Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.01.2013, sygn. ITPP3/443-191/12/MD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-191/12/MD

Konieczność potwierdzenia papierowego wydruku komunikatu IE-599 pieczęcią urzędu celnego i podpisem funkcjonariusza celnego w kontekście zasadności zastosowania stawki 0% w związku z dokonaniem eksportu pośredniego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 16 października 2012 r. (data wpływu 19 października 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie konieczności potwierdzenia papierowego wydruku komunikatu IE-599 pieczęcią urzędu celnego i podpisem funkcjonariusza celnego w kontekście zasadności zastosowania stawki 0% w związku z dokonaniem eksportu pośredniego - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 października 2012 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie konieczności potwierdzenia papierowego wydruku komunikatu IE-599 pieczęcią urzędu celnego i podpisem funkcjonariusza celnego w kontekście zasadności zastosowania stawki 0% w związku z dokonaniem eksportu pośredniego.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka jest czynnym podatnikiem VAT, zarejestrowanym na potrzeby transakcji wewnątrzunijnych, posiadającym aktywny numer VAT-UE, działającym w branży drobiarskiej (produkcja świeżego i mrożonego mięsa drobiowego oraz przetworów drobiowych). W myśl przepisów sanitarno-weterynaryjnych Spółka zakwalifikowana jest do prowadzenia sprzedaży na rynek Unii Europejskiej. Spółka rozpoczęła współpracę handlową z podmiotem z siedzibą w Unii Europejskiej - czynnym podatnikiem podatku od wartości dodanej, posiadającym aktywny numer VAT-UE (firma X). Współpraca polega na dostawach towaru produkowanego przez Spółkę na rzecz firmy X do miejsca przeznaczenia położonego w Polsce, tj. do magazynów chłodniczych na terenie G., które są wynajmowane przez firmę X, celem późniejszego eksportu towaru poza teren Unii Europejskiej drogą morską. Towar jest eksportowany bezpośrednio przez firmę X z magazynu w G. drogą morską do krajów leżących poza obszarem Unii Europejskiej. Zgłoszenie wywozowe jest składane przez firmę X (nabywcę towaru) w polskim urzędzie celnym, tzw. urzędzie celnym wyjścia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00