Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14.06.2013, sygn. ITPP1/443-281/13/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-281/13/AP

Stawki podatku dla usług budowlano-montażowych w obiektach objętych społecznym programem mieszkaniowym.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 15 marca 2013 r. (data wpływu 21 marca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla usług budowlano-montażowych w obiektach objętych społecznym programem mieszkaniowym jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 marca 2013 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla usług budowlano-montażowych w obiektach objętych społecznym programem mieszkaniowym.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka prowadzi działalność w zakresie sprzedaży materiałów budowlanych i wykończeniowych. Zamierza poszerzyć swoją działalność o usługi budowlano-montażowe. Prace miałyby polegać na wykonywaniu prac związanych z remontem, modernizacją, termomodernizacją oraz przebudową obiektów budowlanych lub ich części. Działalność budowlano-montażowa miałaby polegać na montażu, modernizacji, termomodernizacji budynków, poprzez zawarcie umowy z klientem, na realizację wykonania zlecenia jako usługi budowlano-montażowej. Jednym z przykładów prac, które firma zamierza realizować jest np. termomodernizacja budynku poprzez położenie wełny mineralnej w budynku mieszkaniowym jako ocieplenie poddasza, posadzki, ścian. Wyrób w postaci wełny mineralnej, która jest nabywana przez firmę od producentów byłby następnie odpowiednio docięty oraz przystosowany i zamontowany w mieszkaniu/domu klienta, zgodnie z zawartą umową na usługi budowlano-montażowe. Przedmiotem umowy między Spółką a klientem byłyby usługi budowlano-montażowe oraz remontowe i modernizacyjne, polegające na montażu towaru odpowiedniego do realizacji danej usługi, np. wełna mineralna, jako termomodernizacja budynku przy użyciu własnych narzędzi i materiałów pomocniczych, takich jak: klej, elementy mocujące, fugi, paski zaciskowe, piany montażowe, pędzle itd. Wszystkie elementy charakteryzowałyby się trwałym i nierozerwalnym połączeniem z infrastrukturą budynku. Prace remontowo-budowlane wykonywane byłyby w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych, których powierzchnia użytkowa nie przekracza 300 m2 oraz w lokalach mieszkalnych, których powierzchnia użytkowa nie przekracza 150 m2.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00