Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.01.2013, sygn. ITPB3/423-616/12/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-616/12/PS

Zakres możliwości zastosowania odliczenia określonego w art. 18b tej ustawy w związku z nabyciem licencji (nowe technologie).

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 4 października 2012 r. (data wpływu 8 października 2012 r.) uzupełnionym na formularzach ORD IN z dnia 15 listopada 2012 r. (data wpływu 16 listopada 2012 r.) oraz z dnia 26 listopada 2012 r. (data wpływu 27 listopada 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zastosowania odliczenia określonego w art. 18b tej ustawy jest prawidłowe, o ile opinia, w posiadaniu której jest Wnioskodawca, jest opinią niezależnej od spółki jednostki naukowej w rozumieniu ustawy o zasadach finansowania nauki.

UZASADNIENIE

W dniu 8 października 2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zastosowania odliczenia określonego w art. 18b tej ustawy.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Przedmiotem działalności Spółki jest między innymi produkcja gotowych artykułów włókienniczych, w tym również z materiałów powierzonych przez kontrahentów - przez co obok obszaru stricte produkcyjnego w Spółce istnieje również działalność usługowa. Dodatkowo Spółka zajmuje się sprzedażą hurtową oraz detaliczną ww. wyrobów oraz transportem drogowym. Obecnie w przedsiębiorstwie trwa proces wdrożenia oprogramowania typu ERP z angielskiego Enterprise Resource Planning, czyli Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa. Nazwa ta oznacza informatyczny system aplikacji, które integrują procesy przedsiębiorstwa na wszystkich jego szczeblach. System ERP obejmuje całość procesów zachodzących w przedsiębiorstwie i pozwala zoptymalizować pracę w wielu obszarach funkcjonowania od finansów przez zarządzanie zasobami ludzkimi po logistykę i produkcję. Dzięki systemowi ERP praca zespołu jest zsynchronizowana co usprawnia proces produkcji, poprawia wymianę informacji, powoduje oszczędność czasu i obniżenie kosztów. Zastosowanie takiego systemu w Spółce wydatnie wpłynie na udoskonalenie świadczonych usług poprzez usprawnienie komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej (zbieranie i realizacja zamówień), ułatwienie rozliczeń z klientami, monitorowanie terminowości dostaw jak i realizacji zamówień, rozliczanie produkcji. Zastosowanie systemu ERP w podobny sposób wpłynie także na działalność produkcyjną przedsiębiorstwa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00