Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.11.2018, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.510.2018.1.KU, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej

możliwości opodatkowania w formie karty podatkowej

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 25 września 2018 r. (data wpływu 2 października 2018 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania w formie karty podatkowej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 października 2018 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest lekarzem stomatologiem o specjalności chirurg-stomatolog, prowadzącym indywidualną praktykę stomatologiczną, w ramach której wykonuje czynności polegające na leczeniu zębów, wykonywaniu uzupełnień protetycznych oraz zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej. W wykonywaniu ww. czynności bardzo potrzebna jest pomoc odpowiednio przeszkolonej asystentki stomatologicznej, która wykonuje czynności pomocnicze polegające m.in. na przygotowywaniu, myciu i sterylizacji narzędzi stomatologicznych, współudziale w rejestracji pacjentów, pomocy przy prowadzeniu kart pacjentów, ale także podawaniu narzędzi w trakcie leczenia zębów, czy bezpośredniej pomocy w trakcie zabiegu z zakresu chirurgii stomatologicznej. Bez pomocy asystentki Jego działalność jest bardzo utrudniona, a niektórych czynności (np. niektórych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej) nie jest w stanie w ogóle wykonać. Poza asystentką stomatologiczną, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, Wnioskodawca nie zatrudnia na podstawie umów o pracę, zlecenia, o dzieło oraz innych umów o podobnym charakterze żadnych osób, które wykonują czynności związane z istotą Jego zawodu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00