Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 18.06.2013, sygn. IPTPP4/443-226/13-2/JM, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP4/443-226/13-2/JM

Czy w świetle § 8 ust. 1 pkt 6 ww. rozporządzenia prawidłowo w kasie rejestrującej Wnioskodawczyni grupuje nazwę towarów czy usług wg rodzaju czy kategorii?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni, przedstawione we wniosku z dnia 4 kwietnia 2013 r. (data wpływu 8 kwietnia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości stosowania nazw towarów i usług na paragonach fiskalnych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 kwietnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości stosowania nazw towarów i usług na paragonach fiskalnych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawczyni prowadzi działalność gospodarczą w zakresie handlu części samochodowych oraz usług naprawy samochodów opodatkowanych na zasadach ogólnych. Wnioskodawczyni jest podatnikiem podatku od towarów i usług. Sprzedaż na rzecz osób fizycznych Wnioskodawczyni ewidencjonuje za pomocą kasy fiskalnej. W kasie rejestrującej towar (części) pogrupowane są wg rodzaju, kategorii, np. filtry paliwa, bezpieczniki, oleje silnikowe, żarówki. Nowe przepisy w § 8 ust. 1 pkt 6 wymagają, aby paragon zawierał nazwę towaru lub usługi, pozwalającą na jednoznaczną ich identyfikację. Praktycznie jest to niemożliwe. Części zależą od marki samochodu, modelu, rocznika. Często pasują do innych marek lub są zamienniki, dlatego ich jednoznaczna identyfikacja jest niemożliwa. Podobnie przy usłudze naprawy samochodu jednoznaczne określenie zakresu prac jest niemożliwe, gdyż jedna czynność pociąga za sobą szereg innych np. diagnoza usterki, demontaż elementu, wymiana części regulacja. Dlatego Wnioskodawczyni stosuje nazwę naprawa samochodu. Często naprawie podlegają różne układy: napędowy, elektryczny, hydrauliczny, zawieszenia, elektroniczny itd., które należy naprawić jednocześnie. Ich uszczegółowienie zdaniem Wnioskodawczyni nie jest konieczne wszystkie mają stawkę 23% VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00