Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 06.08.2019, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.290.2019.1.KP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.290.2019.1.KP

Sposób rozliczenia błędnie wystawionych faktur (anulowanie/korekta).

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21 czerwca 2019 r. (data wpływu 2 lipca 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości dokonania anulowania Egzemplarza II faktury, wystawienia duplikatu Egzemplarza I faktury oraz możliwości skorygowania wystawionego Egzemplarza I faktury poprzez wystawienie faktury korygującej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 lipca 2019 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości dokonania anulowania Egzemplarza II faktury, wystawienia duplikatu Egzemplarza I faktury oraz możliwości skorygowania wystawionego Egzemplarza I faktury poprzez wystawienie faktury korygującej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT), działającym w formie spółki akcyjnej, którego przedmiotem działalności jest produkcja towarów wykorzystywanych w branży rozrywkowej (m.in. opakowania i wkładki do opakowań do płyt, gier komputerowych, itp.).

W toku działalności Wnioskodawca ustalił, iż w procesie generowania faktury potwierdzającej dokonane dostawy towarów doszło do błędu, na skutek którego kontrahent Wnioskodawcy (Kontrahent), będący czynnym podatnikiem VAT, otrzymał egzemplarz faktury (Egzemplarz I) zawierający dane inne, niż te które znajdowały się na egzemplarzu faktury, który pozostał u Wnioskodawcy (Egzemplarz II). Oba egzemplarze były tożsame co do danych uczestników transakcji, numeru faktury oraz dat, różniły się jednak opisem przedmiotu transakcji (wskazywały na inny miesiąc dokonania dostaw) oraz co do kwot podstawy opodatkowania i podatku - egzemplarz przekazany Kontrahentowi (Egzemplarz I) wskazywał niższe wartości, niż egzemplarz, który pozostał w Spółce (Egzemplarz II).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00