Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 25.07.2016, sygn. ITPP2/4512-319/16/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/4512-319/16/AJ

1) Czy w zaistniałej sytuacji możliwe jest zastosowanie procedury VAT-marża? 2) Jeżeli możliwe jest zastosowanie procedury VAT-marża: - jak prawidłowo skorygować dokumenty potwierdzające dokonaną transakcję, - w jakim terminie dokonać złożenia korekty deklaracji VAT-7? 3) Jaką przyjąć podstawę opodatkowania i czy wystąpi podatek należny?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 27 kwietnia 2016 r. (data wpływu 5 maja 2016 r.), uzupełnionym w dniach 7 czerwca i 8 lipca 2016 r. (daty wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • opodatkowania w systemie VAT-marża dostawy samochodu osobowego, ustalenia podstawy opodatkowania i kwoty podatku należnego oraz obowiązku wystawienia faktury korygującej jest prawidłowe,
  • terminu dokonania korekty deklaracji VAT-7 jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 maja 2016 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniach 7 czerwca i 8 lipca 2016 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania w systemie VAT-marża dostawy samochodu osobowego, ustalenia podstawy opodatkowania i kwoty podatku należnego oraz obowiązku wystawienia faktury korygującej i terminu dokonania korekty deklaracji VAT-7.

We wniosku oraz jego uzupełnieniach, przedstawiono następujące stany faktyczne.

Prowadzi Pani firmę w formie jednoosobowej działalności gospodarczej osoby fizycznej i jest Pani zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. W ramach prowadzonej działalności od ponad 10 lat prowadzi Pani oddział partnerski firmy kurierskiej. Sprzedaż wykonywanych usług jest opodatkowana. W dniu 4 lutego 2014 r. kupiła Pani używany samochód osobowy BMW X5 na podstawie faktury VAT ze stawką VAT-zw.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00