Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 04.12.2013, sygn. IPPP2/443-1100/13-2/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1100/13-2/DG

W zakresie wystawiania faktur dokumentujących sprzedaż towarów zaewidencjonowaną na kasie rejestrującej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4.10.2013r. (data wpływu 9.10.2013r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawiania faktur dokumentujących sprzedaż towarów zaewidencjonowaną na kasie rejestrującej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9.10.2013r. wpłynął do tut. Organu ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawiania faktur dokumentujących sprzedaż towarów zaewidencjonowaną na kasie rejestrującej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka Wnioskodawca jest podatnikiem VAT czynnym. W ramach prowadzonej działalności Spółka dokonuje sprzedaży poprzez kasy fiskalne dla osób fizycznych. W momencie dokonania sprzedaży osoba kupująca nie jest zobowiązana do identyfikacji i określenia czy kupującym jest osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą czy jest to osoba nieprowadząca działalności gospodarczej. Ta sama osoba dokonuje zakupów na paragony kilkanaście razy w ciągu miesiąca. Po ostatnim zakupie w miesiącu występuje o wystawienie faktury sprzedaży według poszczególnych zakupów wynikających z paragonów. W momencie zwrócenia się o wystawienie faktury okazuje się, że kupującym jest osoba prowadząca działalność gospodarczą będąca podatnikiem podatku od towarów i usług. W przypadku występowania takich zdarzeń w 2014 roku obowiązek podatkowy wykazywany będzie w momencie dostawy - po wydruku paragonu i wydaniu towaru osobie kupującej tak jak w 2013 roku. Paragony ujmowane są w rejestrze na potrzeby podatku od towarów i usług w okresach dekadowych danego miesiąca.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00