Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.02.2012, sygn. IBPP2/443-1230/11/UH, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-1230/11/UH

Stawka podatku VAT do montażu zbiorników do gromadzenia nieczystości ciekłych poza bryłą budynku.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 25 października 2011r. (data wpływu 21 listopada 2011r.) uzupełnionym w dniu 14 lutego 2012r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT do montażu zbiorników do gromadzenia nieczystości ciekłych poza bryłą budynku jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 listopada 2011r. wpłynął ww. wniosek, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT do montażu zbiorników do gromadzenia nieczystości ciekłych poza bryłą budynku.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zaistniałego stanu faktycznego:

Wnioskodawca jest producentem zbiorników żelbetowych wykorzystywanych w budownictwie mieszkaniowym do gromadzenia nieczystości ciekłych, tzw. szamba. Szamba są stosowane na terenach nieskanalizowanych, służą do gromadzenia ścieków gdzie nie ma możliwości innego ich odprowadzenia bezpośrednio do oczyszczalni ścieków. Zbiorniki są związane z budynkiem poprzez przewód kanalizacyjny i oddalone od budynku na odległość której minimum jest określone przez rozporządzenie Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych jakimi powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002r. Nr 75 poz. 690), co jest naturalnie zrozumiałe ponieważ zbiornik na ścieki jest źródłem nieprzyjemnych zapachów i powinien być oddalony od okien, granic działki i dróg, po których poruszają się piesi.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00