Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14.07.2015, sygn. IPPP3/4512-335/15-2/ISZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-335/15-2/ISZ

uznania transakcji za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz w zakresie obowiązku wykazania transakcji w deklaracji VAT-7 oraz w informacji podsumowującej VAT-UE

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 22 kwietnia 2015 r. (data wpływu 24 kwietnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania transakcji za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz w zakresie obowiązku wykazania transakcji w deklaracji VAT-7 oraz w informacji podsumowującej VAT-UE - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 kwietnia 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania transakcji za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz w zakresie obowiązku wykazania transakcji w deklaracji VAT-7 oraz w informacji podsumowującej VAT-UE.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Przedmiot działalności gospodarczej Wnioskodawcy obejmuje działalność wydawniczą w zakresie utworów muzycznych i sprzedaż nośników CD/DVD zawierających te utwory. Wnioskodawca zamierza rozpocząć współpracę z wydawcą muzycznym mającym siedzibę w Stanach Zjednoczonych. Współpraca będzie polegała na zakupie od wydawcy amerykańskiego wydanych przez niego utworów muzycznych na nośnikach CD/DVD.

Współpraca Wnioskodawcy z wydawcą amerykańskim ma się opierać o następujący model zaproponowany przez ewentualnego przyszłego kontrahenta:

Wnioskodawca planując corocznie sprzedaż pod kątem rodzajów rozpowszechnianej przez niego muzyki, wykonawców, utworów i ilości będzie przekazywał wstępne, niezobowiązujące informacje o wstępnie prognozowanych zakupach kontrahentowi amerykańskiemu. Kontrahent amerykański na podstawie przekazanych informacji przez Wnioskodawcę oraz na podstawie podobnych informacji od kontrahentów z innych krajów Europy określi odpowiednią ilość produkowanych przez niego wydawnictw płytowych, których dostępność na rynku europejskim stworzy możliwość prowadzenia nieprzerwanej sprzedaży na tym rynku, nawet w razie nieprzewidywanego wzrostu zainteresowania wydawanymi przez niego utworami i konieczności zwiększenia produkcji płyt. Następnie wyprodukuje i przewiezie na obszar Wielkiej Brytanii odpowiednią, oszacowaną pulę towarów dającą możliwość harmonijnych, nieprzerwanych dostaw do wszystkich kontrahentów z obszaru UE w przypadku ich zainteresowania jego towarem. Towar zostanie przewieziony ze Stanów Zjednoczonych do firmy współpracującej z wydawcą amerykańskim z Wielkiej Brytanii, zajmującej się usługami spedycyjnymi i magazynowymi. Wnioskodawca pragnie podkreślić, że wstępna informacja o planowanej, prognozowanej przez niego sprzedaży nie będzie wiążąca i nie zobliguje Wnioskodawcy do realizacji zamówień we wcześniej zadeklarowanych ilościach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00