Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21.11.2017, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.121.2017.1.SG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.121.2017.1.SG

w zakresie momentu odliczenia kosztów kwalifikowanych ponoszonych na działalność badawczo-rozwojową

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 201 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 26 września 2017 r., który w tym samym dniu wpłynął do tut. Organu za pośrednictwem platformy e-PUAP, uzupełnionym 6 października 2017 r., o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie momentu odliczenia kosztów kwalifikowanych ponoszonych na działalność badawczo-rozwojową - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 września 2017 r. do tut. Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie momentu odliczenia kosztów kwalifikowanych ponoszonych na działalność badawczo-rozwojową.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka prowadzi działalność produkcyjną urządzeń zasilających do produktów finalnych mających zastosowanie w telekomunikacji, energetyce, kolejnictwie, automatyce przemysłowej oraz w ochronie przeciwpożarowej. Produkcja oparta jest o projekty sporządzane przez pracowników własnego biura konstrukcyjnego, którego zadaniem jest kompleksowe zaspakajanie potrzeb klientów poprzez dostarczanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu najwyższej jakości zasilaczy. W ramach Spółki funkcjonuje wyodrębnione organizacyjnie biuro konstrukcyjne, którego zadaniem jest opracowywanie nowych rozwiązań funkcjonowania urządzeń. W biurze na stałe zatrudnionych jest sześciu pracowników w charakterze konstruktorów. W ramach realizacji prac rozwojowych prowadzone są równocześnie niezbędne badania techniczne, badania bezpieczeństwa wyrobów, badania kompatybilności, badania elektromagnetyczne, badania bezpieczeństwa pożarowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00