy Głównej Policji (Dz. Urz. KGP poz. 25, z 2014 r. poz. 4 i 128 oraz z 2015 r. poz. 78) postanawia się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1. 1. Komendant Główny Policji insp. Zbigniew Maj bezpośrednio nadzoruje realizację czynności z zakresu zadań następujących komórek organizacyjnych Komendy Głównej Policji:

1) Biura Kontroli;

2) Biura Spraw Wewnętrznych;

3) Gabinetu Komendanta Głównego Policji;

4) Zespołu Audytu Wewnętrznego;

5) Zespołu Prasowego.

2. I Zastępca Komendanta Głównego Policji mł. insp. Andrzej Szymczyk nadzoruje realizację czynności z zakresu zadań następujących komórek organizacyjnych Komendy Głównej Policji:

1) Biura Służby Kryminalnej;

2) Biura Międzynarodowej Współpracy Policji.

3. Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Jan Lach nadzoruje realizację czynności z zakresu zadań następujących komórek organizacyjnych Komendy Głównej Policji:

1) Biura Operacji Antyterrorystycznych;

2) Biura Prewencji i Ruchu Drogowego;

3) Głównego Sztabu Policji.

4. Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Helena Michalak nadzoruje realizację czynności z zakresu zadań następujących komórek organizacyjnych Komendy Głównej Policji:

1) Biura Finansów;

2) Biura Logistyki Policji;

3) Biura Łączności i Informatyki.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2. 1. Komendant Główny Policji insp. Zbigniew Maj bezpośrednio nadzoruje Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji, Komendanta Stołecznego Policji i komendantów wojewódzkich Policji w: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Opolu, Olsztynie, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, we Wrocławiu i w Szczecinie.

2. I Zastępca Komendanta Głównego Policji i zastępcy Komendanta Głównego Policji nadzorują komendantów według następującego podziału:

1) mł. insp. Andrzej Szymczyk nadzoruje Komendanta Szkoły Policji w Pile;

2) insp. Jan Lach nadzoruje komendantów szkół policyjnych w Słupsku i w Katowicach;

3) insp. Helena Michalak nadzoruje Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3. 1. I Zastępcę Komendanta Głównego Policji i zastępców Komendanta Głównego Policji upoważnia się do:

1) wydawania w imieniu Komendanta Głównego Policji decyzji i poleceń w sprawach związanych z funkcjonowaniem nadzorowanych przez nich jednostek organizacyjnych Policji oraz komórek organizacyjnych Komendy Głównej Policji, z wyłączeniem wydawania aktów normatywnych w formie zarządzeń;

2) reprezentowania Komendanta Głównego Policji w kontaktach z innymi organami, osobami prawnymi i fizycznymi oraz podmiotami niemającymi osobowości prawnej w sprawach określonych w pkt 1;

3) dekretowania korespondencji niejawnej w czasie nieobecności Komendanta Głównego Policji w siedzibie urzędu lub w służbie;

4) podejmowania decyzji, zgodnie z podziałem zadań i w zakresie sprawowanego nadzoru, w ramach osobistych przyjęć policjantów lub pracowników jednostek organizacyjnych Policji w sprawach wynikających ze stosunku służbowego lub pracowniczych.

2. Zastępcę Komendanta Głównego Policji insp. Jana Lacha upoważnia się do oceny realizacji programów szkoleń zawodowych i doskonalenia zawodowego oraz przestrzegania zasad oceniania postępów policjantów w tych szkoleniach i doskonaleniu zawodowym.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4. I Zastępcę Komendanta Głównego Policji i zastępców Komendanta Głównego Policji wyznacza się do przyjmowania interesantów w sprawach skarg i wniosków, zgodnie z podziałem zadań i w zakresie sprawowanego nadzoru.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5. I Zastępcę Komendanta Głównego Policji mł. insp. Andrzeja Szymczyka, a w czasie jego nieobecności w siedzibie urzędu lub w służbie, Zastępcę Komendanta Głównego Policji insp. Jana Lacha i w dalszej kolejności Zastępcę Komendanta Głównego Policji insp. Helenę Michalak upoważnia się do:

1) zastępowania Komendanta Głównego Policji podczas jego nieobecności;

2) zarządzania w imieniu Komendanta Głównego Policji badań psychologicznych, psychofizjologicznych lub testu sprawności fizycznej, o których mowa w art. 35a ust. 3 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji;

3) podejmowania w imieniu Komendanta Głównego Policji decyzji związanych ze stosowaniem art. 19, art. 19a i art. 19b ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji w sprawach należących do zadań Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, w przypadkach pilnych, w których ze względu na okoliczności nie jest możliwe niezwłoczne rozpatrzenie sprawy przez Komendanta Głównego Policji;

4) podejmowania w imieniu Komendanta Głównego Policji decyzji związanych ze stosowaniem § 2–4 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 27 maja 2002 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu wydawania, posługiwania się, przechowywania i ewidencji dokumentów, które uniemożliwiają ustalenie danych identyfikujących policjanta lub osobę udzielającą pomocy Policji oraz środków, którymi posługują się przy wykonywaniu zadań służbowych (Dz. U. z 2015 r. poz. 993) w czasie nieobecności Komendanta Głównego Policji w siedzibie urzędu lub w służbie.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6. Traci moc decyzja nr 8 Komendanta Głównego Policji z dnia 19 stycznia 2016 r. w sprawie podziału zadań między Komendantem Głównym Policji a I Zastępcą Komendanta Głównego Policji i zastępcami Komendanta Głównego Policji oraz upoważnień do podejmowania decyzji w imieniu Komendanta Głównego Policji.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7. Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.

Komendant Główny Policji

insp. Zbigniew Maj

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00