Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.09.2013, sygn. IPPB4/415-573/13-2/JK4, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB4/415-573/13-2/JK4

Zwolnienie z opodatkowania wynagrodzenia współfinansowanego ze środków bezzwrotnej pomocy

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 3 września 2013 r. (data wpływu 6 września 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia z opodatkowania wynagrodzenia współfinansowanego ze środków bezzwrotnej pomocy jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 września 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia z opodatkowania wynagrodzenia współfinansowanego ze środków bezzwrotnej pomocy.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

W związku z wejściem Polski do Unii Europejskiej, w kraju rozpoczęto wdrażanie funduszy strukturalnych. Dnia 28 września 2007 r. Komisja Europejska wydała decyzję w sprawie przyjęcia do realizacji Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL), który jest jednym z programów służących realizacji Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia 2007-2013 (NSRO) i obejmuje całość interwencji Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) w Polsce. Na szczeblu centralnym wdrażany jest Priorytet III POKL Wysoka jakość systemu oświaty, dla którego Instytucją Pośredniczącą (IP) jest Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) oraz Priorytet V POKL Dobre rządzenie, dla którego Instytucją Pośredniczącą II stopnia było do końca 2011 r. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA). Od dnia 15 lutego 2010 r. do 14 lutego 2011 r. Wnioskodawczyni zatrudniona była w Departamencie Administracji Publicznej w MSWiA, jako pracownik realizujący zadania Instytucji Pośredniczącej II stopnia (IP2) w oparciu o umowę na zastępstwo na pełen etat na stanowisku referendarza ds. naboru i oceny projektów oraz od dnia 15 lutego 2011 r. do dnia 11 czerwca 2011 r. w oparciu o umowę o pracę na pełen etat na stanowisku specjalisty ds. naboru i oceny projektów w ww. Departamencie MSWiA. Następnie, od dnia 29 sierpnia 2011 r. miejscem pracy Wnioskodawczyni jest Ośrodek Rozwoju Edukacji, który od dnia 1 sierpnia 2011 r. odpowiada za realizację projektów konkursowych na mocy Porozumienia między MEN a jednostką podległą MEN - Ośrodkiem Rozwoju Edukacji (ORE). W Ośrodku Rozwoju Edukacji Wnioskodawczyni zatrudniona jest w oparciu o umowę o pracę na stanowisku specjalisty w Wydziale Kontroli Instytucji Pośredniczącej II stopnia (IP2) i realizuje zadania dla Priorytetu III POKL.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00