Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.10.2016, sygn. IPPB3/4510-863/16-2/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/4510-863/16-2/PS

W zakresie kosztów uzyskania przychodów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643 z póżn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 1 sierpnia 2016 r. (data wpływu 5 sierpnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 sierpnia 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka (dalej Spółka lub Wnioskodawca ma swoją siedzibę na terenie Polski i jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych. Przedmiotem działalności Spółki jest m.in. prowadzenie robót budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, jak również sprzedaż nieruchomości. Spółka jest następcą prawnym innej spółki, należącej do tej samej grupy kapitałowej co Wnioskodawca (dalej: Deweloper), w wyniku przejęcia Dewelopera przez Spółkę trybie art. 492 § 1 pkt 1 kodeksu spółek handlowych (łączenie się przez przejęcie).

W latach 2008-2008 Deweloper realizował inwestycję budowlaną "Osiedle... w Piasecznie, polegającą na wybudowaniu głównie lokali mieszkaniowych (dalej: Nieruchomość). Po zakończeniu inwestycji w 2008 r. Nieruchomość została przekazana Wspólnocie Mieszkaniowej (dalej: Wspólnota), która ukonstytuowała się w chwili podpisania pierwszego aktu notarialnego przeniesienia własności lokalu. W trakcie użytkowania Nieruchomości ujawniły się wady konstrukcyjne w częściach wspólnych Nieruchomości. Wady te dotyczyły m.in. konstrukcji balkonów w budynkach mieszkalnych, izolacji termicznej fundamentów, osadzeniu okien, szczelności ścian. Realizacja prowadzonej inwestycji, roboty budowlane i wykończeniowe były nadzorowane ze strony Dewelopera przez osoby mające odpowiednie kwalifikacje budowlane i wady te nie były widoczne na moment przekazywania Nieruchomości mieszkańcom Wspólnoty.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00