Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.02.2015, sygn. ILPP2/443-1234/14-4/SJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1234/14-4/SJ

Obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług w zakresie usług budowalnych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej w upadłości układowej, przedstawione we wniosku z 14 listopada 2014 r. (data wpływu 19 listopada 2014 r.) uzupełnionym pismem z 4 lutego 2015 r. (data wpływu 6 lutego 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczenia usług budowlanych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 listopada 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczenia usług budowlanych. Wniosek uzupełniono 6 lutego 2015 r. o wskazanie osób upoważnionych do występowania w imieniu Wnioskodawcy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka (Wnioskodawca) jako lider wielopodmiotowego Konsorcjum, na podstawie umowy z dnia 19 listopada 2008 r. (Umowa), realizuje roboty budowlane na rzecz Inwestora (Zamawiający). Przedmiotem Umowy jest wykonanie robót polegających na zaprojektowaniu, wybudowaniu i uruchomieniu obiektów oraz dostawie urządzeń, materiałów i wyposażenia inwestycji pod nazwą () Roboty objęte Umową realizowane są na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Umowa została zawarta w trybie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych.

Postanowienia umowne przewidują szczegółowy system rozliczeń w trakcie trwania budowy, na podstawie którego roboty budowlane są rozliczane z Zamawiającym. Obowiązującą formą wynagrodzenia za należyte wykonanie inwestycji jest wynagrodzenie ryczałtowe. Z uwagi na rozmiar oraz zakres prac będących przedmiotem Umowy wynagrodzenie płatne jest częściami na podstawie faktur VAT wystawianych przez Wnioskodawcę. Podstawę do wystawienia przez Spółkę faktury VAT stanowią podpisany bez zastrzeżeń przez przedstawicieli obu stron protokół odbioru robót w toku, protokół odbioru technicznego oraz protokół odbioru końcowego, potwierdzający zasadność jej wystawienia. Przy czym przez odbiór robót w toku strony rozumieją odbiór fragmentów robót objętych Umową oraz odbiór urządzeń, materiałów i wyposażenia podlegających odbiorowi przed dniem odbioru technicznego zgodnie z postanowieniami harmonogramu rzeczowo-finansowego oraz tabel cenowych, stanowiących załączniki do Umowy, dla których to fragmentów robót przewidziana została zapłata.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00