Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.12.2014, sygn. ILPB1/415-1057/14-2/AA, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-1057/14-2/AA

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie przychodów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 11 września 2014 r. (data wpływu 15 września 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie przychodów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 września 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie przychodów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Dnia 24 czerwca 2004 r. Sąd Rejonowy ogłosił upadłość likwidacyjną przedsiębiorcy, prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą A (zwanego dalej upadłym).

Celem postępowania upadłościowego obejmującego likwidację majątku upadłego jest spieniężenie składników majątkowych masy upadłościowej oraz dokonanie podziału środków finansowych pomiędzy wierzycieli upadłego zgodnie z regułami ustawy prawo upadłościowe i naprawcze (zwanego dalej puin).

W okresie do sprzedaży składników majątkowych, majątek był zagospodarowywany poprzez prowadzenie przedsiębiorstwa upadłego - od czerwca 2004 do sierpnia 2013 r. - tj. do czasu sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa (przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 55(1) KC) na podstawie zgody Sędziego komisarza i Rady Wierzycieli w zakresach obejmujących działalność rolniczą oraz pozarolniczą działalność gospodarczą. Na mocy art. 227 prawa upadłościowego i naprawczego sumy pieniężne wchodzące do masy upadłości oraz sumy uzyskane ze zbycia rzeczy i praw obciążonych rzeczowo jeżeli nie podlegały natychmiastowemu wydaniu, syndyk składał na oprocentowanych rachunkach bankowych na podstawie zawartych umów z bankami.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00