Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Urzędowy Komendy Głównej Policji rok 2006 nr 10 poz. 57
Wersja archiwalna od 2009-11-03 do 2014-11-07
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Urzędowy Komendy Głównej Policji rok 2006 nr 10 poz. 57
Wersja archiwalna od 2009-11-03 do 2014-11-07
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

Od redakcji: Decyzja utraciła częściowo moc prawną 10 marca 2011 r. w związku ze zmianą art. 43 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (Dz.U. z 2004 r. Nr 52, poz. 525) przez art. 1 pkt 20 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o zmianie ustawy o broni i amunicji oraz ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz więcej …

DECYZJA NR 301 KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI

z dnia 22 maja 2006 r.

w sprawie prowadzenia rejestru „Broń”

(ostatnia zmiana: DUKGP. z 2009 r., Nr 15, poz. 74)   Pokaż wszystkie zmiany

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1

1. Komendant Główny Policji prowadzi rejestr „Broń”, zwany dalej „rejestrem”, w którym są zawarte dane i informacje określone w art. 27 ust. 2 i art. 43 ust. 11 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (Dz. U. z 2004 r. Nr 52, poz. 525 i Nr 96, poz. 959), zwanej dalej ustawą.

2. W rejestrze są gromadzone i przetwarzane:

1) informacje o osobach i podmiotach posiadających pozwolenie na broń lub dopuszczenie do posiadania broni, zawierające:

a) dane osobowe osób posiadających pozwolenie na broń lub dopuszczenie do posiadania broni,

b) dane dotyczące podmiotów, o których mowa w art. 29 ustawy,

c) urzędowe informacje i opinie o osobach i podmiotach, o których mowa w lit. a–b, sporządzone w związku ze sprawami pozwoleń na broń,

d) liczbę egzemplarzy, rodzaj i cechy identyfikacyjne broni posiadanej przez osoby i podmioty, o których mowa w lit. a–b;

2) informacje o osobach i podmiotach ubiegających się o pozwolenie na broń lub dopuszczenie do posiadania broni, zawierające:

a) dane osobowe osób ubiegających się o pozwolenie na broń lub dopuszczenie do posiadania broni,

b) dane dotyczące podmiotów ubiegających się o pozwolenie na broń na okaziciela;

3) informacje dotyczące broni utraconej;

4) dane osobowe cudzoziemców, o których mowa w art. 39 ust. 1, art. 40, art. 42 ust. 1 i 2, art. 43 ust. 1 ustawy;

5) informacje urzędowe o terminowych pozwoleniach na broń, zaświadczeniach, zatrzymaniu broni i złożeniu jej do depozytu oraz inne informacje o przewozie przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przywozie z zagranicy i wywozie za granicę broni palnej przez cudzoziemców, wraz z danymi wymienionymi w art. 43 ust. 6 ustawy;

6) rodzaj i numer dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1a

[1] Dane osób, o których mowa w § 1 ust. 2 pkt 2, którym organ Policji wydał decyzję, odmawiającą wydania pozwolenia na broń lub dopuszczenia do posiadania broni, usuwa się niezwłocznie po uzyskaniu przez wydział postępowań administracyjnych komendy wojewódzkiej (Stołecznej) Policji, informacji o doręczeniu ostatecznej decyzji administracyjnej lub o prawomocnym zakończeniu postępowania przed sądami administracyjnymi.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2

1. Wprowadzania, aktualizacji i usuwania z rejestru informacji, o których mowa w § 1 ust. 2 pkt 2, dokonują policjanci lub pracownicy właściwej komendy powiatowej (miejskiej) i komendy wojewódzkiej (Stołecznej) Policji upoważnieni przez komendanta wojewódzkiego (Stołecznego) Policji.

2. Wprowadzania, aktualizacji i usuwania z rejestru informacji, o których mowa w § 1 ust. 2 pkt 3, dokonują policjanci lub pracownicy Komendy Głównej Policji upoważnieni przez Dyrektora Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji.

3. Wprowadzania, aktualizacji i usuwania z rejestru informacji, o których mowa w § 1 ust. 2 pkt 4–6, dokonują policjanci lub pracownicy właściwej komendy powiatowej (miejskiej) i komendy wojewódzkiej (Stołecznej) Policji upoważnieni przez komendanta wojewódzkiego (Stołecznego) Policji.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3

1. Wyszukiwania w rejestrze informacji, o których mowa w § 1 ust. 2, dokonują policjanci lub pracownicy Policji upoważnieni odpowiednio:

1) w Komendzie Głównej Policji – przez Dyrektora Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji,

2) w komendzie wojewódzkiej (Stołecznej) Policji – przez kierownika komórki organizacyjnej do spraw informatyki komendy wojewódzkiej (Stołecznej) Policji,

3) w komendzie powiatowej (miejskiej) Policji i komisariacie Policji – przez kierownika komórki organizacyjnej do spraw informatyki komendy powiatowej (miejskiej) Policji,

4) w komisariacie Policji podległym komendzie wojewódzkiej (Stołecznej) Policji – przez kierownika komórki organizacyjnej do spraw informatyki komendy wojewódzkiej (Stołecznej) Policji.

2. Pisemny wniosek o przyznanie upoważnienia, zawierający wskazanie zakresu dostępu do rejestru, kieruje do kierownika komórki organizacyjnej do spraw informatyki, określonego w ust. 1, przełożony policjanta lub pracownika.

3. Policjanci i pracownicy uzyskują dostęp do informacji zgromadzonych w rejestrze w zakresie niezbędnym do realizacji zadań.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4

1. Rejestr prowadzony jest w ramach podstawowych policyjnych systemów informatycznych w Biurze Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji.

2. Dyrektor Biura Prewencji Komendy Głównej Policji sprawuje nadzór merytoryczny nad funkcjonowaniem rejestru poprzez sprawdzanie zgodności wprowadzonych do rejestru danych z danymi zawartymi w aktach postępowań administracyjnych, prowadzonych przez komendantów wojewódzkich (Komendanta Stołecznego) Policji.

3. Dyrektor Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji sprawuje nadzór nad funkcjonowaniem w rejestrze zbiorów w zakresie słowniczka broni i jednostek broni utraconej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5

W terminie do dnia 31 sierpnia 2006 r. komendy wojewódzkie (Stołeczna) Policji uaktualnią rejestr w zakresie informacji określonych w § 1 ust. 2 pkt 4–6.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6

Traci moc decyzja nr 34 Komendanta Głównego Policji z dnia 8 lutego 2002 r. w sprawie prowadzenia rejestru „Broń” (Dz. Urz. KGP Nr 4, poz. 15, zm. z 2004 r. Nr 14, poz. 78).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7

Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.

[1] § 1a dodany przez § 1 decyzji nr 408 Komendanta Głównego Policji z dnia 3 listopada 2009 r. zmieniającej decyzję w sprawie prowadzenia rejestru „Broń” (Dz.U.KGP. Nr 15, poz. 74). Zmiana weszła w życie 3 listopada 2009 r.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00