Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.07.2013, sygn. IPPB3/423-337/13-2/AG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-337/13-2/AG

Czy kwota, o którą podwyższony został kapitał zakładowy Spółki Przejmującej w sposób opisany powyżej stanowić będzie kapitał zakładowy na potrzeby niedostatecznej kapitalizacji w rozumieniu art. 16 ust. 7 Ustawy CIT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 02.05.2013r. (data wpływu 08.05.2013r.) w sprawie o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 08.05.2013r. do tutejszego organu wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (Spółka Przejmująca) jest jedynym udziałowcem w spółce P W Sp. z o. o. (Spółka Przejmowana). Obie spółki należą do tej samej grupy kapitałowej.

W 2008 roku doszło do Podwyższenia kapitału zakładowego Spółki Przejmującej Udziałowiec zobowiązał się do wniesienia wkładu pieniężnego na poczet objęcia udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym.

W związku z faktem istnienia wzajemnych wierzytelności Spółki Przejmującej oraz udziałowca, strony zawarły umowę dotyczącą potracenia wzajemnych wierzytelności: udziałowca wobec Spółki Przejmującej z tytułu Pożyczek (kwot głównych oraz naliczonych odsetek) oraz Spółki Przejmującej wobec udziałowca z tytułu roszczenia o wniesienie wkładu pieniężnego na pokrycie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00