Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15.09.2016, sygn. IPPB2/4514-403/16-2/AF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

w zakresie skutków podatkowych nabycia towarów używanych w komis oraz na podstawie umowy sprzedaży

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 7 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 17 sierpnia 2016 r. (data wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych nabycia towarów używanych w komis oraz na podstawie umowy sprzedaży - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 sierpnia 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych nabycia towarów używanych w komis oraz na podstawie umowy sprzedaży.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie handlu towarami używanymi (biżuteria / zegarki) lub przyjmuje towar w komis. Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku VAT, prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów podatek liniowy 19%. Wnioskodawca towary handlowe zakupuje w Polsce oraz w krajach unijnych najczęściej od osób indywidualnych nie prowadzących działalności gospodarczej. Zarówno w Polsce, jak i i poza granicami kraju Wnioskodawca zakupu dokonuje na umowy kupna sprzedaży. Od umów zawartych w Polsce jeżeli transakcja przekracza 1.000,00 Wnioskodawca odprowadza na konto urzędu skarbowego podatek od czynności cywilnoprawnych w wysokości 2% oraz składa deklarację PCC. Od umów zawartych poza granicami kraju Wnioskodawca nie płaci podatku PCC.

Wnioskodawca zamierza nawiązać współpracę z Białorusinem, który przywoziłby Wnioskodawcy towar do siedziby firmy i zostawiał go w komis. Wnioskodawca część towaru może kupi na umowę kupna sprzedaży, to zależałoby od jakości i ceny. Osoba ta nie prowadzi działalności gospodarczej. W kontaktach e-mailowych podała jedynie imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz telefon kontaktowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00