Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12.03.2014, sygn. IPPP2/443-1330/13-4/KBr, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1330/13-4/KBr

Możliwość zastosowania w stosunku do sprzedawanych pojazdów procedury VAT marża, sposób określenia ceny nabycia tych pojazdów oraz prawo do odliczenia podatku VAT z faktur VAT dokumentujących koszty związane ze sprzedażą pojazdu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki - przedstawione we wniosku z dnia 6 grudnia 2013 r. (data wpływu 10 grudnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • możliwości zastosowania w stosunku do sprzedawanych pojazdów procedury VAT marża jest prawidłowe,
  • sposobu określenia ceny nabycia ww. pojazdów - jest nieprawidłowe,
  • prawa do odliczenia podatku VAT z faktur VAT dokumentujących koszty związane ze sprzedażą pojazdu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 grudnia 2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania w stosunku do sprzedawanych pojazdów procedury VAT marża, sposobu określenia ceny nabycia tych pojazdów oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktur VAT dokumentujących koszty związane ze sprzedażą pojazdu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Głównym przedmiotem działalności Spółki jest udzielanie pożyczek gotówkowych osobom fizycznym, w tym pożyczek lombardowych. Z tego względu w przeważającym stopniu działalność Spółki stanowi działalność zwolniona z podatku VAT. Jednym z produktów, jakie Spółka zamierza wprowadzić na rynek będzie pożyczka zabezpieczona przewłaszczeniem samochodu (używanego).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00