Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25.01.2019, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.587.2018.1.MT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.587.2018.1.MT

Mając na uwadze powyższe przepisy prawa stwierdzić należy, że w przedstawionym we wniosku stanie faktycznym nie jest możliwe uznanie, że lokal mieszkalny zakupiony przez Wnioskodawcę w nowo wybudowanym budynku mieszkalnym, stanowi ulepszony środek trwały w rozumieniu art. 22j ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W konsekwencji brak jest możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej do tego lokalu po raz pierwszy wprowadzonego do ewidencji środków trwałych Wnioskodawcy.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 23 listopada 2018 r. (data wpływu 30 listopada 2018 r.) .) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia indywidualnej stawki amortyzacyjnej dla zakupionego lokalu mieszkalnego w nowo wybudowanym budynku mieszkalnym - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 listopada 2018r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia indywidualnej stawki amortyzacyjnej dla zakupionego lokalu mieszkalnego w nowo wybudowanym budynku mieszkalnym.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca zakupił nowy lokal mieszkalny w nowo wybudowanym budynku mieszkalnym, do przeznaczenia na wynajem. Wnioskodawca podpisał również umowę wyposażenia lokalu, która go modernizuje i zwiększa jego wartość początkową. Cena umowy wyposażenia jest ustalona na podstawie zapłaty określonej kwoty za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego. W załączniku do umowy jest wymieniona specyfikacja wyposażenia, na którą składają się: wykładziny, płytki, drzwi wewnętrzne, klamki, lampy, stolik, łóżka, krzesła, telewizor, oświetlenie, zabudowa łazienki, sanitariaty łazienkowe, zabudowa meblowa kuchni, pralka, sprzęt AGD do zabudowy do kuchni, szafy. Całość jest objęta jedną umową, służy zmodernizowaniu lokalu aby jego wartość użytkowa się podniosła, w celu uzyskania przychodów z tytułu najmu lokalu mieszkalnego. Zostały wykonane również przez firmę budowlaną usługi przebudowy salonu, zamontowanie oświetlenia, podwieszane sufity, moderatorskie tynki. Łączna wartość tych dwóch umów jest równa 30% wartości ceny jaką Wnioskodawca zapłacił za lokal mieszkalny oraz wyższa niż kwota 10.000,00 złotych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00