Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.02.2016, sygn. IPPP1/4512-43/16-2/MP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-43/16-2/MP

Prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku usług informatycznych związanych z obsługą transakcji kartami płatniczymi w internecie.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy - przedstawione we wniosku z dnia 14 stycznia 2016 r. (data wpływu 18 stycznia 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do korzystania ze zwolnienia od podatku usług informatycznych związanych z obsługą transakcji kartami płatniczymi w internecie jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 stycznia 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do korzystania ze zwolnienia od podatku usług informatycznych związanych z obsługą transakcji kartami płatniczymi w internecie.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe :

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku VAT, prowadzącym działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług informatycznych związanych z obsługą transakcji kartami płatniczymi w internecie.

W ramach prowadzenia działalności spółka obsługuje nową metodę płatności zwaną elektronicznym portfelem. Metoda ta jest rodzajem płatności bezgotówkowej kartą w internecie i polega na zapisaniu danych kart płatniczych posiadaczy na koncie elektronicznym w celu szybkiego i bezpiecznego dostępu do tych danych w momencie dokonywania płatności za towary i usługi. Metoda elektronicznego portfela jest oferowana m.in. w ramach systemów organizacji płatniczych przez A. pod nazwą B. oraz przez C. pod nazwą D. Rolą wnioskodawcy w ramach programu B. jest świadczenie podmiotom, które oferują swoim klientom elektroniczne portfele B. (takim jak banki i inne instytucje finansowe) następujących dwóch usług:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00