Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 31.12.2019, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.667.2019.1.JŻ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.667.2019.1.JŻ

Nieposiadania stałego miejsca prowadzenia działalności oraz miejsca opodatkowania nabywanych usług.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 listopada 2019 r. (data wpływu 12 listopada 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nieposiadania stałego miejsca prowadzenia działalności oraz miejsca opodatkowania nabywanych usług jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 listopada 2019 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nieposiadania stałego miejsca prowadzenia działalności oraz miejsca opodatkowania nabywanych usług.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

A. GmbH (dalej jako Spółka albo Wnioskodawczyni) jest spółką prawa niemieckiego z siedzibą w Niemczech. Przedmiotem działalności firmy jest przede wszystkim organizowanie i wykonywanie prac montażowych i konserwacyjnych w zakresie konstrukcji okien i drzwi. Spółka planuje ponadto rozpoczęcie działalności w zakresie produkcji oraz handlu systemami profili okienno - drzwiowych z PCW. Spółka zamierza rozpocząć wykonywanie działalności gospodarczej w Polsce, w tym celu Spółka dokona rejestracji dla potrzeb podatku VAT w Polsce.

Zakres działalności Spółki w Polsce obejmować ma następujące obszary czynności:

  1. Zakup towarów (profilów okiennych i drzwiowych, profilów stalowych i innych akcesoriów niezbędnych do produkcji okien i drzwi) od spółki powiązanej z siedzibą w Polsce i ich dalsza odsprzedaż. Działalność handlowa Spółki w Polsce polegać będzie zatem na tym, iż będzie ona nabywać towary od polskiego podmiotu powiązanego, a następnie odsprzedawać je podmiotom trzecim (z państw UE oraz z państw trzecich). Podstawą współpracy między Spółką a polskim podmiotem powiązanym będzie umowa zawarta na czas nieokreślony. Przedmiotem działalności polskiego podmiotu powiązanego jest produkcja systemów profili okienno - drzwiowych z PCW. Spółka ta jest producentem towarów, które nabywać będzie Wnioskodawczyni. Polska spółka powiązana w ramach prowadzonej działalności dokonywać będzie dostaw produkowanych przez siebie towarów na rzecz Wnioskodawczyni oraz na rzecz podmiotów z nią niepowiązanych (ok. 40 - 50% sprzedaży realizowana będzie na rzecz podmiotów nie należących do Grupy).W niektórych sytuacjach w momencie składania zamówienia przez Wnioskodawczynię polska spółka powiązana będzie już w posiadaniu tych towarów, w innych przypadkach produkować będzie towary konkretnie na potrzeby zamówienia złożonego przez Wnioskodawczynię.Wnioskodawczyni nie powierzy polskiej spółce powiązanej w celu realizacji świadczeń na rzecz Wnioskodawczyni żadnych narzędzi należących do Wnioskodawczyni.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00