Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 31.07.2014, sygn. IPPP1/443-588/14-2/MPe, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-588/14-2/MPe

w zakresie stawki podatku dla pobieranej opłaty administracyjnej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 16 maja 2014 r. (data wpływu 23 maja 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania opłaty administracyjnej za odrębną od dostawy towarów transakcję oraz w zakresie stawki podatku dla pobieranej opłaty administracyjnej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 maja 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania opłaty administracyjnej za odrębną od dostawy towarów transakcję oraz w zakresie stawki podatku dla pobieranej opłaty administracyjnej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:

L. (dalej: Wnioskodawca albo Spółka) jest polskim podmiotem, zarejestrowanym dla celów podatku od towarów i usług (dalej: VAT) w Polsce. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka sprzedaje towary (w szczególności wyposażenie biurowe) odbiorcom końcowym (dalej: Klienci).

Towary sprzedawane przez Spółkę podlegają podatkowi VAT według różnych stawek (tj. 23%, 8% lub 5%).

Kwestie związane ze składaniem zamówień oraz z dostawami reguluje procedura współpracy zawierana przez Spółkę z Klientami (dalej: Procedura Współpracy). Procedura Współpracy określa m.in. terminy, godziny i sposób składania zamówień, ich częstotliwość oraz dane, których wskazanie jest wymagane przy składaniu zamówienia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00